کسب درآمد از تدریس یک فریب است؟ 4 مرحله عجیب درآمد از آموزش!

کسب درآمد از تدریس

کسب درآمد از تدریس چگونه است؟ آیا کسب درآمد از تدریس نیاز به مدرک دانشگاهی، گواهی نامه یا مجوز خاصی دارد؟ مراحل کسب درآمد از تدریس آنلاین چیست؟ چطور میتوانیم از تدریس مجازی پول خوبی به دست آوریم؟

اگر میخواهید مراحل کسب درآمد از تدریس را قدم به قدم و اصولی یاد بگیرید باید تا انتهای این مقاله ی جذاب و دوست داشتنی همراه من باشید تا نکاتی را با هم بررسی کنیم که احتمالا هیچ جای دیگری آن را پیدا نمیکنیم.

 

چرا کسب درآمد از تدریس؟

چرا نداره چون کسب درآمد از تدریس بهترین راه پول درآوردن است.

بهترین شغل در تمام جهان بر اساس تمام معیارهای انسانی، روانشناختی و حتی دینی تدریس است. بی خود نیست که میگویند معلمی شغل انبیاست!

ما مدرس ها به دیگران کمک میکنیم، راه و رسم را نشانشان میدهیم، در مدیریت زمان بهشون کمک میکنیم، باعث میشیم اشتباه نکنن، سریعتر به خواسته ها و اهدافشون برسن، مسیر زندیگی را به هشون نشون میدیم و کلا حامی و ناجی دانشجو و دنبال کنندگانمان هستیم.

 

چه کاری از این لدت بخش تر میتونه وجود داشته باشه؟

فکر کن!

حال دل آدم ها را خوب کنیم و تازه از این راه درآمد هم به دست بیاریم.

 

 

بهترین راه پول درآوردن از نظر علم روانشناسی

از نظر روانشناسی با توجه به نظریه روانشناسان بزرگی مثل مازلو، بهترین کار دنیا همین معلمی، استادی یا به زبون خودمونی کسب درآمد از تدریس است. چرا؟ چون:

 1. نیازهای ضروریمون را برطرف میکنه: اگر دانش کافی داشته باشیم میتونیم خرجی خودمون که هیچی تا چند نسل بعد از خودمون را به راحتی دربیاریم. راه و روشش را اینجا قشنگ با هم یاد میگیریم.
 2. انیت داره: بالاخره در هر دوره ای هستن آدم هایی که دنبال آموزش باشن. حتی در بدترین دوران رکود کاسبان تحریم و افرادی که بار خودشون را بستن برای خودشون یا بچه هاشون آموزش میخرن و از طرفی اگر کسی بخواهد پیشرفت کنه باید برای آموزشش سرمایه گذاری کنه پس نباید این فرصت را از دست داد.
 3. عشق: فقط کافیه چیزی که دوست داریم را تدریس کنیم! یک لحظه فکر کن! در مورد چیزی که دوست داری حرف میزنی و به ازای آن پول خوبی میگیری، چی از این رویایی تر؟
 4. دانش: شغلی خوبه که روز به روز به دانایی ما اضافه کنی تا باعث افزایش عزت نفس و البته افزایش اعتماد به نفس در ما بشه، خوب چه راهی بهتر از کسب درآمد از تدریس میتونه این هدف و این مزیت را داشته باشه؟
 5. رضایت درونی: همانطوری که گفتیم ما با تدریس به دیگران کمک میکنیم موفقتر، پولدارتر، شادتر، سلامتتر و… بشن پس معلومه که احساس درونیمون نسبت به خودمون بهتر میشه! هیچ کاری به اندازه کسب درآمد از تدریس نمیتونه حس خوب به ما بده.

 

موارد دیگه ای هم هستن که از نظر روانشناسی میتونن ثابت کنن که کسب درآمد از تدریس بهترین راه درآمدزایی هست ولی در اینجا ما به همین 5 مورد اصلی بسنده میکنیم چون همین که پول خوبی داتشه باشه، امنیت داشته باشه و باعث بشه حال دلمون بهتر بشه برای ما کفایت میکنه.

 

از طرف دیگه بر اساس فرهنگ ایرانی – اسلامی بهترین راه پول درآوردن تدریس یا هان معلمی هست. چه شغلی میتونیم پیدا کنیم که آدم های زیادی از ته قلبشون ما را دوست داشته باشن و بعد از سالیان سال بگن دمش گرم عجب آدم درستی، خیلی آدم حسابی بود.

 

چرا راه دور میری؟ آدم هایی که توی ذهنت خیلی آدم های خوبی هستن  را بررسی کن، قطعا هممون حداقل یکی دو تا معلم، مدرس یا استاد را میشناسیم که جزئی از اون آدم خوبان که هر وقت بهشون فکر میکنیم لبخند رضایت میشینه روی لب هامون!

 

اما داستان به همین جا ختم نمیشه!

 

 

بهترین مزیت های کسب درآمد از تدریس

بعضی از بهترین مزیت های کسب درآمد از تدریس عبارتند از:

 1. پول زیاد: یک دوره یا پکیج آموزشی ضبط میکنیم و به بینهایت آدم بدون محدودیت میفروشیم. چون فایل دانلودی هست نه نیاز به انبار داریم و نه دفتر و دستک.
 2. فاصله تا محل کار: از توی اتاق خواب یا حتی انباری خونه میتونیم دورمون را ضبط کنیم و به کسب درآمد از تدریس و آموزش بپردازیم.
 3. عشق و حال: ما چیزی که دوست داریم یا بلدش هستیم را به پول تبدیل میکنیم. به هر حال همه ما از یک چیزی خوشمون میاد یا حداقل یک چیزی را بلدش هستیم.
 4. بخور بخواب: یک دوره آموزشی درست و حسابی با کمک آموزش تولید محتوا در یک ماه میسازیم و بعدش حداقل یک سال این دوره را میفروشیم و کیفش را میبریم.
 5. زمانبندی: فکر کن، زمانش هم دست خودمونه که کی کار کنیم! صبح زود تا عصر، لنگ ظهر تا شب یا شب تا دم صبح هر وقت که خواستیم میتونیم کار کنیم هر وقت هم که نخواستیم طوری نیس چون راه و روشی هست که کسب درآمد از تدریس خودکار بشه!

 

باز هم میتونیم علاوه بر 5 مورد بالا چیزهایی به این لیست اضافه کنیم، مثلا اینکه سریع به پول میرسه، سرمایه کمی میخواد برای راه اندازی کسب و کار و هزارتا چیز دیگه ولی خلاصش اینه که:

تنها راه عملی برای به دست آوردن پول زیادِ حلالِ سریع، “کسب درآمد از تدریس” است.

 

آدم های زیادی در دنیا هستن که پول براشون کوچکترین ارزشی نداره و یا از نظر مالی انقدر وضع و اوضاعشون خوبه که اصلا پول تدریس براشون پولی حساب نمیشه ولی برای بهبود رضایت درونیشون میان و آموزش میدن!

فقط کافیه یک سری به سایت masterclass و ببینی معروفترین سیاستمداران، خواننده ها، بازیگران و… دارن آموزش میدن فقط برای اینکه از نظر ذهنی و روحی بهتر بشن!

اگر پول، شهرت، اعتبار، احساس خوشبختی و… میخوایم، تنها راهش تدریسه!

 

مراحل کسب درآمد از تدریس

در این بخش میخواهیم نقشه راه واقعی کسب درآمد از علاقه را با هم برسی کنیم تا ببینیم دقیقا از کجا باید شروع کنیم، چه مراحلی را باید طی کنیم و چه اهدافی را برای خودمان در نظر بگیریم، پس فقط کافیه این مراحل را طی کنیم تا بتوانیم به یک مدرس عالی در حوزه انتخابی خودمان تبدیل شویم.

 

1. انتخاب

اولین گام کسب درآمد از تدریس این است که بیاییم ب خودمان یک دو دو تا چهارتایی بکنیم ببینیم بهترین چیزی که میتوانیم تدریس کنیم چیست؟

برای اینکه بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم و حوزه بهتری را انتخاب کنیم باید به موارد زیر دقت کنیم:

 1. چی بلدیم: ممکنه ما بتونیم از هزار تا راه به کسب درآمد از تدریس بپردازیم اما سوال اساسی این است که الان چی بلدیم درس بدیم؟
 2. چی دوست داریم: به چه زمینه یا کتاب هایی بیشتر علاقه داریم، کتاب های دبیرستان و کنکور، دانشگاه و کنکور کارشناسی، ورزش و تمرین، افزایش درآمد و پولسازی، گرافیک یا چی؟
 3. چی پول خوبی توشه: ما پول میخوایم، ما پول زیاد حلال میخوایم. پس باید بریم دنبال چیزی که مردم همین الان هم دارن براش پول خوبی میدن.
 4. آینده: ممکن یک زمینه ای باشه که الان کسب درآمد از تدریس توی اون زمینه پول خوبی توش باشه و ما هم بهش علاقه داشته باشیم ولی آیا میتونیم بگیم 20 سال دیگه اون زمینه هنوز هست یا نه یک چیز موقته؟

 

باید بیایم برای خودمون این 4 تا چیز را مشخص کنیم تا ببنیم چه زمینه ای میتونه بهترین گزینه یا انتخاب برای ما باشه.

 

2. تعیین هدف

بعد از اینکه زمینه کاری و تدریسمون را مشخص کردیم، مثل هر کسبوکار دیگری باید مشخص کنیم که ما چی میخوایم و قراره به چی در چه مدت زمانی برسیم؟

در حقیقت قراره در گام دوم مراحل کسب درآمد از تدریس مشخص کنیم که مثلا من تا یک سال آینده باید دوره فلان را ساخته و مثلا 30 تا دانشجو هم براش پیدا کرده باشم.

برای اینکه بتونیم “موفق” بشیم یا خودمون را موفق بدونیم اول باید اهداف یا بهتره دقیق تر بگیم اهداف درستی را تعیین کنیم. برای اینکه بتوانیم در زمینه کسب درآمد از تدریس یا هر زمینه دیگری به موفقیت برسیم آموزش هدف گذاری لازم و ضروری است.

 

3. برنامه ریزی

گام سوم کسب درآمد از تدریس این است که برای رسیدن به اهداف کسبوکار آموزشی خود که در گام قبلی بررسی کردیم برنامه بریزیم تا بتوانیم به آن اهداف برسیم.

داشتن هدف تنها بدون برنامه ریختن برای رسیدن به آن مثل کباب کوبیده بدون گوشت است!

باید به کمک آموزش برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف کسب درآمد از تدریس برنامه صحیح و عملی بریزیم تا با خیال راحت در راستای رسیدن به خواسته های خود قدم های رو به جلو و سازنده ای برداریم.

 

4. قواعد بازی

داستان این است که هر بازار و زمینه فعالیتی قواعد و قوانین خود را دارد!

قدیمی ها خیلی دانا بودن که از هر شخصی که میخواست کاری را شروع کند، یک سوال کلیدی میپرسیدند:

ننت این کاره بوده یا بابات؟

این سوال خیلی به جا و درست است. نباید بی گدار به آب بزنیم و خیلی خوش خیال فکر کنیم خب کاری ندارد که منم میرم از تدریس پول در میاورم.

زهی خیال باطل.

 

در حقیقت ما باید قواعد بازار آموزش را بشناسیم و خودمان را برای استفاده یا مقابله با شرایط آماده کنیم.

بدون یادگیری قواعد بازی به احتمال زیاد فقط بتوانیم یک لقمه نون بخور و نمیر به دست بیاوریم!

 

اما پول های درشت و جذب دانشجوی زیاد نیاز به یادگیری نقشه راه کسب و کار آموزشی دارد.

 

برای اینکه بتوانیم این مرحله از کسب درآمد از تدریس را به خوبی و خوشی پشت سر بگذاریم باید در دوره بیزینس پلن کسبوکار آموزشی شرکت کنیم یا حداقل مقاله بوم مدل کسبوکار را مطالعه نماییم، تا قواعد بازی را بشناسیم.

 

 

 

برای موفقیت در تدریس میتوانید ازز مقاله ها و آموزش های فوق العاده و رایگان زیر استفاده نمایید:

 

 

مراحل بسیار پیچیده تری علاوه بر این 4 مورد برای کسب درآمد از تدریس وجود دارد که در روزهای آینده به تک تک آن ها خواهیم پرداخت ولی تا آن زمان میتوانید همین الان در دوره کسب درآمد از علاقه شرکت کرده و تا 6 ماه آینده یک کسبوکار آموزشی موفق راه اندازی نمایید.

 

 

 

2 دیدگاه برای “کسب درآمد از تدریس یک فریب است؟ 4 مرحله عجیب درآمد از آموزش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *