شغل مناسب ESTJ (9 کار مخصوص ایران) + بررسی تیپ شخصیتی ESTJ

ESTJ

 

 

ESTJ به چه کسی میگویند؟ شغل مناسب ESTJ چیست؟ بهترین مشاغل برای افراد با تیپ شخصیتی ESTJ در ایران چیست؟ این تیپ شخصیتی در رابطه با دیگران چگونه هستند؟ با توجه به شخصیت و معیارهای بازار ایران بهترین شغل برای افراد ESTJ چیست؟

اگر شما هم دوست دارید این تیپ شخصیتی را به صورت جامع و کامل بشناسید یا میخواهید بدانید که شغل مناسب ESTJ چیست و از نظر ارتباط با دیگران چه ویژگی های ویژه و منحصر به فردی دارند، حتما تا انتهای این مقاله جذاب همراه ب‌م‌م بمانید.

 

 

بررسی تیپ شخصیتی ESTJ

یکی از 16 تیپ شخصیتی بر اساس معیار mbti (+)، تیپ شخصیتی ESTJ بوده که در مقالات و برای راحتی به عنوان اجرا کننده نیز شناخته می شود. این تیپ شخصیتی شامل چهار جزء است که ویژگی های متمایز آن با سایر تیپ های شخصیتی را شکل می دهد.

برون گرایی، حسی، متفکر بودن و قضاوت کنندگی با هم جمع می شوند تا فردی پویا و سرزنده ایجاد کنند. در این بخش از مقاله، به بررسی هر یک از این مؤلفه‌ها خواهیم پرداخت و نقاط قوت و ویژگی‌هایی که تیپ شخصیتی ESTJ برای ما به ارمغان می آورد را بررسی می‌کنیم.

 

شغل مناسب ESTJ

 

 

1. برونگرایی (E)

ماهیت برونگرای ESTJها در رفتار برونگرا و اجتماعی آنها آشکار می شود. آنها از بودن در کنار دیگران انرژی می گیرند و در محیط های اجتماعی از نظر دلخوشی و حال خوب پیشرفت می کنند. ESTJ ها به دلیل شخصیتی که دارند به صورت طبیعی رهبرانی هستند که می توانند برای اطرافیان خود الهام بخش و برانگیزاننده باشند.

قاطعیت و اعتماد به نفس آنها را به افرادی با ارتباطات مؤثر تبدیل می کند و آنها در جمع کردن مردم به سمت یک هدف مشترک عالی هستند. همچنین، این مولفه از شخصیت ESTJ به آنها اجازه می دهد تا شبکه های گسترده ای بسازند و هر جا که می روند، فضایی مثبت و جذاب ایجاد کنند.

 

آموزش ChatGPT

 

 

2. حسی (S)

تیپ شخصیتی ESTJ ها ترجیح به حسی بودن دارد و این به آن معنی است که آنها بر لحظه حال و جزئیات واقعی محیط خود تمرکز می کنند. آنها چشم تیزبینی برای جزئیات دارند و آنها را قادر می سازد اطلاعات را به دقت مشاهده و جذب کنند.

این توجه به جزئیات به ESTJ ها اجازه می دهد تا در حل مسئله عملی برتری داشته باشند، زیرا می توانند به سرعت الگوها را شناسایی کرده و راه حل های ملموس پیدا کنند. آنها ارتباط قوی با محیط فیزیکی اطراف خود دارند و از درگیری حواس پنج گانه خود برای تجربه و تحلیل کامل اتفاقات، پیشنهادها و صحبت های دیگران لذت می برند.

 

آموزش تبلیغات

 

 

3. متفکر (T)

مؤلفه متفکر بودن تیپ شخصیتی ESTJ بر استدلال منطقی و تحلیل عینی این افراد تأکید دارد. ESTJها بر اساس عقلانیت و انصاف تصمیم می گیرند، نه اینکه تحت تاثیر احساسات قرار گیرند. آنها در شناسایی کارآمدترین و مؤثرترین روش عمل کردن مهارت دارند و اغلب از تفکر انتقادی برای حل مشکلات پیچیده استفاده می کنند.

توانایی آنها در جدا کردن تصمیمات و تعصبات عاطفی آنها را قادر می سازد تا با وضوح و بی طرفی در موقعیت های گوناگون با اتفاقات برخورد کنند و آنها را به تصمیم گیرندگان قابل اعتماد و قابل اتکا تبدیل می کند.

 

 

4. قضاوت کننده یا ملاحظه کننده (J)

جزء قضاوت کنندگی تیپ شخصیتی ESTJ نشان دهنده ترجیح آنها برای ساختارمند بودن، دقیق بئدن و برنامه ریزی است. ESTJ ها در محیط هایی که نظم و قابلیت پیش بینی وجود دارد رشد می کنند.

آنها در ایجاد برنامه ریزی، تعیین اهداف و اجرای برنامه ها با دقت مهارت دارند، شما میتوانید برای هدف گذاری صحیح آموزش هدف گذاری ب‌م‌م را مشاهده و سپس با آموزش مدیریت زمان خود را برای رسیدن به اهداف مجهز کنید.

ESTJ ها اخلاق کاری قوی دارند و مسئولیت های خود را جدی می گیرند. رویکرد فعال آنها تضمین می کند که وظایف به طور موثر و به موقع انجام می شوند. آنها به وقت‌شناسی اهمیت می‌دهند و از ثبات ناشی از پایبندی به روال‌های به خوبی تثبیت شده، لذت میبرند.

 

آموزش تولید محتوا با موبایل

 

 

پذیرش چهار مؤلفه تیپ شخصیتی ESTJ!

در حالی که چهار مؤلفه تیپ شخصیتی ESTJ نقاط قوت و ویژگی های منحصر به فردی را به ما ارائه می دهند، یافتن تعادل و رشد در درون خود مهم است. در اینجا چند استراتژی برای پذیرش هر جزء آورده شده است:

 

1. برونگرایی

در حالی که از تعاملات اجتماعی لذت می برند، ESTJ ها می توانند از اختصاص زمان تنهایی برای خود اندیشی و درون نگری نیز بهره مند شوند. یافتن تعادل بین مشارکت بیرونی و بازتاب شخصی می تواند به رشد شخصی و خودآگاهی کمک کند.

 

آموزش پرسونال برندینگ

 

 

2. حسی

در حالی که توجه به جزئیات ضروری است، ESTJ ها همچنین می توانند از کاوش و بررسی در امکانات و شرایط، فراتر از آنچه بلافاصله آشکار می شود بهره ببرند. توسعه توانایی در نظر گرفتن دیدگاه های مختلف و تفکر خلاقانه می تواند حل مسئله و نوآوری را افزایش دهد.

دقت نمایید که لازمه موفقیت بیش از حد در بخش های مختلف زندگی به خصوص اگر به دنبال رشد شخصی و کاری در شغل مناسب ESTJ هستید، خلاقیت است. پس سعی کنید که در کنار توجه به جزئیات قوه تخیل خود را نیز به کار گیرید!

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

 

3. متفکر

ESTJها ضمن تکیه بر استدلال منطقی، می توانند هوش هیجانی و همدلی را نیز در فرآیند تصمیم گیری خود بگنجانند. وقت گذاشتن برای در نظر گرفتن احساسات و دیدگاه های دیگران می تواند به تصمیم گیری های جامع تر و کارساز تر کمک کند.

برای تحقق این موضوع و دست یابی به موفقیت بیشتر به خصوص در زمینه شغل مناسب ESTJ همین الان مقاله تکنیک های افزایش هوش هیجانی را بررسی نمایید و با به کار بستن این تکنیک ها مسیر موفقیت خود را هموارتر نمایید!

 

کنترل خشم

 

 

4. قضاوت کننده

در حالی که ساختار و برنامه ریزی مهم هستند، پذیرش انعطاف پذیری و سازگاری می تواند درها را به روی فرصت ها و تجربیات جدید باز کند. ایجاد فضایی برای تغییر رویه ها (البته با توجه به شرایط و آگاهانه) و تنظیم برنامه ها در صورت لزوم می تواند منجر به رشد شخصی و انعطاف پذیری بیشتر شود.

 

تیپ شخصیتی ESTJ ترکیبی قابل توجه از برونگرایی، حسی بودن، تفکر و قضاوت کنندگی است. این مولفه های تیپ شخصیتی معجونی میسازد که افراد را به رهبران طبیعی، متفکران منطقی و سازمان دهندگان مؤثر تبدیل میکند.

ESTJها با در آغوش گرفتن نقاط قوت منحصر به فرد خود در حین یافتن تعادل و رشد، می توانند تاثیر قابل توجهی در زندگی شخصی و حرفه ای خود داشته باشند. درک و قدردانی از چهار مؤلفه تیپ شخصیتی ESTJ می تواند به توسعه شخصی، ارتباط مؤثر و توانایی ایجاد محیط های مثبت و سازنده منجر شود.

 

 

آموزش تولید محتوا

 

 

نقاط قوت تیپ شخصیتی ESTJ

تیپ شخصیتی ESTJ که به عنوان مدیران اجرایی نیز شناخته می شوند، دارای نقاط قوت فراوانی هستند که آنها را به دارایی های ارزشمندی در جنبه های مختلف زندگی تبدیل می کند. از توانایی های رهبری طبیعی تا توجه به جزئیات و طرز فکر عملی، ESTJ ها مجموعه ای منحصر به فرد از ویژگی ها را به ارمغان می آورند که به موفقیت شما کمک می کنند.

در این بخش از مقاله، لیست کاملی از نقاط قوت مرتبط با تیپ شخصیتی ESTJ را بررسی خواهیم کرد:

 

1. مهارت های رهبری

ESTJ ها رهبران متولد شده اند. آنها دارای توانایی ذاتی برای به عهده گرفتن مسئولیت، الهام بخشیدن به دیگران و حرکت به سمت اهداف هستند. قاطعیت و اعتماد به نفس آنها آنها را در هدایت تیم ها و تصمیم گیری های سخت موثر می کند.

ESTJها در تفویض وظایف، سازماندهی منابع و اطمینان از برآورده شدن اهداف عالی هستند. ویژگی های رهبری طبیعی آنها باعث اعتماد و احترام اطرافیان آنها می شود.

 

افزایش ترافیک سایت

 

 

2. قابلیت اطمینان و مسئولیت پذیری

ESTJ ها به خاطر قابلیت اطمینان و احساس مسئولیت خود شناخته می شوند. آنها تعهدات خود را جدی می گیرند و برای انجام تعهدات خود تلاش می کنند. می توان روی ESTJ ها برای پیگیری امور حساب ویژه باز کرد حال چه این حساب باز کردن در زمینه رعایت ضرب الاجل ها باشد چه ایفای نقش و انجام وظایف خود در روابط شخصی. اخلاق کاری قوی و فداکاری آنها از این افراد، شخصیتی قابل اعتماد و قابل اتکا می سازد.

 

3. مهارت های سازمانی استثنایی

ESTJ ها در محیط های سازمان یافته و قانون مند رشد می کنند. آنها توانایی قابل توجهی در ایجاد نظم از هرج و مرج دارند. این افراد در ایجاد برنامه، مدیریت منابع و توسعه سیستم های کارآمد به نسبت سایر شخصیت ها برتری دارند.

توجه آنها به جزئیات تضمین می کند که هیچ چیز از دستشان در نمیرود و آنها به ایجاد و حفظ یک فضای منظم افتخار می کنند. ESTJ ها در انجام چندین کار و مدیریت پروژه های پیچیده با دقت استاد هستند.

 

تیشرت مردانه ارزان

 

4. تفکر عملی

ESTJ ها به دلیل رویکرد عملی و عمل گرایانه خود در حل مسئله شناخته شده اند. آنها برای شناسایی کارآمدترین و مؤثرترین راه حل ها چشم تیزبین دارند. ESTJها تصمیمات خود را بر اساس منطق و حقایق استوار می‌کنند و قبل از اقدام، جوانب مثبت و منفی را به دقت تجزیه و تحلیل می‌کنند. تفکر منطقی آنها به آنها این امکان را می دهد که موقعیت های پیچیده را با کمترین هزینه پشت سر بگذارند.

 

5. مهارت های عالی تصمیم گیری

به لطف ترجیحات فکری و قضاوتی، ESTJ ها دارای مهارت های تصمیم گیری عالی هستند. آنها تمام اطلاعات مرتبط را در نظر می گیرند، گزینه های مختلف را می سنجند و قضاوت درستی می کنند. ESTJ ها می توانند به سرعت مزایا و معایب یک موقعیت را ارزیابی کنند و عملی ترین و منطقی ترین روش اقدام را انتخاب کنند.

توانایی آن‌ها در جدا کردن احساسات از تصمیم‌ها به آن‌ها امکان می‌دهد حتی در موقعیت‌های پرفشار انتخاب‌های بی‌طرفانه ای داشته باشند.

 

6. مهارت های ارتباطی قوی

ESTJ ها در ارتباطات عالی هستند. آنها در بیان افکار و عقاید خود مستقیم، گویا و کارآمد هستند. رویکرد مستقیم آنها باعث شفافیت شده و از ایجاد سوء تفاهم جلوگیری می کند. ESTJها در واگذاری وظایف، ارائه دستورالعمل ها و راهنمایی دیگران به سمت دستیابی به اهداف مشترک مهارت دارند. آنها برای ارتباط آزاد و صادقانه ارزش قائل هستند و محیطی را ایجاد می کنند که همه بدانند در کجا ایستاده اند.

 

آموزش قانون جذب

 

 

7. استانداردهای بالا و توجه به جزئیات

ESTJ ها نگاهی قوی به جزئیات داشته و استانداردهای بالایی را برای خود و دیگران تعیین می کنند. آنها در هر کاری که انجام می دهند برای برتری تلاش می کنند و به کیفیت کار خود توجه دقیق دارند. ESTJ ها به ساخت نتایج کامل و دقیق افتخار می کنند. توجه آنها به جزئیات تضمین می کند که هیچ چیز نادیده گرفته نمی شود و خود و اطرافیانشان را برای رعایت استانداردهای بالای خود یا تثبیت شده مسئول می دانند.

 

8. مدیریت کارآمد زمان

ESTJها استاد مدیریت زمان هستند. آنها به وقت شناسی اهمیت می دهند و اهمیت استفاده موثر از زمان را درک می کنند. آنها از قبل برنامه ریزی می کنند، اهداف روشنی را تعیین می کنند و وظایف را اولویت بندی می کنند.

ESTJ ها می توانند تحت فشار کار کنند و بدون اینکه کیفیت کار خود را به خطر بیندازند، ضرب الاجل ها را رعایت کنند. توانایی آنها در ایجاد تعادل بین مسئولیت های متعدد به آنها امکان می دهد تا به بهره وری و موفقیت دست یابند.

 

 

9. احساس وظیفه

ESTJ ها در مورد وظایفی که به عهده میگیرند دارای احساس وظیفه و مسئولیت پذیری قوی هستند. همچنین آنها متعهد به حفظ ارزش های خود و انجام تعهدات خود بوده و به اینکه افراد قابل اعتماد و قابل اتکایی هستند که می توان برای انجام کاری که باید انجام شود روی آنها حساب کرد افتخار می کنند.

اگر میخواهید در کسب و کار یا شغل مناسب ESTJ که برای خود انتخاب میکنید در کنار پذیرش وظایف به دلیل شرایط رکود بازار انگیزه خود را از دست ندهید مقاله راه های افزایش انگیزه ب‌م‌م را مطالعه نمایید!

 

تیپ شخصیتی ESTJ طیف قابل توجهی از نقاط قوت را در بر می گیرد و آنها را به رهبران و مشارکت کنندگان بسیار موثر در حوزه های مختلف زندگی تبدیل می کند. از توانایی‌های رهبری طبیعی و مهارت‌های سازمانی گرفته تا تفکر عمل‌گرایانه و تصمیم‌گیری عالی، ESTJها ویژگی‌های ارزشمندی را برای هر تیم یا پروژه ای به ارمغان می‌آورند.

پذیرش و استفاده از این نقاط قوت به ESTJ ها اجازه می دهد تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود تأثیر مثبت بگذارند و ضمن پیشرفت و موفقیت خود به رشد اطرافیان و کارمندان خود نیز کمک نمایند.

 

 

طراحی سایت آموزشی

 

 

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ESTJ

در حالی که تیپ شخصیتی ESTJ دارای نقاط قوت متعددی است، شناخت و درک نقاط ضعف آنها نیز میتواند ضروری و کمک کننده باشد. با شناخت این نقاط ضعف، ESTJ ها می توانند روابط شخصی و حرفه ای را به طور مؤثرتری هدایت کرده و برای رشد شخصی تلاش کنند. در این بخش، لیست کاملی از نقاط ضعف مرتبط با تیپ شخصیتی ESTJ را بررسی خواهیم کرد:

 

1. انعطاف ناپذیری و مقاومت در برابر تغییر

یکی از نقاط ضعف قابل توجه ESTJ ها تمایل آنها به سفت و سخت بودن و مقاومت در برابر تغییر است. ترجیح آنها برای ساختار و نظم می تواند آنها را در پذیرش ایده ها یا رویکردهای جدید مردد کند. این انعطاف ناپذیری می تواند مانع از توانایی آنها در سازگاری با شرایط در حال تحول شود و ممکن است پتانسیل آنها را برای رشد و نوآوری محدود کند.

 

2. بی حوصلگی و عدم تحمل ناکارآمدی

ESTJ ها استانداردهای بالایی دارند و تمایل زیادی به کارایی دارند. این انگیزه برای بهره وری گاهی اوقات می تواند به بی صبری و عدم تحمل نسبت به کسانی تبدیل شود که انتظارات آنها را برآورده نکرده یا با سرعت آنها کار نمی کنند. این چالش می تواند منجر به تیرگی روابط و ناتوانی در درک سبک های کاری یا رویکردهای مختلف شود.

 

 

آموزش فروش تلفنی

 

3. تاکید بیش از حد بر منطق و بی توجهی به احساسات

در حالی که تفکر منطقی تیپ شخصیتی ESTJ یک نقطه قوت است، می تواند یک ضعف نیز باشد. آنها ممکن است نیازهای عاطفی و دیدگاه های دیگران را نادیده بگیرند یا صرفاً بر جنبه های منطقی یک موقعیت تمرکز کنند. این می تواند منجر به تیرگی روابط بین فردی و ناتوانی در همدلی یا ارتباط در سطح عاطفی شود.

 

4. صراحت

ESTJ ها برای صداقت و ارتباط مستقیم ارزش قائل هستند، اما صراحت آنها گاهی اوقات می تواند صریح یا بی احساس باشد. آنها ممکن است ناخواسته احساسات یا حساسیت های دیگران را نادیده بگیرند و باعث تنش یا سوء تفاهم شوند. ایجاد تعادل بین صداقت، درایت و حساسیت، مهارتی است که ESTJها برای حفظ روابط هماهنگ باید آن را توسعه دهند.

 

5. اتکای بیش از حد به سنت و اقتدار

ESTJ ها احترام عمیقی برای سنت و اقتدار قائل هستند که می تواند منجر به بی میلی به زیر سوال بردن سیستم های مستقر یا به چالش کشیدن وضعیت موجود شود. این پایبندی به سنت ممکن است آنها را از پذیرش دیدگاه های جدید یا در نظر گرفتن رویکردهای جایگزین که می تواند منجر به رشد و نوآوری شود، باز دارد.

 

چگونه کتاب بنویسیم

 

 

6. مشکل در تفویض اختیار و اعتماد به دیگران

ESTJ ها ترجیح می دهند خودشان مسئولیت را بر عهده بگیرند و وظایف را انجام دهند. آنها ممکن است با تفویض مسئولیت ها و اعتماد به دیگران برای تکمیل آنها با استانداردهای بالای خود مشکل داشته باشند. این چالش می تواند منجر به کار بیش از حد و فرسودگی شغلی و همچنین فرصت های از دست رفته برای همکاری و توسعه مهارت های اعضای تیم شود.

 

7. تمایل به انتقاد بیش از حد

توجه ESTJها به جزئیات و استانداردهای بالا می تواند کاری کند که آنها به شدت از خود و دیگران انتقاد کنند. آنها ممکن است بر روی نقص ها یا اشتباهات تمرکز کنند و جنبه های مثبت یک موقعیت یا فردی را نادیده بگیرند. این ماهیت انتقادی می تواند محیطی منفی و تضعیف کننده ایجاد کند و بر روحیه و انگیزه اطرافیان تأثیر بگذارد.

اگر شما هم مدام در حال انتقاد از خود و دیگران هستید،ممکن است عزت نفس یا احساس ارزشمندی شما در معرض تهدید قرار گیرد، پس برای افزایش احساس خوشبختی و موفقیت بیشتر در شغل مناسب ESTJ همین الان آموزش افزایش عزت نفس را مشاهده نمایید!

 

8. ناراحتی با ابهام و عدم قطعیت

ESTJ ها در محیط های ساختار یافته و قابل پیش بینی رشد می کنند. وقتی با ابهام یا عدم اطمینان مواجه می شوند، می توانند ناراحت شوند. این ناراحتی ممکن است مانع از توانایی آنها برای ریسک کردن یا کشف احتمالات جدید شود و پتانسیل آنها را برای رشد شخصی و حرفه ای محدود کند.

 

آموزش فروش حضوری

 

 

9. تاکید بیش از حد بر کار و غفلت از نیازهای شخصی

به دلیل احساس مسئولیت و تعهد قوی نسبت به کار خود، ESTJها ممکن است تعهدات حرفه ای خود را به قیمت حذف نیازهای شخصی خود در اولویت قرار دهند. آنها ممکن است برای یافتن تعادل بین کار و زندگی شخصی نیازهای شخصی خود را فراموش کرده که منجر به فرسودگی شغلی و نادیده گرفتن مراقبت از خود شود.

 

در حالی که تیپ شخصیتی ESTJ دارای نقاط قوت متعددی است، شناسایی نقاط ضعف و چالش های آن بسیار مهم و کمک کننده است. با شناخت و کار فعالانه روی این نقاط ضعف، ESTJ ها می توانند رشد شخصی را تقویت کنند، روابط را بهبود بخشند و به افراد سازگارتر و با ذهنی بازتر تبدیل شوند.

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

شغل مناسب ESTJ

انتخاب شغل مناسب ESTJ که با شخصیت و نقاط قوت شما همسو باشد برای رضایت و موفقیت طولانی مدت بسیار مهم است. برای افراد با این تیپ شخصیتی برخی از مشاغل به ویژه با وجود مجموعه خصوصیات و ترجیحات منحصربه‌فردی که در بالا بررسی کردیم برای شما مناسب تر از سایر مشاغل هستند.

شما میتوانید برای انتخاب بهتر مقاله‌ها و آموزش های زیر را با هدف کسب درآمد و انتخاب شغل مناسب ESTJ مطالعه و بررسی نمایید:

 

در این بخش، فهرستی جامع از مشاغل مناسب برای تیپ شخصیتی ESTJ را بررسی خواهیم کرد:

1. مدیریت و رهبری

اولین شغل مناسب ESTJ مدیریت و رهبری در سازمان ها و مجموعه هاست. این افراد در موقعیت ها و مشاغل رهبری با توجه به ویژگی ها و مزیت های شخصیتی به نسبت سایر تیپ های شخصیتی برتری دارند که این ویژگی آنها را برای نقش های مدیریتی در صنایع مختلف مناسب می کند.

توانایی طبیعی آنها در سازماندهی، تفویض اختیار و ایجاد انگیزه به دیگران به آنها اجازه می دهد تا به عنوان سرپرست، رهبر تیم یا مدیر پروژه پیشرفت کنند. احساس مسئولیت قوی و تمایل به کارایی آنها را در نظارت بر تیم ها و دستیابی به اهداف سازمانی مؤثر می سازد و رهبری و مدیریت تیم ها را به شغل مناسب ESTJ تبدیل میکند.

 

 

2. مدیریت اجرایی

همانطوری که گفتیم این تیپ شخصیتی به مدیران اجرایی معروف هستند، پس مدیریت اجرایی هم میتواند در لیست مشاغل مناسب ESTJ قرار گیرد. توجه این افراد به جزئیات، مهارت های سازمانی و توانایی انجام وظایف متعدد، آنها را کاندیدای ایده آل برای نقش های اداری و عملیاتی می کند.

آن‌ها در موقعیت‌هایی که شامل مدیریت منابع، هماهنگی برنامه‌ها و تضمین گردش کار روان است، برتری ویژه ای دارند. مشاغل مرتبط با مدیریت عملیات، مدیریت اداری یا تدارکات، محیطی ساختاریافته و پویا برای این فراهم می کند تا نقاط قوت خود را به نمایش بگذارند و در نتیجه تمام این موقعیت های سازمانی میتواند شغل مناسب ESTJ ها باشد.

شما میتوانید با کمک مقاله های زیر در حین تحصیل و یا به صورت پاره وقت کسب درآمد کنید:

 

3. اجرای قانون

به دلیل ویژگی قضاوت کننده یا داوری کننده این تیپ شخصیتی مشاغل مربوط به قضاوت نیز جز مشاغل مناسب برای افراد ESTJ قرار میگیرد. احساس وظیفه، مسئولیت و احترام این افراد به قوانین و اختیارات، به خوبی با مشاغل مربوط به اجرای قانون و ارتش همخوانی دارد.

ویژگی‌های رهبری طبیعی، توانایی حفظ آرامش تحت فشار و پایبندی به پروتکل‌ها، آنها را به دارایی‌های ارزشمندی در این زمینه‌ها تبدیل می‌کند. مهارت های تصمیم گیری قوی آن ها و تمرکز بر عدالت و نظم به موفقیت آنها در حفظ امنیت عمومی و حمایت از قانون کمک کرده و این نوع مشاغل را به لیست شغل مناسب ESTJ، اضافه میکند.

 

 

4. امور مالی و حسابداری

به دلیل حسی بودن این تیپ شخصیتی، شغل حسابداری شغل مناسب ESTJ ها است. تفکر منطقی، توجه به جزئیات و ترجیح به رعایت ساختار و قوانین، آنها را برای مشاغل مالی و حسابداری مناسب می کند.

توانایی آنها در تجزیه و تحلیل داده ها، تفسیر اطلاعات مالی و قضاوت صحیح با خواسته های این حرفه ها مطابقت داشته و در نتیجه مدیریت مالی نیز شغل مناسب ESTJ ها خواهد بود. همچنین، این افراد در نقش هایی مانند تحلیلگران مالی، حسابداران یا مشاوران مالی به نسبت سایر تیپ های شخصیتی سریعتر و راحت تر پیشرفت می کنند.

 

 

آموزش فروش

 

 

5. مدیریت پروژه

به دلیل مهارت های ارتباطی و منطقی بودن، مدیریت پروژه شغل مناسب ESTJ ها خواهد بود. با مهارت های مدیریتی، برنامه ریزی استثنایی و تمایل طبیعی برای برنامه ریزی و اجرای وظایف، این افراد برای نقش های مدیریت پروژه بسیار مناسب هستند.

توانایی آنها در تجزیه پروژه های پیچیده به مراحل قابل مدیریت، تعیین جدول زمانی و اطمینان از تخصیص کارآمد منابع به آنها امکان می دهد در این زمینه برتری پیدا کرده و مدیریت پروژه های گوناگون به خصوص از نوع اجرایی را به شغل مناسب ESTJ ها تبدیل میکند. مهارت این افراد در نظارت بر بودجه، هماهنگی تیم ها و رعایت ضرب الاجل ها، آنها را به دارایی های ارزشمندی در صنایع مختلف تبدیل می کند.

 

 

6. مدیریت آموزش

با توجه به منطقی و قضاوت گری بودن این افراد، مدیریت بخش آموزش یکی از مشاغل مناسب ESTJ است. توانایی‌های رهبری، مهارت‌های سازمانی و توجه به جزئیات این افراد را برای نقش‌های مدیریت آموزش مناسب میکند.

آنها در موقعیت هایی که شامل مدیریت مجموعه های آموزشی، نظارت بر برنامه های درسی و اجرای سیاست ها می شود، پیشرفت کرده و میتوانند در این شغل مناسب ESTJ ها بیش از پیش بدرخشند. همچنین، تعهد ESTJ ها به ایجاد محیط های یادگیری ساختاریافته و کارآمد با مسئولیت ها و ویژگی های لازم برای مدیران آموزش، مدیران، یا هماهنگ کنندگان مجموعه های آموزشی همسو است.

 

 

7. مدیریت مراقبت های بهداشتی

مثل سایر مدیریت هایی که در بالا بررسی کردیم شغل مدیریت مراقبت های پزشکی نیز شغل مناسب برای افراد با تیپ شخصیتی ESTJ است. ترجیح این افراد بر نظم، مسئولیت و توجه به جزئیات به خوبی با حوزه مدیریت مراقبت های بهداشتی هم سو می شود.

توانایی این افراد در مدیریت سیستم‌های پیچیده، مدیریت منابع و اطمینان از انطباق با مقررات، آنها را برای مدیریت مراقبت‌های بهداشتی ایده آل کرده و به عبارتی این زمینه را به شغل مناسب برای افراد ESTJ تبدیل میکند. همچنین، تمرکز این افراد بر کارایی و تمایل آنها به ارائه مراقبت با کیفیت به موفقیت آنها در مدیریت امکانات و عملیات مراقبت های بهداشتی کمک می کند.

 

 

آموزش ایمیل مارکتینگ

 

 

8. مهندسی و مدیریت ساخت و ساز

طرز فکر عمل گرایانه این افراد، توانایی های حل مسئله و تمرکز بر کارایی، مشاغل مهندسی و مدیریت ساخت و ساز  را به شغل مناسب ESTJ ها تبدیل می کند. توجه آنها به جزئیات، توانایی مدیریت بودجه و رعایت جدول زمانی به تکمیل موفقیت آمیز پروژه کمک می کند. همچنین، تفکر منطقی و تعهد ESTJ برای اطمینان از کیفیت و ایمنی مطابق با خواسته‌های حرفه‌های مهندسی و مدیریت ساخت‌وساز است.

 

 

9. مدیریت منابع انسانی

مهارت های ارتباطی قوی، توانایی هدایت در موقعیت های پیچیده و تمایل به کارایی سازمانی آنها را در نقش های مربوط به بخش منابع انسانی سازمان ها آماده کرده و به خصوص مدیریت منابع انسانی را به یکی از بهترین مشاغل موجود در لیست شغل مناسب ESTJ ها تبدیل میکند.

سبک ارتباط مستقیم و قاطعانه آنها، همراه با پایبندی آنها به خط مشی ها و رویه ها، به آنها امکان می دهد در کارکردهایی مانند استخدام، آموزش کارکنان و مدیریت عملکرد، برتر باشند. به علاوه تعهد این افراد به ایجاد یک محیط کاری سازنده و هماهنگ، به موفقیت آنها در این شغل مناسب ESTJ ها یعنی مدیریت منابع انسانی کمک بزرگی می کند.

 

شما میتوانید بر اساس امکانات و شرایط خود در رشته های مدیریت و MBA تحصیل کرده و سپس به یکی از مشاغل موجود در لیست شغل مناسب ESTJ ها بپردازید، همچنین برای بررسی سایر تیپ های شخصیتی mbti و بررسی مشاغل مناسب این اشخاص در کنار بررسی شغل مناسب ESTJ میتوانید مقاله های زیر را مشاهده نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *