شغل مناسب ENFP با 7 معیار عجیب + بررسی دقیق تیپ شخصیتی ENFP

شغل مناسب ENFP

شغل مناسب ENFP چیست؟ شخصیت ENFP چگونه است؟ بهترین شغل برای افراد ENFP چیست؟ تیپ شخصیتی ENFP در چه کارهایی بهتر و بیشتر میتواند موفق شود؟

بیایید در این نوشته با هم به بررسی تیپ شخصیتی و مشاغل مناسب ENFP بپردازیم. در اینجا خبری از کلیشه هایی که در کتاب های خارجی mbti (Myers Briggs Type Indicator) بیان میشود (+) نیست زیرا همانطور که همه ما میدانیم بازار کار، فرهنگ و سایر پارامترهای روانشناختی – جامع شناختی ایران با سایر نقاط جهان متفاوت است، پس تا آخر همراه من بمانید.

 

شخصیت ENFP چگونه است؟

اگر بخواهیم خیلی سریع و البته تیپ شخصیتی خودمون را بررسی کنیم باید بگوییم شخصیت ما از 4 بعد یا پارامتر زیر تشکیل شده:

 1. E :E مخفف Extravert و به معنی برونگرا بودن است. یعنی اولین پارامتر یا بخش شخصیت ما برونگرایی ماست که برای اطلاع بیشتر در مورد شخصیت و مشاغل مناسب بر اساس این بعد از شخصیتمان میتوانیم مقاله مشاغل مناسب افراد برونگرا را مطالعه نماییم.
 2. N :N مخفف کلمه‌ی Intuitive و به معنی شمی، شهودی یا ادراکی وابسته به بصیرت ذاتی و درونی است. برای انتخاب شغل مناسب ENFP با توجه به بعد شهودی بودن میتوانیم مقاله بهترین مشاغل برای افراد ENFJ را مطالعه نماییم تا انتخاب بهتری داشته باشیم.
 3. F: F مخفف کلمه‌ی Feeling به معنی احساسی است. مقاله ای که به عنوان مکمل میتوانیم در اینجا برای انتخاب بهترین شغل برای افراد ENFP یعنی خودمون میتونیم پیشنهاد بدیم مقاله شغل مناسب INFJ است که میتواند دید بهتری به ما بدهد.
 4. P 😛 مخفف کلمه Perceiver و در فارسی به معنی ملاحظه کننده  یا به زبون عامیانه هر چه پیش آید خوش آید ما که خندان میرویم است. برای اطلاع بیشتر و درک بهتر این بعد از شخصیتمان و تاثیر آن برای انتخاب بهترین شغل ENFP مقاله شغل مناسب ISTJ را مطالعه نمایید.

 

تا اینجای کار یک سری موارد و عبارت هایی را در مورد تیپ شخصیتیمان یعنی ENFP بررسی کردیم که در هر قوطی عطاری پیدا میشد و احتمالا همه ما تا حالا یکی دو باری خمیازه کشیدیم!

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

 

 

 

 

آموزش جامع هدف گذاری

 

 

 

اما قبل از اینکه به بررسی تیپ شخصیتی و بهترین مشاغل برای افراد ENFP بپردازیم به شما توصیه میکنیم که اگر شما هم خانم هستید، مقاله بهترین شغل برای خانم ها را بررسی نمایید.

 

اما بیایید یکم دقیق تر و با زبان خودمونی تر به بررسی تیپ شخصیت ENFP بپردازیم:

ما برونگرایی هستیم که احساس داریم و دوست داریم با مسائل و افراد احساسی برخورد کنیم، کلیت داستان برایمان اهمیت دارد نه جزئیات حوصله سر بر و در نهایت از چهارچوب ها و قوانین بی معنی کلافه و خسته ایم و دوست داریم آزادی عمل داشته باشیم!

 

مهمترین ویژگی‌های ما عبارتند از:

 • دوستان فراوان: به خاطر برونگراییمان مشخص است که دوستان زیادی داریم و کلا با آدم های زیادی سریع رابطه دوستانه برقرار میکنیم.
 • کنجکاو: ما دوست داریم ته و توی همه چیز را در بیاوریم و ببینیم اطرافمان چه خبر است تا هم حرفیبرای گفتن داشته باشیم و هم بتوانیم به بهبود شرایط و اوضاع کمک نماییم.
 • خودجوش: ما به صورت خودکار و خودجوش کارها و مسئولیت هایی که داریم را پیش میبریم و کنترل اوضاع را به دست میگیریم.بهترین فروشگاه اینترنتی
 • مهر طلب: دیگران را دوست داریم و به دیگران محبت میکنیم و انتظار داریم دیگران هم در حق ما همین کار را بکنند. به مزخرفاتی که میگویند مهر طلبی بد و اخ است گوش نکنیم چرا که انسان به عشق و علاقه انسان است!
 • آسان گیر: ما دوست داریم دنیا را آسان بگیریم، اگر ده دقیقه دیر شد خب دیر شد! آسمان که به زمین نمی آید و این بعد شخصیتیمان واقعا جالب و دوست داشتنی است.

 

احتمالا بتوانیم به لیست بالا برای تحلیل تیپ شخصیتی ENFP مواردی را اضافه کنیم ولی کلیت داستان همین است. پس سریع بدون وقت تلفی برویم سراغ بخش اصلی و مهم داستان یعنی معرفی بهترین شغل برای افراد ENFP تا بتوانیم بهترین انتخاب کار و بار را برای خودمان داشته باشیم.

 

 

آموزش زبان انگلیسی

 

 

 

شغل مناسب افراد ENFP

بیایید قبل از اینکه بگیم این کار عالی و فوق العادس ببینیم اصلا از نظر ما معیارهای انتخاب شغل مناسب افراد ENFP چیست تا بعدا با خیال راحت تری به دنیای بررسی مشاغل بپردازیم:

 1. خلاقیت: شاید بتونیم بگیم مهمترین معیاری که برای مشاغل مناسب افراد ENFP باید در نظر یگیریم، معیار خلاقیت است. یعنی ما دوست داریم کارهای خلاقانه ای انجام بدهیم، چیزهای جدید را امتحان کنیم و از روزمرگی و تکرار مکررات فراری هستیم.
 2. انسانیت: ما احساس داریم! دوست داریم کاری که میکنیم و پولی که در میاریم دو سر برد باشد و به عبارتی مجبور نباشیم احساساتمان را زیر پا بگذاریم و دیگران را ناراحت کنیم.اعتماد به نفس
 3. رابطه: شغل مناسب افراد ENFP بدون در نظر گرفتن معیار تعامل و ایجاد روابط جدید و حس شیرین گفتگو با دیگران، بی معنی است. یعنی شغل یا کار انتخابی باید شرایطی را برای ما پیش بیاورد که بتوانیم با افراد مختلف صحبت کنیم نه اینکه در تنهایی کارها را بخواهیم پیش ببریم.
 4. چالش: مشاغل مناسب افراد ENFP مشاغلی هستند که چالش برانگیز باشند یعنی کار روتین خسته کننده که هیچ چالش و هیجانی ندارد برای ما مناسب نیست و نمیتواند ما را راضی نگه دارد.
 5. لعنت به جزئیات: ما جزئیات را دوست نداریم، ما از جزئیات فراری هستیم، ما کلیت داستان را دوست داریم، کلیات برای ما اهمیت دارد پس شغل مناسب شخصیت ENFP باید شغلی نباشد که مجبور باشیم به جزئیات دقت کنیم و جزئیات را در نظر بگیریم.
 6. خوش مشرب: شغل مناسب ENFP کاری است که بتوانیم آن را در محیطی دوستانه و آرام و با خوش مشربی انجام دهیم و هیچ تعارض منافعی بین منافع و خواسته های ما با منافع و خواسته های دیگران در طول انجام کار پیش نیاید.
 7. قانون بی قانون: شغلی مناسب افراد ENFP است که قواعد و قوانین دست و پا گیر جلوی ابتکار و آزادی عمل ما را نگیرد و بتوانیم به راحتی مسیرهای مختلفی که فکر میکنیم درست است را امتحان و بر اساس غریزه خود عمل کنیم.

 

این 7 معیار میتواند برای انتخاب بهترین شغل برای افراد ENFP یعنی خودمون مناسب و کافی باشد. در ادامه فقط کافی است بر اساس شرایط بازار کار ایران و معیارهای علوم انسانی به بررسی بهترین انتخاب های ممکن بپردازیم.

 

 

عزت نفس

 

 

 

این مقاله در روزهای آینده کامل تر میشود، پس تا آن موقع حتما هر روز همراه ما بمانید و به وبلاگ ب‌م‌م سر بزنید چرا که قرار است آموزش های جذابی را برای موفقیت بیشتر با هم بررسی کنیم ولی تا آن زمان مقالات زیر را مطالعه نمایید:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *