آموزش هدف گذاری sb-SMART به جای روش قدیمی SMART در 6 مرحله!

آموزش هدف گذاری

 

آموزش هدف گذاری برای چه افرادی ضروری است؟  بهترین متد و شیوه آموزش هدف گذاری برای موفقیت در زندگی و کسب و کار چیست؟ آیا بهترین روش هدف گذاری SMART است؟ چرا روش هدف گذاری SMART در زمینه اهداف مالی به درد نمیخورد؟ روش هدف گذاری sb-SMART چیست و چرا بهترین روش است؟

اولین گامی که باید برای موفقیت در هر یک از جنبه های زندگی شخصی و کسب و کار برداریم، چیزی نیست جز هدف گذاری. ما در ب‌م‌م با بررسی و ترکیب روش های مختلف و گوناگون موجود و به کار گیری علوم انسانی و مدیریتی و بر اساس شرایط بازار مالی ایران بهترین روش ممکن هدف گذاری را به صورت فرمولی ویژه در این آموزش با شما به اشتراک میگذاریم پس به شما توصیه میکنیم که به هیچ عنوان فرصت مطالعه این آموزش را از دست ندهید!

 

آموزش هدف گذاری

اگر تا کنون حتی یک کتاب، مقاله و آموزش هدف گذاری را دیده و یا خوانده باشید احتمالا با روش هدف گذاری SMART آشنا شده اید. فرمولی که در اینجا با شما به اشتراک میگذاریم در حقیقت تکمیل روش هدف گذاری SMART با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی بازار ایران است.

پس در ابتدا بیایید با هم روش هدف گذاری SMART را مورد بررسی قرار دهیم و سپس دلایل ناکافی بودن این روش پرطرفدار را بررسی و در انتها روش ویژه و اختصاصی sb-SMART را با هم بررسی کنیم.

 

تذکر:

برای پیاده سازی آموزش های مربوط به موفقیت ابتدا باید از نظر احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس خود را ارتقا دهیم و سپس وارد دنیای توسعه فردی و در اولین گام آموزش هدف گذاری شویم. پس بهتر است بلافاصله بعد از این آموزش ابتدا به سراغ آموزش افزایش عزت نفس بروید تا احساس ارزشمندی را در خود پرورش دهید و سپس با آموزش افزایش اعتماد به نفس، احساس باور به توانایی های خود را در ذهنتان پرورش دهید.

 

آموزش هدف گذاری

 

 

آموزش هدف گذاری به روش SMART

در حقیقت اسم روش هدف گذاری SMART از مخفف 5 عبارت Specific، Measurable، Achievable، Relevant و Time-bound تشکیل شده است. در این بخش، اجزای روش هدف گذاری SMART را بررسی می‌کنیم، مزایای آن را درک می‌کنیم و یاد می‌گیریم که چگونه از این روش در زمینه‌های مختلف زندگی استفاده کنیم.

پس در گام اول بیایید هر کدام از 5 عنصر تشکیل دهنده این روش هدف گذاری را بررسی نماییم:

 

1. خاص (Specific)

اولین عنصر روش هدف گذاری SMART، خاص بودن است. اهداف باید واضح، به خوبی تعریف شده و بر یک نتیجه خاص متمرکز باشند. دستیابی به اهداف مبهم چالش برانگیز است زیرا وضوح و جهت گیری ندارند. تعیین یک هدف مشخص و واضح، اقدامات و تصمیمات ما را هدایت کرده و مثل یک نقشه راه جهت حرکت ما را مشخص میکند. به عنوان مثال، به جای تعیین هدف “ورزش بیشتر”، یک هدف خاص می تواند “30 دقیقه دویدن، سه بار در هفته” باشد.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

 

2. قابل اندازه گیری (Measurable)

قابلیت اندازه گیری بودن هدف برای بررسی میزان پیشرفت و تعیین موفقیت بسیار مهم است. اهداف باید شامل معیارهای قابل اندازه گیری باشد که به شما امکان می دهد پیشرفت خود را کمی و قابل محاسبه کنید.

اهداف قابل اندازه گیری به دلیل مشاهده نتایجی که در مسیر رسیدن به هدف کسب میکنید، حس موفقیت را در ذهن شما پروش و ایجاد می کنند. به عنوان مثال، اگر هدف شما “افزایش ترافیک وب سایت” است، یک هدف قابل اندازه گیری می تواند “افزایش ترافیک وب سایت به میزان 20% در عرض سه ماه” باشد.

 

3. دست یافتنی (Achievable)

اهداف باید چالش برانگیز و در عین حال دست یافتنی باشند. تعیین اهداف غیر واقعی می تواند منجر به ناامیدی و بی انگیزگی شود. مهم است که منابع، مهارت ها و محدودیت های خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که اهدافی که تعیین می کنید در دسترس شما هستند.

با تعیین اهداف قابل دستیابی، در طول مسیر اعتماد به نفس خود را بالا نگه داشته، انگیزه خود را حفظ می کنید و به تدریج به سمت اهداف بزرگتر پیش می روید. به عنوان مثال، اگر هدف شما “یادگیری یک زبان جدید” است، اطمینان حاصل کنید که زمان و منابع کافی را برای دستیابی به آن اختصاص داده اید

برای اینکه در کنار آموزش هدف گذاری بتوانید به صورت روزانه برای موفقیت خود تلاش مفید انجام دهید لازم است که اولا با آموزش برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کرده و دوما با آموزش مدیریت زمان، زمان محدود خود را برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن مدیریت نمایید.

 

آموزش ChatGPT

 

4. مرتبط (Relevant)

مرتبط بودن در روش هدف گذاری SMART به این معنی است که با تلاش‌ها، منابع و اهداف و آرزوهای بزرگتر شما همسو باشد. اهداف باید معنی دار و مرتبط با چشم انداز کلی شما باشند. آنها باید به رشد شخصی یا حرفه ای شما کمک کنند و با ارزش ها و اولویت های شما همسو باشند.

با تعیین اهداف مرتبط، بر آنچه واقعاً برای شما اهمیت دارد متمرکز می شوید و حس هدف و تحقق خود را تقویت می کنید. به عنوان مثال، اگر چشم انداز بلندمدت شما تبدیل شدن به یک طراح سایت آموزشی است، یک هدف مرتبط «گذراندن دوره طراحی سایت آموزشی» خواهد بود.

 

آموزش ایمیل مارکتینگ

 

 

5. محدود به زمان (Time-bound)

پنجمین و آخرین بخش روش هدف گذاری SMART، تعیین اهدافی با محدودیت زمانی است. تعیین ضرب الاجل برای ایجاد حس فوریت و مسئولیت پذیری بسیار مهم است. اهداف باید یک بازه زمانی یا مهلت مشخصی داشته باشند که احساس فوریت را ایجاد کند و به شما کمک کند اقدامات خود را اولویت بندی کنید.

تعیین چارچوب های زمانی واقع بینانه ای ضروری است که شما را به چالش بکشد بدون اینکه شما را تحت فشار شکننده ای قرار دهد. اهداف محدود به زمان، برنامه ریزی مؤثر، پیگیری پیشرفت و جشن گرفتن دستاوردها را امکان پذیر می کند. به عنوان مثال، یک هدف محدود به زمان می تواند «گذراندن دوره آموزش فروش در عرض شش ماه» باشد.

 

مزایای روش هدف گذاری SMART

روش هدف گذاری SMART مزایای متعددی را برای ما به ارمغان می آورد که به موفقیت شخصی و حرفه ای ما کمک می کند، برخی از این مزیت ها عبارتند از

 • وضوح و تمرکز: اهدافی که طبق روش SMART تعیین میشوند، دارای وضوح کامل هستند و به شما کمک می کنند تا اهداف خود را تعریف کنید و تلاش خود را بر روی آنچه واقعاً مهم است متمرکز نمایید.
 • انگیزه و مشارکت: به دلیل ویژگی قابل اندازه‌گیری و دستیابی بودن هدفی که بر اساس روش SMART تعیین میکنیم، انگیزه و تلاش هر چه بیشتر شما را تقویت می‌کند، زیرا پیشرفت در این روش هدف گذاری قابل مشاهده بوده و رسیدن به نقاط عطف کاملا واضح و مشخص است.
 • برنامه ریزی موثر: اهداف SMART امکان برنامه ریزی موثر را فراهم می کند و شما را قادر می سازد تا اهداف خود را به مراحل عملی تقسیم کنید و منابع را بر اساس آن تخصیص دهید.
 • ردیابی پیشرفت: ماهیت قابل اندازه گیری و محدود به زمان روش هدف گذاری SMART به شما این امکان را می دهد که پیشرفت خود را ردیابی کنید، تنظیمات و تغییر استراتژی های لازم را انجام دهید و در مسیر دستیابی به نتایج دلخواه خود اقدامات موثری انجام دهید.
 • تصمیم گیری پیشرفته: روش هدف گذاری SMART به عنوان قطب نما برای تصمیم گیری عمل می کند و به شما کمک می کند تا انتخاب ها و اقدامات خود را با اهداف نهایی خود هماهنگ کنید.

 

کنترل خشم

 

راهنمای استفاده از روش هدف گذاری SMART

روش هدف گذاری SMART را می توان در زمینه های مختلف زندگی اعمال کرد، که برخی از این موارد را بهتر است با هم مرور نماییم:

 • رشد فردی: این روش برای رشد شخصی، مانند یادگیری مهارت های جدید، بهبود سلامت و تناسب اندام، یا دستیابی به نقاط عطف شخصی میتواند کاربردی باشد.
 • پیشرفت شغلی: از این شیوه برای توسعه حرفه ای، مانند کسب گواهینامه ها و مدارک جدید، دستیابی به اهداف عملکرد یا ارتقاء به موقعیت های بالاتر میتوان بهره برد.
 • کارآفرینی: برای کسب درآمد، رشد کسب و کار، راه اندازی محصولات یا خدمات جدید، افزایش درآمد یا گسترش به بازارهای جدید و افزایش فروش در شرایطی که ثبات اقتصادی وجود دارد میتوان بهره برد.
 • آموزش: روش هدف گذاری SMART برای کسب دستاوردهای تحصیلی، مانند تکمیل مدرک، کسب نمرات خاص، یا تسلط بر یک موضوع و در نهیت قبولی در کنکورهای مختلف کاربردی و مفید است.
 • مدیریت پروژه: استفاده از این شیوه در برنامه ریزی و اجرای پروژه برای اطمینان از روشن بودن مقاصد و کسب نتایج قابل اندازه گیری و تخصیص کارآمد منابع مفید و حتی ضروری است.

 

آموزش تولید محتوا با موبایل

 

روش هدف گذاری SMART ابزاری قدرتمند برای تعیین اهدافی خاص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط و محدود به زمان است. با اتخاذ این روش، افراد می توانند تمرکز، انگیزه و بهره وری خود را افزایش دهند و با به کار بستن آن در کنار تلاش و پایداری شرایط منجر به افزایش موفقیت و رضایت شخصی شوند.

اگر روش هدف گذاری SMART در زمینه های شخصی، حرفه ای یا آموزشی اعمال شود، چارچوبی ساختاریافته را فراهم می کند که افراد را قادر می سازد آرزوهای خود را به دستاوردهای ملموس تبدیل کنند.

خب تا اینجای کار که گل و بلبل بود، حالا بپردازیم به چالش روش هدف گذاری SMART در شرایط ناپایدار و زمانی که عدم قطعیت وجود دارد تا ببینیم چرا باید از روش اختصاصی خودمان یعنی sb-SMART استفاده کنیم!

 

آموزش تبلیغات

 

 

بزرگترین چالش روش هدف گذاری SMART

بیایید با یک مثال خیلی ساده بزرگترین چالش روش هدف گذاری SMART را با هم بررسی کنیم تا ببینیم این روش چطور ممکن است نه تنها غیر کابردی باشد بلکه میتواند حتی باعث سرخوردگی و افسردگی ما نیز بشود!

بیایید در نظر بگیریم که ما میتوانیم ماهانه 50 میلیون پس انداز داشته باشیم و هدف ما این است که  یک 206 پانصد میلیونی را در 10 ماه آینده بخریم. برطبق روش هدف گذاری SMART این هدف، هدفی درست و معقول است زیرا:

 1. مشخص است: ماشین 206.
 2. قابل اندازه گیری است: پانصد میلیون تومان.
 3. دست یافتنی است: 10 *50 = 500 میلیون تومان.
 4. مرتبط است: زیرا هم در راستای تلاش ما است و هم مخالفتی با اهداف و ارزش های کلی زندگی ما ندارد.
 5. محدود به زمان: هدف ما خرید در 10 ماه آینده است.

 

اما همانطوری که میتوانید حدس بزنید نه معمولا درآمد ثابت است، نه خرج ما و نه حتی قیمت ماشینی که زیر سر گذاشته ایم. در حقیقت چالش اصلی روش هدف گذاری SMART در نظر نگرفتن عدم قطعیت شرایط است که این میتواند جبران ناپذیر و حتی زیان بار باشد.

پس برای اهداف مالی یا کلا هر نوع هدفی که رسیدن به آن وابسته به شرایطی است که این شرایط خود دارای عدم قطعیت هستند، روش هدف گذاری SMART نه تنها کابردی نیست بلکه نمیتواند به ما کوچکترین کمکی نماید و اینجاست که معجزه روش اختصاصی ما یعنی sb-SMART ناجی ما میشود!

برای یادگیری روش هدف گذاری sb-SMART همین الان وارد یوتیوب  bememim بشوید این روش فوق العاده را یاد بگیرید:

 

 

 

 

آموزش هدف گذاری برای چه افرادی ضرورت دارد؟

همانطوری که در ابتدا با هم بررسی کردیم، هر فردی که قصد بهبود و رشد در زندگی شخصی و کسب و کار دارد بهتر است توصیه ها و تکنیک های هدف گذاری را بشناسد و با به کار بردن آن ها و برنامه ریزی مناسب، به تلاش های خود سمت و سوی آگاهانه تری بدهد.

اما اگر بخواهیم بگوییم آموزش هدف گذاری برای چه افرادی ضرورت دارد شاید بتوانیم به افراد زیر اشاره کنیم و بگوییم اگر ما جزء این افراد هستیم باید با دقت بیشتری برای این مبحث هزینه زمانی و تومانی بپردازیم:

 1. جویندگان دانش: فرقی نمکند که ما بخواهیم برای فتح قله کنکور تلاش کنیم یا دنیای ناشناخته پایان نامه دکتری خود را کشف کنیم، برای اینکه بتوانیم در دنیای دانش به موفقیتی برسیم باید با آموزش هدف گذاری برای خواندن کتاب ها، مقالات، آمادگی برای آزمون و… خود را آماده و به تلاش های خود سمت و سوی درستی بدهیم.
 2. مهاجرین: اگر قصد مهاجرت دارید و مثلا میخواهید به کشور ایتالیا سفر کنید، باید ضمن یادگیری آموزش زبان ایتالیایی برای آموزش زبان انگلیسی، گرفتن ویزا، ترجمه مدارک، تهیه پول بلیط و.. برنامه ریزی کنیم که بدون آموزش هدف گذاری تقریبا مهاجرت غیر ممکن است یا وقت و هزینه زیادی از ما تلف میکند.
 3. صاحبین کسب و کار: اگر کارآفرین هستیم یا با قصد راه اندازی استارت آپ خود، در حال آموزش کارآفرینی هستیم، برای اینکه بتوانیم به جایگاهی در بازار خود برسیم و آن جایگاه را تثبیت کنیم و برای تکمیل بوم مدل کسب و کار خود، نیاز داریم تا با آموزش هدف گذاری در ابتدا برای بازه های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اهدافی را تعیین و سپس برای رسیدن به آن با کمک آموزش مدیریت زمان تلاش نماییم.بهترین فروشگاه اینترنتی
 4. بازاریابان: یکی از مهمترین بخش های آموزش بازاریابی و آموزش تبلیغات ، آموزش هدف گذاری برای بازارسازی، جذب مشتری، آگاهی از برند و مواردی اینچنینی است که نیاز به تعیین اهداف درست، منطقی و قابل دسترس دارد تا با تعیین و تقسیم بودجه بازاریابی و تبلیغات بتوانیم به آن ها برسیم.
 5.  مدیران فروش: برای اینکه با آموزش فروش بتوانیم به مقدار فروش دلخواه برسیم یا به قول معروف تارگت های فروش را بزنیم نیاز است تا با یک آموزش هدف گذاری تخصصی برای خود میزان فروش دلخواه را در هر تاریخ مشخص و سپس با همانگی با بخش بازاریابی و البته فروش تلفنی ( آموزش فروش تلفنیایمیل مارکتینگ و… به آن میزان برسیم.
 6. کار: اگر در حال تحصیل هستیم یا درس و دانشگاهمان تمام شده است و به دنبال کار هستیم یا میخواهیم بهترین شغل را برای خود دست و پا کنیم، برای رسیدن به این هدف بزرگ نیاز است که با آموزش هدف گذاری، به شغل مورد نظر خود برسیم.بهترین شغل برای خانم ها
 7. رابطه: اگر قصد شبکه سازی یا ایجاد روابط موثر و تاثیر گذار را داریم نیاز است که برای ساخت و تشکیل شبکه ارتباطی، با آموزش هدف گذاری، اهدافی را تعیین و سپس با برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به این هدف بزرگ تلاش کنیم.
 8. سلامتی: اگر اضافه وزن یا کمبود وزن داریم، یا رسیدن به یک هیکل و وزن ایده آل یکی از اهداف ما در زندگی است، باید بدانیم که رژیم درست و حسابی و تمرین های ورزشی فقط بخشی از مسیر است و برای رسیدن به چنین خواسته‌ای باید با آموزش هدف گذاری، اهدافی را تعیین و سپس با گرفتن رژیم و برنامه ورزشی مناسب برای رسیدن به آن تلاش نماییم.
 9. بهبود زندگی: برای اینکه بتوانیم با آموزش افزایش عزت نفس ، احساس ارزشمندی کنیم و با آموزش افزایش اعتماد به نفس خود باوری خود را افزایش دهیم و با آموزش افزایش هوش هیجانی و آموزش کنترل خشم بتوانیم هیجانات خود را کنترل کنیم و با غلبه بر احساسات منفی زندگی شادتری داشته باشیم، نیاز است که طبق آموزش هدف گذاری برای تک تک این موارد اهدافی را تعیین و سپس برای رسیدن به آن‌ها وقت کافی بگذاریم.

 

 

همه ما که دغدغه پیشرفت، موفقیت و خوشبختی داریم احتمالا حداقل یکی از موارد بالا در مورد ما صدق میکند و جزئی از افراد بالا هستیم.

به هر حال فرقی نمیکند، اگر خواسته یا آرزویی داریم برای رسیدن به آن آرزو و خواسته باید آن را به صورت هدف درآورده و سپس با تکنیک های آموزش هدف گذاری برای رسیدن به آن برنامه ریزی، هزینه و تلاش کنیم.

به شما پیشنهاد میکنم برای اینکه به اهداف خود برسید و در مسیر تلاش کردن امید خود را از دست ندهید، همین الان مقاله راه های افزایش انگیزه را مطالعه نمایید.

 

 

 

 

بازاریابی محتوا

 

 

 

هدف گذاری چیست؟

بعد از اینکه با هم بررسی کردیم آموزش هدف گذاری برای چه افرادی ضرورت دارد نوبت به این میرسد که ببینیم هدف گذاری اصلا چیست که حالا بخواهیم برای آن وقت صرف کنیم و تکنیک های آن را یاد بگیریم.

 

از برایان تریسی (+) تا روانشناسان بزرگی مثل ویلیام جیمز (+) و آدلر (+) افراد، مدرسان، اساتید و متخصصان زیادی، تعاریف متفاوت و متعددی برای هدف گذاری در زندگی و کسب و کار ارائه داده اند که میتوان با یک سرچ ساده داخل گوگل به این تعاریف رسید. اما میتوان گفت اکثر این تعاریف بیشتر حکم جمله قصار را دارند تا یک تعریفی که بتوان با آن زندگی خود را بهبود داد.

 

در حقیقت اکثر تعاریف یا خیلی سطحی هستند که نمیتواند به موفقیت عملی ما کمک کند یا خیلی پیچیده هستند که برای فهم و به کار بستن آن‌ها نیاز به دانش روانشناسی است.

 

با توجه به این چالش، در اولین گام آموزش هدف گذاری ما به تعریف اختصاصی خود میپردازیم:

هدف گذاری یعنی تبدیل خواسته قلبی به یک نیاز دست یافتنی با کترین هزینه زمانی و تومانی.

 

خیلی از ما آرزو داریم که پولدار شویم، به هیکل ایده آل برسیم (مثلا شکم شش تکه داشته باشیم)، در کنکور رشته پزشکی یا دندان پزشکی را بیاوریم، مهاجرت کنیم یا مواردی مثل اسن. اما رسیدن به این چیزها فقط در حد آرزو است. نمیدانیم از کجا شروع کنیم، چه مسیری را طی کنیم تا مثلا ظرف دو سال بتوانیم به آن برسیم.

 

همین الان بخوانید: راه های افزایش درآمد

 

 

بهترین هاست

 

 

 

خیلی از مدرسان فعال در حوزه آموزش هدف گذاری متاسفانه فکر میکنند که، خواسته های افراد مشخص است حال بیاییم با 4 تا تکنیک قدیمی و احتمالا به درد نخور از کتاب های برایان تریسی، ماکسول و… به افراد در رسیدن به اهدافشان کمک کنیم!

 

اما ما دیدگاهمان متفاوت است.

اگر چه ما تکنیک های موجود در کتاب ها را استفاده و آن‌ها را در آموزش هدف گذاری تدریس میکنیم اما مطالب عمیق تری وجود دارد که میخواهیم برخی از آن‌ها را در ادامه و با نگاه به تعریفی که ارائه دادیم با هم بررسی کنیم.

 

ما در ب‌م‌م، نگاهمان به آموزش هدف گذاری چنین است:

 • داشتن خواسته یا آرزو: خیلی از ما دقیق نمیدانیم از زندگی چه میخواهیم و شاید این بزرگترین چالش ما در آموزش هدف گذاری باشد. یک لحظه چشمان خود را ببندید و فکر کنید که واقعا از زندگی چه میخواهید، شغل خانگی و کسب درآمد با گوشی یا کارمندی، عاشق شدن و ازدواج کردن یا خواستگاری سنتی با قواعد و چهارچوب های فرهنگی؟ واقعا از زندگی چه میخواهیم؟
 • خواسته قلبی: باید با تمام وجود خواسته خود را بخواهیم. نباید خواسته یا آرزوی خود را به چالش بکشیم، باید آن را واقعا بخواهیم. مثلا اگر آرزو ما درآمد 100 میلیونی ماهانه است، در ذهنمان و با خودمان نگوییم خوب به 100 میلیون برسم که چی؟ وزنم را کاهش بدهم که چی؟ چرا مهاجرت کنم وقتی همه جا آسمان همین رنگ است؟ کار نیست چرا درس بخوانم؟ تا زمانی که قلبا ندانیم چه میخواهیم آموزش هدف گذاری هیچ کمکی به ما نمیکند. برای پرورش باورهای مثبت همین الان آموزش قانون جذب را مشاهده نمایید.
 • نیاز: گام بعدی این است که خواسته و آرزوی خود را به نیاز تبدیل کنیم! مثل نیاز به غذا، نیاز به اکسیژن و سایر موارد ضروری دیگر برای ادامه زندگی. هدف ما نیاز ماست و در آموزش هدف گذاری باید خواسته های خود را به نیازهای ضروری در ذهنمان تبدیل کنیم.
 • نیاز دست یافتنی: در قدم بعدی از آموزش هدف گذاری باید خواسته ای که تبدیل به نیاز شده است را در ذهنمان به یک نیاز دست یافتنی تبدیل کنیم. مثلا آرزوی ما خرید خانه در فرشته تهران است، باید به خانه در فرشته احساس نیاز کنیم و این نیاز در ذهن ما بگنجد یا قابل دسترسی باشد.
 • هزینه: آموزش هدف گذاری باید هزینه‌های تومانی و زمانی برای رسیدن به آرزوهایمان را کاهش دهد. به عنوان مثال اگر بدون داشتن دانش رسیدن به اهداف مهاجرت 3 سال زمان و 450 میلیون هزینه نیاز دارد، با داشتن دانش هدف گذاری باید هزینه‌های ما کاهش یابد و مثلا بتوانیم در 2 سال و با صرف هزینه مثلا 400 میلیون تومانی به این خواسته برسیم. دقت کنیم که باید یا هزینه زمانی، یا هزینه تومانی یا هر دو این موارد با تعیین اهداف درست و حرفه‌ای، کاهش یابد.

 

همین الان برای ساخت برند شخصی خود مقاله آموزش پرسونال برندینگ را مشاهده و با ترکیب نکات آن با نکات آموزش هدفگذاری برای ساخت یک برند شخصی قدرتمند تلاش و برنامه ریزی نمایید.

 

در روزهای آینده بیشتر در مورد آموزش هدف گذاری SMART، روش تخصصی و انحصاری خود صحبت میکنیم و تکنیک‌های ویژه‌ای را بررسی میکنیم که در هیچ کتاب یا دوره آموزشی نمیتوانید آن‌ها را پیدا کنید. اگر سوال یا چالشی در زمینه تعیین اهداف زندگی شخصی، شغلی، کسب و کار خود دارید با ما در میان بگذارید تا با هم آن را بررسی کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *