بهترین مشاغل پاره وقت که بیش از شغل اصلی درآمد دارند!

مشاغل پاره وقت

 

 

بهترین مشاغل پاره وقت در ایران کدام است؟ شغل پاره وقت دانشجویی که پول خوبی هم توش باشد چیست؟ آیا کار پاره وقت پنجشنبه و جمعه که درآمد مناسبی داشته باشد، وجود دارد؟ بهترین مشاغل پاره وقت خانگی کدام اند؟

 

در این مقاله از سری آموزش موفقیت در کسب و کار، میخواهیم به معرفی برترین مشاغل پاره وقت از نظر درآمد، آینده شغلی، امنیت و موارد دیگر بپردازیم تا هم یکی از بهترین راه های افزایش درآمد را بررسی کرده باشیم و هم اگر دانشجو هستیم بتوانیم مستقل شویم و دستمان در جیب خودمان باشد.

 

برای اینکه انتخاب مناسبتری از بین مشاغل پاره وقت داشته باشیم، بهتر است ابتدا دو مقاله بهترین شغل و بهترین شغل برای زنان را مطالعه نمایید تا با ابعاد روانشناسی انتخاب کسبوکار بیشتر آشنا شویم. همچنین اگر به دنبال مشاغل پاره وقت خانگی هستید مقاله‌های شغل دوم و شغل خانگی را از دست ندهید!

 

 

 

آموزش فن بیان

 

 

 

مشاغل پاره وقت اصلا یعنی چه؟

شاید این سوال به نظر مسخره برسد و با خود بگوییم خوب مشخص است، مشاغل پاره وقت همان طوری که از اسمش پیداست به کارهایی میگویند که بتوان خارج از ساعت اداری یا خارج از ساعت کلاس و دانشگاه به آن‌ها مشغول شد یا حتی به کارهایی میگویند که بتوان در زمان دلخواه آن‌ها را انجام داد و مواردی مثل این.

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

 

 

اما آیا واقعا وقتی در مورد مشاغل پاره وقت صحبت میکنیم منظورمان همین موارد است؟

اگر بله پس چه تفاوتی با کار دوم دارد!؟

 

حقیقت این است که ما به کاری پاره وقت میگوییم که ساعتش دست خودمان باشد یعنی بر عکس کار دوم که باید در زمان مشخص و برای بازه ای مشخص مشغول باشیم، در کار پاره وقت ما یک روز دو ساعت کار میکنیم و در روز دیگر 8 ساعت و این بسته به زمانی است که ما در اختیار داریم.

 

پس در ادامه با این فرض که باید کارهای معرفی شده دارای آزادی عمل به خصوص در میزان زمانی که میگذاریم باشد، به بهترین مشاغل پاره وقت میپردازیم.

 

 

آموزش تبلیغات

 

 

چرا شغل پاره وقت؟

قطعا درآمد اولویت ما است اما افزایش میزان درآمد یا حتی کسب درآمد شاید تنها هدف ما به خصوص در دراز مدت نباشد!

اما لازم است بگوییم که این همه ماجرا نیست و ما میتوانیم با انتخاب یک شغل پاره وقت درست و حسابی به اهداف بیشتری برسیم که شاید زندگی ما را دگرگون کند، برخی از مهمترین این اهداف به غیر از پول و درآمد را در زیر با هم مرور میکنیم:

 

1. آینده

خیلی از ما در دوران دانشجویی به خصوص اگر در تهران باشیم و به خصوص اگر رشت مان مهندسی باشد دغدغه این را داریم که آینده قرار است چطور پیش برود؟ بهترین شغل مهندسی چیست؟ چطور وارد بازار کار شوم و سوال های اینچنینی!

حتی ممکن است ما الان مشغول به کاری باشیم که درآمد خوبی دارد ولی ته دلمان فکر میکنیم که شاید این کار مناسب من نباشد و تحمل ندارم 30 سال در این حرفه مشغول باشم ولی از طرفی هم میترسیم که نکند پل های پشت سرم را خراب کنم، کارم را از دست بدهم و بعدش هیچی به هیچی، بفهمم که همش خیال باطل بوده است!

حقیقت این است که از هیچ راهی بهتر از آزمون کردن کاری که در ذهن داریم نمیتوانیم بفهمیم آیا فلان زمینه برای ما خوب است، به شخصیت ما میخورد؟ پولش خوب است؟ یا چی؟

اسم این آزمون کردن یا امتحان کردن را میگذاریم شغل پاره وقت!

یعنی به جای اینکه پل های پشت سرمان را خراب کنیم، یا بعد از فارغ التحصیلی تازه بگردیم دنبال هندونه فروش، ابتدا از بین مشاغل پاره وقتی که معرفی میکنیم یکی را انتخاب میکنیم، میبینیم که آیا این شغل پاره وقت مناسب ما هست یا خیر؟

 

با یک کار پاره وقت بعد از ظهر یا کار پاره وقت دانشجویی در تهران یا سایر شهرستان ها (بر اساس اینکه در کدام شهر تحصیل یا زندگی میکنیم) میتوانیم با ریسک کمتری و بدون اتلاف وقت (بعد از فارغ التحصیلی) سریعا انتخاب درستی داشته باشیم.

 

پس اگر به دنبال انتخاب حوزه کسب و کار یا تغییر مسیر شغلی هستیم، بهترین راه، مشغول شدن به صورت پاره وقت به یکی از کارهایی است که در ادامه معرفی میکنیم و میدانیم که احتمالا درآمد و آینده خوبی دارد.

 

 

 

آموزش زبان انگلیسی

 

 

 

2. سرگرمی

خیلی از ما ممکن است یا به دلیل تنها زندگی کردن یا به دلیل اینکه در وقت بیکاری احساس به درد نخور بودن میکنیم، بخواهیم سر خودمان را گرم کنیم و در اینجا میتوانیم در کنار کار اصلی از بین مشاغل پاره وقت یکی را برای خودمان انتخاب کنیم.

به علاوه ممکن است به دلیل مشکلات عاطفی و جدایی بخواهیم سرمان گرم شود تا به قول خودمونی دیوونه نشویم!

 

به هر حال فرقی نمیکند چه بخواهیم از سگ سیاه پیر افسردگی رها شویم، چه جدایی را تحمل کنیم و چه فرد کاری باشیم که اگر کار نکنیم حالمان بد میشود، شغل پاره وقت میتواند بهترین کمک حال ما در رسیدن به این خواسته ها باشد.

 

سرگرم شدن به یکی از مشاغل پاره وقت میتواند روحیه ما را بالا ببرد و یکی از بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس یه دلیل افزایش درآمد، افزایش عزت نفس به دلیل افزایش احساس ارزشمندی است و در نتیجه شاید حتی اگر به پولش نیاز نداریم و کارمان هم مشخص است، یکی را برای خودمان انتخاب کنیم.

 

 

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

 

لازمه شغل پاره وقت

وقتی در مورد بهترین شغل پاره وقت صحبت میکنیم باید علاوه بر مهارت تخصصی یا مهارت های مورد نیاز به مهارت های نرم یا soft skill هم اشاره منیم که در زیر مهمترین مهارت های نرم مورد نیاز را  با هم بررسی میکنیم:

 

 

1. هدفمند بودن

باید هدفمان را مشخص کنیم. به چه قدر پول نیاز داریم؟ میخواهیم بعدا آن را به عنوان شغل اصلی خود قرار دهیم یا نه میخواهیم فقط به دید یک شغل پاره وقت به آن نگاه کنیم؟ آیا میخواهیم سریعا به پول برسیم یا میخواهیم ابتدا یک مهارتی یاد بگیر و سپس به پول خیلی بیشتری برسیم.

برای هدف گذاری درست در انتخاب بهترین شغل پاره وقت کافی است آموزش هدف گذاری را مطالعه کنیم.

 

 

 

2. برنامه داشتن

اصلا مگر میشود بدون برنامه ریزی کردن در کاری موفق شد؟

باید بتوانیم در عین حالی که برای خودمان اهدافی را تعیین میکنیم، برای رسیدن به آن اهداف برنامه درست و حسابی داشته باشیم.

برای اینکه بتوانیم در رسیدن به شغل پاره وقت ایده آل خود برنامه ریزی کنیم، آموزش برنامه ریزی ب م م میتواند کمک بزرگی باشد!

 

3. زمان

برای اینکه بتوانیم به کار اصلی خود که چه درس خواندن است، چه شغل اول و چه هر کار دیگر است در کنار انتخاب خود از بین مشاغل پاره وقت برسیم، باید بتوانیم زمان خود را مدیریت کنیم.

بدون مدیریت زمان امکان ندارد بتوانیم نتیجه خوبی از شغل پاره وقت انتخابی خود بگیریم. برای اینکه با چالش کمبود زمان مواجه نشیم باید آموزش مدیریت زمان را بررسی و با استفاده از تکنیک ها و اصول معرفی شده در آن زمان خود را مدیریت کنیم تا هم از نظر سلامتی و روابطمان دچار چالش نشویم و هم به کار اصلی خود برسیم.

 

 

4. باور

یکی از چالش‌هایی که اکثر افراد درونگرا، خجالتی، مهندسان یا افرادی که هنوز وارد بازار کار نشده اند این است که به خودشان، توانایی هایشان، تخصصشان، خوانده هایشان و… باور ندارند و فکر میکنند باید در جلسه مصاحبه استخدامی یا گرفتن پروژه یک چیز عجیب غریبی رو کنند تا جدی گرفته شوند.

یا خیلی از دانشجویان را میبینیم که مهارت های خیلی پولسازی را میتوانند به راحتی در یک ماه یاد بگیرند ولی چون به خود باور ندارند، به دنبال دم دستی ترین و کم درآمدترین مشاغل پاره ووقت هستند!

برای اینکه بتوانیم با این موعضل ها مقابله کنیم باید قانون باور و جذب را بشناسیم، تا در کنار افزایش اعتماد به نفس، باورمان از پول کمی بهتر شود. اگر به دنبال یک آموزش تخصصی و بدور از خیالبافی در زمینه جذب هستید، آموزش قانون جذب را مشاهده نمایید.

دقت کنیم که قانون جذب جایگزین مهارت نیست و فقط ما به عنوان یک داروی مکمل برای افزایش اعتماد به نفس طبق اصولی خاص در زمینه موفقیت و حالا در این مقاله انتخاب شغل پاره وقت معرفی و بررسی میکنیم و نه چیز دیگر!

 

 

5. انگیزه

انگیزه خیلی مهم است.

اینکه در ابتدای راه، در حین مهارت آموزی، در حین نه شنیدن از کارفرماها، در حین کنسل کردن قرار مصاحبه استخدامی و… بتوانیم انگیزه خود را حفظ کنیم میتواند فرصت هایی را برای ما نمایان کند که حتی در خواب هم نمیدیدیم.

چه در زمینه انتخاب از بین مشاغل پاره وقت، چه در حین مشغول شدن به مورد انتخابی و چه حتی در صورت شکست و نرسیدن به اهداف خود باید بتوانیم انگیزه خود را بالا نگه داریم و پر قدرت به تلاش خود ادامه دهیم.

برای اینکه بتوانیم انگیزه خود را بالا نگه داریم تا به نتیجه دلخواه از شغل پاره وقت خود برسیم کافی است راه های افزایش انگیزه را بررسی نماییم و با به کار بردن آن‌ها در مسیر سخت و پر چالش پیش رو خود را آماده و سر حال نگه داریم.

 

در روزهای بعدی حتما به این مقاله سر بزنید چرا که قرار است بهترین مشاغل پاره وقت را که سریع ما را به درآمد میرسانند و قابلیت پیشرفت دارند را بررسی کنیم، همچنین مقاه های زیر میتواند مکمل‌های فوق العاده‌ای برای ما باشد:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *