آموزش بازاریابی محتوا با قصه گویی در 7 مرحله ساده و زدن ریش!

آموزش بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا چیست؟ به صورت دقیق مراحل کانتنت مارکتینگ کدام اند؟ منظور ما از آموزش بازاریابی محتوا چیست و با یادگیری این مهارت چه چیزی میتوانیم به دست آوریم؟ چطور با بازاریابی محتوا مشتریان زیادی را جذب و آن ها را تبدیل به خریدار پول بده نماییم؟ مراحل کانتنت مارکتینگ چیست؟

یکی از مهمترین مهارت هایی که برای جذب مشتری و افزایش فروش همه بازاریابان و صاحبان کسب و کار باید بدانند، بازاریابی محتوا است. در این آموزش میخواهیم به صورت دقیق و قدم به قدم به آموزش بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ (content marketing) بپردازیم، پس اگر به فکر افزایش درآمد خود هستید این آموزش را به هیچ عنوان از دست ندهید!

 

 

 

بازاریابی محتوا

 

 

 

آموزش بازاریابی محتوا چیست؟

چه انتظاری باید از آموزش بازاریابی محتوا داشته باشیم؟ آیا ارزش وقت گذاشتن دارد؟ چقدر به زمان، انرژی و حتی هزینه تومانی نیاز دارد و سوالاتی مشابه به همین موارد.

به طور خلاصه شاید هیچ چیز در مسیر یادگیری مهمتر از این نباشد که بدانیم بعد از یادگیری کامل و به کار بردن تکنیک‌های بازاریابی محتوایی چه اتفاقی برای کسب و کار ما می‌افتد و میزان بازگشت سرمایه آن (ROI) آن چقدر است؟

 

با همه این تفاسیر و مقدمه چینی‌ها بیایید قبل از بررسی تکنیک‌ها و روش‌ها، همراه هم آموزش بازاریابی محتوایی را بررسی نماییم:

آموزش بازاریابی محتوا از دید ما، همراه کردن مخاطب با قصه ما و مجاب کردن او برای اقدام مورد نظر ما است.

 

تعریف ما برای آموزش بازاریابی محتوایی شامل سه بخش است:

 1. از جنس قصه است.
 2. کاربر را همراه ما نگه دارد.
 3. باید مجاب کننده باشد.

که باید با هم آن را بررسی نماییم.

دقت نمایید که برای اینکه بتوانیم این 3 مورد را پیاده کنیم و بهترین نتیجه را از آموزش بازاریابی محتوا ببریم، لازم است اولا به آموزش تولید محتوا ب‌م‌م مسلط شوید و دوما  تجهیزات تولید محتوا مثل میکروفون یا تجهیزات نورپردازی خوبی برای خود تهیه کنیم تا به خصوص در محتواهای ویدیویی و صوتی بتوانیم به موفقیت بیشتری دست پیدا کنیم.

 

 

آموزش هوش هیجانی

 

بازاریابی محتوا از جنس گفتن قصه است!

آموزش بازاریابی محتوا از جنس آموزش قصه گفتن است. ما باید بتوانیم برای مخاطبمان قصه‌گویی کنیم، باید بتوانیم با استفاده از جادوی کلمات ذهن مخاطب را تسخیر و او را سرگرم کنیم. قصه ما باید مخاطبمان را غافلگیر کند، باید بخواهد وقتش را با داستان ما بگذراند، باید کانتنت ما اولیت باشد!

این جمله‌ی کلیشه‌ای را باید در تک تک مراحل بازاریابی محتوا و کلا در دنیای کسبوکار سر لوحه کارمان قرار دهیم:

در دنیای روابط تجاری احتمالا هیچ فردی علاقه‌ای به رفتار، مطابق میل دیگری ندارد بلکه فقط نیازهای خود را در اولویت قرار میدهد!

 

جمله بالا که به نظر بدیهی می‌آید بزرگترین چالش تولیدکنندگان محتوا، بازاریابان و حتی تبلیغنویسان حتی پر مدعا است.

یک لحظه به این جملات فکر کنید و ببینید واقعا این جملات را تحت عنوان آموزش بازاریابی محتوا به ما قالب کرده‌اند یا خیر:

 • با اعتماد به نفس زیاد محصول و خدماتت را معرفی کن و بگو این بهترین است اگر نخری فرصت را از دست داده‌ای!
 • بگو ما تنها راه حل مشکل تو هستیم.
 • مزیت رقابتی (USP) حدمات، محصول و آموزشت را فریاد بزن.
 • بگو چرا از دیگران بهتری.

 

 

کنترل خشم

 

 

همه ما با این مزخرفاتی که تحت عنوان آموزش تولید محتوا، مدرسان کتابی (پاراگراف بعدی با رنگ زرد و بکگراند مشکی) تفت میدهند، آشنا هستیم و در پس ذهنمان میدانیم که واقعا مزیت ما برای کسی مهم نیست.

 

مدرس کتابی: مدرسانی که کمتر از 10 کتاب در یک زمینه خوانده و بدون تفکر، تعقل و تجربه همان مطالب را به صورت ناقص درس میدهند و ثلا سرچ کرده اند بهترین کتاب بازاریابی محتوا و 4 تا کتاب از جو پولیتزی (+) خوانده‌اند و همان چیزهایی که شاید زیاد هم به مخاطب ایرانی ربطی ندارد را ناقص بازگو میکنند.

 

 

حال جدیدا مد شده است که بازاریابان و به خصوص کسانی که در حوزه آموزش بازاریابی محتوا فعالیت میکنند، میگویند نه از مزیت‌های خودت، محصول یا خدماتت نگو و به جای آن بگو چه نفعی برای کاربر دارد. جالب اینجاست زمانی که این چیز بدیهی را میگویند فکر میکنند بزرگترین راز بشریت را فاش میکنند.

 

اما چرا میگوییم گفتن اینکه ما میتوانیم فلان چالش تو را حل کنیم و یا چنین لذتی را به تو بدهیم، بیفایده است:

 1. تحمل: مردم نه حوصله این مزخرفات را دارند و نه تحمل دارند گوش بدهند که محصول یا خدمات لعنتی ما چه دردی را از آن‌ها دوا میکند. مردم از وبگردی میخواهند اذت ببرند، نه اینکه حالا به فکر درد و بد بختی خود با این آموزش بازاریابی محتوا به درد نخور بیافتند.
 2. دستان زیاد: چرا فکر میکنیم که رقبای ما احمق تشریف دارند؟ انقدر در حوزه‌ای دست زیاد شده و همه این افراد میدانند که باید از دید مخاطب سخن بگویند که دیگر این چیزها جواب نمیدهد! این باعث شده هر فردی هم که از جستجوی دیجیتالی، رفع چالش و رسیدن به یک لذت را بخواهد، با چنان انبوه سایت‌ها، پیج‌ها و… رو به رو میشود که شانس ما با این روش‌های بازاریابی محتوا کوتاه‌تر از… است!
 3. زیر بار: پیش فرض اکثریت مطلق افراد این است که زندگی من چالشی ندارد و ار هم داشته باشد دوای آن پیش کسی نیست و به خصوص در دنیای دیجیتال اینطور در ذهن اکثرت جا افتاده است که فرد تبلیغاتچی که از محصولی تعریف میکند، میخواهد یک چیزی به من بیاندازد!

 

داستان چالش این خزعبلاتی که تحت عنوان آموزش بازاریابی محتوا به ما میخواهند بیاندازند به این سه مورد ختم نمیشود و اگر خوب فکر کنیم دلایل بسیار زیادی به ذهنمان میرسد که چرا دیگر این روش‌ها جواب نیست و باید کارهای اساسی‌تری انجام داد!

 

 

پس یکبار برای همیشه این پنبه را از گوشمان در بیاوریم و به هر کسی که ادعا کرد متخصص کانتنت مارکتینگ است، اعتماد کنیم چرا که وقت، سرمایه و انگیزه برای کار کردنمان با این توصیه‌های بی استفاده از دستمان میرود و در نهایت باعث ضربه خوردن ما از ناحیه عزت نفس میشود!

 

خب در اینجا باید بگوییم که حالا راه حل چیست؟

احتمالا درست حدس زدید، قصه گفتن!

 

 

همه ما دوست داریم قصه دیگران را بشنویم، دوست داریم سرگرم شویم، دوست داریم با شنیدن قصه دیگران حرفی برای گفتن داشته باشیم، حتی دوست دارم قصه‌ها را برای دوستان و خانواده خود بازگو کنیم. بخش زیادی از آموزش بازاریابی محتوا، آموزش قصه گفتن است!

 

نمیخواهم در اینجا بگویم برای اینکه از آموزش بازاریابی محتوا نتیجه بگیرید، رمان بگویید، تدریس خلاق را بشناسید یا بروید آموزش نوشتن کتاب بخوانید، منظور این است که حتی در یک ریلز یک دقیقه‌ای سعی کنید داستانی بگویید و در دل آن داستان کاربر را قانع کنید.

 

 

کوکی چیست

 

مثلا فرض کنید میخواهیم با استفاده از بازاریابی محتوا در یک دقیقه یا یک مقاله بگوییم آموزش امنیت وردپرس ما ایده آل است، 3 استراتژی تولید محتوا مختلف (که بیشتر استفاده میشود) بر اساس آموزش بازاریابی محتوا داریم:

 1. بگوییم آموزش ما بینظیر است، ما قدیمی ترین هستیم، این همه دانشجو داشتیم و مواردی که به نوعی میگوید ما بهترینینم.
 2. ترس‌ها و چالش‌های هک شدن را یادآوری کنیم و دلایل اهمیت امنیت در دنیای دیجیتال را بگوییم.
 3. قصه بگوییم. مثلا از داستان مالت را سفت بچسب مردم را دزد نکن یک داستان برای مخاطب بگوییم!

 

مردم قصه دوست دارند، مردم سرگرمی دوست دارند، نه یادآوری ترس‌ها یا حتی مجبور شدن به انتخاب کردن!

 

 

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای جدیدترین فرمول تولید محتوای پولساز را یاد بگیری؟
برای اینکه محتوا بفروش باشه، باید ACDAF باشه! نگذار این فرصت از دستت بره، حداقل بررسیش کن، بررسی که ضرر نداره:

 

هاست

 

 

نحوه قصه گویی برای آموزش بازاریابی محتوا

قطعا وقتی در آموزش بازاریابی مجتوایی حرف از قصه گفتن میزنیم منظورمان گفتن قصه‌های در گوشی حمام زنانه یا اسخر مردانه نیست! منظورمان چیزی است که به افزایش فروش ما کمک کند.

 

ما حق نداریم هیچ چیز غیر مرتبط با چیزی که به درآمد ما منجر میشود ازش داستان بسازیم، حق نداریم بی دلیل از هر چیزی که خوشمان آمد در رسانه اجتماعی مثل اینستاگرام (چه پست، چه استوری و چه ریلز)، یوتیوب، آپارات، روبیکا و… یا مسنجرهایی مثل تلگرام، واتساپ و… یا حتی در وبسایت خود بگذاریم. این اسمش بازاریابی محتوا نیست!

 

 

وقتی میگوییم آموزش بازاریابی محتوا، همان قصه گویی است، منظر قصه و داستانی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 

 1. هدفمند: یعنی به منظور کمک به افزایش فروش، گرفتن ایمیل برای ایمیل مارکتینگ، گرفتن شماره تماس برای فروش تلفنی، کمک به پرسونال برندینگ ما و موارد اینچنینی تولید و در اختیار مخاطب قرار گیرد. هدف کمدی لازمه آموزش بازاریابی محتوا است!
 2. مناسب پرسونا: انقدر در بخش بازاریابی حرف از پرسونا و مخاطب هدف زده ایم که زبانمان مو درآورده. همین قدر بگوییم که در آموزش بازاریابی محتوا ببینید سن، جنسیت، جایگاه اجتماعی، درآمد و… مخاطبان هدفتان چگونه است و سپس بر اساس این موارد شروع به ساخت و پرداخت قصه با هدف کانتنت مارکتینگ نمایید.
 3. برنامه: خیلی از افراد برای قصه گویی برنامه‌ای ندارند و فقط میخواهند بگویند این را هم انجام دادم! اما این اشتباه است. اگر قصد دارید واقعا به یک نتیجه مطلوب برسید باید با آموزش برنامه ریزی برای قصه گویی با هدف یادگیری آموزش بازاریابی محتوا، برنامه درست و حسابی داشته باشید!
 4. زمان: همانطوری که قطعا همه ما با گوشت و پوست خود لمس کرده‌ایم، هیچ فردی حوصله و طاقت شنیدن قصه‌های خسته کننده را ندارد، همه از قصه‌های وقتگیر که سر و تهش معلوم نیست فراری هستند. باید با آموزش مدیریت زمان، بتوانیم زمان خود را در بازاریابی محتوا مدیریت کنیم تا در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیریم و افراد زیادی ما را دنبال کنند.شغل خانگی
 5. استراتژی: اصلا باید پنبه موفقیت در آموزش بازاریابی محتوا را از گوشمان بیرون بیاوریم! اگر میخواهیم مشتری جذب کنیم و کاری کنیم افراد قانع شوند و به ما اعتماد کنند، باید برای تولید، طراحی و گفتن قصه‌ها، استراتژی تولید محتوا مدونی داشته باشیم. همین الان استراتژی سئو را مطالعه نمایید.
 6. متناسب: ما باید با توجه به بیزینس پلن یا بوم مدل کسب و کارمان اقدام به قصه سرایی و گفتن داستان کنیم. قصه ما باید به کسب و کار ما بخورد نه اینکه یک چیز غیر متناسب و پلشت بسازیم که هیچ ربطی به ما نداشته باشد.
 7. کش بیاد: ما باید بتوانیم آن قصه را هم در 10 ثانیه و هم در یک ساعت در موردش صحبت کنیم. در حقیقت در ابتدای قصه یا برای شبکه اجتماعی باید یک خلاصه حداکثر 10 ثانیه‌ای از آن بگوییم و یا شاید در  سایت و برای سئو داخلی و بهینه سازی موتور جستجو نیاز باشد هزاران کلمه آن را کش بدهیم.
 8. ساختار: در قصه سرایی برای آموزش بازاریابی محتوا باید ساختار قصه را رعایت کنیم، یعنی فراز و نشیب، شروع و پایان و مواردی مثل این در ساختار و پیکره آن رعایت شود.قانون جذب
 9. جذاب باشد: هر قصه‌ای ما را جذب نمیکند، شاید برای یک داستان خوب باید چندین ساعت فکر کنیم تا بتوانیم چیزی را پیدا کنیم تا افراد زیادی را با ما همراه کند و تاآخر کنار ما بمانند.
 10. لحن: انتخاب لحنی متناسب با بازار هدف و همان پرسونا خیلی میتواند در روند قصه و بازدهی بازاریابی محتوایی اثرگذار باشد. آیا بهتر است لحن محاورهای داشته باشیم یا لحن رسمی، یا حتی لحن دوستانه؟
 11. تن صدا: تغییر تن صدا در قسمت‌های مختلف داستان‌های صوتی و تصویری (ویدیویی) میتواند کمک زیادی در جذب و نگهداری مخاطب به ما بکند.
 12. زبان بدن: احتمالا میدانیم که درصد زیادی از پیام محتواهای ویدیویی از طریق زبان بدن مدرس یا فردی که جلوی دوربین است منتقل میشود. پس یکی از بخش‌های آموزش بازاریابی محتوا در اینجا یادگیری زبان بدن مناسب است.

داستان آموزش بازاریابی محتوا شاید به این 12 مورد ختم نمشود و باید ریزه کاری های خیلی زیادی را مثل اتخاب رنگ، ساخت تصاویر مناسب، انتخاب فونت و… رعایت کنیم تا در نهایت بگوییم، اوکی حالا داستان ما قابل شنیدن است!

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای یاد بگیری چند تومن، کجا، چه تبلیغی بری که مشتری زیادِ دست به نقد، جذب کنی؟
دوره زیر بازاریابیت را متحول میکنه! بررسیش که ضرر نداره، همین الان بررسیش کن:

 

 

آموزش جامع بازاریابی محتوا

همانطور که گفتیم بازاریابی محتوا به یکی از اجزای حیاتی هر استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق تبدیل شده است. با ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و جذاب، کسب‌وکارها می‌توانند مخاطبان هدف را جذب و حفظ کنند، برای برند خد اعتباری ایجاد کنند و مشتریان را به انجام اقدامات سودآور هدایت کنند.

در این راهنمای جامع، ما عناصر کلیدی بازاریابی محتوا را بررسی می‌کنیم و مثال‌هایی از زندگی واقعی برای نشان دادن اثربخشی آن ارائه می‌کنیم:

 

طراحی سایت آموزشی

 

 

1. آشنایی با بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا شامل ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای آموزنده، سرگرم کننده و ارزشمند برای جذب و تبدیل مخاطب خاص است. این روش مارکتینگ بر ارائه راه حل هایی برای رفع نیازهای مخاطب، ایجاد اعتماد و پرورش روابط بلندمدت تمرکز دارد. محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله پست های وبلاگ، مقالات، ویدئوها، اینفوگرافیک ها، پادکست ها و پست های رسانه های اجتماعی.

شاید کلیدی ترین فعالیت ما که مکمل کانتنت مارکتینگ است چیزی نیست جز تبلیغات. پس همین الان آموزش های زیر را بررسی و بسته به شرایط خود آن ها را به کار ببندید:

 

2. عناصر کلیدی بازاریابی محتوا

در زیر مهمترین عناصری که باید در آموزش بازاریابی محتوا در نظر بگیریم را با هم بررسی میکنیم:

 1. مخاطبان خود را تعریف کنید: مخاطبان هدف خود را با درک جمعیت شناسی، علایق، نقاط دردناک و ترجیحات آنها شناسایی کنید. این به شما امکان می دهد محتوایی ایجاد کنید که با نیازها و انگیزه های آنها همخوانی داشته باشد.
 2. اهداف واضح تعیین کنید: اهداف خاصی را برای تلاش‌های بازاریابی محتوای خود تعیین کنید. اهدافی مانند افزایش آگاهی از برند، افزایش ترافیک وب‌سایت، ایجاد سرنخ یا افزایش تبدیل. اهداف روشن به استراتژی محتوای شما جهت میبخشد و به افزایش اثربخشی آن کمک می کند.
 3. یک استراتژی محتوا ایجاد کنید: برای کسب نتیجه مطلوب از بازاریابی محتوا باید استراتژی طراحی کنید که با اهداف کسب و کار شما و نیازهای مخاطبانتان هماهنگ باشد. تم ها، موضوعات، قالب ها و کانال های محتوا را برای توزیع تعریف کنید. برای اطمینان از سازگاری و مرتبط بودن، از تکنیک های آموزش برنامه ریزی استفاده کنید.
 4. محتوای جذاب ایجاد کنید: محتوای باکیفیت تولید کنید که آموزنده، جذاب و مرتبط با مخاطبان شما باشد. از ترکیبی از قالب ها و تکنیک های داستان سرایی برای جلب توجه و انتقال موثر پیام خود استفاده کنید. بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو باید همراه بازارایبی محتوا باشد تا به نتیجه مطلوبی برسیم!

  آموزش تولید محتوا با موبایل

 5. توزیع و تبلیغ: برای اطمینان از اینکه محتوای شما به مخاطب مناسب می رسد، یک برنامه توزیع ایجاد کنید. از کانال‌های مختلفی مانند وب‌سایت، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیل، وبلاگ‌نویسی مهمان، مشارکت تأثیرگذاران و پیوند محتوا استفاده کنید.
 6. تعامل و پرورش: با فعال کردن نظرات، دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و بحث در مورد محتوای خود، مخاطبان را به مشارکت کردن، تشویق کنید. به نظرات و پرس و جوها به سرعت پاسخ دهید تا حس اعتماد را تقویت کنید. از تاکتیک های تولید سرنخ برای جذب و پرورش اطلاعات مخاطبان استفاده کنید.
 7.  اندازه گیری و تجزیه و تحلیل: معیارهای کلیدی را برای ارزیابی عملکرد تلاش های بازاریابی محتوای خود دنبال کنید. معیارهایی مانند ترافیک وب‌سایت، نرخ تعامل، تبدیل‌ها و دسترسی به رسانه‌های اجتماعی را رصد کنید. از بینش ها برای اصلاح استراتژی محتوای خود و بهینه سازی کمپین های آینده استفاده کنید.

 

 

آموزش ChatGPT

 

 

3. نمونه هایی از بازاریابی محتوای موثر

در این بخش سه مثال موفق از بازارایبی محتوا را با هم بررسی میکنیم تا با گرفتن ایده از این نمونه های موفق، بتوانیم نتیجه بهتری از این شیوه جذاب و استراتژی دیجیتال مارکتینگ بگیریم، پس سعی کنید این سه مثال را برای کسب و کار خود شخصی سازی کنید تا برای شما بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد:

 

مثال 1: وبلاگ HubSpot

HubSpot، یک شرکت نرم‌افزار بازاریابی پیشرو در صنعت خود است که در وبلاگ جذاب خود منابع و بینش‌های ارزشمندی را در اختیار بازاریابان قرار می‌دهد. آنها در پلتفرم خود به موضوعات مختلفی مثل بازاریابی، فروش، خدمات دهی صحیح به مشتری و روند صنعت میپردازند.

HubSpot با ارائه محتوای با کیفیت بالا خود را به عنوان یک رهبر فکری معرفی می کند و مخاطبان زیادی را جذب می کند. این وبلاگ به عنوان دروازه ای برای فروش محصولات و خدمات آنها عمل می کند که منجر به ایجاد سرنخ (لید) و ایجاد تبدیل می شود.

 

کسب درآمد دلاری

 

 

مثال 2: اکوسیستم محتوای ردبول

ردبول، یک برند نوشیدنی انرژی‌زا است که یک اکوسیستم محتوایی با محوریت ورزش‌های شدید، موسیقی و سبک زندگی ایجاد کرده است. آنها فیلم ها، مقالات و مستندهایی تولید می کنند که رویدادهای ورزشی هیجان انگیز و داستان های پرماجرا را به نمایش می گذارد.

ردبول با مرتبط کردن برند خود با محتوای هیجان‌انگیز و آدرنالین‌زا، طرفداران اختصاصی و هویت برند قوی برای کسب و کار خود بابازاریابی محتوا ایجاد کرده است. استراتژی محتوای آنها فراتر از تبلیغات سنتی است و به آنها اجازه می دهد با مخاطبان هدف خود در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنند.

 

مثال 3: کمپین ویدیویی Dollar Shave Club

Dollar Shave Club (+)، یک شرکت ریش تراش بوده که بازارایبی محتوایی آن مبتنی بر اشتراک گذاری ویدیوی های ویروسی با عنوان “تیغه های ما عالی هستند” توسط کاربران است و توانسته توجه قابل توجهی را به خود جلب کرد.

این ویدیوی طنز و جذاب ارزش پیشنهادی شرکت که در بوم مدل کسب و کار تعریف کرده اند را نشان داد، صنعت خود را متحول کرد و میلیون ها بازدید و اشتراک گذاری ایجاد کرد. این کمپین نه تنها آگاهی از برند را افزایش داد، بلکه هجوم گسترده ای از مشترکین را نیز به همراه داشت و قدرت محتوای خلاقانه و به یاد ماندنی را به نمایش گذاشت.

 

بازاریابی محتوا یک استراتژی ضروری برای کسب‌وکارهایی است که به دنبال جذب مخاطبان، ایجاد اعتبار برند و هدایت امشتریان برای اقدام های پولساز است. با درک مخاطبان خود، تعیین اهداف روشن، ایجاد محتوای قانع کننده و استفاده از کانال های توزیع موثر، می توانید کمپین های بازاریابی محتوای موفقی ایجاد کنید. از مثال های ارائه شده بیاموزید و به طور مداوم استراتژی محتوای خود را تحلیل و اصلاح کنید تا به موفقیت بلندمدت دست یابید.

 

برای رشد و توسعه کسب و کار خود، آموزش ها و مقاله های زیر که به فروش شما کمک میکند را از دست ندهید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *