کتاب تدریس چی خوبه؟ 10 کتاب واجب برای موفقیت همه مدرسان!

کتاب تدریس

10 کتاب تدریس را به شما معرفی کنیم که کسب و کار آموزشی و تدریس را متحول میکند. کتاب تدریس در زمینه: موفقیت مدرسان، کاهش استرس، کلاس، رابطه با دانشجو و… است!

تدریس آسان نیست. برای رسیدن به نتایج فوق‌العاده، به دانش، فداکاری و صبر زیادی نیاز است. گاهی اوقات، ممکن است احساس کنید آنچه در دانشگاه یا لا به لای کتاب‌ها آموخته‌اید برای رسیدن به بهترین نتیجه با دانش آموزان کافی نیست.

در این مقاله قصد داریم بهترین کتاب‌های حوزه آموزش و تدریس را به شما معرفی کنیم. دقت کنید که معمولاً در کتاب‌ها با دید بیزینسی به تدریس نگاه نمیکنند (بر خلاف ب م م) و شما برای آموزش افزایش درآمد خود از تدریس میتوانید به آموزش‌ها و مقالات بهترین مرجع افزایش درآمد مدرسان یعنی ب م م مراجعه نمایید.

اگر به افزایش درآمد علاقه‌مند هستید، مقالات روبه رو ب.م.م مخصوص شماست: روش تدریس، آموزش تدریس مجازی، بازاریابی محصولات آموزشی، قیمت گذاری محصولات آموزشی.

کتاب تدریس برای چی؟

خیلی از مدرسان فکر میکنند تدریس و آموزش فقط همین اداره کردن کلاس، فن بیان، نحوه به خاطر سپاری مطالب و مواردی از این دست هست و برای یادگیری همین موارد به دنبال خرید و تهیه کتاب تدریس هستند!

آیا این که بدانیم چطور کلاس درس را مدیریت کنیم همه چیز است؟ آیا لزوما افرادی که فن بیان خوبی دارند میتوانند واقعا به درآمدی که حقشان است برسند؟ آیا واقعا ما به عنوان یک مدرس فقط باید به همین موارد قانع باشیم؟

اگر آموزش شغل ب‌م‌م را مطالعه کرده باشید گفتی که نیازهای اساسی انسان اول از همه نیازهای فیزیکی و نیاز به امنیت است، حال این برای ما که معلمی یا استداری را انتخاب کردیم، یعنی باید اول از همه به پول خوبی برسیم! پول خوب در تدریس یعنی کمک به افراد بیشتر، یعنی افراد بیشتری توانسته‌اند با آموزش‌های ما به موفقیت برسند!

به دنبال کتاب تدریس هستید، کتاب‌هایی که در ادامه معرفی میکنیم بهترین است ولی یادمان باشد که بر روی آموزش بازاریابی باید وقت بگذاریم برای این هدف بزرگ ما به شما توصیه میکنیم که:

 1. اولین قدم شناخت دنیای کسبوکار است، برای اینکار بهترین کار این است که در دوره بیزینس پلن کسبوکار آموزشی شرکت کنید که تنها دوره در ایران و کامل‌ترین دوره طراحی بیزینس پلن برای کسبوکار آموزشی در جهان است که شما در هیچ کجا از جمله کتاب‌های تدریس پیدا نمیکنید همچنین میتوانید آموزش کارآفرینی، استارت آپ ما را هم مشاهده نمایید!
 2. بستر بازاریابی خود یعنی سایتتان را راه بیندازید برای این کار مقاله طراحی سایت آموزشی را مطالعه نمایید یا اگر به دنبال موفقیت سریع هستید یا در دوره طراحی سایت آموزشی ب‌م‌م که تخصصی به طراحی بستر بازاریابی خدمات آموزشی میپردازد، شرکت کنید و یا از خدمات طراحی سایت آموزشی ما بهره‌مند شوید.
 3. یادگیری جذب مشتری: برای این کار اول از همه آموزش فروش را به شما توصیه میکنیم و اگر دنبال کتاب تدریس در این موضوع هستید مقاله بهترین کتاب بازاریابی را مطالعه نمایید و برای اینکه از طریق گوگل مشتری جذب کنید مقاله سئو را مطالعه کنید و برای جذب از طریق فضای دیجیتال مقاله های دیجیتال مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ همراه شما برای موفقیت است!
 4. در آخر شما به عنوان یک مدرس نیاز به شناخته شدن دارید و بهترین و تنها راه این است که مردم و دانشجویان شما را بشناسند برای اینکار آموزش پرسونال برندینگ تنها راه وفقیت است!

معرفی 10 کتاب تدریس فوق‌العاده

خوشبختانه، منابعی وجود دارد که می‌تواند به شما در افزایش مشارکت دانش‌آموز، کاهش رفتارهای منفی و بهبود نتایج دانش‌آموز کمک کند. در اینجا ما به شما 10 کتاب برتر در سطح جهان را معرفی خواهیم و شما میتوانید آن‌ها را یا از آمازون تهیه کنید (کافی است روی عنوان هر کدام کلیک کنید) یا با قیمت خیلی پایین‌تر از ب م م (رایگان):

کتاب تدریس Positive Mindset Habits for Teachers: 10 Steps to Reduce Stress, Increase Student Engagement and Reignite Your Passion for Teaching

آیا رویای افزایش مشارکت دانش آموزان و مدیریت مؤثرتر کلاس را دارید؟ در مورد کاهش استرس و هیجانات به عنوان معلم چطور؟ آیا شما هم جزء مدرسان و اساتیدی هستید که قبل از سخنرانی مشکلات گوارشی پیدا میکنید و قلبتان تندتر میزند؟

اگر پاسخ این سؤالات «بله» است! پس این کتاب تدریس برای شماست!

این کتاب تدریس (لینک) بر اساس تحقیقات جاری در روانشناسی مثبت گرا و بیش از 15 سال تجربه «دنیای واقعی» در کلاس درس تدوین شده است و در حقیقت یک نقشه راه عملی برای کاهش استرس، بهبود رفتار دانش آموزان در کلاس و شادتر بودن مدرس و دانشجو هم در کلاس درس و هم زندگی خود ارائه می‌دهد.

کتاب تدریس Positive Mindset Habits for Teachers: 10 Steps to Reduce Stress, Increase Student Engagement and Reignite Your Passion for Teaching

این کتاب در ده گام به شما آموزش میدهد که چه طور به موارد زیر دست پیدا کنید و زندگی شغلی و شخصی بهتری داشته باشید:

 • استرس و هیجنات منفی را از بین ببرید.
 • مدرسه یا کلاس درس را هر روز با انرژی و رضایت ترک کنید.
 • با دانش آموزان یا دانشجویان خود به گونه ای ارتباط برقرار کنید که برای اکثر آن‌ها، کلاس را به یک “کلاس رویایی” تبدیل کند.
 • اشتیاق و هیجانی را که باعث شد بخواهید معلم شوید را دوباره کشف کنید.
 • به دلیل لحن محاوره‌ای، خواندن آن بسیار سریع است و شاید در یک هفته بتوانید دو بار آن را مطالعه کنید.
 • در کلاس درس، شما و دانشجویان بیشتر لبخند خواهید زد و این باعث افزایش راندمان کلاس میشود.

کتاب تدریس: I Wish My Teacher Knew: How One Question Can Change Everything for Our Kids

یک روز، معلم کلاس سوم کایل شوارتز از دانش آموزانش خواست که این جمله را پر کنند: “کاش معلمم _____ را می دانست.” نتایج او را شگفت زده کرد. برخی از پاسخ ها طنزآمیز بودند، برخی دیگر دلخراش بودند. ولی همه جواب‌ها عمیقاً تکان دهنده و روشنگر بودند.

نتایج چشمان او را به نیاز مربیان به درک واقعیت‌های منحصربه‌فردی که دانش‌آموزانشان با آن روبرو هستند باز کرد تا مکانی باز، امن و حمایت‌کننده در کلاس درس ایجاد کنند.

کتاب تدریس I Wish My Teacher Knew: How One Question Can Change Everything for Our Kids

وقتی شوارتز تجربه خود را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت، #IWishMyTeacherKnew به یک پدیده وایرال (همه گیر و ویروسی) در سراسر جهان تبدیل شد.

کتاب تدریس شوارتز داستان #IWishMyTeacherKnew را بیان می کند، از جمله پاسخ های احساسی و روشنگر بسیاری از دانش آموزان، و در نهایت راهنمای ارزشمندی برای معلمان، والدین و جوامع ارائه می‌کند.

هر مدرسی چه افرادی که درس بازاریابی و مدیریت میدهند و چه مدرسانی که در دبستان به کودکان آموزش میدهند باید حداقل یک بار این کتاب را بخوانند.

مقاله‌های واجب برای مدرسان:

فن بیان

آموزش تولید محتوای آموزشی

آموزش تولید محتوای متنی

بهترین زمینه برای تدریس

کتاب تدریس: Educated: A Memoir

این کتاب تدریس (لینک) در حقیقت خاطرات فراموش نشدنی در مورد دختر جوانی است که برای تحصیل و گرفتن مدرک دکترا از دانشگاه کمبریج خانواده‌ی خود را ترک میکند.

کتاب تدریس Educated: A Memoir

با خواندن این کتاب تدریس به عنوان یک معلم، دید بهتری نسبت به دانشجویان و دانش‌آموزان پیدا میکنیم و در نتیجه با شناخت بیشتر نسبت به دانشجویان، ارتباط بهتر و موثرتری با آن‌ها خواهیم ساخت.

چند مقاله فوق العاده بدون تبلیغ:

تجهیزات تولید محتوا

میکروفون برای تولید محتوا

تجهیزات نورپردازی برای تولید محتوا 

کتاب تدریس: Hacking School Discipline: 9 Ways to Create a Culture of Empathy and Responsibility Using Restorative Justice

تنبیه‌های قدیمی را حذف کنید و جامعه‌ای (دانشجویانی) از یادگیرندگان مسئول و سازنده ایجاد کنید.

احتمالاً همه ما یا تجربه خشونت معلمان را داشته‌ایم و یا حداقل در روزنامه‌ها، فضای مجازی، اخبار و … شنیده یا دیده‌ایم که مدرسان یا معلمان به شکلی نامناسب و مخرب با دانش‌آموزان برخورد میکنند.

بچه‌های ما نیازهای پیچیده‌ای دارند و ما باید آنها را با شیوه‌های نوین و ترمیمی توانمند کنیم و آنها را در آغوش بگیریم. این کار نه تنها رفتارهای نامناسب آن‌ها را تغییر می‌دهد، بلکه دانش‌آموزان را به شهروندانی مولد تبدیل می‌کند که مسئولیت اعمال خودشان را قبول میکنند.

بهترین کتاب تدریس: Hacking-School-Discipline-9-Ways-to-Create-a-Culture-of-Empathy-and-Responsibility-Using-Restorative-Justice است.

برقراری انضباط با شیوه‌های سنتی مدرسه را با یک سیستم اثبات شده تاثیرگذار جایگزین کنید که مبتنی بر عدالت ترمیمی است.

به طور کلی شما (مدرس، ناظم و مدیر) با خواندن این کتاب تدریس یاد خواهید گرفت که چه طور بدون به کارگیری تنبیه و خشونت، کنترل کلاس را برعهده بگیرید و نظم را در طول مدت کلاس برقرار کنید. این کتاب در زمینه‌های زیر به شما کمک خواهد کرد:

 1. رفتارهای منفی مکرر را کاهش دهید.
 2. خود تنظیمی و همدلی دانش آموزان را ایجاد کنید.
 3. ارتباطات و همکاری را تقویت کنید.
 4. علت واقعی رفتارهای منفی را شناسایی کنید.
 5. از شیوه‌های ترمیمی برای تأمل در رفتارها و بحث در مورد تغییرات تأثیرگذار استفاده کنید. (صحبت‌های تاثیرگذار در جهت اصلاح رفتار ناشایست دانش‌آموزان)

کتاب تدریس: How Children Succeed

چرا برخی از کودکان موفق می شوند در حالی که برخی دیگر شکست می خورند؟ داستانی که ما معمولاً در مورد دوران کودکی و موفقیت می‌گوییم، داستانی در مورد هوش است: موفقیت نصیب کسانی می‌شود که بالاترین امتیاز را در آزمون‌ها، از پذیرش پیش‌دبستانی تا SAT، کسب می‌کنند.

اما در کتاب چگونه کودکان موفق می‌شوند، پل تاف استدلال می‌کند که ویژگی‌هایی که اهمیت بیشتری دارند به شخصیت مربوط می‌شوند: مهارت‌هایی مانند پشتکار، کنجکاوی، خوش‌بینی و خودکنترلی.

چگونه کودکان موفق می شوند ما را با نسل جدیدی از محققان و مربیان آشنا می کند که برای اولین بار از ابزارهای علم برای کشف رازهای شخصیت استفاده می کنند.

کتب تدریس How-Children-Succeed برای ارتباط رابطه بهتر با دانشجویان و دانش آموزان.

تاف از طریق داستان‌هایشان – و داستان‌های کودکانی که سعی در کمک به آنها دارند – نشان می‌دهد که چگونه این دانش جدید می‌تواند زندگی جوانان را متحول کند. او راه‌های شگفت‌انگیزی را کشف می‌کند که والدین، کودکان خود را، برای بزرگسالی آماده می‌کنند یا نمی‌کنند.

او بینش جدیدی در مورد چگونگی بهبود زندگی کودکانی که در فقر بزرگ می‌شوند به ما ارائه می دهد. این کتاب تحریک‌آمیز و عمیقاً امیدوارکننده، نه تنها الهام‌بخش و تاثیرگذار بر خوانندگان خواهد بود، بلکه درک ما را از دوران کودکی نیز تغییر خواهد داد.

چند مقاله فوق العاده برای افزایش درآمد مدرسان:

آموزش برگزاری وبینار

بهترین سایت برگزاری وبینار 

کتاب تدریس: The Reading Strategies Book: Your Everything Guide to Developing Skilled Readers

احتمالاً همه ما در مورد علم استراتژی شنیده‌ایم اما نه در دنیای تدریس و معلمی! این کتاب یک کتاب فوق‌العاده در زمینه استراتژی مطالعه است که به شما یاد میدهد هدفمند و با بهترین استراتژی کار آموزش را انجام دهید.

جن (نویسنده این کتاب) می نویسد: «استراتژی ها کار نامرئی خواندن را عملی و قابل مشاهده می‌کنند. در کتاب راهبردهای خواندن، او 300 استراتژی را برای به اشتراک گذاشتن با خوانندگان در حمایت از سیزده هدف گردآوری کرده است .

زبان نویسنده در کل کتاب روان و ساده است و احتمالاً لذتبخش‌ترین کتابی باشد که تا کنون آن را خوانده‌اید.

بهترین کتاب تدریس The Reading Strategies Book: Your Everything Guide to Developing Skilled Readers برای استراتژی مطالعه.

هر استراتژی برای مطالعه، با مهارت‌ها، ژانرها و سطوح خواندن Fountas & Pinnell رابطه متقابل دارد تا به موقع به شما آموزش درستی بدهد. با کمک جن و خواندن این کتاب شما:

اهدافی را برای هر خواننده و هر کتاب ایجاد کنید.
به دانش آموزان راهبردهای گام به گام برای خواندن ماهرانه بدهید.
خوانندگان را با دستورات هماهنگ و با استراتژی‌های مختلف، راهنمایی کنید.
با نکات آموزشی جن، دستورالعمل ها را برای رفع نیازهای فردی تنظیم کنید.
برای برنامه‌ریزی و اجرای دستورالعمل‌های هدفمند و متمایز، کل کلاس را به گروه‌های کوچکتر تقسیم کرده و از این راه تاثیرگذاری مطالعه را افزایش دهید.

کتاب تدریس: Intention: Critical Creativity in the Classroom

الهام بخشیدن و کشف خلاقیت، مسیرهایی را برای دانش آموزان باز می کند تا از بیان خلاق، برای نشان دادن دانش محتوا، تفکر انتقادی و حل مسئله استفاده کنند که فارغ از اینکه آینده آنها چه چیزی به ارمغان می‌آورد، بهترین خدمت را به آنها خواهد داد. این کتاب تدریس مجموعه ای از ایده‌ها، فعالیت‌ها و دلایلی برای اضافه کردن خلاقیت به هر درس را ارائه می‌دهد.

کتاب تدریس Intention: Critical Creativity in the Classroom برای خلاقیت تدریس و مدرس بهترین است.

بوروال و رایدر مجموعه‌ای غنی از راه‌هایی را بررسی می‌کنند که در آنها دانشگاهیان می‌توانند کنجکاوی و خلاقیت را در آغوش بگیرند، ابزارهایی را برای تجزیه و تحلیل ارزش‌ها فراهم کنند، و با تمرین‌های عملی که خواننده را قادر می‌سازد تا این ایده‌ها را عملی کند، آن را بیشتر پیش ببرند.

کتاب تدریس: The Little Book of Restorative Justice in Education: Fostering Responsibility, Healing, and Hope in Schools

این کتاب تدریس، یک کتاب راهنما برای معلمان و مدیران در ایجاد محیط‌های یادگیری موثر و عادلانه برای دانش آموزان، ایجاد و حفظ روابط سالم، التیام آسیب و دگرگونی تعارض و … است

عدالت ترمیمی بیش از پاسخ به آسیب، فرهنگ‌های مدرسه‌ای که در آن رابطه‌ای عمیق و بهم پیوسته بین داننشجویان و مدرس شکل میگیرد را پرورش می‌دهد.

دانش نهفته در اصول و شیوه‌های این کتاب زمانی مورد استقبال قرار می‌گیرد که انضباط طردکننده و سیاست‌های تنبیهی بدنی – روانی به عنوان تداوم بی‌تفاوتی دانش‌آموزان، عدم تناسب، و تبدیل مدرسه به زندان شناخته می‌شوند.

کتاب The Little Book of Restorative Justice in Education: Fostering Responsibility, Healing, and Hope in Schools برای تدریس موثر.

این کتاب کوچک با تکیه بر دانش و تجربه طرفداران اولیه عدالت ترمیمی، تجربیات روزانه مربیان، و تجربه گسترده نویسندگان به عنوان معلمان کلاس درس و محققین، رشد عدالت ترمیمی در آموزش و پرورش (RJE) را پیش‌بینی میکند.

با ترکیب فعالیت‌ها، داستان‌ها و مثال‌ها در سراسر کتاب، سه جنبه مهم به هم پیوسته و به همان اندازه مهم عدالت ترمیمی در آموزش توضیح داده شده و اعمال می‌شود: ایجاد محیط‌های یادگیری عادلانه و موثر. ایجاد و حفظ روابط سالم؛ التیام آسیب و دگرگونی تعارض فصول شامل:

 • روشی که ما مدرسان برتر، تدریس میکنند.
 • تاریخچه مختصر عدالت ترمیمی در آموزش و پرورش.
 • باورها و ارزش ها در عدالت ترمیمی در آموزش و پرورش.
 • ایجاد محیط‌های آموزشی عادلانه و موثر.
 • پرورش روابط سالم.
 • ترمیم آسیب و تبدیل تعارض.
 • داستان دو مکتب: افکار و پایداری.

کتاب کوچک عدالت ترمیمی در تعلیم و تربیت مرجعی است که معلمان باید برای ایجاد عدالت در کلاس‌هایشان به طور دوره‌ای آن را مطالعه کنند.

چند مقاله فوق العاده که شاید دوست داشته باشید:

بهترین شغل

بهترین شغل برای خانم ها

بهترین شغل مهندسی

کتاب تدریس: Go See the Principal: True Tales from the School Trenches

گری بروکس یک مدیر مدرسه ابتدایی است که در یوتیوپ به شهرت فراوانی رسیده است و معلمان، مدیران و والدین را در سراسر جهان و کشور آمریکا سرگرم می‌کند.

او جوک‌هایی با طنز تمسخرآمیز می‌گوید که باعث خنده می شود، اما در عین حال میتوان با خیال راحت آن جک‌ها را در کلاس درس یا مدرسه به اشتراک گذاشت.

به هر حال، حتی مدارس عالی هم روزهای بدی دارند – وقتی برنامه‌های درسی به پایان می‌رسد، والدین ناراضی شکایت می‌کنند، بچه‌ها عصبانی می‌شوند زیرا دیگر نوبت امتحان و یا شاید کنکور باشد! و یا حتی در کلاس‌های مهارت آموزی مثل روانشناسی، آموزش‌های فنی و … دانشجویان از به کار بردن آموخته‌های خود در دنیای واقعی عاجز هستند.

بهترین کتاب تدریس برای استفاده مدرسان و معلمان از شبکه های اجتماعی.

از موضوعات عملی مانند استفاده از رسانه‌های اجتماعی در کلاس درس تا نحوه برگزاری کنفرانس‌هایی با حضور والدین و معلمان و حتی بخش‌های ساده‌تری مانند استفاده از ابزارهای پر کاربرد برای تدریس کسانی و …. را با زبانی طنز و البته کاربردی، میتوانید در این کتاب تدریس پیدا کنید.

کتاب تدریس: The School of Life: An Emotional Education

هوش عاطفی (هیجانی) بر همه جنبه‌های زندگی ما تأثیر می‌گذارد، از روابط عاشقانه گرفته تا حرفه‌ای، از انعطاف پذیری درونی تا موفقیت اجتماعی ما.

مسلماً این هوش مهم ترین مهارت برای زنده ماندن و پیشرفت کردن در قرن بیست و یکم است. اما واقعا این چه معنایی دارد؟

یک دهه پیش، آلن دو باتون، مدرسه زندگی را تأسیس کرد، موسسه‌ای که به درک و بهبود هوش هیجانی ما اختصاص دارد. اکنون او خِرَدِ جمع آوری شده در آن ده سال را در یک مجموعه گسترده و خلاقانه از هوش هیجانی ارائه می‌دهد که مقدمه‌ای بر مدرسه زندگی را تشکیل می‌دهد.

کتاب تدریس The School of Life: An Emotional Education برای افزایش و بهبود هوش هیجانی فوق‌العاده است.

او با استفاده از ترکیب علامت تجاری خود از تحلیل و حکایت، بینش فلسفی و حکمت عملی، به نحوه تعامل ما با یکدیگر و با خودمان و اینکه چگونه می‌توانیم این کار را بهتر انجام دهیم، می‌اندیشد.

یکی از جمله‌های بسیار زیبای این کتاب جمله زیر است:

آموزش عاطفی نگاهی ضروری به مجموعه مهارت‌هایی است که زندگی مدرن ما را تعریف می‌کند.

پس این کتاب تدریس نه تنها برای تدریس بلکه برای همه افراد مفید است!

مقاله های پیشنهادی برای مدرسانی که سایت دارند:

بهترین قالب آموزشی

کتاب تدریس: Future Driven

در Future Driven، دیوید گورین توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان بر وضعیت موجود غلبه کرد، یادگیری معتبر ایجاد کرد و به دانش‌آموزان کمک کرد در دنیایی غیرقابل پیش‌بینی رشد کنند.

او در این کتاب تدریس به ما یاد میدهد که چگونه به طور همزمان به ماموریت خود متعهدتر باشید و در عین حال در روش‌های تدریس خود انعطاف پذیرتر باشید.

شما با مطالعه این کتاب تدریس، استراتژی‌هایی را برای کمک به دانش آموزان و دانشجویان در یادگیری مهارت‌های قابل انتقال کشف خواهید کرد. همچنین، راه‌هایی برای الهام بخشیدن و یادگیری (یاد دادن) خلاقانه پیدا خواهید کرد.

بهترین کتاب برای آینده نگری در تدریس Future Driven است.

Future Driven یک پیش‌بینی پرشور و متقاعدکننده است که همه مربیان را ترغیب می‌کند تا هوشمندانه با آنچه در راه است درگیر شوند. آموزش فراگیران در این عصر وفور دانش مستلزم آن است که معلمان ریسک کنند و خود یکی از رهبران تغییرات بزرگ باشند.

مدرسان میتوانند با اقدام امروز و تمرکز روی آینده، اطمینان حاصل کنند که دانش‌آموزان و دانشجویان خود را برای هر چیزی که مممکن است در آینده با آن مواجه شوند، آماده کرده‌اند. ما باید چشم انداز بلندمدت داشته باشیم و دانشجویان ما هم همینطور.

اگر می‌خواهیم دانش‌آموزان را برای جهانی پیچیده و نامطمئن آماده کنیم، کلاس‌های درس ما باید به نوعی آینده‌محور باشند.

اگر می‌خواهید تغییری پایدار ایجاد کنید و فردایی بهتر برای دانش‌آموزان ایجاد کنید، نیاز است که مربی و مدرسی آینده‌محور باشید.

زمان آن فرا رسیده است که از محدودیت‌های خود و همچنین، از محدودیت‌های دیگران نیز عبور کنید. Future Driven شما را به چالش می‌کشد تا شجاعانه به جلو حرکت کنید تا دانشجویان را برای دنیایی که به سرعت در حال تغییر است آماده کنید.

در نهایت، با مطالعه این ده کتاب تدریس و البته خواندن مطالب سایت ب م م به دانش‌آموزان و دانشجویان خود برای تغییر جهان امروز، در فردا، سرمایه‌گذاری خواهید کرد.

مقاله های پیشنهادی:

بهترین شغل برای افراد برونگرا

بهترین شغل مهندسی برق قدرت

 

 

2 دیدگاه برای “کتاب تدریس چی خوبه؟ 10 کتاب واجب برای موفقیت همه مدرسان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *