کسب درآمد از یوتیوب با 5 راه ساده که همه میتونن!

کسب درآمد از یوتیوب

 

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟ چطور میتوانیم از طریق یوتیوب به درآمد دلاری برسیم؟ آیا برای کسب درآمد یوتیوب به تجهیزات خاصی نیاز داریم؟ چه تجهیزاتی برای تولید محتوا در یوتیوب لازم است؟

اگر شما هم به دنبال بهترین شغل ممکن برای درآمدزایی، شغل دوم یا یک شغل پاره وقت برای افزایش درآمد ، کسب درآمد با گوشی از داخل منزل یا همان شغل خانگی، درآمدزایی با تولید محتوا یا به صورت خیلی کلی به دنبال شغل اینترنتی هستید، حتما حتما باید در این مقاله همراه من باشید تا یکی از پر سود ترین و جذاب ترین راه های ممکن یعنی کسب درآمد از یوتیوب را با هم بررسی کنیم.

 

کسب درآمد از یوتیوب چرا برای هر ایرانی دغدغه مند واجب است؟

همه ما پول را دوست داریم، همه ما دوست داریم که اگر شب خوابیدیم صبح بلند شدیم دیدیم همه اجناس دو برابر شده، خیالمان راحت باشد که ارزش پولی که به دست می آوریم هم دو برابر باشد و این تنها از یک راه ممکن است و آن راه هم چیزی نیست جز کسب درآمد دلاری!

درآمد دلاری جذاب است ولی خب برای کسی که نه تجارتی بلد هست، نه به دلایل محدودیت های داخلی یا تحریم نمیتواند خدماتی ارائه دهد و دلار به دست آورد شاید تنها راه مطمئن و جذاب، کسب درآمد از یوتیوب باشد.

از طرفی یوتیوب بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو در جهان است و به ابزاری قدرتمند برای تولیدکنندگان محتوا تبدیل شده است. از وبلاگ‌ها گرفته تا بررسی محصولات، آموزش‌های زیبایی گرفته تا موزیک ویدیوها، راه‌های بی‌شماری برای کسب درآمد از یوتیوب و تبدیل اشتیاق خود به یک تجارت سودآور وجود دارد. در ادامه این مقاله، ما کسب درآمد از یوتیوب با 5 راه ساده که همه میتونن را بررسی می کنیم و میبینیم که چه فرصت بزرگی برای به دست آوردن دلار وجود دارد.

 

 

ChatGPT

 

 

 

5 راه کسب درآمد از طریق یوتیوب

در ادامه میخواهیم با هم به بررسی 5 راه جذاب درآمدزایی از کانال یوتیوب بپردازیم ولی قبل از آن لازم است که برای تولید محتوا در هر پلتفرم و شبکه اجتماعی و به خصوص فعالیت در یوتیوب فن بیان خوبی داشته باشیم، که خیلی ساده کافی است آموزش فن بیان ب‌م‌م را بررسی نمایید.

 

1.  YPP

اولین و ساده ترین راه کسب درآمد از یوتیوب که میشه گفت تقریبا همه فقط همین مورد را بلد هستند چیزی نیست به جز اینکه بشویم همکار یووتیوب!

برنامه شریک یوتیوب YouTube Partner Program (YPP) اولین راه برای کسب درآمد از کانال یوتیوب ما است. هنگامی که معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده کردیم، می توانیم برای شریک شدن درخواست دهیم و در صورت پذیرش، به طیف وسیعی از ویژگی های کسب درآمد دسترسی پیدا کنیم. از جمله تبلیغات، عضویت در کانال، سوپر چت و موارد دیگر.

برای پیوستن به YPP، باید حداقل 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشا در 12 ماه گذشته داشته باشید. علاوه بر این، باید از دستورالعمل‌های انجمن و شرایط خدمات YouTube (+) پیروی کنید.

 

 

آموزش تولید محتوای متنی

 

 

2. تبلیغ

بعد از اینکه به شریک تجاری برای یوتیوب تبدیل شدیم دیگر توبت به فعال کردن کسب درآمد از یوتیوب و البته از راه ویدیوهایمان میرسد.

ما به تبلیغات اجازه می دهیم روی ویدیوهایمان اجرا شوند و بر اساس تعداد بازدیدها و کلیک هایی که ایجاد می کنند، پول دریافت کنیم. ما میتوانیم می‌توانیم انواع تبلیغاتی را که در ویدیوهایمان ظاهر می‌شوند، مانند تبلیغات قابل رد شدن، تبلیغات غیرقابل رد شدن و تبلیغات بامپر را انتخاب کنیم و از این راه به دارهای دوست داشتنی زیادی برسیم.

 

برای به حداکثر رساندن درآمد خود، می‌توانیم محتوای حمایت‌شده تولید کنیم، هر چند که اگر میخواهیم از داخل ایران فعالیت کنیم و خاطبانمان فارسی زبان هستند، شاید این کار امکان پذیر نباشد.

ولی اگر به زبان انگلیسی مسلط هستیم یا به دنبال یادگیری یک زبان خارجی مثل آموزش زبان انگلیسی یا آموزش زبان ایتالیایی هستیم، میتوانیم به برندهای مختلف ایمیل بزنیم و  مطابق با خط‌مشی‌های YouTube محتوای حمایتی بسازیم و از این راه دلارهای زیادی با کسب درآمد از یوتیوب به دست آوریم.

برای یادگیری اصول تبلیغات و درآمدزایی از طریق محتوای حمایتی فقط کافی است دوگانه فوق العاده ب م م یعنی آموزش تبلیغات و آموزش تبلیغ نویسی را مشاهده کنیم تا به راحتی با اصول و چم و خم تبلیغ کردن آشنا شویم و بتوانیم برندهای مختلف را راضی کنیم تا داستان کسب درآمد از یوتیوب خود را جذاب تر پیش ببریم.

 

 

راهنمای خرید میکروفون

 

 

 

3. فروش

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از یوتیوب، فروش کالا است. ما می توانیم محصولات برند خود را مانند تی شرت، کلاه، قاب گوشی یا هر چیز دیگری تولید یا موجود کنیم و آنها را در کانال خود تبلیغ کنیم. همچنین می توانیم از ویژگی قفسه کالای YouTube برای نمایش مستقیم محصولات خود در صفحه کانال خود استفاده کنیم!

برای اینکه بتوانیم با فروش به کسب درآمد از یوتیوب برسیم به شما پیشنهاد میکنم که حتما حتما آموزش فروش ب م م را مشاهده کنید و بعد از آن برای اینکه بتوانید سریعتر فروش خودتان را پیش ببرید به سراغ آموزش بازاریابی بروید تا هر چه سریعتر محصولات خود را بفروشید و به درآمدی که لایقش هستید برسید.

 

4. خدمت

اگر مهارت یا تخصص خاصی داریم، می توانیم خدماتی را به بینندگان خود ارائه دهیم.

به عنوان مثال، اگر ما یک هنرمند آرایشی یا همان آرایشگر خودمان هستیم، می توانیم مشاوره های مجازی آرایش ارائه دهیم یا یک سری آموزش آرایش ایجاد کنیم.

ما همچنین می توانیم از راه مربیگری یا کوچینگ به مخاطبان خود به درآمدهای جذابی برسیم که این مورد را معمولا تولیدکنندگان محتوا در این پلتفرم فراموش میکنند.

 

 

آموزش جامع هدف گذاری

 

 

5. افیلیت

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته یک راه محبوب برای کسب درآمد از یوتیوب در همه جای جهان است که در ایران زیاد به آن توجه نمیشود.

ما می توانیم محصولات یا خدمات دیگران را از طریق پیوندهای وابسته (لینک) در توضیحات ویدیوی خود (دیسکریپشن) یا از طریق محتوای حمایت شده تبلیغ کنیم. وقتی شخصی روی لینک ما کلیک می کند و خریدی انجام می دهد، کمیسینش را دریافت میکنیم.

 

به عنوان مثال فرض کنید ما در مورد تحلیل و بررسی گوشی های موبایل محتوا تبدیل میکنیم و در یکی از ویدیوهایی که داریم گوشی آیفون 13 را بررسی میکنیم لینک همکاری در فروش سایتی مثل دیجی کالا را در بخش توضیحات قرار میدهیم.

در این صورت هر بار که کاربری بر روی لینک ما کلیک کرد و رفت و گوشی آیفون 13 را از سایت مقصد (دیجیکالا) خرید، سایت مقصد (دیجیکالا) درصدی را به عنوان کمیسیون به ما میدهد و ما به کسب درآمد از یوتیوب از راه جذاب دیگری میرسیم.

برای موفقیت در همکاری در فروش، باید محصولاتی را انتخاب کنیم که با جایگاه و مخاطبان ما هماهنگ باشد. همچنین باید پیوندهای وابسته را برای مطابقت با خط‌مشی‌های یوتیوب علنی به یوتیوب اعلام کنیم.

 

 

بازاریابی محتوا

 

 

مراحل کسب درآمد از یوتیوب

چندین مرحله برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که به ترتیب و خیلی ساده در ادامه با هم بررسی میکنیم تا مطمئن شویم چقدر این روش میتواند به راحتی آب خوردن برای ما دلار بیاورد:

 

  1. ایجاد یک کانال YouTube: برای شروع کسب درآمد از یوتیوب، باید یک کانال ایجاد کنیم. نام و موضوعی را برای کانال خود انتخاب کنیم و مطمئن شویم که آن چیزی است که به آن علاقه داریم و میتوانیم به طور پیوسته در مورد آن محتوا تولید کنیم.
  2. جذب مخاطب: هنگامی که یک کانال داریم، باید شروع به ساخت و جذب مخاطبین کنیم تا بتوانیم 5 راه کسب درآمد از یوتیوب که با هم بررسی کردیم را محقق نماییم. برای این کار کافی است محتوایی که که برای جامع هدف ما جذاب است و علاقه مند به مشاهده آن هستند را تولید کنیم.تجهیزات تولید محتوا
  3. الزامات کسب درآمد از یوتیوب: برای واجد شرایط بودن برای کسب درآمد از YouTube، باید شرایط خاصی که قبلا هم به آن اشاره کردیم را داشته باشیم. این شرایط عبارتند از در 12 ماه گذشته باید حداقل 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشا داشته باشیم. همچنین باید از دستورالعمل‌های انجمن و شرایط خدمات YouTube پیروی کنیم (محتوای کپی، خشونت آمیز، جنسی و.. تولید نکرده باشیم و سابسکرایببر یا واچ تایم فیک نزده باشیم).
  4. به برنامه شریک YouTube: هنگامی که شرایط لازم را داشتیم، می توانیم برای پیوستن به برنامه شریک YouTube درخواست دهیم. این برنامه به ما امکان می دهد از طریق تبلیغات، حمایت مالی و فروش کالا از محتوای خود و از کانال یوتیوبمان درآمد کسب کنیم.
  5. درآمدزایی: پس از پذیرفته شدن در برنامه شریک تجاری، می توانیم شروع به کسب درآمد از یوتیوب خود نمایین. این را می توان از طریق درآمد تبلیغات، حمایت مالی و فروش کالا انجام داد.
  6. تبلیغ: برای افزایش درآمد از یوتیوب خود، باید کانال خود را تبلیغ کنیم و مخاطبان خود را افزایش دهیم. این را می توان با ایجاد محتوای جذاب، تبلیغ ویدیوهای خود در رسانه های اجتماعی، همکاری با سایر یوتیوبرها و تولیدکنندگان محتوا و استفاده از تکنیک های SEO برای افزایش دید شما در نتایج جستجو انجام داد.

 

در پایان، کسب درآمد از کانال یوتیوب شما زمان و تلاش می خواهد، اما اگر به درستی انجام شود، می تواند منبع درآمد دلاری سودآور باشد. با پیوستن به برنامه شریک YouTube، فعال کردن کسب درآمد از ویدیوهای خود، فروش کالا، ارائه خدمات، و استفاده از همکاری در فروش، می توانیم اشتیاق و علاقه خود را به یک تجارت سودآور تبدیل کنیم.

 

 

پیشنهاد مطالعه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *