قانون جذب چیست؟ آموزش قانون جذب در 10 گام ساده به سبک ب‌م‌م!

قانون جذب چیست

قانون جذب چیست؟ آموزش قانون جذب به چه دردی میخورد؟ قانون جذب ثروت چیست؟ قانون جذب عشق چیست؟ آیا قانون ارتعاش واقعی است؟ آیا میتوانیم با فکر کردن به خواسته‌های خود، به اهدافمان در زندگی برسیم؟ آیا واقعا علوم مختلف و علم نجوم، قانون جذب را تایید میکند؟ آیا دین و مذهب در مورد قانون جذب چیست، صحبت کرده است؟ قرآن و سایر کتاب های دینی واقعا در مورد ارتعاش حرفی زده‌اند؟

همین اول کار باید بگوییم که از دید ما در ب‌م‌م قانون جذب، هیچ پشتوانه‌ی علمی ندارد ولی در عین حال طبق چیزی که در ادامه میگوییم، میتوانیم از آن در جهت افزایش اعتماد به نفس، افزایش قوت قلب و افزایش انگیزه در مسیر توسعه فردی و موفقیت استفاده کنیم و غیر از این سه مورد هیچ کارکردی برای آن قائل نیستیم.

اما دقت کنیم که همین سه مورد میتواند مسیر موفقیت را برای ما تا اندازه مناسبی هموار کند، پس جزئی از قوانین ثروت و موفقیت حسابش میکنیم.

 

 

 

قانون جذب

 

 

قانون جذب به درد نمیخورد!

حتی قبل از اینکه بخواهیم در مورد تعاریف صحبت کنیم لازم است بگوییم اگر جز افراد زیر هستید این مطلب به درد شما نمیخورد:

 1. اگر میخواهید بدون انتخاب بهترین شغل یا شغل دوم، درآمد مناسبی داشته باشید و یا بدون یادگیری آموزش کارآفرینی و آموزش راه اندازی استارت آپ، کسبوکار موفقی را راه‌اندازی کنید، قانون جذب ثروت به درد شما نمیخورد!
 2. اگر میخواهید فقط با تکیه بر قانون جذب پول و بدون یادگیری راه‌های افزایش درآمد، آموزش بازاریابی، آموزش فروش و البته آموزش تبلیغات درآمد خود را افزایش دهید، نه تنها این مطلب به درد شما نمیخورد بلکه فقط وقتتان را تلف میکند.آموزش ایمیل مارکتینگ
 3. اگر میخواهید بدون ورزش کردن، اصلاح رژیم غذایی و فعالیت بدنی و فقط با قانون جذب سلامتی به سلامتی، تندرستی و البته وزن ایده آل برسید و حاضر به تلاش نیستید این مطلب به هیچ عنوان نمیتواند به شما کمکی نماید.
 4. اگر میخواهید با قانون جذب آرامش بدون یادگیری آموزش افزایش عزت نفس و به کار بردن تمرین‌های مربوطه، احساس خوشحالی و ارزشمندی کنید و تصور میکنید فقط با تغییر باور یا فکر کردن به چیزهای مثبت میتوان به حال خوش رسد.
 5. اگر میخواهید بدون یادگیری راه های ارتباط موثر، فن بیان، افزایش هوش هیجانی، آموزش کنترل خشم و موارد اینچنینی دوستان خوبی داشته باشید یا حتی عشقتان را پیدا کنید و فکر میکنید میشود با آموزش قانون جذب عشق روابط خوبی را ساخت.

 

اگر جزئی از افراد بالا نیستید یا باوری مثل باورهایی که در بالا بررسی کردیم را ندارید، به شما تبریک میگویم شما میتواند با یادگیری مطالبی که در ادامه با هم بررسی میکنیم بهترین استفاده را از یادگیری و آموزش قانون جذب ببرید!

 

 

 

قانون جذب چیست؟

اگر در گوگل سرچ کنید “قانون جذب چیست” احتمالا با سایت‌ها و مدرسان زیادی آشنا میشوید که همه آن‌ها ادعا میکنند تعریف ما با بقیه فرق دارد و بقیه (یا حداقل اکثریت افراد دیگر) اشتباه میکنند! اما وقتی واقعا مطالب آن‌ها را میخوانیم، میبینیم اکثرشان مزخرفات یکسانی را با ادبیات متفاوت، تفت داده‌اند!

در حقیقت اکثریت مطلق آن‌ها با ادبیات مختلف تعریف زیر را برای ما ارائه داده‌اند:

به چیز خوب فکر کنی، به چیز خوب میرسی و به چیز بد فکر کنی به چیز بد میرسی!

 

کسب درآمد با گوشی

 

حالا مدرس یا سایتی این جمله را در دو هزار کلمه گفته و خواسته در تعریف قانون جذب چیست عمیق شود، فرد و مدرس دیگری که تکنیک‌های طولانی کردن و کش دادن مطلب را بلد نیست و فن بیان زیاد قوی ندارد و نمیتواند برای یک جمله قصه هزار و یک شب بگوید در 400، 500 کلمه این مطلب را برای ما ارائه داده است!

خلاصه داستان و تعریف همین است و حالا اگر فیلم راز را دیده، حتی کتاب راز را خوانده و حتی در دوره‌های چند هزار دلاری مدرسان این حوزه مثل کوین ترودو (+) شرکت کرده باشید احتمالا فقط لحن و زمینه محتوا تغییر کرده و اصل مطلب همین است.

 

 

استراتژی سئو

 

 

همانطور که میدانید ما سعی میکنیم در هر جا و زمینه‌ای تعریف اختصاصی خود را ارائه دهیم، پس بنا به این سنت دوباره و برای سوال قانون جذب چیست، تعریف خود را ارائه میدهیم تا نه از منظر کلمات، بلکه از نظر کارکرد بتوانیم دید خوبی نسبت به این موضوع داغی که ذهن خیلی از ما را درگیر کرده است، برسیم:

باور و اعتقاد به این که ما اگر به چیزهای خوب فکر منیم، به چیز خوبی میرسیم، در صورتی که بدانیم این موضوع در حد قوت قلب است میتواند منجر به امیدواری، افزایش اعتماد به نفس، جرات برای عمل کردن و حتی هدف گذاری کردن و مواردی اینچنینی شود.

 

خب پس تا اینجای کار باید بدانیم که از نظر ما فقط با سلام و صلوات و فکر کردن به چیزهای خوب نمیتوانیم به چیزهای خوب، آرزو و حتی اهدافمان برسیم.

 

 

کوکی چیست

 

 

کارکرد قانون جذب

همانطوری که در مقدمه و البته پاسخ به سوال قانون جذب چیست گفتیم، با وجود اینکه قانون جذب و حتی قانون ارتعاش (در این زمینه) قابل اثبات و استناد نیست، میتوانیم از آن به عنوان یک مکمل استفاده کنیم.

در حقیقت دیدگاه ما این است که قانون جذب در زندگی مثل یک مکمل غذایی عمل کند.

همانطوری که مکمل غذایی نمیتواند به تنهایی ما را سیر کند و حتی از گرسنگی و در طولانی مدت از مرگ نجات دهد، قانون باور هم نمیتواند (حداقل به تنهایی) منجر به موفقیت و پیشرفت ما در زندگی شود.

 

کوتاه کننده لینک

 

 

البته بر طبق تجربه و گفتگو با افراد مختلف جامعه میتوانیم بفهمیم که حتی برای خیلی از افراد قانون جذب نه تنها مفید نباشد بلکه خیلی هم مضر و باعث عدم موفقیت و حتی بدبختی شود.

باید دقت داشته باشیم که برای دو دسته از افراد پرداختن به قانون جذب، ارتعاش و موارد اینچنینی مثل ترمز برای موفقیت و رسیدن به اهداف عمل میکند:

 1. افرادی که منطقی هستند: اگر ما فردی باشیم که فقط زبان منطق و استدلال علمی را میفهمیم، احتمالا پرداختن به مواردی در این زمینه فقط وقتمان را تلف میکند و میتواند به یکی از چالش‌های بزرگ ما در زمینه مدیریت زمان تبدیل شود. حتی ممکن است پرداختن به این موارد منجر به کاهش هوش هیجانی ما در دراز مدت شود!
 2. افرادی که خیالاتی هستند: اگر زمان زیادی از روز خود را در تفکرات و رویاهای خود زندگی میکنیم و از نظر خودمان یا اطرافیانمان فرد رویایی هستیم که بیش از استدلال منطقی، از تخیل در ززندگی استفاده میکنیم، پرداختن به قانون جذب میتواند تا جایی پیش رود که ما را از تلاش و هدف گذاری ساقظ کند.

 

پس اگر جز این 2 دسته از افراد هستیم قانون جذب به هیچ عنوان نمیتواند برای ما مفید باشد و حتی میتواند منجر به اتلاف وقت، بی انگیزگی، عدم تلاش، بی هدفی و دلیل برای شکست ما شود و بدون اینکه متوجه شویم میبینیم منابع زندگی خود را هدر داده‌ایم و هیچ چیز درست و حسابی دست ما را نگرفته است!

 

اگر هم ما جزئی از این دو دسته نیستیم، باید همانطوری که گفته شد اولا دقت کنیم که قانون جذب فقط و فقط میتواند به عنوان یک مکمل احساسی در مسیر موفقیت برای ما عمل کند و دوما هر جایی که احساس کردیم توجه به آن میتواند منجر به عدم فعالیت و تلاش یا دلیل تراشی ما برای عدم موفقیت شود باید ذهنمان را از آن پاک کنیم!

شما میتوانید برای کسب ثروت و مفقیت مالی با انتخاب بهتر در زمینه شغل و کسب و کار مقاله های زیر را مطالعه نمایید:

 

 

 

آموزش قانون جذب در 10 گام به سبک ب‌م‌م

قانون جذب در معنای کلاسیک خود باوری است که بیان می‌کند مانند، مانند را جذب می‌کند و با تمرکز بر افکار و نیات مثبت، می‌توانید نتایج مثبتی را در زندگی خود نشان دهید. در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد تمرین قانون جذب آورده شده است:

 1. اهداف روشنی را تعیین کنید: اولین گام آموزش قانون جذب، آموزش هدف گذاری است. با شناسایی و شفاف سازی خواسته ها و اهداف خود شروع کنید. در مورد آنچه که می خواهید در زندگی خود جذب کنید، صادق و شفاف باشید، چه به روابط، شغل، سلامتی یا رشد شخصی مربوط باشد.
 2. نتیجه دلخواه خود را تجسم کنید: چشمان خود را ببندید و به وضوح تصور کنید که در حال حاضر آنچه می خواهید را در اختیار دارید. در دومین گام از آموزش قانون جذب، از تمام حواس خود استفاده کنید تا تجسم را تا حد امکان واقعی کنید. احساسات مرتبط با دستیابی به اهداف خود را احساس کنید.
 3. جملات تاکیدی مثبت را تمرین کنید: جملات تاکیدی جملات مثبتی هستند که زیر بنای آموزش قانون جذب بوده و باورها و خواسته های شما را تقویت می کنند. جملات تاکیدی ایجاد کنید که منعکس کننده اهداف شما باشد و آنها را هر روز تکرار کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال ثروت مالی هستید، ممکن است بگویید: “من ثروت و فراوانی را به زندگی خود جذب می کنم.”
 4. ذهنیت مثبت خود را حفظ کنید: با انتخاب آگاهانه افکار مثبت و تمرکز بر آنچه می خواهید به جای آنچه نمی خواهید، ذهنیت مثبتی را پرورش دهید. در این گام از آموزش قانون جذب افکار خود را در طول روز زیر نظر داشته باشید و هر گونه باور منفی یا محدود کننده را تغییر دهید.
 5. مقاومت در برابر رهاسازی: هرگونه مقاومت یا تردیدی که ممکن است ایجاد شود را کنار بگذارید. در این بخش از آموزش قانون جذب به این روند اعتماد کنید و ایمان داشته باشید که کائنات خواسته های شما را به ثمر خواهد رساند. مقاومت می تواند جریان انرژی مثبت را مسدود کند، بنابراین تسلیم شدن و اجازه دادن را تمرین کنید.
 6. اقدام الهام گرفته را انجام دهید: آموزش قانون جذب صرفاً در مورد تفکر آرزو نیست. بلکه نیاز است برای رسیدن به اهداف خود اقدامی الهام بخش انجام دهید. شهود خود را دنبال کنید و از فرصت هایی که با خواسته های شما همسو هستند، استفاده کنید. فعال باشید و به روی احتمالات جدید باز باشید.
 7. قدردانی را تمرین کنید: برای چیزهایی که قبلاً در زندگی خود دارید سپاسگزاری کنید. قدردانی یکی از مهترین بخش های آموزش قانون جذب است و تمرکز شما را به جنبه‌های مثبت معطوف می‌کند و چیزهای بیشتری را جذب می‌کند که باید بابت آن سپاسگزار باشید. عادت کنید که به طور منظم نعمت های زندگی خود را به رسمیت بشناسید و از آنها قدردانی کنید.
 8. خود را با مثبت اندیشی احاطه کنید: اطراف خود را با تأثیرات مثبت، افراد حمایت کننده و محیط های نشاط آور احاطه کنید. در فعالیت هایی شرکت کنید که به شما شادی می دهند و با خواسته های شما همسو می شوند. این انرژی مثبت تاثیر سایر گام های آموزش قانون جذب را تقویت می کند.
 9. به زمان بندی الهی اعتماد کنید: هنگام تمرین های آموزش قانون جذب، صبر کلید اساسی است. اطمینان داشته باشید که جهان زمان بندی خاص خود را دارد و همه چیز در زمان مناسب آشکار می شود. از این که چه زمانی و چگونه خواسته هایتان محقق شود، خودداری کنید.
 10. دلبستگی را رها کنید: خود را از نتیجه جدا کنید و از وابستگی بیش از حد به روش خاصی که باید خواسته های شما ظاهر شود اجتناب کنید. در آخرین بخش تمرین های آموزش قانون جذب، باور داشته باشید که کائنات آنچه را که بالاترین خیر شماست ارائه خواهد کرد، حتی اگر با آنچه در ابتدا تصور می کردید متفاوت به نظر برسد.

به یاد داشته باشید، آموزش قانون جذب فرآیندی است که نیاز به تمرین و باور مداوم دارد و نه برای کسب نتیجه واقعی بلکه فقط با هدف افزایش اعتماد به نفس و افزایش تاب آوری باید از آن استفاده کرد.

مثبت بمانید و به قدرت افکار و نیات خود اعتماد کنید. با همسو کردن انرژی خود با خواسته هایتان، می توانید زندگی ای را که واقعاً می خواهید با اتماد به نفس نشان دهید.

مقاله های زیر میتواند در مسیر رشد و توسعه فردی به شما کمک زیادی نماید:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *