بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) چیست؟

بوم مدل کسب و کار

بوم مدل کسب و کار چیست؟ چطور یک بوم مدل کسب و کار برای خود بسازیم؟ چرا قبل از ورود به بازار و عرضه محصول یا خدمات، باید برای خودمان بوم مدل کسب و کار بسازیم؟ چطور میتوانیم در کمتر از 25 دقیقه یک Business Model Canvas در سطح جهانی طراحی کرده و از آن بهره مند شویم؟

 

شاید شما حتی شغل نداشته باشید و مثل خیلی از افراد دیگر دانشجوی رشته مدیریت یا mba هستید و به عنوان تحقیق یا تمرین دانشگاه به این مقاله رسیده‌اید، یا شاید همین الان هم یک کارآفرین باشید، و درآمد شما از کارآفرینی باشد، ششاید هم به دنبال آموزش ساخت استارت آپ خود هستید یا هزاران مدل از این شایدها، در هر صورت دلیلش مهم نیست!

 

شما اینجا هستید و قرار است با هم یکی از مهمترین آموزش‌هایی که هم در حوزه راه اندازی کسب و کار و هم در حوزه افزایش درآمد یا آموزش بازاریابی و آموزش فروش مهم است، بپردازیم و این چیزی نیست جز بوم مدل کسب و کار!

 

 

آموزش ساخت بوم مدل کسب و کار به نوعی زیر مجموعه برنامه ریزی برای کسب و کار است، به همین منظور به شما توصیه میکنیم همین الان آموزش برنامه ریزی و البته آموزش مدیریت زمان را مشاهده نمایید تا بهتر و سریعتر بتوانید این آموزش را به کار برده و به نتیجه مطلوب خود برسید.

 

 

قالب بوم مدل کسب و کار

 

 

 

بوم مدل کسب و کار چیست؟

هر کدوم از ما که به نوعی میخواهیم بیزینس خودمان را داشته باشیم یا رشته دانشگاهی ما یکی از گرایش‌های رشته مدیریت بوده احتمالا یک بار هم که شده اسم بوم مدل کسب و کار را شنیده یا خودمان آن را به کار برده‌ایم، اما چیزی که اهمیت دارد معنا یا از آن مهم تر هدف ایجاد آن است؟

 

خب بیایید از تعریف شروع کنیم و ببینیم وقتی صحبت از Business Model Canvas میکنیم، دقیقا منظورمان چیست:

بوم مدل کسب و کار در حقیقت یک جدول 9 قسمتی است که ما بر اساس شرایط خود، بازار، و رقبا و با هدف افزایش اعتماد به نفس، افزایش انگیزه و البته درک درست و دقیق جایگاه خود در بازار آن را تکمیل میکنیم.

 

تعریف ما شامل بخش است که به ترتیب به بررسی آن‌ها میپردازیم:

  1. جدول: بوم مدل کسب و کار در حقیقت یک جدول 9 بخشی است که در ادامه این آموزش به بررسی تک تک هر یک از این بخش‌ها میپردازیم. دقت کنید که مهم تکمیل این جدول است و گرنه اکثریت افراد و مدیران مجموعه‌ها که به قالب این جدول دسترسی دارند.
  2. تکمیل بر اساس 3 چیز: خیلی اهمیت دارد که در هنگام تکمیل جدول بوم مدل کسب و کار خیالبافی نکنیم و با درک درست از شرایط خود، بازار (شامل تامین کننده‌ها، مشتریان، شرکت‌های پخش و…) و رقبا (چه رقبای مستقیم و چه رقبا غیر مستقیم که بعدا بیشتر در موردش صحبت میکنیم)، اقدام به تکمیل آن نماییم. پس به 3 مورد خود، بازار و رقبا دقت نمایید!کوکی چیست
  3. هدف: زمانی که ما بوم مدل کسب و کار را تکمیل میکنیم دلمان قرص میشود که اطلاع کلی نسبت به کاری که میخواهیم انجام بدهیم داریم و تقریبا مسیر برای ما روشن میشود. در صورتی که اگر شرایط بازار، رقبا، مشتریان و… را به صورت مکتوب در نیاوریم، مدام این چالش ذهنی به سراغمان می‌آید، که نکنه نشود، نکند رقبای من فلان حرکت را بزنند، ای وای این رقیب را در نظر نگرفته بودم و موارد اینچنینی.

پس اگر میخواهید با خیال راحت وارد بازار شوید و استرس این را نداشته باشید که ای بابا چرا این چیز به این بدیهی را در نظر نگرفتم و یا چرا از این فرصت مشخص استفاده نکردم یا موارد اینچنی تا آخر همراه ما بمانید تا با هم آموزش ساخت بوم مدل کسب و کار را مرور کنیم.

 

 

آموزش فن بیان

 

 

بوم مدل کسب و کار به چه دردی میخورد؟

اگر سری به گوگل بزنیم و سرچ کنیم بوم مدل کسب و کار، سایت‌های زیادی (+) را پیدا میکنیم که در مدح و ستایش آن از هیچ جمله یا عبارتی چشم پوشی نکرده‌اند و به نوعی میخواهند القا کنند که اگر ما یکی برای خودمان طراحی کنیم، دیگر ورشکستگی یا هدر رفت منابع به سراغ ما نمی‌آید، جهان برای ما گل و بلبل شده و قطعا درآمد و موفقیت ما تضمین است، انگار که دارند به ما آموزش قانون جذب میدهند!

 

عبارت بالا را گفتیم که بگوییم نه از این خبرها نیست! ما در علم مدیریت فقط میتوانیم کارهای کوچک و بزرگی که از دستمان بر می‌آید را انجام دهیم تا در نهایت احتمال موفقیت خود را افزایش و احتمال شکست را کاهش دهیم. حال چطور میتوانیم انتظار داشته باشیم با کمتر از یک ساعت وقت گذاشتن برای تکمیل و ساخت بوم کسب و کار همه چیز طبق خواسته ما پیش برود؟

 

 

کوتاه کننده لینک

 

 

آیا منظورمان این است که تکمیل و ساخت بوم مدل کسب و کار کاری غلط، بیهوده و وقت تلف کردن است؟ قطعا خیر. فقط منظظورمان این است که دقیقا بدانیم و آگاه باشیم که دلمان فقط نباید به آن خوش باشد، بلکه باید با تلاش و کوشش مدام برای بهبود و توسعه تلاش کنیم و به صورت سه ماهه، شش ماهه یا حداکثر سالانه آن را به روز نماییم.

 

و البته باید دقت کنید که برای جذب سرمایه گذار و یا اینکه بتوانیم مسیر کسب و کار خود را به درستی مشخص کنیم بوم مدل کسب و کار کافی نیست و باید یک بیزینس پلن حرفه‌ای برای خود یا مشتریانمان (اگر بازاریاب یا مشاور هستیم) طراحی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *