کسب درآمد با 11 مهارت نرم!

کسب درآمد

 

کسب درآمد بر احساس خوشبختی انسان چه تاثیری دارد؟ آیا پول شادی می آورد؟ بهترین روش های کسب درآمد در ایران کدام اند؟ آیا روش های کسب درآمد بدون سرمایه یک فریب برای دلخوشی و خالی کردن جیبمان است؟ آیا در ایران امکان پولسازی وجود دارد؟

در این مقاله با هم سوال های زیر را به صورت قدم به قدم بررسی میکنیم و میبینیم بهترین روش های کسب درآمد در ایران کدام اند و چطور میتوانیم ما هم حقمان را از این دنیا بگیریم. پس پیشنهاد میکنم در این سفر جذاب همراه ب‌م‌م و من بمانید.

همچنین شما میتوانید با استفاده از مقاله ها و آموزش های زیر به انتخاب بهتر از روش های کسب درآمد برسید، پس بدون تعلل بعد از خواندن این مقاله به سراغ این موارد فوق العاده بیایید:

 

 

کسب درآمد

 

 

کسب درآمد و احساس خوشبختی

رابطه بین کسب درآمد و احساس خوشبختی مدتهاست که موضوع بحث روانشناسان، فلاسفه، جامع شناسان و حتی مردم عادی بوده است.

برخی استدلال می کنند که پول کلید خوشبختی است، در حالی که برخی دیگر ادعا می کنند که با پول نمی توان شادی و احساس خوشبختی را خرید.

در عین حال که هیچ پاسخ دقیق و یکسانی برای همه انسان ها در تمامی جوامع وجود ندارد، تحقیقات نشان می دهد که در واقع رابطه ای بین کسب درآمد و احساس خوشبختی وجود دارد، اما آنقدرها هم کهبه نظر میرسد این رابطه یک رابطه ساده نیست.

 

از یک طرف، کسب درآمد می تواند احساس امنیت و ثبات مالی را به همراه داشته باشد که می تواند به احساس خوشبختی کلی فرد کمک کند.

افرادی که درآمد بیشتری کسب می کنند ممکن است دسترسی بهتری به مراقبت های بهداشتی، آموزش و سایر منابع داشته باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

به‌علاوه، داشتن پول بیشتر می‌تواند افراد را قادر سازد تا در فعالیت‌هایی شرکت کنند که برایشان احساس خوشبختی به ارمغان می‌آورد.

حقیقت این است که فعالیت هایی مثل سفر کردن، سرگرمی و حتی کمک کردن به دیگران نیازمند داشتن یک حداقلی از پول است که تکتک این موارد و موارد دیگر اینچنینی، قطعا می تواند به شادی و احساس خوشبختی فرد کمک کند.

 

 

افزایش فالوور اینستاگرام

 

 

با این حال، تحقیقات متعدد جامع شناسی و روانشناسی نشان می‌دهند که بدون گرفتن مشاوره و آموزش دیدن کسب درآمد بازدهی کمتری برای افزایش احساس شادی و خوشبختی وجود دارد.

به عبارت دیگر، در حالی که پول درآوردن و کسب ثروت بیشتر ممکن است در ابتدا به شادی کمک کند، نقطه ای وجود دارد که اگر به آموزش در زمینه های مختلف به خصوص در زمینه عزت نفس و احساس رضایت درونی نپردازیم، تأثیر مثبت شروع به کاهش می کند.

در حقیقت هنگامی که یک فرد به آستانه درآمد خاصی می رسد، پول بیشتر بیشتر لزوما مساوی با افزایش شادی و احساس لذت فرد نیست.

 

علاوه بر این، جستجوی پول در شرایط خاص می‌تواند باعث کاهش خوشبختی شود. برای مثال، افرادی که پول درآوردن و ثروت اندوزی را بر سایر جنبه‌های زندگی مانند آموزش دیدن، مطالعه کتاب، روابط و مواردی مثل این اولویت می‌دهند، ممکن است احساس عدم تحقق یا قطع ارتباط کنند.

همچنین، افرادی که ساعت‌های طولانی کار می‌کنند یا برای کسب درآمد بیشتر به مشاغلی می‌پردازند که دوست ندارند، ممکن است سطوح بالایی از استرس و فرسودگی شغلی را تجربه کنند که می‌تواند بر سلامت روان و رفاه کلی آنها تأثیر منفی بگذارد.

 

 

افزایش ترافیک سایت

 

 

بنابراین، در حالی که کسب درآمد می‌تواند تا حدی به شادی، احساس لذت و خوشبختی کمک کند، مهم است که بدانیم در مورد رفاه کلی عوامل دیگری نیز نقش دارند. دنبال پول بودن نباید تنها محور زندگی ما باشد و اولویت دادن به سایر جنبه های زندگی که باعث شادی و رضایت ما می شود ضروری است.

 

البته مواردی که با هم بررسی کردیم به ما این بهانه را نمیدهد که تا وقتی به اندازه کافی به پول نرسیده ایم بخواهیم تعلل یا تنبلی پیشه کنیم و بخواهیم با سوال های مسخره ای مثل “خُب که چی” زندگی خود و اطرافیان را تباه کنیم.

جواب خب که چی، این هاست:

 • غذا برای خوردن
 • امنیت برای خود و اطرافیانمان
 • لذت بردن با کمک کردن به دیگران
 • شرکت در کلاس های آموزشی
 • لذت بردن با به سرپرستی گرفتن یا حامی مالی بودن
 • کمک به تحقیقات پزشکی و پیشرفت علم
 • احساس قدرتی که برای یک کار کوچک اداری اذیتمان نکنند
 • توان کمک به اطرافیان در شرایط سخت
 • کسب تجربه های جدید
 • امتحان کردن روش های مختلف زندگی
 • گرفتن مشاوره
 • همنشینی با افراد برتر
 • و…

 

در نتیجه، درست است که تأثیر کسب درآمد بر شادی و احساس وشبختی پیچیده و چندوجهی است ولی میتوان گفت مطمئناً کسب درآمد زیاد می تواند تا حد بسیار زیادی مشکلات و چالش های زندگی ما را برطرف نماید، امکان انتخاب به ما میدهد و میتوانیم با گرفتن مشاوره خصوصی و شرکت در کلاس های آموزشی در تمام جنبه های زندگی خود پیشرفت نماییم.

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

 

کوتاه کننده لینک

 

 

مهارت های نرم لازم برای کسب درآمد

اکثر افراد به خصوص قدیمی ترها در مورد تخصص و بلد بودن یک فن یا هنر صحبت میکنند و البته درست هم میگویند، اما شاید چیزی که خیلی در پیشرفت و موفقیت ما در زمینه کسب درآمد اثرگذار است نه مهارت های سخت یعنی تخصص بلکه مهارت های نرم است!

در حقیقت افراد زیادی وجود دارند که مثلا لوله کش هستند و اکثرشان هم به اندازه کافی تخصص دارند. در صورت یکسان بودن قیمت خدمات به نظر چه فردی موفق است؟ فردی که خوشمشرب تر است؟ فردی که برنامه ریزی دارد و مواردی مثل این.

 

مهارت‌های نرم به مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصی اطلاق می‌شود که افراد را قادر می‌سازد تا به طور مؤثر با دیگران تعامل کنند، ارتباط برقرار کنند، مشکل را حل کنند و همکاری کنند.

 

بهترین قالب آموزشی

 

 

در حالی که مهارت‌ها و دانش فنی مهم هستند، اغلب مهارت‌های نرم هستند که می‌توانند در توانایی افراد برای کسب درآمد تفاوت ایجاد کنند. در اینجا برخی از مهم ترین مهارت های نرمی که به طور مستقیم بر پول درآوردن ما اثر بسیار زیادی میگذارد، آورده شده است:

 

1. مهارت های ارتباطی

ارتباط موثر سنگ بنای موفقیت در هر شغل یا کسب و کاری است. چه با مشتریان، همکاران یا شرکای تجاری به صورت مستقیم در ارتباط باشید یا چه در خانه فقط بخواهید با کار فریلنسری پروژه بگیرید، ضروری است که بتوانید ایده ها و اطلاعات خود را به شیوه ای واضح و مختصر منتقل کنید.

مهارت های ارتباطی قوی شامل گوش دادن فعال است که به معنای توجه به آنچه دیگران می گویند و پاسخ مناسب است.

در حقیقت ما باید بتوانیم دیگران را برای تحقق خواسته های معقول خود متقاعد کنیم تا در نهایت آن ها به ما یا پول، پروژه و مواردی مثل این بدهند.

شما میتوانید با کمک آموزش متقاعدسازی ب‌م‌م همین الان این مهارت نرم فوق العاده را به صورت رایگان بیاموزید.

 

 

تیشرت مردانه

 

 

2. زمان

بزرگترین داشته ما بدون تردید عمر و زمان ماست. پول، موفقیت، شهرت و… بدون زمان کافی برای لذت بردن یا در زمانی که دیگر به آن نیاز نداریم مطمئنا زیاد هم جذاب نخواهد بود.

مهارت های مدیریت زمان برای کسب درآمد بسیار مهم است زیرا به ما این امکان را می دهد که کارها را به طور موثر انجام داده و وظایف را به موقع انجام دهیم.

مهارت‌های مؤثر مدیریت زمان شامل تعیین اولویت‌ها، ایجاد زمان‌بندی و ضرب‌الاجل‌ها و توانایی اولویت‌بندی وظایف بر اساس سطح اهمیت آن‌ها است.

اینکه بتوانیم زمان خود را به طور موثر مدیریت کنیم می تواند به ما کمک کند متمرکز و سازنده مانده که همین به نوبه خود میتواند منجر به افزایش پتانسیل درآمدزایی شود.

برای یادگیری این مهارت جذاب همین الان آموزش مدیریت زمان ب‌م‌م را مشاده نمایید تا هر چه سریعتر بتوانید از عمر خود تا جای ممکن بهتر و بیشتر بهره برداری نمایید.

همچنین شما میتوانید برای گرفتن نتیجه بهتر در زمینه کسب درآمد، موفقیت مالی و حتی زندگی شخصی ابتدا با آموزش هدف گذاری برای خود اهداف بهتری تعیین و سپس با آموزش برنامه ریزی برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی و در نهایت با کمک مدیریت زمان برنامه خود را عملی و اجرایی نمایید.

 

 

آموزش ChatGPT

 

 

3. تطبیق پذیری

یکی دیگر از مهارت های نرم مهم، توانایی سازگاری با شرایط در حال تغییر است. دنیای تجارت و کسب و کار به خصوص در کشورهایی که ثبات اقصادی ندارند دائماً در حال تحول است و کسانی که می توانند خود را با فناوری های جدید، روندهای بازار و سایر تغییرات تطبیق دهند، احتمال موفقیت بیشتری دارند.

سازگاری همچنین مستلزم داشتن ذهنی باز و انعطاف پذیر است که می تواند به شما در یافتن راه حل های خلاقانه برای مشکلات و غلبه بر چالش ها کمک کند.

برای اینکه بتوانید مهارت دهنی خود را برای تطبیق پذیری با شرایط افزایش دهید، میتوانید دو آموزش قوانین ثروت و آموزش قانون جذب را مشاهده نمایید تا با تغییر باورهای منفی بتوانید زندگی خود را بهبود دهید و به کسب درآمد در شرایط ناپایدار برسید.

 

 

بهترین هاست ایرانی

 

 

4. هوش

هوش هیجانی شامل آگاهی از احساسات خود و همچنین احساسات دیگران است. این مهارت می تواند به شما در ایجاد روابط قوی با همکاران، مشتریان و شرکای تجاری کمک کند و در نتیجه به طور مستقیم بر کسب درآمد شما اثر مستقیم میگذارد.

هوش عاطفی همچنین شامل توانایی مدیریت احساسات خود به طور مؤثر است، بنابراین می توانید حتی در موقعیت های استرس زا یا چالش برانگیز متمرکز و سازنده بمانید.

برای یادگیری هوش عاطفی میتوانید همین الان با مطالعه و مشاهده آموزش هوش هیجانی برترین تکنیک های این مهارت لازم و فوق العاده برای کسب درآمد را بیاموزید تا در زمان کنر به پول بیشتری از ساده ترین راه ممکن برسید.

 

 

آموزش تولید محتوای متنی

 

 

5. مهارت های حل مسئله

مهارت های حل مسئله در هر شغل یا کسب و کاری ضروری است. توانایی شناسایی مشکلات، تجزیه و تحلیل آنها و یافتن راه حل ها می تواند به ما کمک کند تا نسبت به رقبا یا همکارانمان برجسته شویم و ارزش خود را به کارفرمایان یا مشتریان نشان دهیم.

مهارت‌های حل مسئله مؤثر همچنین شامل توانایی همکاری با دیگران و استفاده از نقاط قوت و تخصص تیم خود برای یافتن بهترین راه‌حل‌ها است.

 

 

بهترین سایت برگزاری وبینار

 

 

6. همکاری

کار موثر با دیگران در هر شغل یا کسب و کاری ضروری است. مهارت های کار تیمی و همکاری قوی شامل توانایی برقراری ارتباط موثر، به اشتراک گذاشتن ایده ها و همکاری با یکدیگر برای دستیابی به اهداف مشترک است.

یک بازیکن تیمی همچنین می تواند به ما در ایجاد روابط قوی با دیگران کمک کند، که این به نوبه خود می تواند منجر به افزایش پتانسیل درآمد شود.

 

آموزش پاورپوینت

 

 

7. اعتماد به خود

اگر قصد راه اندازی کسب و کار شخصی داریم، اگر میخواهیم در مصاحبه استخدامی شرکت کنیم، اگر میخواهیم از مشتری پول بگیریم یا از رئیسمان بخواهیم که حقوق ما را افزایش دهد، باید به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشیم.

شاید به توانیم بگوییم که یکی از مهمترین عامل های تفاوت افراد در کسب درآمد از یک کار یکسان میزان اعتماد به نفس آن ها باشد.

زمانی که ما اعتماد به نفس کافی داریم از گرفتن حقمان نمیترسیم، اگر خدمات خوبی ارائه میدهیم خیلی واضح و روشن آن را اعلام میکنیم و دیگران را دعوت میکنیم که از خدمات و محصولات ما استفاده نمایند.

اگر میخواهیم واقعا کسب درآمد کنیم باید به خودباوری برسیم و این ممکن نیست مگر با یادگیری تکنیک های موجود در آموزش افزایش اعتماد به نفس ب‌م‌م که به زبان خیلی ساده مباحث پیجیده روانشناسی را بیان کرده ایم.

 

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

 

7. بیان و سخنوری

برای اینکه بتوانیم ارتباط موثر برقرار کنیم، مشتریان و کارفرمایان را متقاعد کنیم و با اعتماد به نفس حقمان را طلب کنیم لازم است که بتوانیم از زبان خود به درستی استفاده کنیم و ایده ها و نظرات خودمان را به صورت واضح و متقاعدکننده با دیگران به اشتراک بگذاریم.

تفاوتی ندارد که به خود لیبل درونگرایی بزنیم و با خود بگوییم دوست ندارم با دیگران صحبت کنم یا خود را فرد برونگرایی بدانیم که از پس حرف زدن به خوبی برمیاییم، در هر دو صورت و با هر شخصیتی که داریم باید مهارت های صحبت کردن موثر را یاد بگیریم.

همچنین باید به خاطر داشته باشیم که برای کسب درآمد یا ارتباط موثر فقط حرف زدن کافی نیست بلکه باید موثر و متقاعدکننده با دیگران صحبت کنیم.

خوشبختانه میتوانیم با کمک تکنیک های موجود در آموزش فن بیان که قبلا در ب‌م‌م منتشر کردیم نه تنها در مسیر کسب درآمد به موفقیت برسیم بلکه در زمینه زندگی شخصی و ارتباط با دوستان و خانواده بهتر عمل کنیم و نتایج بهتری را بگیریم.

همچنین اگر میخواهید در جمع های بزرگتر در زمینه سخن گفتن بهتر عمل کنید و یا از طریق سخنوری کسب درآمد نمایید میتوانید آموزش سخنرانی را هم مرور کنید و نکات آن را برای موفقیت بیشتر به کار ببندید.

 

 

آموزش سئو داخلی

 

 

8. فروش

در جهان امروز دیگر مهم نیست که ما بازاریاب یا فروشنده باشیم، اگر قرار است کسب درآمد کنیم باید یک حداقل دانشی در زمینه فروش داشته باشیم و در غیر این صورت احتمالا هیچگاه نمیتوانیم جزئی از افراد وفق بازار و صنعت خود شویم.

 • اگر کارمند هستیم باید مهارت ها، تخصص ها و دلایل ضرورت وجود خود را به کارفرما بفروشیم.
 • اگر کارمند رسمی دولت هستیم باید ایده جایگاه بالاتر یا اضافه کار بیشتر را به مدیر خود بفروشیم.
 • اگر مدرس هستیم باید دانش، روش و ایده های خود را به دانشجویان بفروشیم.
 • اگر یوتیوبر هستیم و کار ما تولید محتواست باید بتوانیم محتوای خود را با زمان کاربران معامله کنیم.

مهم نیست که چه کاری میکنیم یا قرار است چه کاره شویم، چیزی که مهم است بدون داشتن دانش فروش و بازاریابی احتمالا هیچگاه به اندازه کافی پیشرفت نمیکنیم و هیچ روش کسب درآمدی برای ما جواب نخواهد داد، پس همین الان بدون وقت تلفی با کمک آموزش های زیر دانش فروش و بازاریابی خود را ارتقا دهید:

 

 

بهترین قالب فروشگاهی وردپرس

 

 

9. بدن

مهارت نرم بعدی که نرمیش به نسبت خیلی زیاد است ولی لازم است کمی در مورد آن بدانیم زبان بدن یا body language است.

در حقیقت میتوان گفت برای رساندن بهتر منظور خود و بهبود تاثیر حرفی که میزنیم لازم است که حالات و حرکات اعضای بدن خود و به خصوص دست هایمان را با پیام یا منظوری که در ذهن داریم منطبق کنیم.

احتمالا خیلی از ما تا کنون تجربه داشته ایم که فردی قصد داشته به ما دروغی بگوید ولی به وسیله حالات بدنی، چشم ها و… متوجه شده ایم که او همه حقیقت را به ما نمیگوید (+).

در کسب و کار ما میتوانیم به کمک زبان بدن اولا منظور و ایده خودمان را بهتر با دیگران در میان بگذاریم و دوما منظور و مقاصد پنهان مشتری، کارفرما و… را بهتر درک کنیم تا واکنش بهتر و مناسبتری از خودمان در مسیر کسب درآمد نشان دهیم.

برای یادگیری مهارت زبان بدن هم کافی است به آموزش زبان بدن بورید و مطمئن باشید تا انتهای مسیر موفقیت کسب درآمد در کنار شما هستیم و خواهیم بود.

 

بازاریابی آموزشی

 

 

10. برند

دنیا فرق کرده! این روزها دیگر اسم ما از رسم و مهارت ما مهم تر است. مهم نیست که اپل چه محصول یا خدماتی میفروشد، مهم نیست که استارلینک در فضا موفق میشود یا نه، مهم این است که اکثر افراد احتمالا استیو جابز و ایلان ماسک را میشناسند و میدانند محصولات و خدماتشان جذاب است!

لازم نیست در آن سطح برویم کافی است بیاییم در سطح کشور خودمان تا ببینیم چطور شهرت و برند شخصی یک نفر میتواند درآمد آن شخص را به طور کلی دگرگون کند.

حتی در دنیای سنتی هم همین موضوع صادق بوده است.

 

افزایش انگیزه

 

حاجی بازاری که اسمی در بازار در کرده بود با یک تلفن میتوانست تمام اجناس بازار را معامله کند بدون اینکه چک یا تضمین کتبی بدهد یا حتی حضور تشریف فرما شود!

ما هم باید حداقل در بازار خودمان اسمی درکنیم یا حداقل برای بهبود آن کمی تلاش کنیم. یادمان باشد که کافی است کمی وقت بیکاری خود را به برندسازی خودمان اختصاص دهیم تا از نتیجه ای که به دست می آوریم شگفت زده شویم!

همانطور که احتمالا میتوانید حدس بزنید برای یادگیری این مهارت نیز در کنار شما هستیم و فقط کافی است آموزش برندسازی شخصی را مشاهده نمایید تا این مهارت نرم کسب درآمد هم تیک بخورد.

 

 

کنترل خشم

 

 

11. دیجیتالی

آخرین مهارت نرمی که برای کسب درآمد به آن نیاز داریم توانایی و دانش دیجیتالی است. با وجود رقابت های گسترده در هر زمینه و بازاری کسی میتواند به موفقیت برسد که بازار بزرگتری را هدف قرار دهد.

چه برای برندسازی شخصی و چه برای جذب مشتری و تحت تاثیر قرار دادن دیگران لازم است که در دنیای دیجیتال فعالیت موثری داشته باشیم.

منظور از فعالیت موثر دیجیتالی برای کسب درآمد این است که مهارت خودمان را با آموزش دادن به شیوه خودمان ذیگران را از دانش، تخصص و شخصیتمان شگفت زده کنیم.

برای حضور دیجیتای موثر با هدف کسب درآمد لازم است که آموزش های زیر را بررسی و نکات آن را به خاطر بسپارید و طبق استراتژی بیان شده فعالیت نمایید:

 

 

مهارت های نرم برای هر کسی که به دنبال کسب درآمد است ضروری است. ارتباط موثر، مدیریت زمان، سازگاری، هوش هیجانی، مهارت های حل مسئلهکار تیمی و همکاری، فروش و بازاریابی، بیان و سخنوری، بدن، برند شخصی و حضور دیجیتالی موثر همه مهارت های حیاتی هستند که می توانند به ما در موفقیت در هر شغل یا کسب و کاری کمک کنند.

با توسعه و تقویت این مهارت ها، می توانیم از رقبا متمایز شده، روابط قوی ایجاد کنیم و پتانسیل درآمد خود را افزایش دهیم.

 

برای انتخاب بهتر در زمینه کسبو کار و انتخاب شغل میتوانید مقاله های زیر را هم مطالعه نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *