بهترین شغل دوم چیست؟ شغل دوم به غیر از این، یک فریب است 🤬!

شغل دوم

 

شغل دوم چیست؟ بهترین شغل دوم از نظر درآمدی کدام است؟ مهارت های لازم برای مشغول شدن به شغل دوم چیست؟ چرا افراد علاوه بر کار اصلی خود، به دنبال کار دوم هستند؟ چطور در کنار کار اصلی خود، برای شغل دوم آماده شویم؟ کارهایی که بدون سرمایه برای افزایش درآمد میتوانیم انجام دهیم کدام است؟

در این مقاله ابتدا بهترین شغل دوم را با هم بررسی میکنیم و به صورت کاملا منطقی میبینیم که چطور با سرمایه کم میتوانیم کار دوم پیدا کنیم و به درآمد برسیم. سپس به مهارت های لازم ذهنی برای موفقیت در این مسیر پرداخته و میبینیم که چطور باید با چالش های زمانی و روحی که ممکن است مانع ما شوند باید مقابله کنیم.

 

بهترین شغل دوم

احتمالا همه ما راه های زیادی برای کسب درآمد میتوانیم پیدا کنیم که همه آن ها مزایا و معایبی دارند. راه های زیادی هم برای افزایش درآمد وجود دارد که یکی از آن ها شغل دوم یا حتی پرداختن به مشاغل پاره وقت است.

از کار کردن بر روس اسنپ یا تپسی گرفته تا کارهای خدماتی مثل طراحی سایت یا حتی دست فروشی در مترو و اتوبوس.

اما سوال اساسی این است که بهترین شغل دوم چیست؟

بیاییم واقع بین باشیم!

من پول میخواهیم.

از طرفی دوست نداریم دور از جانمان خر حمالی کنیم یا خسته شویم.

احتمالا نمیخواهیم سرمایه ای هم وسط بگذاریم!

دوست داریم بعد از کاری اصلیمان، کاری پیدا کنیم که از داخل خانه بتوانیم انجامش دهیم.

خلاصه بگوییم دنبال کاری هستیم سرمایه نخواهد، آقا بالای سر نداشته باشد، پول خوبی داشته باشد، از خانه بشود انجامش داد و از همه مهمتر پول خوبی داشته باشد.

احتمالا این مزایا برای بهترین شغل دوم اتخابی در سر همه ما میچرخد!

اما آیا این ها کافی است؟

چرا نباید از موضوعی که دوست داریم یا در موردش چیزی بلد هستیم و میخواهیم/میتوانیم در موردش حرف بزنیم پول در نیاوریم؟

ما به پول زیادِ بدونِ سرمایه از علاقه مان نیاز داریم!

شگفت انگیز و رویایی به نظر میرسد، درسته؟

حقیقت این است که به قول قدیمی ها یک یک ریالی زیر پای فیله!

اما شاید بتوانیم با قبول کردن چالش هایی که ارزشش را دارد و تلاش برای گرفتن حقمان یک ریالی که سهل است، حقمان را از دنیا بگیریم.

آیا با خود فکر کرده اید که مثلا فردی که به موسیقی، آشپزی، فوتبال، موبایل یا حتی فلسفه علاقه دارد، با روزی 3 الی 4 ساعت کار، دارد از علاقه اش پول در میاورد؟

تا حالا فکر کرده اید که همه ما دانشی داریم که قابل تبدیل به پول است؟ یکی ساز بلد است، یک ریاضی اول دبستان، یکی درس های کنکور و یکی هم کارهای فنی!

همه ما یک سری دانش داریم، یک سری هم علاقه!

یکی با آموزش ریاضی دبستان، یکی با آموزش درس کنکوری که به آن علاقه دارد، یکی با آموزش آشپزی و یکی هم با آموزش کارهای فنی به ثروت رسیده!

همه افراد موفق یا دارند از علاقه شان پول در می آورند یا از کاری که بلد هستند!

اگر تو هم میخواهی بهترین شغل دوم یعنی کسب درآمد از علاقه را بهش برسی همین الان با کلیک بر روی لینک زیر، یاد بگیر چطور میتوانی علاقه خودت را به پول تبدیل کنی:

دوره آموزشی کسب درآمد از علاقه

 

 

شغل دوم

 

 

شغل دوم نیاز به پیشنیازهایی دارد!

متاسفانه خیلی از ما در زمان تصمیم‌گیری‌های مختلف زندگی بدون اینکه فکر عاقبت کاری را بکنیم، شروع میکنیم و بعد از مدتی میبینیم ای وای قرار بود این کاری کع الان دارم انجام میدهم به من، موفقیت من و خوشبختی من کمک کند ولی نه تنها هیچ کمکی نمیکند، بلکه فقط برای ما چالش‌های جدیدی ایجاد میکند، انتخاب بهترین شغل  دوم هم از این داستان در امان نیست!

 

خیلی از اوقات ما با اینکه بهترین شغل را با توجهه به شرایطمان داریم، برای کمی درآمد بیشتر و با نحریک آموزش موفقیت و کلیپ‌های مربوط به راه های افزایش انگیزه و بدون یادگیری پیشنیازهای لازم برای انتخاب شغل دوم، نه تنها در طولانی مدت از نظر خستگی، دچار چالش میشویم بلکه از نظر درآمدی هم به دلیل تاثیر در راندمان ما ممکن است از کار اصلی خود باز بمانیم و یا ورشکسته شویم یا اخراجمان کنند!

 

بعضی اوقات با افرادی صحبت میکنیم یا افرادی را میبینیم که با آموزش قانون جذب ثروت باورهای مثبت را در خود پرورش داده‌اند و بدون داشتن هیچ برنامه‌ای و فقط با داشتن باور میخواهند درآمد خود را افزایش دهند و بعد از مدتی میبینیم که سر خورده نمدانند چرا از کار کردن خسته هستند و به دنبال راهی برای فرار از کار کردن میگردند.

 

از طرفی ما فقط زندگی مالی نداریم و کسب ثروت فقط بخشی از زندگی ما است، ما باید برای خوشبخت شدن در کنار کسب ثروت برای روابط و سلامتی روحی و روانی (آموزش عزت نفس و آموزش اعتماد به نفس) وقت بگذاریم و اگر درست عمل نکنیم شغل دوم میتواند بزرگترین دلیل شکست ما در زندگی و از دادن یک زندگی لذت بخش شود!

 

برای اینکه این چالش‌ها را پشت سر بگذاریم باید بتوانیم اولا یک برنامه درست برای زندگی خود بچینیم و بعد با مدیریت کردن زمانمان سعی کنیم در کنار شغل دوم به سلامتی، ایجاد روابط مثبت، خوشگذرانی، توسعه فردی، افزایش مهارت و مواردی مثل این بپردازیم!

پس کافی است همین الان آموزش برنامه ریزی و آموزش مدیریت زمان را مشاهده نمایید تا بتوانید با خیال راحت به انتخاب بهترین شغل دوم بپردازید و مطمئن باشید که این کار برای سایر بخش‌های دیگر زندگی شما چالشی ایجاد نمیکند!

 

مقاله ها و آموزش هایی که میتونه در انتخاب هوشمندانه تر بهت کمک کنه:

 1. کسب درآمد دلاری
 2. کسب درآمد از گوشی
 3. کسب درآمد از یوتیوب
 4. کسب درآمد از تدریس
 5. بهترین شغل
 6. بهترین شغل برای خانم ها
 7. بهترین شغل برای افراد برونگرا
 8. بهترین شغل برای افراد خجالتی

 

 

شغل دوم برای چه افرادی مناسب است؟

هچکسی بهتر از شخص خود ما نمیتواند بگوید که چه برنامه ریزی برای ما مناسب تر است! اما شاید اگر جزء یکی از دسته افراد زیر باشیم، شغل دوم نیاز اساسی برای ما است:

 1. کارمند: همه ما میدانیم که مستمری و حقوق اکثریت موقعیت ها و کارهای کارمندی جواب یک زندگی معمول با حداقل‌های زندگی را پاسخگو نیست. به جز دسته خاص که یا در ارگان حساسی هستند یا پست مدیریتی دارند، بقیه کارمندها برای یک زندگی متوسط و یا بهبود اوضاع مالی به دنبال شغل دوم هستند.
 2. معلم: یکی از بزرگترین اقشار جامعه که حقوق کارمندی به نسبت کمی دریافت میکنند، معلمان هستند. ما به مدرسان آزادکار روش تدریس پولساز، بازاریابی و از همه مهمتر بازاریابی محصولات آموزشی  را یاد میدهیم، اما منظور ما در اینجا معلمان و مدرسانی هستند که استخدام دولت هستند و برای افزایش درآمد به دنبال کار و شغل دوم هستند.
 3. دانشجویان: دانشجویان یکی ز بزرگترین بخش های جامعه هستند که برای استقلال مالی و کسب درآمد ممکن است به دنبال کار پاره وقت در کنار تحصیل باشند.
 4. افراد کاری: ممکن است افرادی باشند که از نظر مالی به حقوق و درآمد بیشتری نیاز نداشته باشند ولی برای سرگرمی به دنبال مشغول شدن در کار دومی باشند.
 5. رضایت: همه ما میدانیم یکی از راه های بهبود عزت نفس یا همتن بهبود رضایت درونی و افزایش اعتماد به نفس در افراد کار کردن است. برای همین ممکن است برای بهبود اوضاع و احوال روحی خود به دنبال شغل دوم باشیم.پرسونال برندینگ
 6. فرار از تنهایی: اگر ما مستقل شده باشیم و تنها و بدون داشتن همخانه زندگی کنیم، ممکن است یکی از بزرگترین چالش‌های ما تنهایی باشد. برای همین ممکن است بخواهیم با انتخاب شغل دوم فقط از تنها بودن فرار کنیم و به دبال یک سرگرمی هستیم.
 7. چالش شخصیت: ممکن است ما فرد برونگرایی با بهترین شغل دورنگرایی باشیم یا بر عکس فرد درونگرایی با بهترین شغل برونگرا باشیم در هر صورت ممکن است از طرفی نخواهیم مزایا و درآمد الانمون را از دست بدهیم ولی از طرفی شخصیت ما برای کاری که در حال حاضر میکنیم، مناسب نباشد.
 8. خانم: ممکن است شما خانم خانه داری باشید که از بچه های خود نگهداری میکند و فرزند کوچک دارد یا به هر دلیلی علاقه ای به کار تمام وقت ندارید و به دنبال بهترین شغل برای خانم ها و البته پاره وقت هستید و میخواهید به نوعی شغل دوم داشته باشید.

 

ممکن است ما جزء هیچکدام از این 8 مورد نباشیم و فقط به دلایل کاملا شخصی مثل فرار از دست همسر بد اخلاق، کسب درآمد برای یک زندگی بهتر و مواردی مثل این بخواهیم و دوست داشته باشیم که شغل دوم برای خود پیدا و به آن مشغول شویم.

 

 

 

 

آموزش استارت آپ

 

 

اگر به دنبال کارهای مقطعی و زود بازده هستید یا هنوز به توانایی های خود اطمینان نداری، مقاله های زیر میتواند به شما کمک نماید:

 1. قوانین ثروت
 2. شغل فریلنسری
 3. بهترین شغل اینترنتی
 4. شغل خانگی

 

مزایای داشتن شغل دوم

بعد از بررسی اینکه شغل دوم و کار پاره وقت به درد چه افرادی میخورد، نوبت به این میرسد که ببینیم سودش کجاست؟ چه مزایایی برای ما دارد؟ آیا فقط معیار ما پول بیشتر است یا مزایای فوق العاده دیگری هم دارد؟

در ادامه به بررسی مهمترین مزیت‌ها میپردازیم:

 • درآمد: مطمئنا یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است ما را وادار به انتخاب شغل دوم کند، کسب درآمد بیشتر برای رسیدن به یک زندگی بهتر است.
 • تغییر: اگر از کاری که الان میکنیم راضی نیستیم و از طرفی از بیکاری و نداشتن درآمد میترسیم یکی از بهترین و ایمن ترین روش‌ها این است که ابتدا بر اساس علاقه خود ی کاری را پیدا کنیم و بعد به عنوان شغل دوم به آن مشغول شویم، مزایا، درآمد و علاقه خود را در آن بسنجیم و ببینیم آیا ارزش دارد کلا کار اصلی خود را رها کنیم یا توهم بوده است!
 • سرگرمی: همانطوری که گفتیم ممکن است فقط برای سرگرم شدن بخواهیم خودمان را کمی بیشتر مشغول کنیم. به خصوص افرادی که کمی تفکرات کلاسیکی دارند ممکن است شعارشان در زندگی این باشد که “مرد باید کار کند”  (+)!
 • بهبود: ممکن است برای بالابردن خودباوری و اعتماد به نفس بخواهیم خودمان را شغول کنیم.

 

کوکی چیست

 

 

 

یک فرصت ویژه

پول و ثروت زیاد فقط از شغل آدم میاد، بقیش مزخرفاتی هست که برامون نون و آب نمیشه!
اگر تو هم رویای این را داری که از راه درست و حلال به پول برسی، همین الان دوره مسیر کسب ثروت را بررسی کن:

 

 

 

مطمئنا هر فردی برای انجام هر کاری از جمله گشتن به دنبال بهترین شغل دوم یک مزیت اصلی در ذهن دارد که شاید حتی به ذهن بقیه نرسد، پس مهم خواسته قلبی و درونی ما است که باید برآورده شود.

در روزهای آینده به بهترین ایده های شغل دوم بدون هزینه و سرمایه میپردازیم تا بتوانیم هر چه سریعتر مشغول شده و در نهایت به درآمد و احساس موفقیت بیشتری دست پیدا کنیم. تا آن زمان خوشحال میشویم که با ما صحبت کنید و اگر ایده ای دارید و میخواهید با فردی در موردش صحبت کنید، برای افزایش مدیریت زمان با ما در کامنت و نظرات در ارتباط باشید.

 

 

شما میتوانید، برای بررسی شغل دوم مناسب بر اساس تیپ های شخصیتی mbti ، لینک های زیر بررسی نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *