بهترین شغل برای خانم ها بدون سرمایه چیه؟ این شغل به 10 دلیل!

بهترین شغل برای خانم ها

“بهترین شغل برای خانم ها” بدون نیاز به سرمایه اولیه چیه؟ پردرآمدترین شغل برای خانم ها باتوجه به ویژگی‌های شخصیتیشون کدام است؟ چالش‌ها و مزیت‌های خانوم‌ها در انتخاب شغل چیه؟ پردرآمدترین شغل برای زنان ایرانی چه شغلیه؟ چه مشاغلی به روحیه زنان بیشتر نزدیک است؟ کسب و کارهایی که خانم‌ها میتوانند در خانه راه بیاندازند چیست؟ در یک کلام بهترین شغل برای زنان چیست؟

در آخر این مقاله بهترین شغل برای خانم ها با توجه به تمام معیارهای موجود معرفی خواهد شد و در این مقاله قصد داریم بهترین شغلی که خانم ها می‌تونن از تمام تونایی‌هاشون بدون هیچ چالشی استفاده کنند را با دلیل و مدرک معرفی کنیم. در ضمن این مقاله ادامه مقاله های کارآفرینی و بهترین شغل است و حتماً این مقاله را هم بخوانید! قبلش ازتون خواهش میکنم بهترین خاطره از مادرتون را برای ایجاد حس خوب بین ب م می‌ها به اشتراک بگذارید.

 

 

بهترین شغل برای خانم ها

 

 

 

بهترین شغل برای خانم ها این نیست!

خیلی از سایت ها و حتی مشاوران کسب و کار در ایران متاسفانه شیوه کارشان به این صورت است که وارد گوگل ترنسلیت شده تایپ میکنند بهترین شغل برای خانم ها به best-job-for-women را از گوگل ترنسلیت کپی میکنند و بعد یک مقاله از سایتهای خارجی را انتخاب میکنند و بعد دوباره متن این مقاله را وارد گوگل ترنسلیت میکنند و بعد میگویند بهترین شغل برای خانم ها و کارآفرینی برای خانم ها چیزهایی مثل موارد زیر است:

 

 

گول این سایت ها را در زمینه بهترین شغل برای خانم ها نخورید! زیرا:

 1. داخل ایران کسی نمیتواند تصمیم به پزشک شدن، روانشناس شدن و… بگیرد، زیرا برای رسیدن به این مشاغل باید ابتدا از مانع کنکور بگذرید، که خوب ما این مورد را در خارج از ایران حداقل به این صورت نداریم.
 2. در معرفی این مشاغل به عتوان بهترین شغل برای خانم ها به نیازهای انسانی، روحیات خانم ها، ویژگی های فرهنگ و بانوی ایرانی و… توجه نشده است.
 3. بازار کار ایران با بازار کار دیگر نقاط جهان بسیار متفاوت است و در نتیجه یک کاری ممکن است در آمریکا، کانادا، آلمان و… به عنوان بهترین شغل برای خانم ها معرفی شود ولی در بازار ایران آن شغل در دسترس نباشد!

 

 

ما در ب م م و در ادامه دقیقا بر اساس ویژگی های شخصیتی خانم ها، بازار کار ایزان، فرهنگ ایرانی، محدودیت ها و فرصت ها بهترین شغل برای خانم ها را معرفی کرده ایم. پس همراه ما بمانید.

 

 

 

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

 

شغل برای خانم ها

چرا بهترین شغل برای خانم ها مهم است؟ اگر به تاریخ کشورهای مختلف جهان نگاه کنیم میبینیم که کشوری در هیچ زمینه ای پیشرفت نکرده مگر اینکه خانم های آن به حق و حقوق خودشون رسیده باشند. مگر میشود خانم ها که مبدا عزت نفس تمامی انسان های جامعه هستند و کار پرورش انسان را انجام میدهند از نظر مالی و… نادیده گرفته شوند و بعد انتظار پیشرفت داشته باشیم؟

وقتی به تاریخ شاغل شدن و آزادی زنان از نظر اقتصادی نگاه می‌کنیم، میبینیم خانم ها نیز دوست دارند پول دربیاورند و خود را متخصص کمک کردن به جامعه می‌دانند. اما بارها شاهد بوده ایم که متاسفانه، شرکت ها یا کارفرمایان به نسبت آقایان، کمتر به زنان حقوق می‌کنند. همچنین متاسفانه گاهی اوقات، خانم ها به دلیل توجه به کودکان خود و مواردی مثل این، به جای انتخاب شغلی با درآمد بیشتر به انعطاف کار (مواردی مثل محل کار و مدت زمانی که باید کار کنند و…) توجه میکنند.

بسیاری از مواقع، زمانی که زنان، ازدواج میکنند و تشکیل خانواده میدهند، انعطاف پذیری کار را انتخاب می کنند و در نتیجه کمک بسیار خوبی به خانواده خود می کنند اما نمی توانند همان مقدار پولی که مردان همکار خود پول درمی‌آورند به دست آورند. اما اکنون وضعیت در حال تغییر است. زنان نمی خواهند مشاغل پردرآمد را از دست بدهند! ما هم با این مقاله و در کل ب‌م‌م در کنارشان خواهیم بود.

 

بهترین شغل برای خانم ها

بهترین شغل برای خانم ها

قبل از هر چیز گفتن این مسئله شاید ضروری باشد که «شغل ایده‌آل» وجود ندارد؛ زیرا هر فردی علایق و معیارهایی برای خود دارد که برای خانم دیگری ممکن است به کلی متفاوت باشد. یکی ممکن است کار در معدن را دوست داشته باشد و برای یک خانم دیگر بهترین شغل برای خانم ها از نظرش کاری باشد که در خانه و بدور از هر گونه سختی فیزیکی باشد.

اما محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مشاغل چند ویژگی مشترک دارند:

 • حقوق رقابتی
 • فرهنگ محیط کار مثبت و فرصت‌های روشن برای پیشرفت شغلی

اما از نظر ما در ب م م با توجه به این که در ایران زندگی میکنیم یا حداقل همه ما تا حدودی از نظر فرهنگی دارای ویژگی‌های مشترکی هستیم، برای تحلیل بهترین شغل برای خانم ها در ایران باید مواردی مثل شخصیت شناسی، عوامل فرهنگی و… را مورد ارزیابی قرار دهیم تا بتوانیم بهترین گزینه را معرفی کنیم.

شما میتونید از علاقتون پول در بیارید کافیه در دوره کسب درآمد از علاقه شرکت کنید، برای بررسی این فرصت روی لینک زیر کلیک نمایید:

دوره آموزشی کسب درآمد از علاقه

 

بهترین شغل برای خانم ها از نظر روانشناسی

وقتی حرف از خانم یا زن میشه ناخودآگاه ماها یک تصویری از مادرمون به یادمون می‌یاد. مادرانی که زحمت‌های زیادی برای ما کشیدن بی‌مزد و منت. وقتی حرف از خانم‌ها میشه یاد خواهری می‌افتیم که همبازی و غم‌خوار نوجوانی و جوانیمون بود. وقتی حرف از خانم ها میشه یاد همسرانی می‌افتیم که زندگی ساز هستند.

همین الن مقاله فن بیان را بخوانید.

اشتباه نکنید! سازندگی خانم ها و زنان فقط در فرهنگ ایرانی نیست. احتمالاً شما هم در فیلم‌ها و برنامه‌های انگلیسی زبان شنیدید که می‌گویند: mother of nature یعنی مادر طبیعت. این عبارت به معنی سازندگی و بخشندگی است.(مطاله بیشتر)

پس “بهترین شغل برای خانم ها” شغلی است که با ویژگی سازندگی و بخشندگی خانم ها هماهنگ باشد.

پیشنهاد مطالعه مقاله:

بهترین شغل برای افراد برونگرا

بهترین شغل برای افراد درونگرا

شغل مناسب برای افراد ENFJ

بهترین شغل از نظر درآمد

بدون صحبت از درامد نمیتونیم در مورد بهترین شغل برای خانم ها حرف بزنیم. شاید مهم‌ترین پارامتر انتخاب شغل برای خیلی از ماها درآمد باشه. سال ها مادرانمون کار مفید و سازنده انجام دادند ولی احتمالاً درامدی نصیبشون نشده.

خانم‌ها باید شغلی را انتخاب کنند که از نظر درآمدی تمام نیازهای داشته و نداشتشون را برطرف کنه! خیل از شغل‌ها را که الان در روزنامه‌ها، مجلات، کاریابی‌ها و … می‌بینیم نوشتن نیازمند به یک همکار خانم ولی وقتی حقوق را میبینی یا در مصاحبه حقوق را میگن آدم تعجب می‌کنه! برای 10 ساعت کار مفید 2 ملیون!!!(مطالعه از collegeconsensus)

پس شغلی که ما به شما معرفی می‌کنیم باید از نظر درآمدی بهترین باشه:)

فاصله تا محل

مطمئناً نه فقط برای خانم ها بلکه برای همه فاصله تا محل سکونت یک پارامتر بسیار مهم در انتخاب شغل است. بهترین شغل دنیا برای زنان و برای همه حتماً باید از نظر مسافتی به گونه‌ای باشد که عمرمون در مسیر رفت و آمد تلف نشه.

زمان آزاد

خیلی از شغل‌های پردرآمدی که می‌شناسیم به گونه‌ای است که باید روزی حداقل 10 ساعت کار کنیم و معمولاً یا روز آزادی وجود ندارد یا باید کلی برای به دست آوردنش تلاش کنیم!

بهترین شغل برای زنان باید به گونه‌ای باشد که از نظر زمان کاری به گونه‌ای باشد که بر اساس صلاح دید، کار کنند، تفریح کنند یا کار و تفریح را با هم مخلوط کنند!

خانوم خودت باش!

مطمئناً همه ما تجربیات تلخی از مدیرانی که با هاشون کار کردیم داریم یا شنیدیم. نه اینکه همه مدیرها انسان‌های بدی باشند یا حتی انسان‌های فوق‌العاده‌ای نباشند ولی نکته این است که هیچ کسی دوست نداره از شخص دیگه‌ای دستور بشنوه حتی از مادر خودش!

پس یکی از معیارهای بهترین شغل برای خانم ها این است که بتونیم خودمون مدیریت کارها را برعهده بگیریم و کسی نباشه که بهمون دستور بده و امر و نهی کنه و ازمون جواب پس بخواهد!

آینده شغلی

یک معیار بسیار مهم برای انتخاب بهترین شغل برای خانم ها آینده شغلی است که قراره در اون فعالیت کنند. بعضی شغل‌ها هستند که شاید الان خیلی فوق‌العاده باشند ولی آینده چندان درخشانی ندارند و دست کم دارای آینده مبهمی هستند.

به عنوان مثال ممکن است افرادی که الان از تغییر قیمت دلار درآمد خیلی زیادی به دست بیاورند ولی هر لحظه و هر روز ممکن است کل سرمایه خودشون را از دست بدهند و حتی خسارت‌های بسیار زیادی را ببینند.

شغلی که ما در ادامه معرفی می‌کنیم در تمام زمان‌ها از سالیان پیش همیشه بهترین شغل بوده است.

بدون نیاز به سرمایه گذاری

لیست شغل های آزاد در ایران بدون نیاز به سرمایه بالا

خیلی از خانم ها سرمایه اندکی دارند و یا حتی کلاً سرمایه ای ندارند. ممکن است تا به حال به خانه داری و رسیدگی و پرورش فرزندان مشغول بوده‌اند و الان دنبال یک حقوق و مزایا فوق‌العاده هستند.

خیلی از شغل هایی که روزانه با وعده درآمد بالا و مزایای زیاد به ما معرفی می‌شود نیاز به سرمایه بالا است. به ما می‌گویند بیا پولهایت را به من بده تا من برای رضای خدا شما را ثروتمند کنم! درحالی که هیچ برنامه مشخصی به ما ارائه نمی‌دهند.

پس بهترین شغل برای خانم ها که ما معرفی می‌کنیم باید بدون نیاز به سرمایه و با حداقل امکانات قابل انجام باشد.

نه به چالش‌ها

بعضی از زنان چالش هایی دارند که نمیتوانند هر شغلی را داشته باشند به عنوان مثال ممکن است به دلایل متعددی مثل بارداری، نگهداری از فرزند و… نتوانند از منزل خارج شوند و به سر کار بروند. و از طرفی برای روحیه و اعتماد به نفس و.. نیاز دارند تا یک شغلی را داشته باشند.
پس لازم است با در نظر گرفتن این چالش‌ها شغلی را به بانوان عزیز معرفی کنیم.

بهترین شغل برای زنان باید به این چالش ها توجه داشته باشد.

اگر شما یک خانم مهندس هستید مقالت بهترین شغل مهندسی، شغل مهندسی مکانیک، شغل برق و مهندسی برق قدرت را حتماً بخوانید.

امکان پیشرفت

خیلی از شغل‌هایی که زنان به آن مشغول هستند مثل منشی بودن و حتی رئیس دفتری و کارمندی شاید شغل‌هایی با درآمد قابل قبولی باشند ولی در نهایت این شغل‌ها دارای یک سقف پیشرفت نانوشته‌ای هستند.
بهترین شغل برای خانم ها نباید دارای سقف پیشرفت باشند و ما این را همواره درنظر داریم!

زود به درآمد برسه

بعضی از شغل‌ها و حرفه‌ها هستند که در درازمدت می‌توانند از نظر درامدی شغل ایده‌آلی باشند و زمانی به درآمد میرسند که دیگر شور و حرارت جوانی آنچنانی برای آدم باقی نمیگذارند.به عنوان مثال پزشکی و همچنین رشته های دانشگاهی ریاضی برای خانم ها می‌تواند برای خانم‌ها بعد از چندین سال درس و تلاش درآمد خوبی داشته باشد ولی خب بعضی‌ها دوست دارند در سن پایین‌تر به یک درآمد و جایگاه اجتماعی فوق‌العاده‌ای برسند!

شغل هایی با درآمد میلیاردی که آسون باشه!

احتمالاً شما هم مثل من زیاد تاب و تحمل سختی کشیدن برای رسیدن به یک شغل فوق‌العاده را ندارید و دوست دارید با کمترین زحمت بیشترین نتیجه را به دست بیاورید!

نگران نباشید شغلی که ما به شما معرفی میکنیم  دوران کارآموزی سختی نداره و شما با کمترین میزان سختی میتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

شاید فکر کنید  الان قرار است شغل هایی که در ایران نیست را بررسی کنیم و وقت شما را بگیریم ولی نگران نباشید!

معرفی بهترین شغل برای خانم ها

خب یکسری از معیارها را با هم مرور کردیم و الان تقریباً میدونیم فوق‌العاده‌ترین و بهترین شغل برای خانم ها باید چه ویژگی‌هایی را داشته باشد! احتمالاً شما هم درست حدس زدید. بهترین شغل برای خانم ها تدریس است.

بیایم یک بار مرور کنیم

 1. روانشناسی: خانم ها می‌توانند با آموزش به دیگران علاوه بر پرورش دیگران به طبیعت و روح خودشون کمک کنند. از این نظر هیچ شغلی با کسب و کار آموزشی حتی قابل رقابت هم نیست.
 2. درآمد: کافی است شما یک و فقط یک محصول آموزشی خوب بسازید و در عرض یک سال به درآمدی برسید که سرمایه‌داران بزرگ حتی خواب همچین سود راحتی را هم نبینند.
 3. فاصله تا محل شما: خیلی از مدرسان خانم در منزل خودشان و حتی در اتاق خواب پکیج‌های آموزشی پر فروشی را تولید و از آن میلیاردها تومن درامد به دست می‌آورند.
 4. زمان آزاد: شما به عنوان یک مدرس خانم می‌توانید خودتان زمان کلاس‌هایتان را تعیین کنید و دیگران تابع زمانبندی شما خواهند بود!
  مدیر بی مدیر: هیچ مدیری از این به بعد به شما دستور نخواهد داد. اگر هم صلاح دیدید که با مجموعه‌ها همکاری کنید کسی که مراحل کار را تعیین می‌کند شما هستید!
 5. آینده شغلی: از زمان های بسیار دور مدرسان حضور فعال داشتند و در آینده هم با توجه به نیاز روزافزون مردم حضور پر رنگ تری خواهند داشت.
 6. سرمایه: سرمایه هر مدرس خانمی علم و دانشش است. در نهایت به یک کامپیوتر و یک گوشی موبایل نیاز است که این روزها در هر خانه‌ای پیدا می‌شود!
 7. نه به چالش‌ها: هر زن و خانمی کافی است یک بار یک دوره یا پکیج آموزشی خوبی را در خانه با بچه‌داری و… تولید کند و دیگر تا آخر عمر فقط کسب درآمد کند و هیج چالشی جلوی این درآمد فوق العاده را نگیرد.
 8. امکان پیشرفت: هر چه از زمان شروع فعالیت شما به عنوان یک مدرس خانم بگذرد شما بیشتر محبوب و معروف شده و در نتیجه کاملاً بدیهی است که به همان میزان رشد و پیشرفت خواهید کرد.
 9. زود به درآمد برسه: در اکثر زمینه‌های پر مخاطب شما کافی است فقط زمینه درست را انتخاب و بعد از آن چد کتاب و دوره آموزشی مرتبط را تمام کنید و تمااااام. ما در ب م م تا آخر با شما همراه هستیم:)
 10. آسون باشه! خداوکیلی آسون‌تر از آموزش مطالبی که دوست دارید اصلاً مگه وجود دارد؟ از داخل خونه هر ساعت شبانه روز موضوعی را که علاقه داری به دیگران یاد میدی همین!

به آخر این مقاله رسیدیم لطفاً بهترین خاطره از مادرت را برامون بگو و نظرت را هم در مورد تدریس زیر همین پست با دوستان ب م می به اشتراک بگذار.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *