شغل مناسب INFJ + بررسی دقیق تیپ شخصیتی INFJ

مشاغل مناسب برای افراد INFJ

 

 

ویژگی های تیپ شخصیتی INFJ چیست؟ بهترین شغل برای افراد INFJ چیست؟ کار انتخابی افراد INFJ باید چه ویژگی هایی داشته باشد و خط قرمز برای این افراد در زمینه کسب و کار چیست؟

اگر دننبال جوابی برای سوال های بالا هستی یا اگر میخواهی کمی بیشتر در مورد شخصیت INFJ بدونی یا اگر میخوای بدونی با این تیپ شخصیتی چه کسب و کارهایی برای ما بهتر است، تا آخر این مقاله همراه ما بمان تا کمی با دید واقع گرایانه به بازار ایران، ببینیم چه کاری برای ما بهتره.

 

پیشنهاد مطالعه برای خانم هایی که به دنبال شغل مناسب برای افراد INFJ میگردند: بهترین مشاغل برای خانم ها

 

شغل مهندسی

 

 

تیپ شخصیتی INFJ

در قدم اول باید ببینیم اصلا به چه کسی میگیم INFJ تا بعد روضه کسب و کار و تحلیل شخصیت معنی داشته باشه!

به صورت کلی میتونیم بگیم INFJ یکی از دسته بندی های تحلیل شخصیت mbti (+) یا همان مایرز بریگز (Myers Briggs Type Indicator) است و به افرادی میگویند که شخصیت و منششان بر روی 4 ستون زیر استوار باشد:

 

1. درونگرا (Introvert)

اولین بُعد یا ستون تشکیل دهنده شخصیت INFJ یا خودمون، درونگرایی است. اگر فکر میکنید درونگرا یا خجالتی بودن شخصیت شما بر بقیه بُعدها میچربه، همین الان مقاله بهترین شغل برای افراد درونگرا را مطالعه نمایید.

همانطوری که احتمالا میدانیم وقتی صحبت از درونگرایی میشه یعنی بیشتر با خودمون و تنهاییمون حال میکنیم تا با شلوغی و افراد پر حرف.

باید توجه کنیم که اگر دوست داریم در جمع باشیم ولی به دلیل نداشتن اعتماد به نفس ( آموزش افزایش اعتماد به نفس ) رومون نمیشه در جمع ها حضور افتخاری داشته باشیم یا فکر میکنیم به اندازه دیگران با حال نیستیم و احساس ارزشمندی ما مشکل دارد باید با آموزش افزایش عزت نفس احساس ارزشمندی خود را افزایش دهیم.

 

 

بهترین شغل برای افراد INFJ

 

 

اگر به دنبال شغل مناسب INFJ هستیم باید کاری را پیدا کنیم که تعامل زیادی با دیگران نخواهد و بتونیم در خلوت خودمون شروع به کسب درآمد کنیم، توصیه میکنیم که مقالات زیر را مطالعه نمایید:

  • شغل خانگی : قطعا اگر ما فردی با تیپ شخصیتی درونگرا باشیم و به دنبال بهترین مشاغل برای افراد INFJ، شغل خانگی میتواند گزینه نسبتا مناسبی باشد، پس حتما باید این مورد را بررسی کنیم.
  • کسب درآمد از گوشی : اگر شغل خانگی بدون سرمایه میخواهیم، درآمد از موبایل میتواند گزینه مناسبی برای ما باشد و شاید بتوان گفت یک دسته از مشاغل مناسب برای افراد INFJ همین درآمد با کمک گوشی باشد.
  • مشاغل پاره وقت : اگر دانشجو هستیم یا هنوز درس داریم، اگر به خاطر شرایط زندگی مجبور هستیم کاری را انجام دهیم ولی دوستش نداریم ولی میخواهیم بر اساس شخصیتمان به مشاغل مناسب INFJ مشغول شویم، مشاغل پاره وقت میتواند نقطه شروع خوبی به عنوان شغل دوم برای ما باشد.
  • بهترین مشاغل اینترنتی : از آن جایی که مشاغل اینترنتی معمولا تعامل کمی میطلبد، میتواند به عنوان یک گزینه مناسب برای ما یعنی افراد INFJ باشد.

 

اگر بخواهیم یک جمع بندی برای بخش درونگرایی و تاثیر آن بر انتخاب شغل مناسب برای افراد INFJ داشته باشیم، باید بگوییم که کارهایی میتواند برای ما مناسب باشد که تعامل کمی نیاز داشته باشد و نخواهیم با مشتریان و کاربران زیادی سر و کله بزنیم، به عبارتی بتوانیم یک گوشه بنشینیم، نون و ماستمان را بخوریم و پولمان را دربیاوریم.

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آموزش تبلیغ نویسی

 

 

2. شمی (Intuitive)

منظور از شمی یا شهودی بودن این است که به جای توجه کردن به جزئیات کلیت داستان را تحلیل بررسی میکنیم یا به عبارت دیگر به جای آن که بیشتر به جزئیات خسته کننده تکراری توجه کنیم به فکر کسب تجربیات جدید هستیم. مقاله شغل مناسب افراد ENFJ هم میتونه دید خوبی به ما بده و بهتره یک نگاهی هم به اون بیاندازیم.

وقتی میگوییم جزئیات را دوست نداریم یعنی نمیخواهیم درگیر مسائلی شویم که نیاز به ریزبینی و مو را از ماست کشیدن بیرون دارد.

به عبارت دیگر میتوانیم بگوییم احتمالا مشاغلی که به تحلیل و بررسی پول مربوط میشود مثل حسابداری، مدیر مالی و… شاید زیاد برای ما مناسب نباشد چرا که در زمینه پول کسی با کسی شوخی ندارد و هزار تومان هم هزار تومان است!

 

 

آموزش فن بیان

 

 

3. احساسی (Feeling)

بهترین شغل برای افراد INFJ باید احساسات را در نظر بگیرد.

شاید بتونیم بگیم بزرگترین نقطه قوت ما (تیپ شخصیتی INFJ) که باعث شده جهان را به جای زیباتری تبدین کنیم همین احساسی بودنمون هست. اگر احساسات نباشه و فقط بخواهیم با منطق پیش بریم جهان به یک جهان ماشینی دوست نداشتنی تبدیل میشه که لذت و جذابیت زیادی هم احتمالا برای خود منطقی ها نداره!

احساسی بودن خیلی خوب است اما به شرطی که بدانیم اگر به دنبال مشاغل مناسب برای افراد INFJ هستیم، یک خط قرمز به دور کارهایی که نیاز به قاطعیت دارد بکشیم!

به عنوان مثال بخش منابع انسانی شاید اصلا برای افراد INFJ مناسب نباشد چرا که فرض کنیم بخواهیم همکارمان که چند سالی هست هم را میشناسیم و رابطه خوبی هم داریم، مجبور باشیم اخراج کنیم!

حتی تصورش هم شاید سخت باشد.

پس باید این را مد نظر قرار دهیم که مشاغل برای ما افراد INFJ مناسب است که نیاز نباشد احساساتمان را زیر پا بگذاریم و حالمان مدام در خطر بد شدن قرار گیرد، به جای آن کارهایی را پیگیری کنیم و به دنبال کسب و کارهایی برویم که مطمئن هستیم دیگران با کار ما سود میبرند و خوشحالیشان قطعی است، مثل تدریس آنلاین!

 

 

آموزش تبلیغات

 

 

4. داوری کننده (Judging)

اصلا مگر میشود بدون قاعده و قانون روابط، کسب و کار و حتی زندگی را پیش برد؟ قطعا نه.

چهارمین بعد شخصیتی ما داوری کننده یا قضاوت کننده است و منظور فضول بودن نیست، منظور این است که دوست داریم برای بخش های مختلف زندگی هدف گذاری (آموزش هدف گذاری) کنیم، طبق برنامه مشخص (آموزش برنامه ریزی) و سر وقتی که تعیین کردیم (آموزش مدیریت زمان) برای رسیدن به آن مقاصد تلاش کنیم و دیگران هم طبق برنامه پیش بروند!

به عبارتی ما دوست نداریم بی نظم باشیم یا بی نظمی ببینیم.

پس میتوانیم بگوییم کارهای که به نظم دیگران وابسته است نمیتواند جز مشاغل مناسب برای افراد INFJ قرار گیرد.

به عنوان یک مثال ساده، ناظم یا معلم مدرسه بودن میتواند برای ما گزینه نامناسبی باشد چرا که بچه ها نیازمند این است که کمی با ملایمت و آسان گیری باهاشون رفتار بشه ولی از اون طرف به دلیل داوری کننده بودن ما نمیتوانیم بی نظمی را تحمل کنیم.

 

 

آموزش پاورپوینت

 

 

مهمترین ویژگی‌های شخصیتی INFJ

در زیر به بررسی مهمترین ویژگی های شخصیتی که میتواند بر انتخاب بهترین شغل برای افرا INFJ تاثیر میگذارد، میپردازیم:

  • رهبر الهام بخش: به دلیلی شهودی و احساسی بودنمان میتوانیم رهبری دلسوز باشیم که به کارکنان و همکاران با کمک شهود ایده های فوق العاده و نجات دهنده ای ارائه میدهد.
  • پشتکار: به دلیلی ویژگی داوری کننده نظم بسیار خوبی داریم و میتوانیم کارهایی که نیاز به نظم و انضباط دارد را به خوبی انجام دهیم البته اگر به کمک راه های افزایش انگیزه ، انگیزه خود را بالا ببریم.
  • ابتکار: به دلیل شهودی بونمان میتوانیم به راحتی مسیرهای جدیدی را پیدا کنیم و حتی شاید معجزه گر و نجات دهنده باشیم!
  • آرمان گرا: به دلیل ترکیب ویژگی های شهودی و داوری کننده، فردی آرمانگرای واقع بین هستیم که میتوانیم با تلاش خود به چیزی که میخواهیم برسیم.
  • آرام: مطمئنا به خاطر احساسی بودنمان آرام بوده و از طرفی به دلیل بخش درونگرایی، شغل مناسب برای افراد INFJ شغل های بدون هیاهو و شلوغ بازی است.

 

شاید بتوانیم به لیست بالا که برای تحلیل شخصیت افراد و مشاغل مناسب برای افراد INFJ بیان شد، صد ها مورد با هزاران کلمه دیگر اضافه کنیم ولی شاید بیش از این فقط وقت تلف کردن باشد.

 

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

 

 

در روزهای آینده به موضوع جذاب بهترین شغل برای افراد INFJ میپردازیم تا بتوانیم آگاهانه تر انتخاب مناسبی برای یکی از مهمترین بخش های زندگی خود یعنی کسب و کار داشته باشیم، تا آن زمان پیشنهاد میکنم حتما روزانه به یشتر موفقیتمون سر بزنید، ما با آموزش موفقیت در کنار هم خوشبخت تر خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *