افزونه سرعت وردپرس | معرفی بهترین با 35 دلیل

افزونه سرعت وردپرس

بهترین افزونه سرعت وردپرس چیست؟ لایت اسپید بهتره یا راکت؟ بهتر نیست چند تا افزونه سرعت وردپرس را همزمان نصب کنیم؟ پلاگین افزایش سرعت رایگان بهتره یا پولی؟

علاوه بر پاسخ به سوال هایی که در بالا مطرح کردیم، در این مقاله میخواهیم بهترین افزونه سرعت وردپرس را برای خودمان انتخاب کنیم تا بتوانیم سایت بهتری برای سئو، سئو فنی، سئو داخلی و در کل دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم. مقاله حاضر، ادامه مقاله های آموزش طراحی سایت است.

دقت کنید که هر چه بر روی آموزش تبلیغات کار کنید و با استفاده از ایمیل مارکتینگ یا سایر راه های جذب افرادی را به سایت خود جذب کنید تا زمانی که سرعت سایت شما به اندازه کافی ایده‌آل نباشد هیچ آموزش فروش یا بازاریابی نمیتواند به شما کمک کند زیرا افراد در فضای آنلاین بیش از هر زمان دیگری کم حوصله هستند. به همین دلیل در این مقاله ما به بررسی برترین افزونه سرعت وردپرس میپردازیم.

در کنار بررسی بهترین افزونه سرعت وردپرس، شما میتوانید کوتاه کننده لینک و همچنین بک لینک را با هدف بهبود سئو خارجی مطالعه نمایید و یک سوال آیا میدانید کوکی چیست؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

افزونه سرعت وردپرس مهمه ولی قبلش؟

نصب و فعال سازی افزونه های وردپرس میتواند در افزایش و بهبود سایت به شما کمک کند ولی یادتان باشد اگر سرور یا هاست سایت شما افتضاح باشد، یا قالب و صفحه ساز غیر حرفه ای نصب کنید یا افزونه امنیتی سنگینی را انتخاب کنید، سایت شما با هیچ افزونه ای سریع نمیشود! پس برای حل  این مشکلات به ترتیب مقالات زیر را مطالعه نمایید:

 1. دامنه
 2. بهترین هاست 
 3. قالب آموزشی 
 4. بهترین قالب فروشگاهی
 5. بهترین صفحه ساز وردپرس
 6. بهترین افزونه امنیتی وردپرس

بعد از مطالعه و استفاده از مقاله‌های بالا حالا میتوانید به فکر نصب و فعال سازی افزونه افزایش سرعت وردپرس باشید و ادامه مقاله را مطالعه نمایید!

اگر به دنبال شغل ایده آل خود هستید مقاله های کسب درآمد با گوشی و شغل در منزل میتواند به شما کمک کند. همچنین اگر به دنبال بهترین شغل برای خانم ها میگردید آموزش کارآفینی و همچنین استارت آپ میتواند به شما کمک کند.

بهترین افزونه سرعت وردپرس چیه؟

در زیر ما تمام پلاگین های افزایش سرعت وردپرس را برای شما با ویژگی‌ها و هزینه‌‌ها (البته اگر غیر رایگان باشد و در تاریخ انتشار مقاله) لیست کرده ایم:

افزونه بهینه سازی و افزایش سرعت سایت وردپرس راکت (wp rocket)

شاید بتوان گفت پرفروشترین و بهترین پلاگین برای سرعت وردپرس همین راکت (wp rocket) باشه. در زیر مهمترین ویژگی های راکت را به شما معرفی میکنیم:

 1. رایط کاربری فوق العاده با امکان استفاده برای افرادی که دانش برنامه نویسی ندارند و میخواهند سریع بهترین نتیجه را بگیرند.
 2. هماهنگی با اکثریت قالب ها و افزونه های وردپرس.
 3. وجود امکان پیش بارگذاری حافظه پنهان. این قابلیت جذاب به این صورت است که بازدید کنندگان سایت شما هنگامی که در یکی از صفحات شما قرار دارند، پیوندها و لینک های موجود در آن صفحه برایشان بارگذاری میشود و موارد پیشرفته‌تری که نیاز به دانش تخصصی دارد و شما کافی است معیار پیش بارگذاری را به عنوان یک معیار در نظر بگیرید (اولین دلیل اینکه بهترین افزونه سرعت وردپرس است).
 4. امکان درون ریزی و برون ریزی تنظیمات
 5. پیش‌ بارگذاری درخواست DNS (مثل مورد بالا)
 6. امکان فوق العاده پاک ‌سازی جداول دیتابیس (پایگاه داده) سایت شما بدون هیچ دانش برنامه نویسی (پلاگین هایی که پاک کردین جداولی در دیتابیس شما ساخته اند که منجر به سنگینی و کاهش سرعت سایت شما میشوند). این دومین دلیلی است که بهترین افزونه سرعت وردپرس است.
 7. کش فایل های CSS، JS، دستگاه های موبایل، کاربران وارد شده (کش یا ذخیره صفحات یعنی به جای اینکه کاربر اطلاعات را به صورت مستقیم از سرور شما ببیند، پس از بار اول اطلاعات روی مرورگرش ذخیره شده و در نتیجه سرعت سایت وردپرسی شما به شدت افزایش میابد)
 8. قابیلت سیستم کش اختصاصی برای موبایل

  آموزش فن بیان

 9. قابلیت کش مرورگر
 10. امکان بارگذاری نقشه سایت
 11. امکان پاک ‌سازی دیدگاه های اسپم و موجود در زباله‌دان
 12. قابلیت و امکان فشرده سازی Gzip
 13. امکان پشتیبانی از وب سایت های چند زبانه
 14. امکان پاک سازی پیش‌ نویس نوشته ها و برگه ها در وردپرس شامل پیش نویس خودکار، بازبینی‌ ها و نوشته های موجود در زباله دان
 15. بهینه سازی فایل های HTML موجود در صفحات سایت شما
 16. تعیین زمان طول عمر کش و مشخص کردن زمان پاک سازی خودکار
 17. امکان کش کردن کوئری استرینگ‌ ها، که باعث می‌شوند متغیرهای متد GET به اجبار کش شوند (سومین دلیل اینکه بهترین افزونه سرعت وردپرس است).
 18. امکان تعریف آدرس هایی که همیشه در آنها کش یا همان حافظه پنهان پاک سازی شود.
 19. فشرده سازی یا minify کردن فایل های CSS با استفاده از حذف کامنت‌ها و فضاهای خالی بین کدهای سایت شما.
 20. ترکیب فایل های CSS در یک فایل که باعث کاهش درخواست‌های سمت سرور می‌شود.
 21. بهینه سازی delivery فایل های CSS که بخشی چالش های مربوط به render-blocking را در سایت شما برطرف می کند.
 22. با بارگذری با تاخیر فایل های JS برخی از مشکلات render-blocking در سایت شما برطرف می شود.
 23. فشرده‌ سازی فایل ‌های JS (جاوا اسکریپت) با استفاده از حذف فضاهای خالی بین کدهای سایت شما کامنت‌ها.
 24. ترکیب فایل‌های جاوا اسکریپت که باعث کاهش درخواست‌های سمت هاست یا سرور سایت شما می‌شود.
 25. قابلیت مشخص کردن عدم کش کوکی ‌های سفارشی
 26. با استفاده از قابلیت minify یا حذف فضای خالی موجود بین کدهای html سرعت سایت وردپرسی شما افزایش مییابد(چهارمین دلیل اینکه بهترین افزونه سرعت وردپرس است).
 27. امکان فعال سازی قابلیت بارگزاری تنبل  تصاویر(LazyLoad یعنی اینکه موقعی که کاربری وارد سایت شما میشود ابتدا محتواهای متنی که حجم کمی دارند به او نشان داده شود زیرا تصاویر از متن حجم بیشتری داشته در نتیجه دیرتر توسط سرور سایت شما بارگذاری میشود)
 28. قابلیت LazyLoad برای ویدیو ها و Iframe ها (اگر ویدئویی از آپارات برداشته اید و در سایت خود قرار داده اید این گزینه میتواند خیلی مفید باشد)
 29. امکان فعال سازی و اضافه کردن اتریبیوت عرض و ارتفاع به تصاویر و المان های فاقد width و height (پنجمین دلیل اینکه بهترین افزونه سرعت وردپرس است)
 30. قابلیت مستثنی کردن برگه‌ها و نوشته‌های خاص در برابر تنضیمات و قابلیت های گفته شده در بالا
 31. قابلیت فوق العاده پاک ‌سازی داده‌ های گذرا
 32. قابلیت تعیین کردن کاهش یا غیرفعال کردن فعالیت Heartbeat
 33. امکان تغییر وضعیت رفتار در پس زمینه
 34. امکان تغییر وضعیت رفتار در ویرایشگر نوشته و frontend
 35. بهینه سازی فونت های گوگل

 

افزونه افزایش سرعت وردپرس

 

افزونه افزایش سرعت وردپرس لایت اسپید

اگر به انگلیسی یا فارسی سرچ کنید بهترین افزونه سرعت وردپرس احتمالا سایت های زیادی را پیدا میکنید که میگویند اگر وب سرور هاست شما لایت اسپید است، بهترین انتخاب افزونه برای افزایش سرعت وردپرس، LiteSpeed cache است.

شاید این مورد زیاد هم بی راه نباشد و بتوانیم بگوییم بهترین افزونه افزایش سرعت وردپرس همان لایت اسپید است. اما مطمئنا اگر میخواهید بهترین نتیجه را بگیریرد و در ضمن در عین پاک کردن چندین افزونه دانش برنامه نویسی ندارید، بهترین انتخاب همان راکت است.

برخی از مهمترین ویژگی های لایت اسپید کش:

 1. رایگان یا ساید بتوان گفت کاملا رایگان! البته برای برخی از ویژگی هایی که احتمالا زیاد ضروری نیست باید مبلغی پرداخت کنید(شما میتوانید از مخزن همین الان آن را دانلود کنید).
 2. امکان فوق العاده فعال سازی خزنده لایت اسپید برای کش کردن و پیش بارگذاری هوشمند با پشتیبانی از نقشه سایت برای بهبود SEO (یکی از دلایل اینکه به عنوان یکی از بهترین افزونه سرعت وردپرس)
 3. کش با کمک گرفتن از CDN رایگان QUIC.cloud (یکی از دلایل اینکه جزئی از بهترین افزونه سرعت وردپرس معرفی میشود)
 4. قابلیت DNS Prefetch
 5. پشتیبانی از Object Cache (Memcached/LSMCD/Redis) (البته اکثریت هاست های اشتراکی مثل ایران سرور این قابلیت را پشتیبانی نمیکنند، میتوانید مقاله بهترین هاست را مطالعه کنید)
 6. بهینه سازی تصاویر
 7. فشرده سازی یا همان قابلیت minify کردن CSS، جاوا اسکریپت و HTML
 8. امکان ترکیب کردن CSS و JS
 9. قابلیت تولید خودکار CSS Critical
 10. امکان بارگذاری تنبل تصاویر
 11. بارگذاری تنبل iframe
 12. امکان ایجاد و بارگذاری تصاویر مبنای پایه با طول و عرض ارتفاع تصاویر اصلی تا زمانی که تصاویر اصلی شما بارگذاری شود.
 13. پشتیبانی CDN چندگانه (مثلا کلودفلر و…)
 14. بارگیری CSS به صورت ناهمگام
 15. به تعویق انداختن یا تاخیر در بارگذاری فایل های JS
 16. پشتیبانی از کش مرورگر
 17. قابلیت پاک سازی و بهینه ساز پایگاه داده
 18. بهینه سازی امتیاز PageSpeed ​​(از جمله Core Web Vitals).

  بهترین هاست

 19. امکان بهره مندی از OPcode Cache
 20. قابلیت استفاده از Cloudflare API
 21. پشتیبانی از Single Site و Multisite (چند سایت همزمان).
 22. امکان درون ریزی و برون ریزی تنظیمات
 23. امکان و پشتیبانی از تصاویر WebP
 24. ذخیره خودکار صفحات برای بهبود عملکرد سرعت سایت
 25. امکان پاک سازی پیش‌ نویس نوشته ها و برگه ها
 26. پاکسازی خودکار کش صفحات از پیش تعیین شده توسط شما
 27. حافظه پنهان خصوصی برای کاربرانی که وارد سیستم شده اند
 28. امکان ذخیره سازی WordPress REST API
 29. قابلیت فعال سازی کش متفاوت در نمایش های دسکتاپ و موبایل
 30. امکان زمانبندی پاک‌سازی کش برای نشانی‌های اینترنتی مشخص‌شده
 31. پشتیبانی از پلاگین های WooCommerce و bbPress
 32. امکان بهره مندی از دستورات CLI وردپرس
 33. بهره مندی از سیستم API برای ترکیب آسان کش
 34. حذف کش URI، دسته، برچسب، کوکی و پیشخوان وردپرس
 35. امکان پشتیبانی از HTTP/3 و QUIC
 36. امکان پشتیبانی ESI (Edge Side Includes)
 37. امکان پشتیبانی از HTTP/2

بهترین افزونه سرعت وردپرس از نظر ما همان راکت است ولی اگر سایت وردپرسی دارید که تعداد افزونه های زیادی ندارد، قبلا افزونه هایی را پاک نکرده اید و از افزونه های فارسی سازی شده مثل افزونه های کوئیز، پاپ آپ و… استفاده نمیکنید شاید همین لایت اسپید برای شما گزینه مناسبی باشد.

 

 

مراحل نوشتن کتاب

 

 

افزونه فشرده ساز تصاویر اسماش ( WP Smush Pro )

یکی از مهمترین عوامل کاعش سرعت سایت‌ها و به خصوص سایت‌های وردپرسی و هاست‌های اشتراکی، تصاویر به کار رفته در صفحه هستند. پس خیلی بدیهی است که ما با کاهش حجم تصاویر موجود در هر وب پیج با یک افزونه سرعت وردپرس و  بارگزاری آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

باید بدانیم که ما میتوانیم به جای استفاده از افزونه سرعت وردپرس برای کاهش حجم صفحات، از ابزارهای آنلاین و آفلاین مختلفی برای کاهش حجم تصاویر خود استفاده کنیم اما باید ببینیم که آیا با وجود سرعت اینترنت و سنگینی نرم افزارهایی مثل فتوشاپ، ارزش دارد که خودمان این کار را بر عهده بگیریم یا نه!

از طرفی ممکن است سایت ما صفحات زیادی را همین الان هم داشته باشد و یا حتی به دلیل اینکه سرمان شلوغ است فراموش کنیم که حجم تصاویر را کاهش دهیم.

به هر حال توصیه میشود که برای مدیریت زمان و همچنین افزایش عملکرد از افزونه فشرده ساز اسماش برای کاهش حجم تصاویر به عنوان یک افزونه سرعت وردپرس استفاده کنیم.

مهمترین مزیت‌های افزونه سرعت وردپرس اسماش ( سایت اصلی ):

 1. فشرده‌سازی بدون محدودیت تعدادی: اگر تا کنون با ابزارهای آنلاینی مثل compressjpeg یا tinypng کار کرده باشید میدانید که این ابزارها معمولا دارای محدودیت تعداد تصاویر برای فشرده سازی هستند و شما با خرید افزونه سرعت وردپرس اسماش دیگر این محدودیت را نخواهید داشت.
 2. پشتیبان گیری از تصاویر: زمانی که تصاویر شما بهینه میشوند ممکن است بخواهید دوباره از نسخه اصلی استفاده کنید که اسماش از تصاویر اصلی شما پشتیبان میگیرد.
 3. امکان انتخاب حذف یا نگهداری متادیتا: ممکن است شنا بخواهید اطلاعات یا همان جزئیات عکس را خذف یا آن را حفظ کنید که افزونه سرعت وردپرس اسماش این امکان را برای شمافراهم میکند.
 4. تبدلیل PNG به JPEG: افزونه سرعت وردپرس اسماش به صورت خودکار فایل‌های PNG سایت شما را به JPEG تبدیل میکند.
 5. تشخیص اندازه مناسب: یکی از مهمترین قابلیت‌های افزونه سرعت اسماش این است که سایز عکس را به بهترین سایزی که از نظر گوگل مناسب است تغییر داده و آن را در جایگاه انتخابی شما قرار میدهد. این کار میتواند به سئو تصاویر شما کمک زیادی بکند.
 6. پشتیبانی از webp: بر اساس اینکه مرورگر کاربر شما نسخه وب پی را ساپورت میکند یا خیر پلاگسن سرعت وردپرس اسماش نسخه webp یا نسخه JPEG بهینه شده را جایگذاری میکند.
 7. پشتیبانی از بارگذاری تنبل تصاویر ( LazyLoad ): همانطور که قبلا بیان شد بارگذاری تنبل میتواند به مقدار زیادی بر افزایش سرعت سایت شما اثر مثبت بگذارد.
 8. فشرده سازی بدون محدودیت حجم تصاویر: یکی از محدودیت‌هاییکه ابزارهای آنلاین دارند این است که معمولا حداکثر حجم تصاویر مجاز برای آپلود و فشرده سازی را روی 10 مگابایت میگذارند و اگر حجم تصویر شما بیش از این مقدار باشد، شما نمیتوانید از این ابزار و سایت‌ها استفاده کنید ولی با استفاده از افزونه سرعت وردپرس اسماش این چالش از بین میرود.

 

پس برای افزایش سرعت، کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت و خالی شدن فضای هاست خود میتوانید از پلاگین سرعت وردپرس اسماش بهره‌مند شوید.

 

مقاله بهترین افزونه سرعت وردپرس در حال بروزرسانی است، اگر سوالی دارید با ما درمیان بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *