شغل مناسب INTJ (بیش از 8 شغل) + بررسی دقیق تیپ شخصیتی INTJ

INTJ

 

شغل مناسب INTJ چیست؟ تیپ شخصیتی INTJ چگونه است؟ فرصت های شغلی که برای INTJ مناسب است کدام اند؟ بهترین مشاغل برای افراد INTJ در ایران کدام اند و چه مشاغلی با این تیپ شخصیتی در تضاد است؟

اگر شما هم فردی هستید که دنبال شغل مناسب برای افراد INTJ است، این مقاله دقیقا منسب شماست. در این مقاله ضمن پاسخ به پرسش های بالا سعی میکنیم با هم این تیپ شخصیتی را بیشتر بشناسیم و ببینیم چه کسب و کاری میتواند برای ما مناسب تر باشد، پس در این سفر جذاب 4 دقیقه ای همراه ما باش.

اگر هدف شما انتخاب شغل مناسب INTJ به شما پیشنهاد میکنم که برای انتخاب بهتر مقاله های زیر را مطالعه کن تا بتوانی بهترین انتخاب ممکن را داشته باشی و از پشمانی انتخاب اشتباه برای کسب و کار بیشتر و با خیال بهتری نجات پیدا کنی:

 

 

 

شغل مناسب INTJ

 

 

شخصیت INTJ

شاخص تیپ مایرز-بریگز (MBTI) یک ابزار ارزیابی شخصیت پرکاربرد است که افراد را به 16 تیپ شخصیتی مختلف دسته بندی می کند (+). یکی از این 16 نوع INTJ است که مخفف Introverted، Intuitive، Thinking و Judging است. در این بخش از مقاله، ویژگی‌های تیپ شخصیتی INTJ و چگونگی تأثیر آن بر رفتار و تعامل آنها با دیگران را بررسی خواهیم کرد.

 

آموزش تبلیغات

 

 

ویژگی های تیپ شخصیتی INTJ

به صورت کلی این شخصیت مثل سایر تیپ های شخصیتی معیار mbti بر 4 ستون استوار است و ستون هایی که این شخصیت را میسازند عبارتند از:

 1. درونگرا: اولین بعد شخصیت افرادی مثل ما یعنی افرادی با شخصیت INTJ، درونگرایی است که همانطوری که احتمالا تا کنون لمس کرده ایم ترجیح می دهیم زمان خود را به تنهایی یا با گروه کوچکی از دوستان نزدیک خودمان بگذرانیم. ما اغلب به زمان نیاز داریم تا افکار و ایده های خود را قبل از بیان آنها به دیگران پردازش کنند.
 2. شهودی: INTJ ها برای تصمیم گیری و پردازش اطلاعات به شهود متکی هستند. ما اغلب حس شهود قوی داریم و می توانیم به سرعت الگوها و ارتباطات را شناسایی کنیم بدون آنکه به جزئیات زیادی از مسئله دسترسی یا نیاز داشته باشیم.

  آموزش فروش

 3. تفکر: INTJها متفکرانی تحلیلی و منطقی هستند که برای عقل و عقلانیت ارزش زیادی قائل هستند. نا اغلب از حل مسائل پیچیده و تفکر در مورد مفاهیم انتزاعی لذت می بریم و به همین دلیل است که احتمالا دوست داریم به مطالب عمیقتری فکر کنیم و همین باعث خردمندی ما میشود.
 4. قضاوت: INTJها افراد تعیین کننده ای هستند که ساختار و سازمان را ترجیح می دهند. ما اغلب برنامه یا هدفی در ذهن خودمان داریم و برای رسیدن به آن به طور سیستماتیک و با برنامه مشخص تلاش می کنیم.

برای اینکه بتوانیم در زندگی احساس آرامش بیشتری داشته باشیم با توجه به قضاوت گر بودنمان بهتر است آموزش های زیر را بررسی کنیم:

 

 

افزایش ترافیک سایت

 

 

رفتار تیپ شخصیتی INTJ

به صورتی کلی همه ما یکسری اشتارکات خلق و خویی داریم که احتمالا هممون ازش مطلع هستیم ولی مرور این موارد علاوه بر انتخاب شغل مناسب INTJ، شاید برامون خالی از لطف نباشه چون مرورشون باعث میشه رفتارهایی که میکنیم و را بهتر زیر نظر بگیریم و از نظر خودشناسی کمی بهتر عمل کنیم.

 • مستقل: این افراد مستقل و خودکفا هستند که ترجیح می دهند به خودشان تکیه کنند. ما اغلب بر اساس اهداف و جاه طلبی های شخصی خودمون هدف هایی را تعیین میکنیم و زندگی مون را سعی میکنیم بر اساس این اهداف پیش ببریم و برای رسیدن به آنها سخت تلاش می کنیم تا در نهایت به موفقیتی که لایقش هستیم برسیم.
 • نوآورانه: INTJ ها متفکرانی مبتکر و خلاق هستند که از کشف ایده ها و امکانات جدید لذت می برند. ما اغلب دیدگاه منحصر به فردی در مورد اتفاقات، چیزها و پدیده های گوناگونی که پیش می آید، داریم و از به چالش کشیدن نظر عموم به دلیل خردورزی لذت میبریم.

  آموزش پرسونال برندینگ

 • کمال گرا: این افراد استانداردهای بالایی دارند و از خود و دیگران انتظارات زیادی دارند. ما اغلب کمال گرا هستیم و زمانی که شرایط با استانداردهای ما مطابقت نداشته باشد معمولا از خود یا دیگران انتقاد میکنیم یا به دلیل درونگرایی خود خوری میکنیم.
 • استراتژیک: INTJها متفکرانی استراتژیک هستند که همیشه به تصویر بزرگ فکر می کنند. ما اغلب برای آینده، برنامه، چشم انداز و اهداف معینی داشته و قدم به قدم برای رسیدن به آن ها با حداکثر تلاش خود سعی در به دست آوردن ناممکن ها می کنیم.

 

 

بهترین قالب آموزشی

 

تعاملات تیپ شخصیتی INTJ

یکی دیگر از جنبه هایی که باید خیلی به آن توجه کنیم، جنبه ی ارتباطی است که میتواند در خودشناسی، ارتباط موثر و انتخاب شغل مناسب INTJ و انتخاب های بهتر در زندگی ما تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد، پس در اینجا خیلی سریع تعاملات خودمون را مرور میکنیم:

 1. رزرو: این افراد محفوظ هستند و گاهی اوقات ممکن است دیر به دیر یا از راه دور دیده شوند. ما ترجیح می دهیم قبل از وقت گذراندن با افراد دیگر، موقعیت ها را مشاهده و تجزیه و تحلیل کنیم و سپس بر اساس شرایط و اهدافمان با اطرافیان و دوستان خود وقت بگذرانیم.
 2. مستقیم: INTJ ها استقبال کنندگان ارتباط مستقیم هستند و این یعنی برای صداقت و اصالت ارزش زیادی قائل هستند. ما اغلب مستقیماً به سر اصل مطلب می ذویم و وقت خود و دیگران را برای صحبت های کوچک و وقت تلف کن تلف نمی کنیم.

  تیشرت مردانه یقه گرد

 3. حل‌کننده‌های مسئله: این افراد از حل مسائل لذت می‌برند و اغلب به خاطر توانایی‌های تحلیلی و تفکر استراتژیک‌شان در محیط کار، مدرسه و خانه شناخته می‌شوند. آنها اغلب به عنوان دارایی های ارزشمند برای یک تیم یا سازمان دیده می شوند.
 4. ادراکی: INTJها افراد ادراکی هستند که اغلب می توانند افراد و موقعیت ها را به خوبی بخوانند. آنها اغلب قادرند فراتر از سطح را ببینند و پویایی های اساسی در بازی را درک کنند.

 

تیپ شخصیتی INTJ با درونگرایی، شهود، تفکر و قضاوت مشخص می شود. افرادی مثل ما با این تیپ شخصیتی، مستقل، مبتکر، کمال گرا و استراتژیک هستند. ما اغلب در تعاملات خود با دیگران محتاط و رُک هستیم و به دلیل توانایی های حل مسئله و ماهیت ادراکی مان بسیار برای جامعه و محیط کار ارزشمند هستیم.

درک ویژگی ها و رفتار این تیپ شخصیتی می تواند به افراد در درک بهتر خود و اطرافیانشان کمک کند و اگر خودمان این تیپ شخصیتی را داشته باشیم میتوانیم در انتخاب شغل مناسب INTJ بهتر عمل کنیم و کاری که برایمان مناسب تر هست را انتخاب نماییم.

 

افزایش فالوور اینستاگرام

 

 

شغل مناسب INTJ

تیپ شخصیتی INTJ که با نام «معمار» در دنیای مشاوران انتخاب شغل نیز شناخته می‌شود، یک تیپ شخصیتی نادر و منحصربه‌فرد است که تنها ۲ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهد.

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

INTJ ها همانطوری که در بخش قبلی بررسی کردیم، به دلیل توانایی های تحلیلی و تفکر استراتژیک و همچنین استقلال و مهارت های حل مسئله شناخته شده اند.

در این بخش از مقاله، ما برخی از بهترین گزینه هایی که میتواند در دسته شغل مناسب INTJ ها قرار گیرد را بررسی خواهیم کرد:

 1. دانشمند: به عنوان متفکران تحلیلی که به منطق و عقلانیت اهمیت می دهند، این افراد می توانند در زمینه های علمی مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی سرآمد باشند. آنها از کشف ایده ها و تئوری های جدید لذت می برند و اغلب می توانند در زمینه های خود پیشرفت کنند که به این دلیل کار علمی – پژوهشی را شغل مناسب INTJ میکند.
 2. مهندس: شغل مناسب INTJ ها به دلیل داشتن  مهارت های حل مسئله و تفکر نوآورانه مهندسی و کارهای فنی است. ما اغلب از طراحی و ایجاد محصولات و سیستم های جدید لذت می بریم و می توانیم در زمینه هایی مانند مهندسی مکانیک، برق یا نرم افزار جزء برترین ها باشیم. همچنین مقاله های بهترین شغل مهندسی، شغل برق و شغل مهندسی مکانیک میتواند ما را در انتخاب گزینه ماسب راهنمایی نماید.

  آموزش دیجیتال مارکتینگ

 3. برنامه ریز استراتژیک: ما اغلب متفکرانی استراتژیک هستیم که از برنامه ریزی و سازماندهی پروژه های پیچیده لذت می بریم و این یعنی شغل مناسب INTJ که ما باشیم. ما میتوانیم در زمینه هایی مانند مشاوره مدیریت یا برنامه ریزی استراتژیک بسیار خوب عمل کرده یا به طور کلی هر جایی که بتواند از مهارت های تحلیلی ما برای کمک به سازمان ها در دستیابی به اهداف خود استفاده کند، برای ما گزینه مناسبی خواهد بود.
 4. وکیل: این افراد (ما) اغلب متفکرانی منطقی هستند که از بحث و جدل لذت می برند. آنها می توانند وکلای عالی باشند، زیرا اغلب می توانند هر دو طرف بحث را ببینند و از مهارت های تحلیلی خود برای توسعه استدلال های متقاعدکننده استفاده کنند، پس وکالت و مذاکره جزء مشاغل مناسب INTJ قرار میگیرد.

  بهترین هاست ایرانی

 5. معمار: همانطور که از نام آنها پیداست، INTJ ها اغلب معماران ماهری هستند که از طراحی و ساخت سازه های جدید لذت می برند. آنها می توانند در زمینه هایی مانند معماری یا طراحی داخلی یا هر جایی که بتوانند از خلاقیت و مهارت های حل مسئله خود برای ایجاد فضاهای خلاقانه و کاربردی استفاده کنند، سرآمد باشند و این را برای ما به شغل مناسب INTJ تبدیل میکند.
 6. متخصص فناوری اطلاعات:کار بعدی که شغل مناسب INTJ ها است مربوط به فناوری اطلاعات بوده زیرا این افراد با توانایی های تحلیلی و تفکر منطقی خود می توانند متخصصان فناوری اطلاعات عالی باشند. آن‌ها می‌توانند در زمینه‌هایی مانند توسعه نرم‌افزار یا مدیریت پایگاه‌داده یا موقعیت های شغلی که بتوانند از مهارت‌های خود برای توسعه و نگهداری سیستم‌های رایانه‌ای پیچیده استفاده کنند، سرآمد باشند.

  آموزش تبلیغ نویسی

 7. کارآفرین: کارآفرینی یکی از بهترین موارد شغل مناسب INTJ هاست چرا که INTJ ها اغلب افراد مستقل و خودکفا هستند که از چالش های جدید لذت می برند. آنها می توانند کارآفرینان عالی بسازند، زیرا می توانند از توانایی های تفکر تحلیلی و استراتژیک خود برای شناسایی فرصت ها و توسعه راه حل های نوآورانه استفاده کنند، برای یادگیری کارآفرینی به آموزش کارآفرینی و آموزش راه اندازی استارت آپ مراجعه نمایید.
 8. تحلیلگر: با مهارت های تحلیلی و توجه به جزئیات این کار هم شغل مناسب INTJ ها به حساب می آید چرا که می توانند در زمینه هایی مانند تجزیه و تحلیل مالی یا تجزیه و تحلیل داده ها سرآمد باشند. آنها می توانند از مهارت های خود برای تجزیه و تحلیل داده های پیچیده و ایجاد بینش هایی استفاده کنند که می تواند به سازمان ها در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

به طور کلی تیپ شخصیتی INTJ برای طیف وسیعی از مشاغل که نیاز به تفکر تحلیلی، استراتژیک و مستقل دارند، مناسب است. این افراد می توانند در زمینه هایی مانند علم، مهندسی، حقوق، معماری، فناوری اطلاعات، کارآفرینی و تحلیل برتری داشته باشند.

 

آموزش فن بیان

 

با درک نقاط قوت و توانایی های خود، شغل مناسب INTJ که هم چالش برانگیز و هم رضایت بخش قابل دستیابی است و میتوانیم زندگی کاری خود را جذاب شروع کنیم و تا انتها روز به روز خوشحال تر شویم.

 

شما میتوانید سایر تیپ های شخصیتی mbti را از لینک های زیر بررسی نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *