افزایش ترافیک سایت با 9 روش ساده و بر طرف کردن 7 مانع عجیب!

افزایش ترافیک سایت

 

افزایش ترافیک سایت چه فوایدی دارد؟ بهترین راه های افزایش ترافیک سایت کدام اند؟ بزرگترین موانع افزایش ترافیک سایت که نقشه های ما را نقش بر آب میکنند، چیست؟ چطور کاری کنیم که بازدیدکنندگان بیشتری به سایت ما بیایند و مدت زمان بیشتری را در سایت ما بگذرانند؟

چه صاحب سایت یا سئوکار باشید، چه در ابتدای مسیر یادگیری طراحی سایت، احتمالا میدانید که بقا، درآمد و رشد کسبوکار اینترنتی شما به یک چیز وابسته است و آن چیزی نیست جز میزان بازدیدکنندگان سایت. بنابر این در این مقاله به صورت جامع و کامل به افزایش ترافیک سایت خواهیم پرداخت.

 

 

افزایش ترافیک سایت

 

 

افزایش ترافیک سایت

برای صاحبان وب سایت، میزان ترافیکی که سایت آنها دریافت می کند یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند بر درآمد آنها تأثیر بگذارد. هر چه یک سایت ترافیک بیشتری دریافت کند، پتانسیل بیشتری برای درآمدزایی از طریق تبلیغات، بازاریابی وابسته (affiliate marketing) و سایر روش ها دارد.

با این حال، افزایش ترافیک سایت تنها عاملی نیست که می تواند بر درآمد تأثیر بگذارد و شما میتوانید با تکنیک های افزایش فروش موجود در آموزش فروش و البته آموزش بازاریابی ب‌م‌م به راحتی میزان درآمد خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

 

 

آموزش پرسونال برندینگ

 

مزایای افزایش ترافیک سایت

در زیر 5 مزیت فوق العاده افزایش ترافیک سایت را با هم بررسی میکنیم تا ببینیم چقدر این مورد در دنیای دیجیتال مهم است:

 

1.نرخ تبدیل

نرخ تبدیل درصدی از بازدیدکنندگان یک سایت است که اقدام مورد نظر خود را انجام می دهند، مانند خرید یا پر کردن فرم تماس.

نرخ تبدیل (CTR) در فروشگاه های اینترنتی معمولا عبارت است از تعداد فروش تقسیم بر تعداد بازدیدکنندگان. بنابراین بدیهی است که هر چه بازدیدکنندگان سایت بیشتر شود، تعداد فروش افزایش یافت، اعتمادسازی افزایش مییابد و ما تبدیل به برندی میشویم که همه اول روی لینک ما کلیک میکنند و در نهایت خریدشان را از ما میکنند.

افزایش ترافیک سایت همیشه به معنی نرخ تبدیل بالاتر نیست، زیرا کیفیت ترافیک و مرتبط بودن محتوای سایت می تواند بر نرخ تبدیل تأثیر بگذارد. بهینه سازی طراحی و محتوای سایت برای تشویق بازدیدکنندگان به انجام اقدامات مورد نظر و افزایش نرخ تبدیل بسیار مهم است.

 

بهترین قالب آموزشی

 

 

2. درآمد تبلیغ

یکی از رایج ترین راه های کسب درآمد صاحبان وب سایت، درآمدزایی از طریق گرفتن تبلیغ است. ترافیک بیشتر به معنای افزایش تقاضا از شما برای گرفتن تبلیغ به صورت رپورتاژ، بنری، همسان و.. است و بر اساس قانون عرضه و تقاضا هر چه درخواست بالاتر روند، قیمت بالاتر میرود و این یعنی پول بیشتر!

کافی است بتوانید با تکنیک های افزایش ترافیک سایت، بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود بیاورید تا به همان نسبت درآمد شما افزایش یابد.

 

3. درآمد بازاریابی وابسته (affiliate marketing)

بازاریابی وابسته یکی دیگر از راه های محبوب برای افزایش و کسب درآمد صاحبان وب سایت است.

این روش درآمدزایی شامل تبلیغ محصولات یا خدمات از طریق یک پیوند (لینک) وابسته و دریافت کمیسیون زمانی است که شخصی از طریق آن پیوند خرید کند.

افزایش ترافیک سایت به معنای مشتریان بالقوه بیشتر است که می تواند احتمال ایجاد درآمد وابسته را افزایش دهد. با این حال، اطمینان از مرتبط بودن و کیفیت بالای محصولات یا خدماتی که تبلیغ می شوند ضروری است، زیرا این امر می تواند بر نرخ تبدیل و درآمد بالقوه تأثیر بگذارد.

در حقیقت روش درآمدزایی در این روش به این صورت است که شما در سایتی مثل دیجیکالا در بخش همکاری در فروش ثبت نام میکنید، سپس داخل سایتتان لیست های مقایسه ای میسازید و لینک محصول دیجیکالا را در محتوای خود قرار میدهید، هرگاه فردی از طریق آن لینک محصول را از دیجیکالا خرید، دیجیکالا به شما پورسانت میدهد و مشخص است که افزایش ترافیک سایت یعنی افزایش پورسانت.

 

 

کوتاه کننده لینک

 

 

4. تعامل و حفظ

جذب و حفظ بازدیدکنندگان برای ایجاد درآمد در بلندمدت ضروری است. محتوای با کیفیت بالا، طراحی کاربرپسند و تجربیات شخصی‌شده می‌تواند به بازگشت بازدیدکنندگان کمک کند و پتانسیل درآمدزایی را افزایش دهد.

ردیابی معیارهای تعامل و حفظ، مانند نرخ پرش، زمان حضور در سایت و بازدیدهای مکرر، برای شناسایی زمینه‌های بهبود و بهینه‌سازی عملکرد سایت، مهم است که میتوانیم با افزایش ترافیک سایت و با تحلیل گوگل آنالیتیکس (+) به این هدف نزدیک تر شویم.

 

 

مشاغل خانگی

 

 

5. جایگاه و رقابت

جایگاه ما در نتایج جستجو و رقابت در یک صنعت یا موضوع خاص نیز می تواند بر پتانسیل درآمد سایت تأثیر بگذارد که این مورد به طور مستقیم با افزایش ترافیک سایت در ارتباط است. یعنی هر چه جایگاه ما در موتورهای جستجویی مثل گوگل بهبود یابد، افزایش ترافیک سایت اتفاق می افتد و هر چه بازدیدکننده بیشتر شود، گوگل ما را در نتایج بالاتری در نتایج جستجو قرار میدهد.

برخی از جایگاه ها ممکن است پتانسیل درآمد بالاتری نسبت به سایرین داشته باشند و رقابت می تواند بر اثربخشی تبلیغات و بازاریابی وابسته تأثیر بگذارد. تحقیق در مورد جایگاه و رقابت و شناسایی زمینه های فرصت برای افزایش درآمد ضروری است.

 

افزایش ترافیک سایت می تواند تأثیر قابل توجهی بر پتانسیل درآمد کسبوکار آنلاین و سایت داشته باشد. با این حال، در نظر گرفتن عواملی مانند کیفیت و ارتباط محتوا، اثربخشی تبلیغات و بازاریابی وابسته، نرخ تبدیل، تعامل و حفظ و جایگاه، مهم است.

با در نظر گرفتن یک رویکرد جامع برای بهینه سازی عملکرد یک سایت، صاحبان وب سایت می توانند پتانسیل درآمد خود را افزایش دهند و به اهداف خود برسند.

 

تیشرت مردانه ارزان

 

 

 

راه های افزایش ترافیک سایت

برای صاحبان وب سایت، سئوکاران و دیجیتال مارکترها، افزایش ترافیک سایت یکی از مهم ترین عوامل برای دستیابی و سنجش میزان موفقیت است.

ترافیک بیشتر به معنای فرصت های بیشتر برای درآمدزایی، ایجاد آگاهی از برند و دستیابی به مخاطبان گسترده تر است. با این حال، صحبت در مورد افزایش ترافیک وب سایت اغلب ساده تر از انجام آن است.

اما در اینجا میخواهیم با هم به صورت جامع برترین راه حل های ممکن برای افزایش ترافیک سایت را بررسی کنیم:

 

1. گوگل

بهینه سازی برای موتورهای جستجو در یک کلمه کلیدی (مثلا گوشی موبایل) همانطوری که احتمالا میدانید به معنی تلاش برای قررار گرفتن در نتایج بالاتر نسبت به رقبا در صفحات موتورهای جستجو (SERP) است.

به عبارتی سئو برای کلمه موبایل، یعنی کاری کنیم وقتی فردی داخل گوگل سرچ میکند موبایل سایت ما بلاتر از رقبا (دیجیکالا، ترب و…) به کاربر نشان داده شود.

قطعا بهترین راه یا حداقل یکی از بهترین راه ها برای افزایش ترافیک سایت که میتواند به صورت مستقیم بر فروش ما اثر بگذارد همین SEO است.

در این روش علاوه بر افزایش بازدیدکننده، همانطوری که گفتیم، از طریق کلمات و عباراتی بازدیدکننده جذب میکنیم که مستقیم یا غیر مستقیم به فروش ما ختم شود.

 

آموزش فن بیان

 

 

به عنوان مثال اگر من سایت فروش گوشی موبایل داشته باشم و بخواهم موبایل بفروشم، به کمک دانش سئو سعی میکنم سایتم در کلماتی مثل گوشی موبایل، ارزانترین گوشی، گوشی میان رده و… در نتایج بالاتری از گوگل قرار گیرم و این یعنی نه تنها با این کار موجبات افزایش ترافیک سایت خودم را فراهم کردم بلکه مشتری های احتمالی و بالقوه را به محل فروش خودم آورده ام.

 

پس این روش افزایش ترافیک سایت را می توان با شناسایی کلمات کلیدی مرتبط و گنجاندن آنها در محتوا، عناوین و توضیحات متا وب سایت انجام داد.

از دیگر تاکتیک‌های سئو که میتواند منجر به افزایش ترافیک سایت شود می‌توان به بهینه‌سازی تصاویر و ویدیوها، بهبود سرعت بارگذاری صفحه و ایجاد بک لینک با کیفیت بالا به وب‌سایت اشاره کرد.

بهینه سازی برای سئو می تواند به افزایش ترافیک ارگانیک به یک وب سایت کمک کند.

 

برای یادگیری این روش فوق العاده کافی است در دوره جامع و فوق العاده ب‌م‌م سئو شرکت نمایید یا از مقاله ها و آموزش های زیر بهره ببرید:

 

 

کسب درآمد با گوشی

 

 

2. محتوا

بازاریابی محتوا شامل ایجاد محتوای با کیفیت (از نظر فنی)، آموزنده و جذاب است که بازدیدکنندگان را جذب و حفظ می کند.

این روش افزایش ترافیک سایت می تواند شامل پست های وبلاگ، مقالات، ویدئوها، پادکست ها و انواع دیگر محتوا باشد.

با ارائه اطلاعات و بینش های ارزشمند، صاحبان وب سایت می توانند بازدیدکنندگان را جذب و حفظ کنند و تعامل بازدیدکنندگان را با وب سایت خود افزایش دهند.

بازاریابی محتوا همچنین می تواند به بهبود سئو و جذب بک لینک ارگانیک، طبیعی و رایگان کمک کند، که می تواند ترافیک وب سایت را افزایش دهد.

قطعا چه برای افزایش ترافیک سایت و چه برای بهبود نرخ تبدیل نیاز به بازاریابی محتوا وجود دارد و شاید بدون یادگیری و پرداختن به این تخصص مطمئنا نمیتوانیم نتیجه ایده آلی از هیچکدام از روش های این لیست بگیریم.

شما میتوانید همین الان با شرکت در دوره تولید محتوا به سبک ACDAF به صورت کامل و جامع ساخت سناریو، ایده، تولید، ادیت و بازاریابی محتوا را یاد بگیرید.

همچنین آموزش ها و مقالع های زیر نیز میتواند در این مسیر راهنمای شما باشد:

 

بهترین سایت برگزاری وبینار

 

 

3. شبکه های اجتماعی

پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و افزایش ترافیک سایت هستند.

با ایجاد محتوای جذاب و قابل اشتراک گذاری، صاحبان وب سایت می توانند فالوورهای جدیدی را جذب کرده و ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنند.

همچنین تبلیغات رسانه های اجتماعی می تواند روشی موثر برای هدف قرار دادن مخاطبان خاص و هدایت ترافیک به یک وب سایت باشد.

به صورت کلی مخاطبان را میتوانیم با استفاده از شبکه های اجتماعی به وبسایت خود بفرستیم حالا چه با تبلیغ کردن و چه با روش های جذب رایگان و در هر صورت بازدهی به نسبت خوبی را از نظر نرخ تبدیل این مخاطبان برای ما به ارمغان می آوردند.

 

آموزش جامع هدف گذاری

 

 

یعنی زمانی که فردی ما را مثلا در اینستاگرام دنبال میکند و قبلا اعتمادش به ما و محصولاتمان جذب شده، اکنون با احتمال بیشتری عملی که ما مدنظرمان هست (خرید، تکمیل فرم تماس و…) را انجام میدهد.

پس شبکه های اجتماعی گوناگون بسته به پرسونا کسبوکار ما یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک سایت است که باید برایآن وقت و هزینه بگذاریم.

برای افزایش ترافیک سایت، جذب مشتری و برندسازی در دوره ب‌م‌م اینستاگرام شرکت نمایید تا به رایگان فالوورها و مشتریان زیادی را برای کسبوکار خود جذب نمایید.

همچنین شما میتوانید از آموزش ها و مقاله های زیر برای افزایش ترافیک سایت با استفاده از شبکه های اجتماعی بهره ببرید:

 

توجه به این نکته ضروری است که علی رغم پر مخاطب بودن اینستاگرام، تلگرام و واتساپ (که البته این دو مسنجر یا پیام رسان هستند) و یوتیوب، ما میتوانیم برای افزایش ترافیک سایت یا فروش و بر اساس پرسونا خود از سایر شبکه ها و مسنجرهای داخلی و خارجی مثل فیسبوک، لینکداین، توییتر، پینترست، روبیکا، ایتا، وایبر، تیک تاک و… بهره ببریم.

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

 

4. ایمیل

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ ابزاری قدرتمند و به صرفه برای هدایت بازدیدکنندگان به یک وب سایت است.

با ایجاد یک لیست ایمیل و ارسال کمپین های هدفمند، صاحبان وب سایت می توانند مشترکین را تشویق کنند که از وب سایت خود بازدید کنند و با محتوای آنها درگیر شوند.

بازاریابی ایمیلی همچنین می تواند به بهبود، حفظ و وفاداری مشتری کمک کند.

در حقیقت ایمیل میتواند به کاربران ما یادآوری کند که ما حضور داریم تا ما را فراموش نکنند.

از طرفی به دلیل اینکه افرادی که ایمیل خود را به ما داده اند، به نسبت دیگر مخاطبان که اطلاعات تماس نداده اند علاقه بیشتری به ما، محصول یا خدمات و محتوای ما دارند، زمانی که با ایمیل به سایت ما می آیند زمان بیشتری را در سایت ما میگذرانند و این باعث بهبود سئو نیز میشود!

برای یادگیری این مهارت فوق العاده  با هدف افزایش ترافیک و فروش، آموزش ایمیل مارکتینگ را بررسی نمایید.

 

آموزش وبینار

 

 

5. اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی مشارکت، همکاری و استخدام اینفلوئنسرها (اثیرگذاران)، وبلاگ نویسان یا دیگر رهبران صنعت برای ارتقای وب سایت، افزایش ترافیک و افزایش فروش است.

با استفاده از نفوذ، جایگاه و پرسونال برند این افراد، صاحبان وب سایت می توانند بازدیدکنندگان جدید و دست به نقدی را جذب کنند و تعامل با وب سایت خود را افزایش دهند.

برای بهره مندی از این روش با هدف گرفتن بهترین نتیجه برای فروش و افزایش ترافیک سایت باید با اصول ساخت کمپین آشنا باشیم، شما میتوانید همین الان در دوره کمپین بازاریابی شرکت نمایید.

 

 

هوش هیجانی

 

 

6. تبلیغ

تبلیغات پولی، مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، می تواند راهی موثر برای هدایت ترافیک هدفمند به یک وب سایت باشد.

با هدف قرار دادن کلمات کلیدی و اطلاعات جمعیتی خاص، صاحبان وب سایت می توانند بازدیدکنندگان با کیفیت بالا را جذب کنند که احتمال بیشتری دارد با محتوای آنها درگیر شده و خرید کنند.

پلتفرم‌هایی مانند تبلیغات گوگل، فیس‌بوک و لینکدین یا در نمونه ایرانی مدیااد، یکتانت، سنجاق و… به ما امکان می‌دهند تا بر اساس جنسیت، وسیله وبگردی (گوشی، تبلیت یا PC)، جمعیت‌شناسی و سایر پارامترهای اینچنینی افراد با علایق خاصی را هدف قرار دهیم و اطمینان حاصل کنیم که تبلیغات ما توسط افراد مناسب دیده می‌شود.

تبلیغات یک مهارت و دانش حساس است که باید به صورت تخصصی و با استفاده از دوره ب‌م‌م تبلیغات آن را یاد گرفت تا هم بتوانیم به هدف افزایش ترافیک سایت و فروش برسیم و هم بتوانیم برندسازی فوق العاده ای در بازار و صنعت خود داشته باشیم.

همچنین شما میتوانید برای یادگیری تبلیغات با هدف افزایش ترافیک سایت مقاله های زیر را مطالعه نمایید:

 

 

آموزش زبان انگلیسی

 

 

7. ویژه

محتوا، روش، محصول و خدماتی که اختصاصا و به صورت ویژه برای ماست، برای هدایت ترافیک به وب سایت شما ضروری است.

به عبارتی، یکی از مهمترین عوامل عملی در فروش و افزایش ترافیک سایت داشتن USP ویژه یا همان (unique selling proposition) پیشنهاد خاص برای فروش است که میتواند در محتوا هم این معیار معنی داشته باشد.

در حقیقت منظور ما این است که به نسب رقبا یا در محصول یا در خدمات یا نهایتا در محتوای تولید یک تفاوت ویژه ارزشمند (از نظر مخاطب نه از نظر خودمان!) داشته باشیم تا افراد دلیلی منطقی برای ورود به سایت ما داشته باشند.

به عنوان مثال مقالات و آموزش های ب‌م‌م همه نتایج تجربی هستند و هیچ نمونه خارجی و داخلی با این ادبیات و این دیدگاه وجود ندارد یا ما سعی میکنیم از علوم انسانی در آموزش های خود برای فهم و درک سریعتر و رسیدن به نتیجه بیشتر بهره ببریم.

 

 

بهترین شغل برای خانم ها

 

 

8. وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی، یعنی نوشتن مقاله در سیستم های وبلاگنویسی مثل بلاگفا، تبیان یا در نمونه خارجی Blogger (+) و انتشار آن و یا نوشتن مقالات برای وب سایت هایی که از نوع وب دو هستند و امکان انتشار مقاله را به کاربران میدهند مثل ویرگول.

با وبلاگ نویسی مهمان در وب سایت های معتبر، می توانیم علاوه بر جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت به صورت مستقیم، سئو سایت خود را با گرفتن اعتبار از طریق بک لینک افزایش دهیم.

برای یادگیری این روش فوق العاده برای افزایش ترافیک سایت همین الان در دوره ب‌م‌م سئو شرکت نمایید.

 

اعتماد به نفس

 

 

9. لینک داخلی

پیوند یا لینک داخلی به معنی پیوند دادن به سایر صفحات مرتبط در وب سایت شما از درون محتوا یا مقاله های شما است.

این روش افزایش ترافیک سایت می تواند به بازدیدکنندگان کمک کند تا در صفحات مختلف وب سایت شما بیشتر وقت بگذرانند، اعتمادشان برای خرید بیشتر جلب شود، محتوای جدید را کشف کنند و از نظر موتورهای جستجو و گوگل به دلیل افزایش time on site سایت شما در جایگاه بهتری قرار میگیرد که باز هم منجر به افزایش ترافیک سایت شما میشود.

یکی از بزرگترین چالش های اکثر ما این است که از تمام ظرفیت منابعی که داریم استفاده نمیکنیم!

لینک دادن به تمام بخش های مرتبط سایت که به کاربرها کمک میکند نه تنها هزینه ای برای ما ندارد بلکه از نظر زمانی هم هیچ باری را به دوش ما نمیگذارد پس برای افزایش ترافیک سایت خود حتما این روش را در نظر داشته باشیم.

 

 

قانون جذب

 

 

افزایش ترافیک سایت نیاز به تلاش در چند جبهه دارد که این جبهه ها شامل بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، انتشار محتوای با کیفیت بالا، استفاده از رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی یا نوشتن پست مهمان، سرمایه گذاری در تبلیغات پولی، استفاده از ایمیل مارکتینگ و بهره مندی از پیوند داخلی است.

با اجرای این استراتژی ها و نظارت مستمر و تنظیم رویکرد خود، می توانیم بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود جذب کنیم و به اهداف تجاری خود برسیم و تعامل و حفظ مشتریانمان را بهبود دهیم و درآمد و موفقیت خود را در دنیای دیجیتال افزایش دهیم.

همچنین باید دقت نماییم که برای افزایش ترافیک سایت و میزاان فروش، نظارت مستمر و بهینه سازی این استراتژی ها برای اطمینان از موثر بودن آنها در دستیابی به نتایج مطلوب تر و حفظ دست آوردهای به دست آمده بسیار مهم است.

 

 

عزت نفس

 

موانع افزایش ترافیک سایت

همانطور که گفتیم، افزایش ترافیک وب سایت برای موفقیت هر کسب و کار یا سازمان آنلاینی بسیار مهم است. با این حال، موانع مختلفی وجود دارد که می تواند صاحبان وب سایت را از دستیابی به اهداف افزایش ترافیک سایت خود باز دارد.

در این بخش به بررسی برخی از رایج ترین موانع افزایش ترافیک وب سایت و نحوه غلبه بر آنها می پردازیم تا انجام راهکارهای بیان شده در بالا بهتر و سریعتر نتیجه دهند.

 

1. طراحی ضعیف

طراحی وب سایت ما به طور قابل توجهی بر مواردی مثل تجربه کاربر، میزان زمانی که کاربران در وب سایت ما صرف می کنند، احتمال بازگشت آنها، معرفی سایت ما به دیگران و موارد اینچنینی تأثیر می گذارد.

طراحی نامرتب یا گیج کننده وب سایت می تواند بازدیدکنندگان را از کاوش در وب سایت ما منصرف کند یا پیدا کردن آنچه به دنبال آن هستند را برای آنها دشوار کند.

لازم است که قبل از تلاش برای افزایش ترافیک سایت خود اطمینان حاصل کنیم که طراحی وب سایتمان کاربرپسند بوده و از نظر زیبایی شناختی و عملی به راحتی قابل پیمایش است.

شما میتوانید از خدمات ب‌م‌م در این زمینه بهره مند شوید، که این خدمات عبارتند از:

 

همچنین شما میتوانید در دو دوره آموزشی گنجینه طراحی سایت ب‌م‌م و دوره ساخت ظاهر برند شرکت نمایید.

 

 

افزایش انگیزه

 

2. فقر محتوا

محتوای وب سایت ما نقش مهمی در جذب و حفظ بازدیدکنندگان دارد.

اگر وب سایت شما محتوای کمی داشته یا کلا اصلا بدون محتوا، مقاله و آموزش و حتی محتوا داشته باشد ولی محتوای آن از کیفیت پایینی برخوردار باشد، نه تنها از منظر سئو نمیتوانید کاری برای افزایش ترافیک سایت خود نمایید بلکه از طریق روش های غیر رایگان مثل تبلیغات نیز بازدیدکنندگان به احتمال زیاد به سایت شما اعتماد نکرده و نه تنها فروش اتفاق نمی افتد بلکه از نظر برندسازی هم برای شما چالش هایی ایجاد میشود.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما دارای محتوای ارزشمند و جذابی است که با مخاطبان هدف شما از خواندن و مشاهده آن لذت میبرند و شگفت زده میشوند.

 

 

آموزش فروش تلفنی

 

3. سئوی ضعیف

همانطور که گفته شد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای افزایش ترافیک سایت ضروری است، زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند وب سایت ما در مورد چیست تا سایتمان را بر اساس آن رتبه بندی کنند.

روش‌های ضعیف سئو، مانند سئو کلاه سیاه، پر کردن کلمات کلیدی، بک لینک‌های بی کیفیت و محتوای تکراری، می‌توانند بر رتبه‌بندی وب‌سایت ما در موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارند.

برای غلبه بر این مانع، روی تکنیک های سئو مناسب سرمایه گذاری زمانی و تومانی انجام دهید. کارهایی از قبیل انجام تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه سازی ساختار و محتوای وب سایت و ایجاد بک لینک با کیفیت بالا که همه و همه در دوره ب‌م‌م سئو به صورت اصولی برای افزایش ترافیک سایت آموزش داده میشود.

 

 

برنامه ریزی

 

 

4. عدم حضور

حضور در رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام  ابزار قدرتمندی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما هستند.

اگر حضور کسب‌وکار شما در رسانه‌های اجتماعی کم رنگ است یا در سناریوی بدتر اصلاً حضور ندارد یا به طور مؤثر از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنید، یک منبع ترافیک ارزشمند را از دست داده‌اید.

با ارسال منظم محتوای جذاب و تعامل با مخاطبان خود، حضور فعال در رسانه های اجتماعی را ایجاد و حفظ کنید تا از افزایش ترافیک سایت خود شگفت زده شوید.

 

 

آموزش مدیریت زمان

 

5. سرعت پایین

سرعت بارگذاری وب سایت شما می تواند به طور قابل توجهی بر تجربه کاربر و در نهایت بر نتیجه راه های افزایش ترافیک تأثیر بگذارد.

اگر بارگذاری وب سایت شما بیش از حد طول بکشد، بازدیدکنندگان احتمالاً قبل از درگیر شدن با محتوای شما، آن را ترک می کنند.

سرعت بارگذاری وب سایت خود را با به حداقل رساندن اندازه تصویر، کاهش تعداد افزونه ها یا ویجت ها و استفاده از شبکه توزیع محتوا (CDN) برای بهبود زمان پاسخگویی سرور، بهینه کنید.

برای بهبود سرعت سایت  اولا باید مقاله بهترین هاست را مطالعه نمایید و سپس اگر سایتتان وردپرسی هست با آموزش وردپرس و بررسی مقاله افزونه سرعت وردپرس ، سایتتان را از نظر سرعت برای افزایش ترافیک سایت آماده نمایید.

 

کنترل خشم

 

6. تلفن همراه یا موبایل

با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه، داشتن وب سایتی که برای موبایل بهینه نشده باشد یا اصطلاحا رسپانسیو نباشد، می تواند منجر به کاهش چشمگیر ترافیک شود و تمام نقشه ها و راه های افزایش ترافیک سایت را خنثی نماید.

پیمایش یک وب سایت غیر پاسخگو ممکن است برای کاربران دشوار باشد یا محتوا به درستی در دستگاه های تلفن همراه نمایش داده نشود.

قبل از شروع به کار بستن راه های افزایش ترافیک سایت اطمینان حاصل نمایید که وب سایت شما پاسخگوی تلفن همراه است و استفاده از آن در همه دستگاه ها آسان است.

شما میتوانید برای آزمون بهینه بودن سایتتان در دستگاه موبایل از search.google.com/test/mobile-friendly استفاده نمایید.

 

 

تدریس خلاق

 

 

7. بودجه محدود

بودجه محدود می تواند مانع مهمی برای کسب و کارهای کوچک یا سازمان هایی باشد که سعی در افزایش ترافیک سایت خود دارند.

به هر حال هر که بامش بیش برفش بیش، موفقیت نیازمند سرمایه گذاری است و پول پول می آورد!

آموزش های تخصصی، تبلیغات پولی، تولید محتوا، سئو و همه روش های افزایش ترافیک دیگر یا برای پیاده سازی به پول نیاز دارند یا برای سرعت عمل و گرفتن نتیجه بهتر پول بیشتر میتواند در حد یک معجزه عمل نماید.

اما به هر حال اگر پول و سرمایه کافی ندارید امیدتان را از دست ندهید چرا که به هر حال کاچی بهتر از هیچی هست و شما میتوانید با روش های افزایش ترافیک سایت رایگان یا کم هزینه مثل وبلاگنویسی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، خرید رپورتاژهای ارزان و مواردی مثل این تتعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید.

 

استارت آپ

 

 

موانع مختلفی برای افزایش ترافیک وب سایت وجود دارد که از آن جمله می توان به طراحی ضعیف وب سایت، کمبود محتوا، سئوی ضعیف، عدم حضور در شبکه های اجتماعی، سرعت بارگذاری پایین، عدم پاسخگویی تلفن همراه و بودجه محدود اشاره کرد.

غلبه بر این موانع نیازمند یک رویکرد جامع است، از جمله بهینه سازی طراحی وب سایت، سرمایه گذاری در محتوای با کیفیت بالا، بهبود سئو، حضور قوی در رسانه های اجتماعی، بهینه سازی سرعت بارگذاری، اطمینان از پاسخگویی تلفن همراه و خلاقیت با بودجه محدود.

با صبر، پشتکار و استراتژی های موثر، ما صاحبان وب سایت می توانیم با موفقیت بر این موانع غلبه کنیم و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *