بهترین شغل برای افراد درونگرا و خجالتی چیست؟ 9+1 شغل!

بهترین شغل برای افراد درونگرا و خجالتی

 

بهترین شغل برای افراد درونگرا چیست؟ لیست مشاغل انفرادی که میتواند پول زیادی برای ما بسازند چیست؟ چه کارهایی میتواند برای افراد کم رو و خجالتی مناسب باشد؟ مهمترین معیارهای انتخاب بهترین شغل برای افراد درونگرا چیست؟ آیا هر فرد درونگرایی لزوماً خجالتی است؟ ما به چه کسی درونگرا می‌گوییم؟

اگر شما هم مثل من فردی درونگرا و یا حتی خجالتی هستید در اینمقاله همراه من بمانید تا نتایج تجربیات و تحقیقات خودم را با شما به اشتراک بگذارم و شما هر چه سریعتر بتوانید بهترین شغل برای افراد خجالتی را پیدا کنید و جواب سوال هایی که در بالا مطرح شد را بگیریم.

 

شاید یکی از بزرگترین چالش های ما افراد درونگرا انتخاب کسبوکاری باشد که با معیارهای شخصیت ما جور در بیاید. این چالش به خصوص برای انتخاب اولین کاری که میخواهیم به آن مشغول شویم بیشتر به چشم میخورد، پس فقط کافی است همراه من در این مقاله باشید تا با هم ببنیم بهترین شغل برای افراد درونگرا یعنی خود ما واقعا چیست.

 

بهترین شغل برای افراد درونگرا بدون تعارف!

همین اول کار میخواهیم بگوییم که اگر واقعا میخواهیم پول در بیاوریم و فرد درونگرا یا خجالتی هستیم، یک راه بیشتر وجود ندارد.

بگذار با یک داستان شروع کنم!

من هم جای تو بودم، جوونی که میخواست از جبر لعنتی زندگی فرار کنه و بهترین شغل برای افراد درونگرا را پیدا کنه.

میدونی سختیش چی بود؟

این که تا کارشناسی ارشد پوستت کنده بشه و مدرک برقت را از شریف بگیری ولی، ولی یک ولی لعنتی!

نه برق را دوست داشتم، نه مهاجرت کردن را و نه کار کردن توی محیط صنعتی را.

آره، همونطوریکه شاید تو هم بتونی حدس بزنی حرف های خانواده، اساتید، دوستان و حتی غریبه سوهان مغزم شده بود.

اما باید از صفر شروع میکردم.

خیلی گشتم به دنبال بهترین شغل برای افراد درونگرا.

خدارا شکر پیداش کردم.

بهترین شغل برای افراد درونگرا را پیدا کردم و الان اینجا هستم تا با تو در میونش بگذارم و بهت بگم:

رفیق نادیده ی من تو میتونی و باید موفق بشی چون تو لایق موفقیتی.

 

حالا بهترین شغل برای افراد درونگرا و خجالتی چی بود؟

همین الان ویدئو زیر را ببین:

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

حقیقت اینه که بهترین مشاغل برای افراد درونگرا و خجالتی زیاده؛ از بهترین طراحی سایت گرفته تا کسب درآمد با گوشی، اما سوال اساسی اینه:

آیا واقعا به اون درآمدی که لایقش هستیم میرسیم؟ قطعا نه!

ما یک دوره میسازیم و میتونیم بارها و بارها اون را بفروشیم، بدون اینکه سختی بکشیم.

از داخل خونه یک دوره ضبط میکنیم میگذاریمش توی سایتمون و تمام، با اینستاگرام و سایتمون هر روز مشتریانی را جذب میکنیم.

بدون اینکه با کسی برخوردی داشته باشیم خودکار سایتمون برامون میفروشه و نمیخواهد با هیچ کسی سر و کله بزنیم.

ببین، میخواهم بگم یک دلیلی داره که تو اینجایی و تا اینجای متن با من همراه بودی پس تا آخرش با من باش و حداقل ویدئو بالا را تا آخر ببین.

 

مطمئن باش بهترین شغل برای افراد درونگرایی که من با سختی پیداش کردم برای تو خیلی زود جواب میده، فقط کافیه این فرصت را از دست ندی!

 

اگر به دنبال بهترین شغل برای افراد خجالتی و درونگرا هستید به شما توصیه میکنیم حتما مقاله بهترین شغل خانگی را مطالعه کنید تا اگر فردی هستید که به نوعی برای سر و کله زدن با دیگران بی حوصله است، بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر شما هم فرد دورنگرا و خجالتی بلند پروازی هستید که میخواهید بیزینس خود را داشته باشید و به درآمدهای فوق‌العاده برسید، ابتدا آموزش کارآفرینی را مشاهده کنید و در ادامه اگر ایده جدیدی دارید که فکر میکنید میتوان با آن به درآمد رسید آموزش استارت آپ را مشاهده نمایید.

بهترین شغل برای افراد خجالتی این نیست!

خیلی از افراد و حتی مدرسین و مشاوران کسبوکار فکر میکنند که شغل های مناسب افراد درونگرا، آن‌هایی هستند که فرد خجالتی باید در تنهایی به کارهای کم درآمد و با جایگاه اجتماعی بالا بپردازد، چون ذهنشان این است که جامعه گرگ است و کسی که نخواهد یا دوست نداشته باشد در جمع‌ها پر حرفی کند، نمیتواند درآمد خوبی داشته باشد!

متاسفانه افرادی هستند که مدام به افراد درونگرا و افرادی که دوست ندارند زیاد با افراد دیگر در تعامل باشند را سرزنش میکنند زیرا در ذهن کوچکشان فکر میکنند کسی موفق است که اصطلاحا “زبون باز” است!

اما همه ما افراد دورنگرا و شاید خجالتی را میشناسیم که اتفاقا توانسته‌اند به موفقیت‌های خیلی زیادی در زمینه کسبوکار برسند و با کمک به افراد زیادی کمک کنند و از این راه درآمد خود را افزایش دهند برای همین است که اصلا ما در حال خواندن بهترین شغل برای افراد درونگرا هستیم. مگر میشود آدم لُمپَنی که مدام در حال مزخرف گفتن با دیگران است، بتواند به خوبی کار کند؟

اصلا همین خجالتی بودن و درونگرا بودن میتواند نقطه قوت ما باشد! ما با بررسی لیست مشاغل انفرادی و مشاغل مناسب افراد درونگرا که در کتاب‌ها و سایت‌های مختلف آمده است، به این نتیجه رسیدیم که دقیقا بهترین شغل برای افراد درونگرا چیست و این مقاله را نوشته‌‌ایم!

 

کارآفرینی

 

بهترین شغل برای افراد درونگرا

هر شغلی برای هر فردی مناسب نیست، بنابراین شاید منطقی باشد که به دنبال یافتن شغل و کسب و کاری باشیم که به خوبی با شخصیت ما سازگار باشد.

ممکن است شغلی که نیاز به تعامل زیاد در طول روز با مردم دارد برای برخی از افراد جذاب و شورانگیز باشد ولی برای برخی از افراد دیگر از جمله افراد درونگرا یا افراد خجالتی جذابیتی نداشته باشد و حتی عذاب آور هم باشد.

بنابراین اگر فردی درونگرا هستید ممکن است فکر کنید که همه شغل‌هایی که وجود دارند خسته کننده هستند و به ناچار باید این سختی را بپذیرید. اما به شما میگوییم که اینطور نیست و فقط کافی است این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا با هم به جواب سوال چه شغل هایی برای افراد درونگرا مناسب است، بهترین پاسخ را بدهیم.

 

 

 

لطفاً قبل از هر چیز مقاله زیر را از ب م م بخوانید:

فن بیان

دقیقاً به چه کسی درونگرا می‌گوییم؟

قبل از اینکه به شغل مناسب برای درونگراها بپردازیم، اجازه دهید یک دقیقه وقت بگذاریم تا تعریف کنیم که یک درونگرا در واقع چیست.

استفانی توما، مربی رهبری و نویسنده کتاب Confident Introvert، که به صورت حرفه‌ای در مورد مقوله درونگرایی کار کرده است،می‌گوید:

«یک درون‌گرا انرژی خود را از تنهایی می‌گیرد»

مطمئناً همه افراد درونگرا اگر در یک موقعیت اجتماعی قرار بگیرند که مجبور باشند با افراد زیادی صحبت کنند یا با آن‌ها تعامل داشته باشند، میتوانند لبخند خود را حفظ کنند یا به عبارتی با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارند ولی در عین حال احتمالاً پایان روز بسیار خسته و بی‌حوصله میشوند و دوست دارند برای سر حال آمدن در سکوت کمی تنها باشند.

همین الان مقاله شغل مناسب برای افراد ENFJ است.

یکی از تصورات غلطی که برخی افراد در مورد افراد درونگرا دارند این است که آن‌ها لزوماً خجالتی هستند، شاید برای بعضی از آن‌ها (در صورت داشتن پدر و مادر ناآگاه) این مورد صدق کند ولی به طور کلی این دو با هم کاملاً متفاوت است یعنی درونگرایی نوع شخصیت و خجالتی/گوشه‌گیری یک چالش روانشناسی است.

توما می گوید:

«به دست آوردن انرژی خود دراز تنهایی، شما را از احساس اعتماد به نفس و راحتی در حضور دیگران محروم نمی کند. “این فقط به این معنی است که شما ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری برای حفظ و افزایش انرژی خود بعد از معاشرت با افراد دیگر داشته باشید.”

چه عاملی موجب می‌شود که یک شغل را برای افراد درونگرا مناسب در نظر بگیریم و اصلاً معیار اصلی چیست؟

از آنجایی که درونگراها انرژی خود را از تنهایی می گیرند، مشاغلی که اجازه کار مستقل را به آن‌ها میدهد معمولاً برای این افراد مناسب‌تر بوده و به آن‌ها کمک میکند تا لذت بیشتری از کسب و کار خود ببرند. (www.uopeople.edu)

بگذارید همین ابتدا یک مثال را باهم مرور کنیم: شغل حسابداری و شغل فروشنده تلفنی را در نظر بگیرید. فرد حسابدار در یک اتاق سرگرم بازی با اعداد و حساب و کتاب پول‌های مجموعه است و معمولاً به جز در شرایط خاص مزاحمی ندارد. اما بر عکس، فروشنده تلفنی مجبور است ساعت‌ها با افراد مختلف صحبت کند و آن‌ها را برای خرید محصول یا خدمات راضی کند.

در این مثال احتمالاً همه ما یک نظر هستیم که فرد مورد نظر ما در کار حسابداری لذت بسیار بیشتری میبرد و هر روز راحت‌تر از خواب بلند میشود!

بنابراین افراد درونگرا باید به دنبال مشاغلی باشند که در آن امکان مقداری کار انفرادی وجود داشته باشد و یا به عبارتی به آن‌ها فرصت‌های منظمی برای تمرکز روی کار خود به جای نقش‌هایی که نیاز به تعامل مداوم با همکاران، مشتریان و … دارند.(www.rd.com)

اما تقریباً هر شغلی حداقل به سطحی از تعامل، همکاری و معاشرت نیاز دارد. این لزوما چیز بدی نیست، حتی اگر خود را فردی درونگراتر بدانید، همچنان می‌توانید از کار با افراد دیگر لذت ببرید و در انجام آن موفق باشید و این به این معنی است که شما باید به دنبال شرکت و یا کسب و کاری باشید که تعادل بین کار، زندگی شخصی و مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید تا به شما این فرصت را بدهد که در صورت نیاز بتوانید خود را دوباره شارژ کنید.(www.bestcolleges.com)

توما می‌گوید:

مراقبت از خود یک اولویت نوظهور برای بسیاری از شرکت‌ها است که می‌دانند وقتی کارمندان می‌توانند برای پیاده‌روی یا ناهار دور از رایانه‌هایشان استراحت کنند، یا هر طور که صلاح می‌دانند از خود مراقبت کنند، به احتمال زیاد، بازدهی و پیشرفتشان و در نتیجه میزان کمک آن‌ها به شرکت افزایش یافته و کار با کیفیت‌تری را ارائه میدهند. از آنجایی که افراد درونگرا ممکن است به زمان استراحت بیشتری در خارج از اتاق‌های جلسه نیاز داشته باشند، توجه به این نکته بسیار مهم است.

آیا درونگرای مغرور و آماده یافتن شغلی هستید که با نقاط قوت شما مطابقت داشته باشد؟ در اینجا 10 شغل و کسبوکار مناسب شما به اضافه اطلاعات حقوق و دستمزد از منبع بین‌المللی PayScale و حدود درآمد در ایران برای شما آورده شده است. (فقط به خاطر داشته باشید که پایگاه داده PayScale هر شب، به روز می‌شود؛ و این حقوق و ارقام سالانه و منعکس کننده آخرین اطلاعات از مارس 2021 هستند):

بهترین شغل برای افراد درونگرا باید درآمد بالایی داشته باشد!

1. بهترین شغل برای افراد درونگرا: مهندس نرم افزار
میانگین حقوق: 86803 دلار (210 میلیون تومان)

مهندسان نرم افزار مسئول مهندسی یا توسعه انواع مختلف نرم افزار هستند (به همین دلیل است که به آنها توسعه دهندگان نرم افزار نیز گفته می‌شود). آنها در قلب مشکل گشایی اکثر شرکت‌ها و کسب و کارها اینترنتی و حتی غیر اینترنتی هستند. آنها باید شناسایی کنند که کاربر چه مشکلی دارد و سپس نرم افزاری را طراحی، آزمایش و توسعه دهند که آن مشکل را حل کند. (ویکی‌پدیا)

حرفه ای به عنوان مهندس نرم افزار می‌تواند برای یک درون گرا مناسب باشد زیرا بخش بزرگی از کار نوشتن کد، آزمایش و رفع اشکال است، که همه آنها مستلزم کار مستقل هستند. اگرچه آنها باید برای همکاری با تیم خود نیز از آمادگی کافی برخوردار باشند.

در حالی که برخی از شرکت‌ها به مدرک خاصی نیاز دارند، بسیاری از آنها برای ارزیابی مهارت‌های کدنویسی نامزدها و متقاضیان، به مصاحبه‌های فنی و سابقه کار تکیه می‌کنند. بنابراین اگر مهارت‌های برنامه‌نویسی را دارید، می‌توانید به عنوان یک مهندس نرم‌افزار در یک شرکت یا به صورت فریلنسر مشغول به کار شوید و یا حتی میتوانید شرکت نرم‌افزاری خود را راه بیاندازید.

2. بازاریابی محتوا
میانگین حقوق: 68395 دلار (در ایران به دلیل کمیابی چیزی در حدود 350 میلیون)

مدیران بازاریابی محتوا مسئول توسعه و اجرای استراتژی‌های محتوای یک تیم بازاریابی هستند. بسته به شرکت، یک مدیر بازاریابی محتوا ممکن است بر یک یا چند دسته محتوای موجود در سایت و یا دنیای غیر آنلاین، از جمله مقالت بلاگ سایت، محتواهای چاپی مثل تراکت، ویدیو، رسانه‌های اجتماعی و صدا نظارت کند.

مدیران بازاریابی محتوا ممکن است با افراد مختلفی از جمله استراتژیست‌های محتوا، نویسندگان و سازندگان ویدیو، افراد بخش بازاریابی و افراد حاضر در فروش و سایر تیم ها کار کنند.

در نهایت، هدف آنها درک مخاطبان هدف و افزایش آگاهی و تعامل با برندها، محصولات و خدماتشان است. بسته به اندازه شرکت، مدیران بازاریابی محتوا ممکن است افراد دیگری را نیز مدیریت کنند. اما این نقش همچنان می‌تواند برای یک درون‌گرا مناسب باشد، زیرا معمولاً به طور مساوی بین کار مستقل و مشارکتی تقسیم می‌شود و به درون‌گراها زمان زیادی برای شارژ کردن می‌دهد.

در حالی که برخی از شرکت‌ها از مدیران بازاریابی محتوای خود می‌خواهند مدرک داشته باشند، بسیاری از آنها بیشتر به نامزدهایی علاقه‌مند هستند که در زمینه توسعه و ارتقای محتوا سابقه داشته باشند، بنابراین اگر در همه چیز به محتوا مسلط هستید، باید بتوانید نظر کسب و کارهای مختلف را به خود جلب کنید.

 

 

 

اگر دوست دارید در مورد تولید محتوا بیشتر بدانید به ترتیب مقالات زیر را در ب م م مطاله نمایید:

آموزش تولید محتوا اینستاگرام

تجهیزات تولید محتوا

میکروفون برای تولید محتوا

3. بهترین شغل برای افراد خجالتی ویراستار
میانگین حقوق: 53313 دلار (165 میلیون تومان)

ویراستاران وظیفه دارند یک نوشته را از مرحله “فقط یک چکنویس” به مرحله “پیش نویس کاری” و بعد از آن مرحله “آماده برای انتشار” ببرند. این شامل ارائه پیشنهاداتی به نویسندگان در مورد روش هایی است که می تواند نوشتار را بهبود بخشد (به عنوان مثال، اشاره به بخش هایی که واضح نیستند یا به نویسنده کمک می کند تا صدا و لحن خود را بهبود ببخشد) و همچنین تصحیح هر گونه اشتباه املایی یا گرامری از وظایف ویراستار است.

در حالی که ویراستاران ممکن است برای روزنامه‌ها، مجلات، شرکت‌های رسانه دیجیتال یا ناشران کتاب کار کنند، ممکن است توسط کسب‌وکارها برای حمایت از تلاش‌های محتوایی خود – ویرایش پست‌های وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی، کپی رایتینگ وب‌سایت و موارد دیگر، استخدام شوند.

الی رغم اینکه ویراستاران مجبورند در راستای راهنمایی و بهبود محتوا به نویسندگان کمک کنند (و در حقیقت باید تعاملاتی داشته باشند)، بیشتر کارشان به صورت انفرادی و بدن هیچ گونه گفت و گو و تعامل اضافی است.

برای موفقیت به عنوان یک ویراستار، باید نکات و اصول نویسندگی، از جمله گرامر، ساختار نوشته، بازاریابی محتوا، سبک و روایت و در نهایت داستان نویسی را بدانید. به این ترتیب، بسیاری از ویراستاران خود نویسنده هم هستند و بیشتر آنها دارای مدرک دانشگاهی روزنامه نگاری، ادبیات، ارتباطات یا یک رشته مرتبط هستند. سردبیرانی که برای روزنامه‌ها، مجلات و نشریات دیجیتالی کار می‌کنند نیز نیاز به درک کاملی از گزارش و بررسی واقعیت دارند.

اگر به نوشتن علاقه‌مند هستید، مقالات زیر را در ب م م مطاله نمایید:

آموزش تولید محتوا

آموزش تولید محتوای متنی

4. طراح گرافیک برای افراد درونگرا و خوش ذوق
میانگین حقوق: 46010 دلار (240 میلیون تومان)

طراحان گرافیک مسئول توسعه دارایی‌های بصری برای یک شرکت هستند. بسته به نیاز شرکت، این دارایی‌ها ممکن است شامل طرح‌های برندسازی (مانند لوگو)، موارد مربوط به بازاریابی (طراحی بنر، تراکت و…)، بسته‌بندی محصول و حتی طرح‌های دیجیتال باشد.

بسیاری از طراحان گرافیک به انواع سبک‌ها و تکنیک‌های طراحی به خوبی آشنا هستند، ولی برخی از آن‌ها نیز در زمینه‌های خاصی (مانند طراحی لوگو، طراحی بسته بندی یا طراحی اینفوگرافیک) تخصص دارند.

طراحان گرافیک ممکن است به صورت کارمند برای یک شرکت، آژانس تبلیغاتی یا استودیو طراحی که در زمینه‌های مربوط به گرافیک است، کار کنند و یا حتی به صورت یک فیریلنسر یا صاحب کسب و کار به صورت مستقل کار کنند.

در حالی که طراحان گرافیک باید با سرپرستان، مشتریان یا سایر ذینفعان همکاری و تعامل کنند تا جهت گیری و بازخورد روشنی در مورد تکالیف طراحی خود دریافت کنند، در طول مرحله طراحی، آنها آزادند تا خودشان کار کنند پس در نتیجه این یک شغل بسیار خوبی برای درونگراها است.

برای موفقیت به عنوان یک طراح گرافیک، به خلاقیت و دانش کاری در مورد انواع برنامه‌های طراحی مانند فتوشاپ، ایلاستریتور و … نیاز دارید. بسیاری از آنها از طریق برنامه‌های تحصیلی دانشگاهی در رشته گرافیک قابل دستیابی است(البته پلتفرم‌های یادگیری آنلاین زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند مهارت لازم را به دست آورید. مدرک تحصیلی برای اشتغال در زمینه طراحی مهم نیست و فقط مهارت لازم است.)

5. حسابدار برای افراد درونگرایی که اعداد را دوست دارند!
میانگین حقوق: 51639 دلار

حسابداران وظایف مالی یک مجموعه یا شرکت را انجام می‌دهند که می تواند شامل بودجه، پیش بینی‌ها، گزارش های مالی، حقوق و دستمزد، مالیات و حسابرسی و … باشد.

آنها ممکن است برای یک شرکت به صورت حسابدار کار کنند و یا ممکن است برای یک شرکت حسابداری که خدمات حسابداری را به شرکت‌ها و مجموعه‌های دیگر ارائه می‌دهد، کار کنند.

بخش بزرگی از حسابداری کار کردن با اعداد است (وظیفه‌ای که نیاز به صحبت زیادی با دیگران ندارد و بیشتر به تنهایی انجام می‌شود). بنابراین حسابداری، یک زمینه و شغل بسیار عالی برای افراد درونگرا و به خصوص خجالتی است.

برای به دست آوردن یک موقعیت شغلی در جایگاه حسابدار باید رشته دانشگاهی حسابداری را خوانده باشید. اگر شرکت مورد نظر دولتی است باید در آزمون استخدامی شرکت کنید و بعد از آن باید در مصاحبه نیز نمره کافی را بیاورید تا شما را استخدام کند.

اگر هم قرار است در یک شرکت خصوصی مشغول به کار شوید بهتر است ابتدا به صورت کارآموز (با حقوق کم یا بدون حقوق) مشغول شوید و بعد که یک رزومه‌ای برای خود ساختید حالا میتوانید با حقوق نسبتاً خوب مشغول شوید.

بهترین شغل برای افراد درونگرایی که عاشق مهندسی هستند: مهندس مکانیک
میانگین حقوق: 71538 دلار (210 میلیون تومان)

مهندسان مکانیک مسئول طراحی (یا مهندسی)، توسعه، ساخت و آزمایش ماشین آلات و سایر وسایل مکانیکی هستند. مهندسی مکانیک، نقش اساسی در شرکت‌های تولیدی و طراحی است. مهندسان مکانیک باید نه تنها قادر به شناسایی مشکلات و ایجاد راه حل باشند، بلکه باید مسائل مکانیکی را در حین ساخت و تکرار نیز شناسایی و حل کنند.

مهندسان مکانیک تعاملات محدودی در جهت پیشبرد پروژه، ایده طراحی و حل مسئله و … دارند و بیشتر وقت کاریشان در تنهایی یا پشت کامپیوتر (در حال استفاده از نرم افزارهایی مثل اتوکد است) یا در حال کار اجرایی فنی (مثل تعمیر یا ساخت) است. پس میتوان گفت مهندسی مکانیک برای افراد درونگرای علاقه‌مند به کار فنی ایده‌آل است.

برای استخدام به عنوان مهندس مکانیک، حداقل به مدرک لیسانس در مهندسی مکانیک نیاز دارید. اگرچه بسیاری از شرکت‌های دولتی مدارک بالاتر را استخدام میکنند.

برای استخدام در شرکت‌های خصوصی شما باید مهارت‌های مورد نیاز مثل کار با نرم افزار اتوکد، توانایی تعمیر و راه‌اتدازی قطعات و … را بلد باشید و نیاز آنچنانی به مدرک نیست.

اگر به مهندسی علاقه دارید یا رشته شما مهندسی است، مقالات زیر را در ب م م مطاله نمایید:

بهترین شغل مهندسی

شغل مهندسی مکانیک

شغل برق

شغل مهندسی برق قدرت

 

 

به طور کلی شغل‌های کامپیوتری، بهترین شغل برای افراد درونگرا و خجالتی محسوب می‌شود!

7. متخصص IT
میانگین حقوق: 57872 دلار (250 میلیون تومان)

متخصصان فناوری اطلاعات یا متخصصان IT مسئول نگهداری و مدیریت فرآیندها و محصولات فناوری اطلاعات داخلی یک شرکت هستند. این می‌تواند شامل مدیریت درخواست‌های فناوری اطلاعات، عیب‌یابی مشکلات فناوری اطلاعات، نصب و ارتقای سخت‌افزار و نرم‌افزار شرکت و اطمینان از اجرای روان همه عملیات فناوری اطلاعات باشد.

به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات، باید با مدیریت و کارمندان برای درخواست‌ها، شناسایی مسائل فناوری اطلاعات و پاسخ به سؤالات مرتبط با IT کار، تعامل و صحبت کنید. اما این شغل به زمان زیادی برای کار مستقل برای مدیریت سیستم‌های فناوری اطلاعات و رفع مشکلات نیاز دارد، بنابراین درونگراها زمان مورد نیاز برای شارژ و در یافت انرژی را خواهند داشت.

در حالی که شرکت‌های دولتی از متخصصان فناوری اطلاعات خود می‌خواهند که مدرکی در زمینه IT یا رشته‌های مرتبط داشته باشند، بسیاری از شرکت‌های خصوصی تنها بر اساس مهارت استخدام می‌کنند. بنابراین اگر دانش عمیقی از سیستم‌های فناوری اطلاعات دارید، مطمئن باشید که در شرکت‌های خصوصی شما را با آغوش باز می‌پذیرند.

بهترین شغل برای درونگرایانی که آینده نگر هستند: متخصص علم داده
میانگین حقوق: 96420 دلار (360 میلیون تومان)

متخصصان داده مسئول ایجاد چارچوب‌هایی هستند که به شرکت هایشان کمک می‌کند تا از داده‌ها (اطلاعات خام و پردازش نشده مثل تعداد افرادی که یک عمل خاص را انجام دادند) برای تصمیم گیری‌های تجاری بهتر استفاده کنند.

علم داده می‌تواند شامل همه چیز از اجرای آزمایش‌هایی بر روی داده‌ها تا پیاده‌سازی مدل‌ها و الگوریتم‌های آماری، توسعه محصولات و موجودی داده‌ای و بهینه‌سازی و بهبود مداوم چارچوب‌های آن‌ها برای تجزیه و تحلیل داده‌های مؤثرتر (و در نتیجه بهبود کمپین‌هی بازاریابی برای کسب‌وکارها) باشد.

در حالی که برای موفقیت به عنوان یک متخصص داده به سطح مشخصی از همکاری نیاز است (به عنوان مثال، با تحلیلگران داده یا سهامداران کلیدی کسب و کار و همچنین سایر متخصصین داده یا مهندسان یادگیری ماشین machine learning)، بخش زیادی از ساعت کاری یک متخصص داده به توسعه موارد گفته شده اختصاص دارد و در نتیجه این شغل میتواند یکی از بهترین شغل‌ها برای افراد درونگرا باشد.

داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) در رشته‌های علوم کامپیوتر، ریاضی، آمار، مهندسی یا یک رشته مرتبط برای به دست آورد شغلی مرتبط با علم داده ضروری است. علاوه بر آن باید کار با زبان‌های برنامه نویسی مثل پایتون و… ضروری است..

9. بهترین شغل برای افراد درونگرا یا خجالتی که دوست دارند در خانه کار کنند: متخصص سئو
میانگین حقوق: 70244 دلار (240 میلیون تومان)

متخصصان سئو (که مخفف بهینه سازی موتور جستجو (گوگل) است) مسئول این هستند که اطمینان حاصل کنند که وقتی شخصی یک عبارت مرتبط را جستجو می کند، سایت شرکت آنها در بالاترین (یا تا حد امکان نزدیک به بالای صفحه) صفحات نتایج قرار می‌گیرد.

هدف سئو در حقیقت کمک به افزایش دیده شدن شرکت بعد از سرچ‌های مرتبط کاربران بوده و بعد از آن هدایت کاربران یا مشتریان جدید به وب سایت است.

مدیران سئو استراتژی سئو را توسعه و اجرا می‌کنند و تعیین می‌کنند که کدام استراتژی‌های فنی و محتوایی بهینه‌سازی موتور جستجو بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت و به طور مداوم آن استراتژی را برای بهبود رتبه‌بندی سایت خود تنظیم می‌کنند.

متخصصان سئو با همکاران خود در سایر تیم‌ها از جمله محتوا و توسعه دهندگان سایت (وب دیزاینرها و وب دولوپرها) همکاری می‌کنند. اما آنها همچنین مقدار زیادی از زمان خود را صرف تجزیه و تحلیل داده‌ها، توسعه پیشنهادات و اجرای بهینه‌سازی می‌کنند در نتیجه سئو یک شغل بسیار مناسب برای افراد دورنگرا و افراد خجالتی می‌تواند باشد.

برای ورود به دنیای سئو مدرک دانشگاهی یا غیر دانشگاهی خاصی لازم نیست. اما برای به دست آوردن یک موقعیت سئو در شرکت‌ها شما باید ضمن داشتن سابقه درخشان، نکات و اصول بهینه سازی موتور جستجو (گوکل) را بدانید و بتوانید سایت تحویل گرفته را به نتایج برتر نتایج جست و جو در گوگل برسانید.

اگر دوست دارید درمورد سئو بیشتر بدانید، مقالات زیر را در ب م م مطاله نمایید:

سئو داخلی

آموزش تولید محتوای متنی

10.بهترین شغل برای افراد درونگرا در ایران و جهان با اختلاف!

میانگین حقوق 49683 دلار (160 میلیون): در نگاه اول شاید به نظر برسد که این مقدار حقوق برای انتخاب تدریس به عنوان بهترین شغل برای افراد درونگرا، غیر منطقی است ولی باید به شما بگوییم که به دلیل اینکه درصد نسبتاً بالایی از مدرسان استخدام آموزش و پرورش هستند این میانگین کم شده است. البته میدانیم که مدرسان آموزش پرورش هم به دلیل وقت آزاد یا تدریس خصوصی می‌کنند یا شغل دوم دیگری دارند.

کافی است یک نگاهی به اینستاگرام بیاندازید تا بینید جوانان مدرس با چه سرعتی به درآمدهای خیلی زیاد می‌رسند و گاهاً تا چندین برابر شغل‌های این فهرست درآمد دارند!

اما سوال اینجاست که با توجه به اینکه شغل تدریس و مدرسان باید با صحبت دانش خود را منتقل کنند چرا به عنوان بهترین شغل برای افراد درونگرا انتخاب کردیم؟

جواب این است که با وجود کرونا،پیشرفت تکنولوژی و توسعه یافتن و افزایش علاقه‌مندی به آموزش مجازی کافی است که شما در منزل و در تنهایی مطلق و با خیال راحت آموزش‌های خود را ضبط و سپس یا خودتان بفروشید و یا بگذارید دیگران برای شما این کار را انجام دهند!

ما در ب م م (بستر موفقیت مدرسان) به صورت اختصاصی و تخصصی بر آموزش تدریس و آموزش تدریس مجازی کار می‌کنیم. پس اگر حتی هیچ دانشی برای تدریس ندارید کافی است مقالات زیر را بخوانید تا به صورت رایگان با تدریس آشنا شوید:

ابتدا مقاله بهترین زمینه برای تدریس را بخوانید.

آموزش تدریس را مطالعه نمایید تا با مهارت‌های کلی یک مدرس آشنا شوید.

در مقاله روش تدریس شما با روش‌های نوین آموزش و تدریس برای پولسازی بیشتر آشنا می‌شوید.

در مقاله کتاب تدریس ب م م به شما بهترین کتاب‌های لازم برای تدریس را معرفی کرده‌ایم.

تدریس مجازی بهتر است یا تدریس حضوری؟

آموزش تدریس مجازی یک مقاله فوق‌العاده با دید کسب و کاری به آموزش است! نخوانید از دستتان رفته!

بهترین قالب آموزشی را بخوانید تا بهترین سایت را برای خودتان به دست آورید!

آموزش برگزاری کلاس آنلاین ، به شما یاد میدهد یک کلاس آنلاین برگزار کنید.

بهترین سایت برگزاری وبینار که بدون تبلیغ است شما با بهترین سایت‌ها (رایگان) آشنا میشوید.

قیمت گذاری محصولات آموزشی دغدغه شما را برای قیمت گذاری محصولاتتان از بین میبرد!

با مقاله بازاریابی محصولات آموزشی ب.م.م شما میتوانید درآمد خود را به شدت افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *