شغل دوم به غیر از این، یک فریب است 🤬!

شغل دوم

شغل دوم چیست؟ بهترین شغل دوم برای کارمندها کدام است؟ برای اینکه بتوانیم درآمد خودمان را افزایش دهیم، چه کارهای پاره وقتی به عنوان کار دوم میتوانیم انجام دهیم؟ آیا این یک فریب است؟

اگر به دنبال کار پاره وقت برای شغل دوم هستید یا به دنبال راه‌های افزایش درآمد میگردید به شما توصیه میکنم حتما در کنار این مقاله، کسب درآمد با گوشی و شغل خانگی را مشاهده نمایید تا بتوانبد انتخاب بهتری داشته باشید.

همچنین اگر از کارمندی خسته شده‌اید و با پیدا کردن شغل دم میخواهید بی سر و صدا کارآفرینی را امتحان کنید، در گام اول آموزش استارت آپ را مشاهده نمایید تا با راه اندازی کسب و کار و شرکت نوپا کمی بیشتر آشنا شوید.

 

 

شغل دوم

 

 

شغل دوم نیاز به پیشنیازهایی دارد!

متاسفانه خیلی از ما در زمان تصمیم‌گیری‌های مختلف زندگی بدون اینکه فکر عاقبت کاری را بکنیم، شروع میکنیم و بعد از مدتی میبینیم ای وای قرار بود این کاری کع الان دارم انجام میدهم به من، موفقیت من و خوشبختی من کمک کند ولی نه تنها هیچ کمکی نمیکند، بلکه فقط برای ما چالش‌های جدیدی ایجاد میکند، انتخاب بهترین شغل  دوم هم از این داستان در امان نیست!

 

خیلی از اوقات ما با اینکه بهترین شغل را با توجهه به شرایطمان داریم، برای کمی درآمد بیشتر و با نحریک آموزش موفقیت و کلیپ‌های مربوط به راه های افزایش انگیزه و بدون یادگیری پیشنیازهای لازم برای انتخاب شغل دوم، نه تنها در طولانی مدت از نظر خستگی، دچار چالش میشویم بلکه از نظر درآمدی هم به دلیل تاثیر در راندمان ما ممکن است از کار اصلی خود باز بمانیم و یا ورشکسته شویم یا اخراجمان کنند!

 

بعضی اوقات با افرادی صحبت میکنیم یا افرادی را میبینیم که با آموزش قانون جذب ثروت باورهای مثبت را در خود پرورش داده‌اند و بدون داشتن هیچ برنامه‌ای و فقط با داشتن باور میخواهند درآمد خود را افزایش دهند و بعد از مدتی میبینیم که سر خورده نمدانند چرا از کار کردن خسته هستند و به دنبال راهی برای فرار از کار کردن میگردند.

 

از طرفی ما فقط زندگی مالی نداریم و کسب ثروت فقط بخشی از زندگی ما است، ما باید برای خوشبخت شدن در کنار کسب ثروت برای روابط و سلامتی روحی و روانی (آموزش عزت نفس و آموزش اعتماد به نفس) وقت بگذاریم و اگر درست عمل نکنیم شغل دوم میتواند بزرگترین دلیل شکست ما در زندگی و از دادن یک زندگی لذت بخش شود!

 

برای اینکه این چالش‌ها را پشت سر بگذاریم باید بتوانیم اولا یک برنامه درست برای زندگی خود بچینیم و بعد با مدیریت کردن زمانمان سعی کنیم در کنار شغل دوم به سلامتی، ایجاد روابط مثبت، خوشگذرانی، توسعه فردی، افزایش مهارت و مواردی مثل این بپردازیم!

پس کافی است همین الان آموزش برنامه ریزی و آموزش مدیریت زمان را مشاهده نمایید تا بتوانید با خیال راحت به انتخاب بهترین شغل دوم بپردازید و مطمئن باشید که این کار برای سایر بخش‌های دیگر زندگی شما چالشی ایجاد نمیکند!

 

 

 

شغل دوم برای چه افرادی مناسب است؟

هچکسی بهتر از شخص خود ما نمیتواند بگوید که چه برنامه ریزی برای ما مناسب تر است! اما شاید اگر جزء یکی از دسته افراد زیر باشیم، شغل دوم نیاز اساسی برای ما است:

 1. کارمند: همه ما میدانیم که مستمری و حقوق اکثریت موقعیت ها و کارهای کارمندی جواب یک زندگی معمول با حداقل‌های زندگی را پاسخگو نیست. به جز دسته خاص که یا در ارگان حساسی هستند یا پست مدیریتی دارند، بقیه کارمندها برای یک زندگی متوسط و یا بهبود اوضاع مالی به دنبال شغل دوم هستند.
 2. معلم: یکی از بزرگترین اقشار جامعه که حقوق کارمندی به نسبت کمی دریافت میکنند، معلمان هستند. ما به مدرسان آزادکار روش تدریس پولساز، بازاریابی و از همه مهمتر بازاریابی محصولات آموزشی  را یاد میدهیم، اما منظور ما در اینجا معلمان و مدرسانی هستند که استخدام دولت هستند و برای افزایش درآمد به دنبال کار و شغل دوم هستند.
 3. دانشجویان: دانشجویان یکی ز بزرگترین بخش های جامعه هستند که برای استقلال مالی و کسب درآمد ممکن است به دنبال کار پاره وقت در کنار تحصیل باشند.
 4. افراد کاری: ممکن است افرادی باشند که از نظر مالی به حقوق و درآمد بیشتری نیاز نداشته باشند ولی برای سرگرمی به دنبال مشغول شدن در کار دومی باشند.
 5. رضایت: همه ما میدانیم یکی از راه های بهبود عزت نفس یا همتن بهبود رضایت درونی و افزایش اعتماد به نفس در افراد کار کردن است. برای همین ممکن است برای بهبود اوضاع و احوال روحی خود به دنبال شغل دوم باشیم.پرسونال برندینگ
 6. فرار از تنهایی: اگر ما مستقل شده باشیم و تنها و بدون داشتن همخانه زندگی کنیم، ممکن است یکی از بزرگترین چالش‌های ما تنهایی باشد. برای همین ممکن است بخواهیم با انتخاب شغل دوم فقط از تنها بودن فرار کنیم و به دبال یک سرگرمی هستیم.
 7. چالش شخصیت: ممکن است ما فرد برونگرایی با بهترین شغل دورنگرایی باشیم یا بر عکس فرد درونگرایی با بهترین شغل برونگرا باشیم در هر صورت ممکن است از طرفی نخواهیم مزایا و درآمد الانمون را از دست بدهیم ولی از طرفی شخصیت ما برای کاری که در حال حاضر میکنیم، مناسب نباشد. میتوانید شغل مناسب ENFJ را بررسی نمایید .
 8. خانم: ممکن است شما خانم خانه داری باشید که از بچه های خود نگهداری میکند و فرزند کوچک دارد یا به هر دلیلی علاقه ای به کار تمام وقت ندارید و به دنبال بهترین شغل برای خانم ها و البته پاره وقت هستید و میخواهید به نوعی شغل دوم داشته باشید.

 

ممکن است ما جزء هیچکدام از این 8 مورد نباشیم و فقط به دلایل کاملا شخصی مثل فرار از دست همسر بد اخلاق، کسب درآمد برای یک زندگی بهتر و مواردی مثل این بخواهیم و دوست داشته باشیم که شغل دوم برای خود پیدا و به آن مشغول شویم.

 

 

 

 

آموزش استارت آپ

 

 

مزایای داشتن شغل دوم

بعد از بررسی اینکه شغل دوم و کار پاره وقت به درد چه افرادی میخورد، نوبت به این میرسد که ببینیم سودش کجاست؟ چه مزایایی برای ما دارد؟ آیا فقط معیار ما پول بیشتر است یا مزایای فوق العاده دیگری هم دارد؟

در ادامه به بررسی مهمترین مزیت‌ها میپردازیم:

 • درآمد: مطمئنا یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است ما را وادار به انتخاب شغل دوم کند، کسب درآمد بیشتر برای رسیدن به یک زندگی بهتر است.
 • تغییر: اگر از کاری که الان میکنیم راضی نیستیم و از طرفی از بیکاری و نداشتن درآمد میترسیم یکی از بهترین و ایمن ترین روش‌ها این است که ابتدا بر اساس علاقه خود ی کاری را پیدا کنیم و بعد به عنوان شغل دوم به آن مشغول شویم، مزایا، درآمد و علاقه خود را در آن بسنجیم و ببینیم آیا ارزش دارد کلا کار اصلی خود را رها کنیم یا توهم بوده است!
 • سرگرمی: همانطوری که گفتیم ممکن است فقط برای سرگرم شدن بخواهیم خودمان را کمی بیشتر مشغول کنیم. به خصوص افرادی که کمی تفکرات کلاسیکی دارند ممکن است شعارشان در زندگی این باشد که “مرد باید کار کند”  (+)!
 • بهبود: ممکن است برای بالابردن خودباوری و اعتماد به نفس بخواهیم خودمان را شغول کنیم.

 

کوکی چیست

 

 

 

مطمئنا هر فردی برای انجام هر کاری از جمله گشتن به دنبال بهترین شغل دوم یک مزیت اصلی در ذهن دارد که شاید حتی به ذهن بقیه نرسد، پس مهم خواسته قلبی و درونی ما است که باید برآورده شود.

در روزهای آینده به بهترین ایده های شغل دوم بدون هزینه و سرمایه میپردازیم تا بتوانیم هر چه سریعتر مشغول شده و در نهایت به درآمد و احساس موفقیت بیشتری دست پیدا کنیم. تا آن زمان خوشحال میشویم که با ما صحبت کنید و اگر ایده ای دارید و میخواهید با فردی در موردش صحبت کنید، برای افزایش مدیریت زمان با ما در کامنت و نظرات در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *