شخصیت ENTJ چگونه است؟ شغل مناسب ENTJ چیست؟

شخصیت ENTJ

 

شخصیت ENTJ چگونه است؟ مهم ترین ویژگی های شخصیتی این افراد چیست؟ شغل مناسب ENTJ در ایران چیست؟ چه مشاغلی میتوانند برای این افراد لذت بخش باشد و چه مشاغلی چالش برانگیز است؟ پولسازترین کسب و کارها برای این تیپ شخصیتی چیست؟

اگر شما هم به دنبال تحلیل شخصیت ENTJ هستید و میخواهید بدانید این افراد چگونه هستند و بهترین شغل برای این افراد چیست، تا آخر این مقاله همراه ما بمانید تا به صورت قدم به قدم و با زبان ساده با هم این تیپ شخصیتی را بررسی کنیم.

همزمان شما میتوانید بر اساس شرایطی که دارید، مقاله‌ها و آموزش‌های مکمل زیر را برای انتخاب بهتر شغل مناسب ENTJ مطالعه نمایید:

 

 

آموزش فن بیان

 

 

شخصیت ENTJ

شخصیت ENTJ یکی از 16 تیپ شخصیتی بر اساس معیار مایرز-بریگز (MBTI) است (+) که با ویژگی های شخصیتی قوی، هدف گرا و استراتژیک در زندگی مشخص می شود.

ENTJ مخفف عبارت Extraverted, Intuitive, Thinking, and Judging است.

افراد با این تیپ شخصیتی رهبران طبیعی هستند و اغلب در موقعیت‌هایی مانند مدیران عامل، مدیران و رهبران نظامی قرار دارند.

در این بخش از مقاله، ویژگی ها، نقاط قوت، ضعف و مسیرهای کلی شغلی این افراد را بررسی خواهیم کرد:

 

ویژگی های شخصیت ENTJ

در زیر به بررسی 4 بعد اساسی شخصیتی ENTJ میپردازیم:

 1. برونگرا: این تیپ شخصیتی از تعاملات اجتماعی انرژی می گیرند و برونگرا و پرحرف هستند. آنها از بودن در کنار مردم لذت می برند و در نقش های رهبری راحت هستند.
 2. شهودی: این اشخاص متفکرانی با تصویر بزرگ هستند و برای تصمیم گیری به شهود خود متکی هستند. آنها بسیار خلاق هستند و اغلب راه حل های بدیع برای مشکلات ارائه می دهند.
 3. متفکر: این افراد تحلیلی و منطقی هستند و در هر کاری که انجام می دهند به کارایی و اثربخشی آن اهمیت می دهند. آنها در ارزیابی داده ها و تصمیم گیری بر اساس حقایق عینی، مهارت دارند.
 4. قضاوت گر: ENTJ ها قاطع و سازمان یافته هستند و دوست دارند بر محیط خود کنترل داشته باشند. آنها از قبل برنامه ریزی می کنند و در تعیین و رسیدن به اهداف خوب هستند.

 

 

آموزش تولید محتوا

 

 

نقاط قوت شخصیت ENTJ

برای اینکه کمی بیشتر با جذابیت های این تیپ شخصیتی آشنا شویم تا ببتوانین آگاهانه تر شغل مناسب ENTJ را شرح دهیم باید مهمترین نقاط قوت خود را بشناسیم:

 • رهبری: این افراد در ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به دیگران مهارت دارند. آنها چشم انداز روشنی برای آینده دارند و می توانند آن چشم انداز را به تیم خود منتقل کنند.
 • تفکر استراتژیک: ENTJ ها در دیدن تصویر بزرگ و توسعه برنامه های بلند مدت مهارت دارند. آنها قادرند مهمترین اولویت ها را شناسایی کرده و انرژی خود را روی دستیابی به آنها متمرکز کنند.
 • اعتماد به نفس: این افراد اعتماد به نفس دارند و حس قوی نسبت به توانایی های خود دارند. آنها از ریسک کردن نمی ترسند و در تصمیم گیری های دشوار راحت هستند.
 • کارایی: ENTJ ها بسیار سازماندهی شده اند و در مدیریت زمان و منابع خود مهارت دارند. آنها قادر به انجام کارهای بزرگ در مدت زمان کوتاه هستند.

 

 

آموزش تولید محتوای متنی

 

 

 

نقاط ضعف شخصیت ENTJ

مثل هر چیز دیگری در این جهان هستی، شخصیت ENTJ هم علاوه بر داشتن نقاط قوت فراوان چالش هایی هم دارند که شاید اگر بخواهیم یکم سخت گیر باشیم باید بگوییم نقاط ضعف:

 • بی حوصلگی: ENTJ ها زمانی که همه چیز به اندازه کافی سریع پیش نمی رود، ممکن است ناامید شوند و ممکن است تیم خود را برای رسیدن به نتیجه، بیش از حد تحت فشار قرار دهند. آنها همچنین ممکن است تمایل به عجله در تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن کامل همه گزینه ها داشته باشند.
 • صراحت: این افراد کارایی و اثربخشی را بر درایت و دیپلماسی ارج می نهند. آنها ممکن است در هنگام برقراری ارتباط با دیگران رک یا بی احساس باشند.
 • تکبر: ENTJ ها می توانند به توانایی های خود بسیار اطمینان داشته باشند، که گاهی اوقات می تواند به عنوان تکبر به نظر برسد. آنها ممکن است تمایل داشته باشند که نظرات دیگران را نادیده بگیرند و فکر کنند که بهتر می دانند.

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

مسیرهای شغلی برای شخصیت ENTJ

ENTJ ها برای نقش های رهبری مناسب هستند و اغلب در موقعیت ها و جایگاه های قدرت یافت می شوند. آنها بسیار جاه طلب هستند و برای رسیدن به موفقیت در حرفه خود پر تلاش و قاطع هستند. برخی از بهترین مسیرهای شغلی برای ENTJها عبارتند از:

 • تجارت: ENTJ ها رهبران طبیعی بوده و برای مشاغل در تجارت مناسب هستند. آنها ممکن است به عنوان مدیر عامل، مدیر یا کارآفرین کار کنند (دو مقاله آموزش کارآفرینی و آموزش استارت آپ را بخوانید).
 • قانون: این اشخاص بسیار تحلیلی و منطقی هستند و آنها را برای مشاغل حقوقی مناسب می کند. آنها ممکن است به عنوان وکیل، قاضی یا مشاور حقوقی کار کنند.

  آموزش جامع هدف گذاری

 • سیاست: ENTJها در تفکر استراتژیک مهارت دارند و در تأثیرگذاری بر دیگران بسیار مؤثر هستند. آنها ممکن است به عنوان لابی گر، مدیر مبارزات انتخاباتی یا مقامات منتخب در سیاست فعالیت کنند.
 • نظامی: شخصیت های اینچنینی بسیار سازماندهی شده و قاطع هستند و این ویژگی آنها را برای مشاغل نظامی مناسب می کند. آنها ممکن است به عنوان افسر یا فرمانده کار کنند.

 

 

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

 

مشاغل مناسب ENTJ

در زیر به بررسی برترین مشاغل مناسب ENTJها یا افراد برونگرا، شهودی، متفکر و قضاوت کننده میپردازیم:

 

 1. مشاور مدیریتی

مشاوره مدیریت یک شغل مناسب برای ENTJ ها است زیرا به آنها اجازه می دهد تا تفکر استراتژیک، حل مسئله و مهارت های تصمیم گیری خود را برای کمک به کسب و کارها در بهبود عملیات بیزینس، دستیابی به اهداف مشخص شده و موارد اینچنینی به کار گیرند.

به عنوان یک مشاور مدیریت، این شخصیت می تواند با مشتریان و صنایع مختلفی کار کند و مشاوره ها و راهنمایی های ارزشمندی به آنها ارائه دهد.

 

 1. مدیر اجرایی شرکت

دومین شغل مناسب ENTJ مدیر اجرایی شرکت است. مدیران شرکت مسئول نظارت بر عملیات روزانه یک شرکت و اتخاذ تصمیمات استراتژیک هستند که به سازمان در دستیابی به اهدافش کمک می کند. افرادی مثل ما به دلیل ویژگی های رهبری، تفکر استراتژیک و توانایی مدیریت موثر افراد و منابع برای این نقش مناسب هستند.

 

 

بازاریابی محتوا

 

 

 1. وکیل

وکالت هم جز مشاغل مناسب ENTJ قرار میگرد. وکلا باید متفکر تحلیلی بوده و مهارت های ارتباطی عالی داشته باشند که هر دو از نقاط قوت ENTJ هستند. علاوه بر آن، این شخصیت ها تمایل زیادی به رقابت دارند و از بحث در مورد دیدگاه خود لذت می برند، و آنها را برای حرفه حقوقی مناسب می کند.

 

 

 1. کارآفرین

ENTJ ها همانطور که بارها بیان شد رهبرانی طبیعی هستند که از ریسک کردن و دنبال کردن اهداف خود نمی ترسند. به این ترتیب، آنها اغلب کارآفرینان بزرگی می شوند، کسب و کار خود را راه اندازی می کنند و تیم خود را به سمت موفقیت هدایت می کنند. تفکر استراتژیک و مهارت های تصمیم گیری آنها را برای شناسایی فرصت های بازار و توسعه راه حل های نوآورانه مناسب می کند.

پس کارآفرینی یکی از بهترین مشاغل مناسب ENTJ است.

 

 

عزت نفس

 

 

 1. مشاور سرمایه گذاری

مشاوران سرمایه گذاری در محیط های پر فشار کار می کنند و به مشتریان برای خرید و فروش شرکت ها، افزایش سرمایه و انجام سایر معاملات مالی کمک می کنند. ENTJها به دلیل توانایی آنها در تجزیه و تحلیل داده های مالی پیچیده، تصمیم گیری استراتژیک و رشد در محیط های پر استرس برای این نقش مناسب هستند.

 

 

 1. مدیر فروش

مدیران فروش مسئول رهبری تیم های فروش و دستیابی به اهداف فروش هستند. این اشخاص به دلیل توانایی آنها در ایجاد انگیزه و مدیریت افراد، توسعه برنامه های استراتژیک فروش و هدایت نتایج، برای این نقش مناسب هستند.

اگر فکر میکنید که شغل مناسب ENTJ برای شما مدیر فروش هست همین الان با آموزش فروش مقدمات ورود به این کسوکار را یاد بگیرید و سپس با آموزش فروش تلفنی مهارت های لازم برای این حرفه را در خود پرورش دهید.

 

 

قانون جذب

 

 

 1. مدیر بازاریابی

مدیران بازاریابی مسئول توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی برای ترویج محصولات یا خدمات یک شرکت هستند. این افراد به دلیل توانایی در تفکر استراتژیک، توسعه کمپین بازاریابی نوآورانه و تجزیه و تحلیل داده ها برای اندازه گیری نتایج، برای این نقش مناسب هستند.

اگر میخواهید ئارد این حرفه شوید و فکر میکنید مدیر بازاریابی شغل مناسب ENTJ با توجه به روحیات شماست همین الان مقاله های زیر را مطالعه نمایید:

 

 

 1. سیاستمدار

سیاست حرفه ای است که به مهارت های رهبری قوی، مهارت های ارتباطی عالی و توانایی تصمیم گیری استراتژیک نیاز دارد. ENTJ ها به دلیل کاریزمای طبیعی، توانایی برقراری ارتباط با مردم و تفکر استراتژیک برای این نقش مناسب هستند.

 

 1. افسر نظامی

افسران نظامی مسئول هدایت سربازان و اجرای ماموریت ها هستند. این افراد به دلیل مهارت ها و نقاط قوتی که بیان شد، توانایی تفکر استراتژیک و تمایل به ریسک کردن، برای این نقش مناسب هستند.

 

 

هوش هیجانی

 

 

 1. مهندس

مهندسی حرفه ای است که به مهارت های تحلیلی قوی، توجه به جزئیات و توانایی حل مسائل پیچیده نیاز دارد. این شخصیت ها به دلیل توانایی آنها در تجزیه و تحلیل داده ها، تفکر منطقی و ایجاد راه حل های نوآورانه برای مشکلات، برای این نقش مناسب هستند.

پیشنهاد مطالعه:

 

شخصیت ENTJ با رویکردی قوی، هدف گرا و استراتژیک به زندگی مشخص می شود.این افراد بسیار اثرگذار بوده و در ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به دیگران مهارت بالایی دارند. آنها برای مشاغل در تجارت، قانون، سیاست و ارتش مناسب هستند. در حالی که این اشخاص نقاط قوت زیادی دارند، ممکن است با بی حوصلگی، رک بودن و تکبر نیز دست و پنجه نرم کنند.

 

در نتیجه، ENTJ ها افرادی هستند که در محیط های پرفشار برتر بوده و تمایل زیادی برای موفقیت دارند. بهترین مشاغل برای این اشخاص شامل مشاوره مدیریت، اجرایی شرکت، وکیل، کارآفرین، سرمایه گذاری، مدیر فروش، مدیر بازاریابی، سیاستمدار، افسر نظامی و مهندس است. این مشاغل به ENTJ ها اجازه می دهد تا از نقاط قوت و مهارت های خود برای ایجاد تأثیر قابل توجه در زمینه های خود استفاده کنند.

 

برای درک بهتر سایر تیپ های شخصیتی بر اساس معیار mbti مقالات زیر را مطالعه نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *