آموزش تولید محتوا اینستاگرام با 7 اصل اساسی!

تولید محتوا اینستاگرام

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام چه نکات و ریزه کاری هایی دارد؟ آموزش تولید محتوا در اینستاگرام به درد چه افرادی میخورد؟ آیا تولید محتوا اینستاگرام فقط شامل آموزش ساخت ویدیوهای جذاب و ریلزهای تاثیرگذار است یا باید به متن کپشن ها، پاسخ کامنت ها، طراحی کاور و مواردی مثل این هم پرداخت؟

در ادامه آموزش تولید محتوا ، این بار میخواهیم با اصول و تکنیک های تولید محتوا در پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی در بین ما ایرانیان یعنی اینستاگرام بپردازیم و به صورت قدم به قدم علاوه بر پاسخ جامع به سوالات بالا ببینیم چطور میتوانیم برای جذب بیشترین فالوور واقعی و پول بده محتوا تولید کنیم.

 

اگر شما هم در بخش آموزش تولید محتوا اینستاگرام کمی راحت طلب هستید و میخواهید حداقل متن کپشن یا ایده تولید محتوا را به راحتی و غیر کپی بنویسید، آموزش تولید محتوا با ChatGPT را مطالعه نمایید.

 

 

آموزش تبلیغ نویسی

 

 

آموزش تولید محتوا در اینستاگرام اصولی دارد!

تولید محتوا اینستاگرام چه نکاتی دارد که حتی در دوره تولید محتوا در اینستاگرام گران هم به شما نمی‌گویند؟ آیا تولید محتوا در اینستاگرام فقط به معنی تولید تصویر و ویدیو است؟ آیا میتوانیم از محتوای کپی برای اینستاگرام استفاده کنیم؟

در این آموزش به تمام سوال‌های بالا خواهیم پرداخت و در عین حال اگر واقعا قصد جذب مشتری از طریق تولید محتوا اینستاگرام را دارید باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. اصول حضور: برای اینکه بتوانید حضور تاثیرگذاری در اینستاگرام داشته باشید باید قبل از هر کاری باید مقاله پرسونال برندینگ را مطالعه کنید تا بتوانید به یک فرد تاثیرگذار با طرفداران و فالووران واقعی زیاد تبدیل شوید.
 2. اصول صحبت: مگر میشود محتوا برای اینستاگرام با هدف افزایش درآمد تولید کرد ولی مقاله فن بیان ب‌م‌م را نخواند!؟
 3. اصول اولیه: در قدم اوبل ما برای اینکه با اصول، استراتژی و ترفندهای بنیادین آشنا شویم باید ابتدا مقاله‌های آموزش تولید محتوا و آموزش تولید محتوای متنی ، تجهیزات تولید محتوا، تجهیزات نورپردازی و میکروفون را مطالعه نماییم.
 4. اصول بازاریابی: برای اینکه بتوانید در هر پلتفرم و شبکه اجتماعی مشتری جذب کنید حالا چه با تولید محتوا اینستاگرام چه با هر روش دیگری، باید ابتدا مقاله بازاریابی و بهترین کتاب بازاریابی را مشاهده نمایید.آموزش تبلیغات
 5. اصول دیجیتالی: اینستاگرام مارکتینگ و بازاریابی با اینستا یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی است برای تسلط کامل به بازاریابی اینترنتی مقاله‌های دیجیتال مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ را مطالعه نمایید.
 6. اصول بسترسازی: همیشه باید این نکته آویزان گوشمان باشد که همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد نگذاریم به خصوص در ایران که هر لحظه امکان قطع شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، اینستاگرام، یوتوب و… وجود دارد. پس در کنار آموزش تولید محتوا اینستاگرام، اگر سایت ندارید، حتما ابتدا مقاله طراحی سایت آموزشی و وردپرس را مشاهده کرده و سپس برای جذب مشتری از طریق گوگل مقاله‌های سئو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال، بهترین هاست و دامنه چیست را مشاهده نمایید.
 7. اصول فروش: هدف نهایی همه ما از هر کاری برای کسبوکارمان از جمله در زمینه تولید محتوا اینستاگرام، فروش است! برای یادگیری فروش، بهترین گزینه مشاهده آموزش فروش ب م م است!

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای یاد بگیری از اینستاگرام مشتری رایگان جذب کنی؟
هنوز ایرانی‌ها داخل اینستاگرام هستن! نگذار این فرصت از دستت بره، حداقل بررسیش کن، بررسی که ضرر نداره:

 

 

منظور ما از تولید محتوا اینستاگرام چیست؟

هنگامی که از اینستاگرام برای رشد کسب و کار خود استفاده می‌کنیم، ایجاد مخاطبانی که درگیر و وفادار به برند ما و محصولات ما هستند ضروری است. اما چگونه می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که این فالوورها با پست‌های ما ارتباط برقرار می‌کنند و به نوبه خود به ما کمک می‌کنند تا به عنوان یک تجارت، رشد کنیم؟ جواب 5 کلمه است: تولید محتوای با کیفیت! (later.com)

قبل از هر چیز برای تولید محتوا باید مقاله زیر را از ب م م بخوانید:

فن بیان

 

 

کسب درآمد با گوشی

 

 

شاید بتوان گفت به طور کلی تولید محتوا برای اینستاگرام به دو بخش تقسیم میشود:

آموزش تولید محتوا اینستاگرام به صورت متنی

شاید فکر کنید که اینستاگرام جای تصویر به صورت ویدیو و به صورت محدودتر عکس است و تولید محتوا متنی در آن معنی ندارد.

اما باید بدانید که در صد پایینی از تولید محتوا اینستاگرام به تولید محتوای متنی تعلق دارد و اتفاقاً باید با دقت بسیار زیادی به آن پرداخت. به طور کلی ما 4 نوع آموزش تولید محتوا متنی در اینستاگرام داریم:

آموزش ساخت بیو یا بایو

احتمالاً برای همه ما پیش آمده است که پستی را داخل اکسپلور (صفحه سرچ) اینستاگرام دیده‌ایم و از آن پست لذت بردیم و خواستیم ببینیم که پیج مربوطه چ جوری است؟ وقتی وارد پیج شدیم اولین چیزی که بعد از پروفایل معمولاً نظرمان را به خود جلب می‌کند، بیو است. (business.instagram.com)

بایو در حقیقت توضیحات کوتاهی است که به ما نشان میدهد آیا این پیج به درد فالو کردن میخورد؟ آیا این پیج برای من مناسب است؟ گرداننده‌گان این پیج، چه دیدی نسبت به اینستاگرام و مخاطبین دارند؟ آیا این یک پیج آموزشی است؟ یا کسب و کاری و یا حتی طنز؟ و …

پس باید با دقت بسیار زیادی چند کلمه بیو را بنویسیم تا به مخاطب در تصمیم‌گیری اینکه آیا ما را فالو کند یا نه کمک کنیم.

به نکات زیر برای نوشتن بیو دقت کنید:

 • بیو دفترچه خاطرات نیست: دقت کنید که کسی حوصله خواندن متن‌های طولانی به خصوص در جایی که نیاز نیست را ندارد.
 • بیو جای آرزو کردن نیست: بزرگترین مرکز طنز دنیا، اولین مدرس در زمینه فلان و ….خیلی از افراد دوست دارند خودشان را به هر نحوی بزرگ نشان بدهند که اینکار در بیو کاملاً اشتباه است! (academy.hubspot.com)
 • برای چی باید فالو کنید؟ : شما در بیو باید افراد را متقاعد کنید که پیج شما به دردشان میخورد و باید شما را فالو کنند.
 • چه محتوایی قرار است در این پیج ببینند؟ : اگر قرار است پیجتان یک پیج آموزشی باشد، باید به نحوی آن را مشخص کنید! اگر قرار است محتوای طنز تولید کنید، بهتر است با زبان طنز به مخاطب در بیو آن را نشان دهید.

مقالات فوق‌العاده برای انتخاب پردرآمدترین شغل‌ها! برای مطالعه کافی است کلیک کنید:

بهترین شغل

بهترین شغل برای افراد درونگرا

بهترین شغل برای افراد برونگرا

بهترین شغل برای خانم ها

بهترین شغل مهندسی

شغل برق

 

 

آموزش نوشتن کپشن

علاوه بر بیو که در تولید محتوا اینستاگرام بسیار مهم است، برای هر پستی که قرار است منتشر شود باید یک کپشن خوب بنویسید.

ضرورت نوشتن کپشن

در زیر به بررسی ضرورت نوشتن کپشن میپردازیم:

 • الگوریتم‌های اینستاگرام اگر قرار است که پست‌های ما در اکسپلور دیده شود باید برای هر پست یک کپشن عالی بنویسیم تا اینساگرام به دیده شدن ما کمک بکند.
 • توضیح دادن و روشن شدن شدن پست برای کاربران: به عنوان مثال ما یک ویدیویی را منتشر میکنیم و توضیحات تکمیلی را در کپشن مینویسیم.
 • برای برقراری ارتباط بیشتر با کاربران: خیلی از اینفولوسرها حتی آن‌هایی که سال‌ها تجربه حضور در اینستاگرام را دارند، (در ابتدا) برقراری ارتباط احساسی در ویدیوها کمی برایشان سخت بود و از طریق همین کپشن توانستند ارتباط خوبی برقرار کند.
 • Cta یا call to action: شما در بخش کپشن میتوانید از کاربرانتان بخواهید که کاری مثل فالو کردن، شر کردن (اشتراک گذاری)، سیو کردن و … را برای شما انجام دهند.

 

 

 

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام به صورت متنی و cta.

 

 

پاسخ به نظرات در اینستاگرام

متاسفانه در کمتر آموزش تولید محتوا اینستاگرامی (حتی در آموزش‌های چند میلیونی) شما میتوانید تولید محتوا برای نظرات را مشاهده کنید! (blog.hootsuite.com)

دلایل اهمیت نظرات
 • رابطه مستقیم با کاربر: شاید بتوان گفت تنها جایی که در اینستاگرام ما به طور مستقیم با کاربران خود صحبت میکنیم همین بخش نظرات است. پس ما با پاسخ‌هایمان میتوانیم افراد را به مشتری (وفادار) یا آنفالو کننده تبدیل کنیم!
 • الگوریتم‌ها: یکی از دلایلی که الگوریتم‌ها پیج ما را پویا و خوب میبینند این است که به نظرات هر چه سریع‌تر پاسخ بدهیم.

نوشتن پست

خیلی از اوقات پست‌های ما یا شامل نوشته و یا خودشان نوشته هستند.

پست‌هایی که شامل نوشته هستند معمولاً یا توضیح آن پست است تا کاربر در نگاه اول بر روی آن کلیک کند، مثل 7 راز جوان ماندن و … یا زیرنویس است که در حقیقت همان مطالب گفته شده در ویدیو است.

ممکن است خود پست اصلاً نوشتاری باشد و ما بخواهیم به صورت اسلایدی موضوعی را با نوشته توضیح دهیم. البته باید دقت کنیم که اگر قرار است از این نوع استفاده کنیم حتماً مطمئن شویم که از عکس‌های جذابی به عنوان مکمل استفاده شود.

برای اطلاع بیشتر مقاله زیر را مطالعه نمایید:

آموزش تولید محتوای متنی

آموزش تولید محتوا تصویری در اینستاگرام

شاید بتوان گفت اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین بخش تولید محتوا در اینستاگرام همین تولید تصاویر (چه به صورت عکس و چه به صورت ویدیو) با کیفیت بالا است.

بیایید یک بار به صورت جامع مرور کنیم که تصاویر در اینستاگرام دقیقاً به چه دردی میخورد؟

 • بیشترین مخاطب را دارد: معمولاً اکثر افراد ویدیو و کلاً تصویر را بیشتر میپسندند و در نتیجه بیشتر به دنبال تصویر هستند تا صوت یا متن.
 • برقراری ارتباط: افراد با دیدن تصاویر شما ارتباط بیشتری با خود شما، محصولاتتان و در نهایت کسب و کارتان برقرار میکنند. همین یک مورد کافی است تا ما از همین امروز به تولید محتوای ویدیویی بپردازیم!
 • پرسونال برندینگ: خیلی مهم است که افراد زیادی ما را (به چیزی که میخواهیم) بشناسند. این که افرادی شخص شما را به واسطه تصاویرتان بشناسند، بهترین راه برای پرسونال برندینگ است.

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای جدیدترین فرمول تولید محتوای پولساز را یاد بگیری؟
برای اینکه محتوا بفروش باشه، باید ACDAF باشه! نگذار این فرصت از دستت بره، حداقل بررسیش کن، بررسی که ضرر نداره:

 

 

اما تولید محتوا اینستاگرام تصویری در کجاها کاربرد دارد؟

پروفایل

شاید اولین چیزی که توجه مخاطبی که وارد پیج شما شده است را جلب میکند تصویر پروفایل شما باشد.

پروفایل شما نشان میدهد که در کارتان چه قدر حرفه‌ای هست. آیا پروفایل شما یک عکس بی‌کیفیت است؟ آیا پروفایل شما یک عکس دسته‌جمعی است؟ آیا پروفایل شما یک تصویر از طبیعت است؟ آیا تصویر لوگوی شماست یا یک تصویر با کیفیت از شخص شماست؟

اگر قرار است اکانت شما مخصوص کسب و کار شما باشد بهتر است تصویر لوگوی شما در پروفایل قرار بگیرد ولی اگر شما مدرس و … و قرار است یک پیج در راستای پرسونال برندینگ شما باشد، بهتر است یک تصویر با کیفیت از خود را در پروفایل قرار دهید.

تولید محتوا اینستاگرام با کیفیت میتواند عامل نجات کسب و کار دیجیتالی شما شود!

تصویر برای پست ها

به طور کلی میتوان گفت پست‌های ما در اینستاگرام یا به صورت عکس هستند و یا به صورت ویدیو، که در زیر آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

عکس‌ها:

عکس‌هایی که استفاده می‌کنیم باید علاوه بر کیفیت بالا، جذاب، تاثیرگذار و البته مرتبط باشند. همچنین سایز عکس‌هایی که به کار مب‌بریم هم اهمیت دارد و باید سایزهای اصولی برای عکس‌ها انتخاب کنیم! (www.udemy.com)

ویدیوها:

ویدیوهایی که در پست‌ها میگذاریم باید با کیفیت، جذاب و تا حد ممکن کوتاه باشند. دقت کنید که اکثر افراد حوصله نگاه ردن به ویدیوهای چند ده دقیقه‌ای را ندارند و احتمالاً بعد از حدود دو دقیقه آن را رد میکنند.

مقالات فوق‌العاده برای انتخاب بهترین تجهیزات (بدون تبلیغ!!!!):

تجهیزات تولید محتوا

میکروفون برای پادکست و تولید محتوا

یادمان باشد که اینستاگرام ابزار اصلی برای سرگرمی است و قرار نیست که ما آموزش‌های چند ده دقیقه‌ای را در پیج خودمان قرار دهیم.

استوری

در استوری میتوانیم انواع محتوا را قرار دهیم. یعنی قابلیت آن را دارد که هم متن، هم ویدیو و هم عکس در آن قرار دهیم.

نکته مهمی که در تولید استوری باید به آن دقت کنیم این است که مهم است احساسات مخاطب را با محتوای آن تحریک کنیم.

IGTV:

یکی از جاهایی که ما معمولاً تصاویر ویدیویی خودمان را در اینستاگرام قرار میدهیم همین آی جی تی وی است.

چون طول مدت IGTVها معمولاً زیادتر است نسبت به دیگر محتواهای اینستاگرام، شاید تولید آن‌ها نسبت به دیگر محتواها سخت‌تر باشد.(مطالعه بیشتر)

تولید محتوا در اینستاگرام با آموزش تولید تصاویر (عکس و ویدیو)

در این قسمت قصد داریم به صورت جامع و مفید به آموزش تولید محتوا اینستاگرام بخش تصویر بپردازیم:

تولید و طراحی عکس

همانطور که گفتیم عکس‌ها در پروفایل، پست و استوری کاربرد دارد. پس لازم است که یاد بگیریم عکس‌های با کیفیت و جذابی را آماده کنیم. برای اینکار به آموزش قدم به قدم زیر توجه کنید:

عکس پایه:

اولین قدم تولید و یا به دست آوردن عکس پایه است. (اصطلاح عکس پایه اصطلاح مخصوص ب م م است و جای دیگری آن را پیدا نمیکنید!)

عکس پایه، عکس خامی است که ممکن است از لوگو،خودتان، محصولتان یا نوشته باشد. این عکس قرار است پیام اصلی را به مخاطب برساند.

عکس پایه باید اورجینال و توسط خودتان تولید شود! و کپی کردن آن به هیچ عنوان جایز نیست زیرا هویت برند شما را پیش مخاطب ضایع میکند.

عکس پس زمینه:

عکس پس زمینه عکسی است که برای جذابیت بیشتر، در کنار عکس پایه قرار میگیرد و میتواند تصاویر انیمیشنی، تصویر طبیعت و یا حتی عکس خودتان یا لوگوتان باشد.

عکس پس زمینه را شما میتوانید از عکس‌های اورجینال و یا از عکس‌های سایت‌های رایگانی مثل freepik، flaticon و … یا حتی از عکس‌های شخصیت‌های معروف استفاده کنید.

عکس‌های جانبی

عکس‌های جانبی ممکن است تصاویری مثل ابر، جرقه، صاعقه، تصویر لوگو یا خودتان و … باشد.

ممکن است شما بخواهید برای جذاب‌تر کردن تصاویر خود از عکس‌های جانبی استفاده کنید که شرایط استفاده از آن مثل عکس‌های پس زمینه است.

تولید عکس

گام اول در تولید عکس فراهم کردن عکس پایه است. در این مرحله یا باید توسط دوربین خودتان تولید کنید یا باید در نرم‌افزارهای مختلفی مثل فتوشاپ یک متنی را بنویسید.

گام دوم دانلود عکس پس زمینه و عکس جانبی است که میتوانید از سایت‌هایی که در بالا معرفی شد دانلود کنید.

گام سوم، ادیت است که شما با ترکیب تصاویر فوق در نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ، پیکس آرت (picsart) و … و یا در نهایت خود اینستاگرام، عکس نهایی را تولید میکنید.

آموزش تولید و طراحی ویدیو

همانطور که گفتیم برای برقراری رابطه با کاربران در اینستاگرام تولید محتوا ویدیویی است که در پست، IGTV و استوری و حتی لایو کاربرد دارد.

تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام شامل دو بخش زیر است:

تولید محتوا در اینستاگرام باید بدون کپی کردن باشد!

تولید ویدیو

به طور کلی برای تولید ویدیو شما دو استراتژی دارید:

ضبط و تولید ویدیو توسط خودتان

ممکن است شما از خودتان، محصولتان، صفحه مانیتورتان و … تصویربرداری کنید و یا حتی در صورت داشتن شرایط لازم، موشن گرافیک، گیف و … را تولید کنید. این نوع ویدیو اگر درست و اصولی تولید شود میتواند بسیار برای شما و کسب و کارتان ارزش افزوده ایجاد کند.

استفاده از ویدیوهای آماده

ممکن است شما از ویدیوهایی که قبلاً توسط دیگران تولید شده استفاده کنید. این روش اگرچه بسیار نسبت به روش قبلی ساده است ولی مضرات زیر را دارد:

 • مخاطبان شما را به دید یک فرد غیر حرفه‌ای در اینستاگرام میبینند.
 • بیشتر از آن که برای شما ایجاد ارزش کندبرای تولید کننده اصلی اثر ارزش ایجاد می‌کند!
 • کل محتواهای دیگر تولید شده توسط شما زیر سوال می‌رود (از نظر اورجینال بودن)!
 • اعتماد مخاطبین شما به شما کم میشود.
 • ممکن است کلاً شما را آن فالو کنند و رقیب شما را فالو کنند.

اگر با وجود تمام این مضرات به هر دلیلی خواستید از محتوای دیگران استفاده کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. تا جای ممکن از سایت‌های خارجی که کسی آن‌ها را نمیشناسد استفاده کنید.
 2. از صاحب اثر اجازه بگیرید.
 3. کمی آن را ادیت و شخصی سازی کنید.
 4. به مخاطبان خود بگویید که این ویدیو از کجاست.

بعد از آن که ویدیو را تولید کردید نوبت به ویرایش آن میرسد

ادیت یا ویرایش

در این مرحله برای شخص‌سازی هر چه بیشتر، بهبود کیفیت، تنظیم زمان و … باید خروجی مرحله قبل را در نرم افزارهایی مثل پریمیر، اینشات و … اصلاح کنید. نکات زیر را در مورد ادیت در نظر بگیرید:

 • بهتر است محتوای خروجی شما سه بخش داشته باشد: 1. پوستر (عکسی که قبل از پخش، کاربر میبیند) 2. خلاصه‌ای از کل ویدیو 3. ویدیو اصلی
 • لوگو: حتماً لوگوی خود را در سرتاسر ویدیو قرار دهید تا از کپی شدن توسط افراد سود جو جلوگیری کنید.
 • صدا را اصلاح کنید: اگر صدای مزاحمی ضبط شده حتماً آن را حذف کنید.
 • متن اضافه کنید: اگر امکان دارد زیرنویس هم اضافه کنید.
 • طول ویدیو یا مدت زمان آن را تنظیم کنید: سعی کنید تا جای ممکن برای پست و IGTV بیش از 5 دقیقه نباشد و همچنین برای استوری هم که 15 ثانیه (جدیداً قرار است به یک دقیقه افزایش یابد بنابراین قبل از آن حتماً چک کنید)

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای یاد بگیری چند تومن، کجا، چه تبلیغی بری که مشتری زیادِ دست به نقد، جذب کنی؟
دوره زیر بازاریابیت را متحول میکنه! بررسیش که ضرر نداره، همین الان بررسیش کن:

 

نکات حرفه‌ای شدن در آموزش تولید محتوا اینستاگرام

در اینجا به برخی نکات میپردازیم که معمولاً کسی به افراد تازه کار یاد نمیدهد:

خودمان باشیم

سعی کنید لحنی را که در طول ساعات اداری (برای افراد دارای کسب و کار) یا با خانواده (برای افرادی که قصد دارند کسب و کار اصلیشان اینستا باشد) استفاده میکنید را در تمامی محتواهای خود از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر فردی هستید که کلاً رسمی صحبت میکند، شاید استفاده از لحن محاوره‌ای باعث مصنوعی به نظر رسیدن شما شود. پس هر لحنی که دارید همان را حفظ کنید.

لحن یکپارچه‌ای داشته باشیم

به طور کلی همه ما از ثبات شخصیت افراد لذت میبریم و افراد با این ویژگی را تحسین میکنیم، پس سعی کنید همواره از یک لحن در اینستا استفاده کنید.

یعنی اگر انتخاب کردیم که با لحن محاوره اینستاگرام را راه بیاندازیم حواسمان باشد که تا آخر همین نوع لحن را باید رعایت کنیم.

حضور مداوم

اگر تصمیم گرفتید که روزش یک پست منتشر کنید یادتان باشد که باید همیشه روزی یک پست منتشر کنید. زیرا هم کاربران منتظ هستند و هم الگوریتم‌های اینستاگرام!

انتخاب بهترین ساعت انتشار

سعی کنید همیشه یک ساعت خاص را برای تولید محتو اینستاگرام و انتشار آن در نظر بگیرید. معمولاً در ایران سه زمان برای انتشار محتوا در اینستا مفید است:

 • صبح در ساعت هفت: افراد معمولاً چون در مسیر کار خود در مترو و… هستند زمان خالی برای بازدید از اینستاگرام خود دارند. پس این زمان میتواد خیلی خوب باشد.
 • ظهر ساعت 12: در این زمان چون زمان نهار و استراحت کارکنان است میتواند مفید باشد.
 • ساعت 5 بعد از ظهر: این تایم تعطیلی کسب و کارهاست، پس میتواند بازدید شما را بالاتر ببرد.
 • ساعت 10 شب: قبل از خواب معمولاً با خود میگویند بگذار برای آخرین بار اینستاگرام را چک کنم.

سعی کنید بر حسب تعداد محتوا این زمان‌ها را انتخاب کنید. مثلاً اگر روزی دو محتوا برای اینستاگرام خود تولید میکنید حتماً دو تا از این زمان‌ها (مثل 7 صبح و پنج بعدازظر) را انتخاب کنید و همیشه در این زمان‌ها منتشر کنید.

اگر قرار است در اینتا آموزش دهید مقالات زیر را بخوانید:

آموزش تدریس مجازی

قیمت گذاری محصولات آموزشی

بازاریابی محصولات آموزشی

آموزش وبینار

بهترین سایت برگزاری وبینار

روش تدریس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *