بهترین شغل خانگی چیست؟ بررسی 6 مورد جذاب و البته عجیب!

بهترین شغل خانگی

 

شغل خانگی چیست؟ بهترین مشاغل خانگی کدام است؟ از بین مشاغل خانگی کدام درآمد بیشتری دارد؟ چطور با کار در منزل به درآمد بالایی برسیم؟ چطور بدون سرمایه کسب و کار خانگی خود را راه بیاندازیم؟

اگر شما هم به دنبال پول درآوردن از منزل خود هستید و میخواهید اطلاعات کامل و جامعی در زمینه شغل خانگی و بهترین مشاغلی که میتوانید در منزل انجام دهید، به دست آورید در این مقاله جامع همراه ما بمانید تا علاوه بر پاسخ به سوالات بالا بهترین فرصت های ممکن را با هم بررسی کنیم!

همچنین به شما پینهاد میکنمیک که برای انتخاب آگاهانه تر در مورد انتخاب کسب و کار آموزش ها و مقالات رایگان زیر را مشاهده نمایید:

 

 

ظهور تکنولوژی و اینترنت این امکان را برای ما فراهم کرده است که از خانه های خود به راحت کار کنیم و درآمد به دست آوریم. مشاغل خانگی که به عنوان مشاغل از راه دور یا مشاغل کار از خانه نیز شناخته می شوند، در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند. در این مقاله، مشاغل خانگی، مزایایی که ارائه می دهند و چند نمونه از مشاغل خانگی محبوب را بررسی خواهیم کرد.

 

 

مشاغل خانگی

 

 

شغل خانگی چیست؟

شغل خانگی، مشاغلی هستند که به افراد اجازه می دهند از خانه یا هر جایی به خصوص با اتصال به اینترنت کار کنند. این مشاغل می توانند تمام وقت، پاره وقت یا آزاد باشند و می توانند طیف وسیعی از صنایع یعنی از خدمات مشتری گرفته تا توسعه نرم افزار را پوشش دهند.

مشاغل خانگی پروژه ای را می توان از طریق سایت های کاریابی، وب سایت های شرکت ها و بازارهای آنلاین پیدا کرد.

 

 

مزایای شغل خانگی

کار کردن در خانه مزایای زیادی دارد، از جمله:

 1. انعطاف پذیری: مشاغل خانگی انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهند. فعالین این حوزه می توانند برنامه زمانی خود را تنظیم کنند و در زمانی که برایشان راحت تر است کار کنند.
 2. صرفه جویی در هزینه: کار از خانه می تواند در هزینه های حمل و نقل، لباس کار و غذا صرفه جویی کند.
 3. بهبود تعادل بین کار و زندگی: شغل خانگی می تواند تعادل بین کار و زندگی بهتری را فراهم کنند و به افراد این امکان را می دهند که زمان بیشتری را با خانواده بگذرانند و علایق دیگری را دنبال کنند.
 4. افزایش بهره وری: کار از خانه می تواند به دلیل حواس پرتی و وقفه های کمتر، منجر به افزایش بهره وری شود (+).
 5. افزایش فرصت‌های شغلی: مشاغل خانگی می‌توانند به افراد امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی را بدهند که ممکن است در منطقه محلی آنها در دسترس نباشد.

 

 

آموزش پرسونال برندینگ

 

 

شغل خانگی خوبه اما قبل از آن؟

 

دقت نمایید که شغل خانگی در کنار تمام مزیت‌ها و جذابیت‌ها ممکن است از نظر روحی – روانی شما را دچار چالش‌هایی نماید که برای مقابله با این چالش‌ها باید 3 گانه فوق العاده ما یعنی آموزش عزت نفس ( برای بهبود احساس درونی )، آموزش اعتماد به نفس ( برای افزایش خودباوری ) و آموزش هوش هیجانی ( برای کنترل هیجانات ) مشاهده نمایید.

همچنین چون شغل خانگی همانطور که از اسم آن پیداست در خانه انجام میشود ممکن است زمان از دستمان در برود و مدام کارها را پشت گوش بیاندازیم پس برای رفع این چالش آموزش مدیریت زمان را مشاهده نمایید.

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

 

 

آموزش‌های تکمیلی در کنار این مقاله:

 

 

 

شغل خانگی

 

 

 

شعل خانگی و کار در منزل !؟

اگر به قصد ورود به بازار کار یا راه‌اندازی کسب و کار شخصی و حتی استارت آپ را داشته باشیم، یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین گزینه‌های ما برای شروع شغل خانگی است. همه ما احتمالا داستان‌هایی مثل داستان استیو جابز را شنیده‌ایم که از پارکینگ خانه شروع کرد و امپراطوری اپل را به راه انداخت!

از طرفی مطمئنا همه‌ی ما با جذابیت‌های کار در منزل آشنا هستیم که داریم به دنبال بهترین شغل خانگی هستیم. اما فقط بیاییم و یک بار مرور کنیم که چرا این گزینه میتواند بهترین انتخاب ما باشد:

 1. بدون رئیس و مزاحم: اگر فقط مدتی در یک کاری به صورت کارمندی کار کرده باشیم میدانیم که چقدر بی‌مهری، بد اخلاقی و انتظارهای بیجای کارفرما و رئیس میتواند روز کاری ما را خراب کند و حتی تا سال‌ها خاطره‌ی تلخ آن از یاد ما نرود! این در حالی است که مشاغل خانگی این چالش بزرگ را ندارند.
 2. ساعت کاری: خیلی از افراد برای بیدار شدن در صبح‌ها مشکل دارند و دوست ندارند خواب نازنین دم صبحشان از دست برود! خب زمانی که فردی به دنبال بهترین شغل خانگی هست، احتمالا یکی از دلایلش این است که زمان کاری دست خودش باشد. اگر ما در خانه مشغول به کار باشیم، خودمان تصمیم میگیریم که مثلا از ساعت 10 صبح تا 6 عصر کار کنیم یا از ساعت 2 ظهر تا 10 شب یا هر بازه ساعتی دیگر که خودمان دوست داریم!
 3. روز کاری: دوست دارید به جای جمعه‌ها، سه شنبه‌ها استراحت کنید؟ من این را دوست دارم و الان این کار را میکنم! شما هم میتوانید دقیقا هر روزی را که دوست دارید به جای جمعه، عید نوروز، تابستان و… با انتخاب درست بهترین شغل خانگی به استراحت بپردازید.بهترین کوتاه کننده لینک
 4. هر چی کار کنیم آش میخوریم: یکی از بزرگترین جذابیت‌های مشاغل خانگی این هست، که هر چه قدر دوست داشتیم کار کنیم به همان اندازه درآمد کسب میکنیم. اگر پول بیشتری خواستیم فقط کافی است در روز بیشتر کار کنیم، اگر هم کارها و مشغولیت‌هایی مثل بچه داری و… وجود داشت، فقط کمتر کار میکنیم!
 5. هزینه دفتر کار: اگر قصد راه اندازی یک استارت آپ و ورود به دنیای کارآفرینی را داشته باشیم، احتمالا یکی از بزرگترین چالش‌های ما هزینه‌های نسبتا زیاد اجاره دفتر کار است. اما وقتی در خانه کار کنیم، این هزینه میتواند صرف بازاریابی و… شود.
 6. زمان: خیلی از اوقات دلیل اصلی اینکه به دنبال بهترین شغل خانگی و کار در منزل هستیم، این است که از اتلاف وقت در مسیر کار جلوگیری کنیم!
 7. هزینه رفت و آمد: یکی از بزرگترین چالش‌هایی که شغل خانگی آن را برای ما از بین میبرد هزینه‌های روحی – روانی و تومانی رفت و آمد است. اگر در شهرهای بزرگی مثل تهران، اصفهان، مشهد و… اقامت داشته باشیم، احتمالا از ترافیک‌های اعصاب خورد کن آگاه هستیم!

این 7 مورد فقط گوشه‌ای از مزیت‌های مشاغل خانگی است و هر کدام از ما بسته به شرایط خود، احتمالا میتوانیم موارد خیلی بیشتری نام ببریم، ولی خب لازم بود که حداقل یک بار برای خودمان یادآوری کنیم که چرا اینجا هستیم و آیا داریم مسیر درستی را طی میکنیم یا خیر؟

 

 

پرسونال برندینگ

 

 

 

در کنار این مزیت‌ها باید توجه داشته باشیم که شغل خانگی چالش‌هایی را هم دارد:

 1. تعامل کمتر: اگر فرد برونگرایی باشیم که به دنبال بهترین شغل برای افراد برونگرا هست، باید خیلی دقت کند شغل خانگی را انتخاب کند که تعاملات و گفت و گو با دیگران را از دست ندهد (من خودم فرد برونگرایی هستم و الاندر خاه کار میکنم، به شما در ادامه خواهم گفت شغل مناسب برای ما چیست!).
 2. حرف مردم: احتمالا همه ما این ضرب المثل را شنیده‌ایم که میگویند در دروازه را میشود بست در دهان مردم را نه! ممکن است بعضی از افراد نادان (نادان یعنی افرادی که نمیدانند!) بخواهند حرف‌های منفی در مورد کار ما بزنند! اما کی اهمیت میدهد زمانی که از کارمان لذت میبریم و درآمد فوق‌العاده‌ای داریم؟

هر چه قدر برای چالش‌های شغل خانگی فکر کنیم احتمالا چیزی بیشتر از این دو مورد به ذهنمان نرسد و همانطور که گفتیم اولا در ادامه کاری را معرفی میکنیم که سطح تعاملات با دیگران دست خودمان باشد و دوما مردم عقلشان به چشمشان است و این یعنی اگر ببینند که ما پول خوبی در میاوریم و خوشحالیم نه تنها ساکت میشوند بلکه شاید بخواهند جای ما باشند!

 

 

بهترین شغل خانگی

 

 

بهترین مشاغل خانگی

در ادامه با هم به بررسی بهترین مشاغل خانگی میپردازیم و البته در انتها از بهترین شغل خانگی (از نظر درآمد، راحتی و…) پرده برداری می‌کنیم!

1. نوشتن

همه ما حداقل  در حد انشای مدرسه، با نوشتن آگاه هستیم، اگر یکی از دو مورد زیر برای ما صادق است نوشتن بهترین شغل خانگی برای ما است:

 • دوست داشته باشیم از نوشتن پول دربیاوریم.
 • دنبال یک کار پاره وقت با پول نسبتا خوب باشیم.

اما سوال این است که مگر میشود از نوشتن پول درآورد؟ جواب این است که بله! اتفاقا پول خوب و جذابی هم میشود درآورد.

حالا سوال بعدی این است که چه کسی بابت نوشتن پول میدهد؟ جواب این است که سایت‌ها برای نوشتن مقاله، آموزش، اطلاعات محصول و… به افرادی که میخواهند و میتوانند بنویسند پول میدهند. به عنوان مثال همین آموزشی که دارید مشاهده میکنید، یک مقاله است و ما میتوانستیم از افرادی که نویسنده هستند بخواهیم برای ما این مطلب را بنویسند و به ازای آن هزینه‌ای را پرداخت میکردیم (البته شخصا نوشتن را دوست دارم و خودم این مطلب را برای سایت نوشتم).

 

تولید محتوا

 

اگر میخواهید کسب درآمد از نوشتن را بررسی کنید و یاد بگیرید که چطور از آن پول در بیاورید، آموزش تولید محتوا متنی را مشاهده نمایید و دقت کنید که منظور از تولید محتوا متنی همان نوشتن است منتهی در زبان بازار کار این حرفه!

بعد از خواندن کامل این مقاله به آموزش‌‌های مکملی مثل همین آموزش نوشتن بروید، زیرا ممکن است بهترین شغل خانگی برای شما چیز دیگری باشد!

 

 

2. تولید کننده محتوا

شغل بعدی که به عنوان بهترین شغل خانگی به شما معرفی میکنیم تولید کننده محتوا است. محتوا همان ویدئو، صوت، متن و عکس است و منظور از تولید کننده محتوا، فردی است که ویدئو، صوت، کتاب، متن و… را برای سایت‌ها و کسب و کارهای مختلف ایده‌پردازی، تولید و ویرایش میکند.

همه بیزینس‌ها برای جذب مشتری نیاز دارند برای شبکه‌های اجتماعی (آپارات، اینستاگرام، تلگرام، یوتوب و…) خود ویدئو، صوت و… تولید کنند. وظیفه تولید کننده محتوا این است که:

 1. ایده پردازی: ایده بدهد که برای جذب مشتری چه محتوایی بسازیم؟
 2. استراتژی: با توجه به کسب و کار چه استراتژی مناسب است؟
 3. تولید: بتواند ویدئو، صوت، پادکست، عکس و متن جذاب برای جذب مشتری بسازد.
 4. ویرایش: بتواند محتواهایی را که تولید شده ویرایش کند.

البته ممکن است بسته بو نوع کسب و کاری که به تولید کننده محتوا نیاز دارد و شما قصد کار با او را دارید، تمام یا بخشی از این چهار مورد را از شما بخواهد.

اگر فکر میکنید که این کار برای شما بهترین شغل خانگی است میتوانید آموزش تولید محتوا ب‌م‌م که کاملا رایگان هست را مشاهده نمایید.

 

 

آموزش فن بیان

 

 

3. نقاشی

اگر شما هم جزء افرادی بوده‌اید که زنگ کلاس نقاشی در مدرسه برای شما جذاب و دوست داشتنی بوده، یکی از جذاب‌ترین مشاغل خانگی برای شما طراحی لوگو است.

افرادی که به هنر علاقه‌مند هستند یا قصد دارند از نقاشی پول در بیاورند میتوانند با یادگیری اصول طراحی لوگو میتوانید پول خوبی در بیاورید. برای یادگیری کامل طراحی لوگو، به شما پیشنهاد میدهیم که دوره آموزشی لوگو ب‌م‌م را بررسی نمایید.

 

طراحی لوگو

 

4. طراحی وب سایت

لطفا نگران نباشید، برای طراحی سایت نه نیاز به مدرک مهندسی کامپیوتر هست، نه نیاز هست که برنامه نویسی بلد باشید و نه هیچ چیز دیگر. همین که شما بلد باشید کامپیوتر خود را روشن کنید و مطلبی را سرچ کنید (مثل همین کاری که الان انجام دادید و وارد این مقاله شده‌اید)، شما میتوانید از طراحی سایت پول زیاد و راحتی در بیاورید.

البته باید دقت کنید که یک نوع خاصی از سایت را برای طراحی انتخاب کنید، یعنی یکی از حوزه‌های زیر را انتخاب نمایید:

 • آموزش
 • فروشگاهی
 • خدماتی
 • شرکتی
 • شخصی
 • دولتی

بهترین حوزه بدون شک آموزشی است زیرا:

 1. تعداد پروژه‌ها بیشتر است.
 2. پول بیشتری بابت هر پروژه سایت آموزشی میدهند.
 3. دردسرش کمتر است.
 4. در صورت یادگیری این نوع سایت شما هر سایتی میتوانید طراحی کنید چون هم بخش فروشگاه را دارد، هم خدمات و موارد دیگر.

سایت‌های فروشگاهی اکثرشان یا میخواهند با 300 هزار تومان سایتی مثل دیجیکالا برایشان طراحی کنید یا خودشان یک تیم برنامه نویسی استخدام میکنند و در نتیجه پروژه‌ای به فریلنسرها یا کسانی که این شغل خانگی را انتخاب کرده‌اند، نمیرسد.

از طرفی پروژه‌های شرکتی و خدماتی هم تعداد بسیار کمی دارند و هم ارزانتر هستند که در نتیجه نمیصرفد و پروژه‌های شرکتی هم علاوه بر اینکه دردسرهای زیادی دارد، به فریلنسرها و افرادی که در خانه کار میکنند معمولا نمیدهند.

پس شما اگر آموزشی را یاد بگیرید علاوه بر اینکه میتوانید سایت های فروشگاهی، خدماتی، شخصی و شرکتی طراحی کنید، میتوانید درآمد بیشتری را به دست بیاورید.

اگر به نظر شما بهترین شغل خانگی همین مورد است، کافی است برای یادگیری آموزش طراحی سایت آموزشی را مشاهده نمایید.

 

 

 

 

بهترین هاست

 

 

5. گوشی پولساز

یکی از بهترین کارها به عنوان بهترین شغل خانگی، کسب درآمد با گوشی یا تلفن همراه است.

تقریبا اکثر ما یک تلفن همراهی داریم که میتوانیم آن را به یک ابزار پولسازی نسبتا ایده آل تبدیل کنیم و به وسیله آن به درآمد قابل قبولی برسیم. ممکن است با خودمان فکر کنیم گوشی همراه که تقریبا همه دارند، اگر قرار بود از آن پولی دربیاد که تا حالا من مطلع میشدم! اما چرا خبری نشنیده‌ام؟

جواب بسیار ساده است چون روش درآمدزایی با موبایل را بلد نیستن و حتما با سایت ب م م آشنا نیستن! فقط کافی است شما آموزش رایگان کسب درآمد با گوشی را مشاهده نمایید تا شما هم بتوانید شغل خانگی جذابی داشته باشید.

درآمدزایی با موبایل یک شغل خانگی به نسبت پر سود است که برای افراد زیر میتواند مناسب باشد:

 1. خانم های خانه دار
 2. افرادی که به دنبال شغل پاره وقت هستند
 3. معلمان آموزش و پرورش که به نظرشان درآمدشان کم است
 4. دانشجویان
 5. دانش آموزان
 6. افرادی که سرمایه کمی برای راه اندازی کسب و کار دارند یا نمیخواهند سرمایه زیادی را ریسک کنند
 7. افرادی که از شغل خود متنفرند و میخواهند با یک شغل خانگی فعلا درآمدی به دست آورند تا کار جدیدی پیدا کنند

 

حتما نباید جزء این 7 ورد بالا باشید تا بتوانید شغل خانگی درآمد با موبایل را بررسی کنید و یا ختی به این کار مشغول شوید! شما فقط کافی است که بررسی کنید و بعد بر اساس شخصیت و اهداف خود انتخاب نمایید.

 

 

آموزش ایمیل مارکتینگ

 

 

6. درآمد از گوگل!

ششمین مورد که شاید از هر نظر پر سودترین و بهترین شغل خانگی برای اکثر افراد با هر شخصیت و بودجه ای است،درآمدزایی از گوگل یا به عبارت دقیقتر بهینه سازی موتورهای جستجو ( SEO ) یا سئو هست.

هدف این شغل خانگی این است که شما در خانه بنشینید و کاری کنید وقتی عبارتی مربوط به سایت خودتان یا کارفرمایتان را کاربری سرچ میکند، سایت شما در برترین نتایج گوگل بالا بیاید.

بیایید یک مثال از این شغل خانگی بزنیم تا کمی برایمان کار سئو واضحتر شود:

فرض کنید که سایت شما برای فروش جوراب راه اندازی شده است و میخواهید در آن جوراب بفروشید. حالا کار شما به عنوان یک سئوکار این است که وقتی فردی سرچ میکند جوراب، جوراب زنانه، جوراب مردانه، جوراب شلواری و… سایت شما به کاربر نمایش داده شود تا بعد با کلیک بر روی سایت شما، از محصولات شما دیدن کند و بتواند آن را بخرد.

شما به  روش میتوانید از این شغل خانگی پول دربیاورید:

 1. سایت خود: شما میتوانید در خانه بنشینید، سایت خود را راه اندازی کنید و بعد با سئو کردن محصولات خود را بفروشید و حتی اگر سرمایه برای موجود کردن و فروش کالا ندارید، در دوره کسب درآمد از علاقه شرکت کنید و با فروش دوره آموزشی به درآمد بالایی برسید.
 2. گرفتن پروژه: شما میتوانید با استفاده از سایت هایی مثل انجام میدم، پونیشا، اینستاگرام، دیوار و… پروژه بگیرید و به درآمد برسید.
 3. کارمند دورکار: شما میتوانید شغل خانگی کارمندی را با این روش تجربه کنید و حقوق توافقی را از این روش به دست آورید.
 4. فروش بک لینک: برای اینکه با این روش آشنا شوید همین الان آموزش ساخت بک لینک را مشاهده نمایید.

 

اگر میخواهید به صورت جامع و رایگان سئو را یاد بگیرید همین الان آموزش سئو ب م م را مشاهده نمایید تا در کمتر از 3 ماه دیگر بتوانید از این روش فوق العاده کسب درآمد کنید.

 

 

مشاغل خانگی محبوب

در اینجا چند نمونه از مشاغل خانگی محبوب آورده شده است و در قسمت های بعدی بهترین شغل خانگی با توجه به بازار ایران معرفی میشود:

 • نماینده خدمات ارتباط با مشتری: نمایندگان خدمات مشتری از طریق تلفن، ایمیل یا چت از طرف شرکت ها به مشتریان کمک می کنند. آنها ممکن است برای یک شرکت واحد یا برای یک شرکت برون سپاری خدمات مشتری کار کنند. یعنی مثلا شما استخدام مجموعه ب‌م‌م میشوید تا از خانه با مشتریان تماس بگیرید و ما به ازای آن به شما حقوق میدهیم.
 • دستیار مجازی: دستیاران مجازی از کسب و کارها و کارآفرینان پشتیبانی اداری می کنند، مانند مدیریت ایمیل ها، برنامه ریزی قرار ملاقات ها و سازماندهی اسناد.
 • نویسنده آزاد: نویسندگان آزاد محتوا، برای وب سایت ها، وبلاگ ها و سایر نشریات آنلاین محتوای درخواست شده را ایجاد می کنند. آنها ممکن است در یک صنعت خاص یا نوع نوشتن (مثلا طنز)، کپی رایتینگ ( تبلیغ نویسی ) یا نوشتن فنی، تخصص داشته باشند.
 • توسعه‌دهنده نرم‌افزار: توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نرم‌افزاری را برای رایانه‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه طراحی و ایجاد می‌کنند. آنها ممکن است روی پروژه های خود یا برای یک شرکت از راه دور کار کنند.
 • معلم آنلاین: آموزگاران آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس به دانش آموزان در هر سنی کمک می کنند. آنها ممکن است در یک موضوع خاص تخصص داشته باشند یا با طیف گسترده ای از دانش آموزان کار کنند.

 

مشاغل خانگی یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال انعطاف پذیری، صرفه جویی در هزینه، بهبود تعادل بین کار و زندگی، افزایش بهره وری و افزایش فرصت های شغلی هستند.

مشاغل خانگی محبوب عبارتند از: نماینده خدمات مشتری، دستیار مجازی، نویسنده مستقل، توسعه دهنده نرم افزار و معلم آنلاین.

هنگام جستجوی مشاغل خانگی، آگاهی از کلاهبرداری های احتمالی و انجام تحقیقات کامل در مورد شرکت یا فردی که این شغل را ارائه می دهد بسیار مهم است. با مهارت‌ها و فداکاری مناسب، مشاغل خانگی می‌توانند شغلی پردرآمد و رضایت‌بخش را فراهم کنند.

 

 

موارد دیگری مثل کارهای گرافیکی، فعالیت در اینستاگرام و البته بهترین شغل خانگی و فریلنسری را هنوز معرفی نکرده‌ایم که در روزهای آینده به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *