بهترین افزونه امنیتی وردپرس چیست؟ این افزونه امنیتی 54 دلیل!

بهترین افزونه امنیتی وردپرس

افزونه امنیتی وردپرس چیست؟ بهترین افزونه امنیتی وردپرس چیست؟ از بین پلاگین های امنیت کامل وردپرس (AIOS) all in one wp security and firewall، آیتمز سکیوریتی (iThemes Security Pro) و افزونه وردفنس ( Wordfence Security Pro) کدام بهتر است؟

در مسیر یادگیری طراحی سایت آموزشی این بار نوبت به آن میرسد که هر چه سریعتر با انتخاب، دانلود (یا خرید) و نصب افزونه امنیتی وردپرس، سایت و بستر کسبوکار خود را در برابر متجاوزانِ پلیدِ دیو سرشت محافظت کنیم!

 

افزونه امنیتی وردپرس

با افزایش محبوبیت وردپرس، خطر نقض امنیت نیز افزایش می یابد. بنابراین، مهم است که اقداماتی را برای ایمن سازی وب سایت وردپرس خود انجام دهید.

یکی از راه های انجام این کار استفاده از یک افزونه امنیتی وردپرس است. در این مقاله، مزایای استفاده از افزونه امنیتی وردپرس، ویژگی هایی که باید در یک افزونه امنیتی جستجو کنید و برخی از بهترین افزونه های امنیتی موجود و بهترین آن ها را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

یک فرصت ویژه

سایت، بستر بازاریابی و فروش است نه بستر هنر یا برنامه نویسی!
اگر تو هم رویای داشتن بستر بازاریابی برای فروش محصولات آموزشیت را داری، همین الان دوره گنجینه ب‌م‌م طراحی سایت را بررسی کن و این فرصت را از دست نده:

 

 

چرا از افزونه امنیتی وردپرس استفاده کنیم؟

یک افزونه امنیتی وردپرس می تواند به محافظت از وب سایت شما در برابر انواع مختلف حملات، مانند حملات brute force، بدافزارها و هرزنامه ها کمک کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا وب سایت خود را از نظر هرگونه فعالیت مشکوک نظارت کنید و گزارش هایی در مورد وضعیت امنیتی وب سایت خود در اختیار شما قرار دهد.

 

آموزش تولید محتوای متنی

 

برخی از مزایای استفاده از افزونه امنیتی وردپرس عبارتند از:

 • امنیت وب سایت بهبود یافته: یک پلاگین امنیتی می تواند با اجرای اقدامات امنیتی مانند فایروال ها، اسکنرهای بدافزار و محافظت از ورود به سیستم، به شما کمک کند تا از وب سایت خود در برابر حملات محافظت کنید.
 • به روز رسانی منظم: افزونه های امنیتی وردپرس به طور مکرر به روز می شوند تا از آخرین تهدیدات امنیتی مطلع شوند و بهترین محافظت ممکن را برای شما فراهم کنند.

  بهترین فروشگاه اینترنتی

 • نظارت: یک افزونه امنیتی وردپرس مناسب می تواند وب سایت شما را برای هر گونه فعالیت مشکوک زیر نظر داشته باشد و به شما در مورد هر گونه مشکل امنیتی احتمالی هشدار دهد.
 • گزارش دهی: بسیاری از افزونه های امنیتی گزارش هایی در مورد وضعیت امنیتی وب سایت شما ارائه می دهند، بنابراین می توانید از هر گونه تهدید امنیتی یا آسیب پذیری مطلع شوید.
 • آسودگی خاطر: با استفاده از یک افزونه امنیتی وردپرس ، می‌توانید خیالتان راحت باشد و بدانید که وب سایت شما در برابر تهدیدات امنیتی بالقوه محافظت می‌شود.

در افزونه امنیتی وردپرس به دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟

هنگام انتخاب بهترین افزونه امنیتی وردپرس، چند ویژگی وجود دارد که باید به دنبال آن باشید تا مطمئن شوید که بهترین محافظت ممکن را برای وب سایت خود دریافت می کنید.

برخی از ویژگی های کلیدی که باید به دنبال آنها باشید و آن ها را در اولویت قرار دهید، عبارتند از:

 • فایروال: فایروال می تواند به مسدود کردن ترافیک مخرب قبل از رسیدن به وب سایت شما کمک کند.
 • اسکنر بدافزار: یک اسکنر بدافزار می تواند به شناسایی هر گونه بدافزار یا ویروس در وب سایت شما کمک کند.
 • محافظت از ورود به سیستم: حفاظت از ورود به سیستم می‌تواند با محدود کردن تعداد تلاش‌های ورود به سیستم به جلوگیری از حملات brute force کمک کند.بازاریابی محتوا
 • احراز هویت دو مرحله‌ای: احراز هویت دو مرحله‌ای می‌تواند با ملزم کردن کاربران به ارائه دو نوع شناسایی قبل از ورود به سیستم، یک لایه امنیتی اضافی ایجاد کند.
 • اعلان‌های امنیتی: اعلان‌های امنیتی می‌توانند شما را از هرگونه مشکل امنیتی احتمالی در وب‌سایت خود آگاه کنند.
 • پشتیبان‌گیری و بازیابی: ویژگی‌های پشتیبان‌گیری و بازیابی می‌توانند به شما در بازیابی وب‌سایت خود در صورت بروز نقص امنیتی یا مشکلات دیگر کمک کنند.
 • پشتیبانی: به دنبال یک افزونه امنیتی باشید که پشتیبانی خوبی ارائه می دهد، بنابراین در صورت نیاز می توانید از آن کمک بگیرید.

 

 

 

 

در ادامه این مقاله با توجه به اهمیت امنیت که بخش بزرگی از سئو فنی و لازمه بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ است، میخواهیم ببینیم بهترین افزونه امنیتی وردپرس چیست؟ اصلا آیا واقعا بهترین افزونه امنیتی وجود خارجی دارد؟ برای سایت ما بهینه ترین پلاگین امنیتی چیست و موارد خیلی پیشرفته تر.

بهترین افزونه امنیتی وردپرس چیست؟

این سوال غلط و مسخره است! هر فردی با قطعیت گفت بهترین افزونه امنیتی فلان است، فقط بهش بگویید ساکت باش چون مطمئن باشید که هیچ بهترینی وجود ندارد!

به عنوان مثال شاید شما اهل سرچ به انگلیسی باشید، اگر مقاله های مربوط به بهترین افزونه امنیتی را مطالعه کنید میبینید که ای بابا همه یک صدا گفته اند، Sucuri! و متاسفانه چون اکثر سایت ها در ایران از سیستم کنترل a، کنترل c، گوگل ترنسلیت، کنترل c و در نهایت کنترل v استفاده میکنند و نهایتا یک ترجمه کم یا حتی بی کیفیت کپی شده است.

 

عزت نفس

 

 

اما چرا هیچ بهترین پلاگین امنیتی وردپرس وجود ندارد؟ دلیل واضح است چون معیار انتخاب باید چه باشد؟ مثلا الان قیمت افزونه Sucuri در کمترین حالت ماهی 9.99 یا برای بهترین حالت بیزینسی 499.99 باید پرداخت نمایید (با دلار 30 هزار تومان بین 300 هزار تومان تا 15 میلیون تومان)!

بعضی از رویافروشان را هم میبینیم که میگویند بهترین افزونه امنیتی در هر شرایطی و برای هر سایتی پلاگین امنیت کامل وردپرس (AIOS) all in one wp security and firewall است! این یک ادعای تو خالی بیش نیست، یعنی مثل این است که بگوییم خوب فلان ماشین چینی به نسبت مثلا رولز رویس فلان آپشن ها را حتی بیشتر دارد! باید توجه کنیم که داشتن آپشن به تنهایی در معرفی بهترین افزونه امنیتی وردپرس مهم نیست، کیفیت ویژگی‌ها هم مهم است!

 

 

کوکی

 

 

البته نمیخواهیم بگوییم افزونه امنیت کامل، به درد نخور و بی ارزش است برعکس احتمالا شاید برای سایت های زیادی انتخاب مناسبی هم باشد، مشکل ما در ب م م با مطلق گرایی است که بعضی ها در زمینه های مختلف بدون توجه به شرایط تاکید میکنند بهترین گزینه فلان است!

پس میبینید که چقدر کلمه “بهترین” مسخره هست. باید به جای کلمه بهترین بگوییم “بهینه ترین برای من” یعنی به جای بهترین افزونه امنیتی وردپرس بوییم با توجه به هزینه و حد و اندازه سایت من بهینه ترین افزونه امنیتی وردپرس فلان است.

یادمان باشد که ما در دنیای واقعی زندگی میکنیم و این یعنی چقدر میخواهی هزینه کنی؟ امنیت سایت چه قدر برات مهمه؟ آیا سایتی داری که تعداد افرادی که خودت را میشناسند از تعداد افرادی که سایتت را میشناسند بیشتر است و…

معرفی افزونه های امنیتی وردپرس

در اینجا میخواهیم تمام افزونه های امنیتی را با ویژگی و البته هزینه هاشون معرفی کنیم تا مطمئن شوید که بهترین اتخاب را میکنید:

1. افزونه امنیت کامل (All-In-One Security (AIOS) – Security and Firewall)

 

افزونه امنیتی All-In-One Security (AIOS) – Security and Firewall به صورت کلی رایگان است و شما میتوانید از طریق پیشخوان و از طریق مخزن وردپرس (لینک دانلود از مخزن) آن را به راحتی دانلود کنید.

 

 

 

 

جلوگیری از نفوذ هکرها با آموزش امنیت وردپرس

 

 

 

برخی از مهمترین ویژگی های افزونه امنیت کامل وردپرس:

 1. امکان پشتیبان گیری (back up) از پایگاه داده طبق برنامه زمانی دلخواه و ارسال ایمیل اطلاع رسانی.
 2. امکان تغییر پسوند جداول از مقدار wp_ به یک مقدار دلخواه.
 3. بسته به زبان سایت و پیشخوان وردپرس سایت شما، افزونه امنیتی وردپرس All In One WP Security به زبان فارسی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانسایی و… در دسترس است.
 4. افزونه امنیتی وردپرس All In One WP Security همان طور که از اسمش پیداست دارای فایروال یا دیوار آتش است که میتواند امنیت سایت شما را تا میزان مطلوبی بالا ببرد.قوانین فایروال قبل از اینکه نفوذگری فرصتی برای خرابکاری و دستیابی به کدهای وردپرس در سایت شما پیدا کند جلوی اسکریپت(های) مخرب را میگیرد.
 5. قابلیت جلوگیری از کپی کردن محتوای سایت شما با امکان غیرفعال کردن کلیک راست.
 6. هماهنگ با اکثر افزونه ها، قالب آموزشی و صفحه ساز های وردپرس.
 7. امکان حفاظت از آسیب پذیری PingBack وردپرس. این ویژگی فایروال به کاربر اجازه می دهد تا دسترسی به فایل xmlrpc.php را ممنوع کند. این قابلیت همچنین به جلوگیری از هدر دادن منابع سرور یا هاست شما از طریق دسترسی مداوم ربات ها به فایل xmlrpc.php، مفید است.
 8. امکان مخفی کردن صفحه ورود ادمین (yoursite.ir/wp-login). آدرس صفحه ورود به وردپرس خود را تغییر نام دهید تا ربات ها و هکرها نتوانند به آدرس (URL) ورود واقعی وردپرس  سایت شما دسترسی پیدا کنند. این ویژگی به شما امکان می دهد صفحه ورود پیش فرض (wp-login.php) را به آدرسی که دوست دارید تغییر دهید..
 9. امکان جلوگیری از حمله‌های ورود به سیستم brute force از طریق ویژگی پیشگیری از ورود Brute Force مبتنی بر کوکی ( کوکی چیست ). این قابلیت فایروال تمام تلاش‌های ورود افراد و ربات‌ها را مسدود می‌کند.
 10. پشتیبان گیری و بازیابی مهمترین فایل های سایت یعنی WP-CONFIG.PHP و HTACCESS.
 11. قابلیت جلوگیری از دسترسی افراد به فایل های readme.html، License.txt و wp-config-sample.php.
 12. قابلیت مسدود IPهیی که منجر به تعداد زیادی خطای 404 شده‌اند.
 13. امکان مشخص کردن میزان دسترسی افراد به فایل های سایت. یعنی فقط میدر سایت دسترسی داشته باشد، دیگران بتوانند ببینند یا دیگران بتوانند ویرای کنند.آموزش فن بیان
 14. امکان ویرایش فایل‌های htaccess یا wp-config.php از طریق پیشخوان وردپرس.
 15. امکان غیرفعال کردن ویرایش فایل از پیشخوان وردپرس، که باعث میشود کدهای PHP سایت شما محافظت شود.
 16. امکان مشاهده گزارش های مربوط به اختلال و مشکلات سرور و یا هاست از پیشخوان وردپرس برای رسیدگی سریع به آن.
 17. تعیین میزان قوی بودن رمز ورود به سایت شما (رمز پیشخوان).
 18. با این پلاگین میتوانید به راحتی نام کاربری پیش‌فرض “admin” را به نام کاربری دلخواه خود تغییر دهید.
 19. امکان تغییر نام نمایشی شما در سایت با نام کاربری یا همان یوزرنیم (user name). برای نفوذ هکرها به سایت شما لازم است که نام کاربری ورود شما به پیشخوان را داشته باشند. با این کار یک گام کار آن ها سخت تر میشود.
 20. امکان تعریف یک کوکی خاص برای ورود به سایت و جلوگیری از ربات های مخربی که کوکی خاصی در مرورگر خود ندارند.
 21. میتواند شمارش کاربران را متوقف کند تا کاربران/ربات‌ها نتوانند اطلاعات کاربر یا همان نام کاربری و… را از طریق پیوند دائمی نویسنده یعنی شما پیدا کنند.
 22. امکان اضافه کردن کپچای گوگل به فرم نظرات وردپرس تا امنیت در برابر نظرات هرزنامه را افزایش دهید.
 23. امکان جلوگیری از خزیدن ربات های مخربی که خود را به جای گوگل معرفی میکنند.
 24. قابلیت اضافه کردن کپچای گوگل (Google reCaptcha) یا کپچای ریاضی ساده (همون چیزی که معمولا در سایت های دولتی میبینیم مثلا میگویند 2+2 = ؟) به فرم ثبت نام برای جلوگیری از اسپم و ربات ها .
 25. امکان فعال کردن فیلتر پیشرفته رشته کاراکترها برای محافظت از سایت در برابر اسکریپت های متقابل سایت (XSS).
 26. اسکنر تشخیص تغییر فایل های افزونه امنیتی کامل وردپرس می تواند در صورت تغییر فایل‌های اصلی سایت شما در سیستم وردپرس به شما هشدار دهد. سپس می توانید بررسی کنید که آیا این تغییری بوده که خودتان انجام داده‌اید یا ناشی از عملیات مخربی بوده است.
 27. امکان اضافه کردن لزوم تأیید دستی برای حساب های کاربری وردپرس جدید. اگر در سایت شما کاربران برای ثبت نام از فرم پیش فرض وردپرس استفاده میکنند شما با فعال کردن این قابلیت فقط به افرادی اجازه میدهید که صاحب حسابی در سایت شما بشوند که بعد از ثبت نام شما آن ها را تایید کنید.
 28. امکان حذف اطلاعات وردپرس تولید شده از منبع HTML و نسخه وردپرس از فایل های JS و CSS.
 29. امکان افزودن قابلیت جلوگیری از ربات ها با تکنولوژی ظرف عسل یا Honeypot به فرم ثبت نام.
 30. امکان فعال کردن کپچای گوگل (Google reCaptcha) در فرم ورود سایت برای جلوگیری از حمله و نفوذ ربات ها.
 31. ثبت IP، تعداد و تاریخ تلاش های افرادی که اقدام به ورود به سایت شما کرده اند ولی تلاششات برای ورود به سایت شما با عدم موفقیت همراه بوده است. شما میتوانید بعد از مشاهده مورد مشکوک آن را جزء لیست سیاه قرار دهید.
 32. مقابله با سری حملات Brute Force با ویژگی Login Lockdown  افزونه امنیتی وردپرس. یعنی IP افرادی را که بیش از یک تعداد دلخواه (انتخاب توسط شما) اطلاعات ورود را اشتباه وارد کردند، مسدود شود و اجازه دسترسی به سایت را نداشته باشند.
 33. قابلیت استفاده از تکنولوژی Login Honeypot که به جلوگیری از تلاش‌های ورود brute force توسط روبات‌ها کمک می‌کند.
 34. وچود امکان مسدود کردن دسترسی به منابع مختلف سایت شما با اضافه کردن قوانین سفارشی.
 35. امکان افزودن یک کپچای ساده ریاضی به فرم ورود به وردپرس برای مبارزه با حملات ورود به سیستم brute force.
 36. شما میتوانید IPهایی را به عنوان سفید (یعنی در هیچ حالتی مسدود نشوند) یا سیاه (کلا مسدود شوند) در این پلاگین تعریف کنید.
 37. امکان مشاهده لیست تمامی اطلاعات و IP کاربرانی که در حال حاضر وارد سایت شما شده اند.
 38. امکان ثبت تمام خطاهای 404 (خطای 404 وقتی است که کاربری در سایت شما به دنبال صفحه ای میگردد که وجود ندارد) سایت شما.بهترین شغل
 39. قابلیت خروج اجباری، پس از یک زمان مشخص. مثلا میتوانید مشخص کنید که بعد از 5 دقیقه کاربران از حالت وارد شده (log in) به حالت خارج شده (log out) در بیایند.
 40. امکان قفل کردن خودکار و بلافاصله‌ی IPهایی که میخواهند با نام کاربری نامعتبری وارد سایت شما شوند.
 41. بر عکس بسیاری از بهترین افزونه امنیتی وردپرس که وایروال آن ها یک هفته در حال یادگیری است فایروال این افزونه امنیتی بعد از فعال سازی توسط شما از قوانین پایه، متوسط و پیشرفته شروع به کار میکند.
 42. IPهایی که به صورت دائم نظرات اسپم (هرزنامه) را تولید می‌کنند پیدا و فوراً تنها با یک کلیک آن‌ها را مسدود کنید.
 43. مسدودسازی خودکار آدرس‌های IP که از تعداد معینی بیشتر نظراتی با معیار هرزنامه، بیشتر تولید کرده‌اند.
 44. امکان فعال سازی و استفاده از قوانین فایروال «لیست سیاه 6G» با Perishable Press.
 45. در صورتی که IPی توسط افزونه امنیتی All In One WP Security نصب شده بر روی سایت شما مسدود شد، در عین حالی که این IP در لیست IPهای مخرب قرار میگیرد ولی همچنان اسمی از سایت شما در پایگاه داده IPهای مخرب قرار نمیگیرد و این مورد برای احترام به حریم خصوصی سایت شما یک نکته قابل توجه است و در حقیقت اطلاعات جمع آوری شده در سرور یا هاست شما ذخیره شده و هیچ اطلاعاتی به اشخاص ثالث یا سرورهای خارجی منتقل نمی شود.
 46. ممنوع کردن فرستادن دیدگاه از راه پراکسی
 47. قفل کردن دسترسی به پرونده‌ی Debug Log
 48. قابلیت جلوگیری از استفاده ی سایت های دیگر از تصاویر شما یا جلوگیری از هات لینک شدن تصویر.
 49. از کار انداختن ردیابی و رهگیری
 50. جلوگیری از رشته بد و یا مخرب.
 51. امکان قفل کردن موقت بخش front-end (ظاهر سایت) خود از بازدیدکنندگان عمومی در حالی که کارهای مختلفی از جمله پشتیبان گیری را انجام می دهید.
 52. معمولا بروزرسانی های این افزونه امنیتی به صورت مرتب و با افزوده شدن امکانات امنیتی جدید در دسترس قرار میگیرد.
 53. امکان جلوگیری از نمایش محتوای سایت شما از طریق فریم یا آی فریم توسط سایت های دیگر.

 

بر خلاف نظر خیلی از اساتید ( پلاستیکی ) افزونه امنیتی وردپرس AIO شاید برای همه سایت‌ها بهترین گزینه برای انتخاب نباشد و بتوان گزینه‌های دیگری را بررسی کرد و حتی احتمالا به این نتیجه رسید که نه تنها بهترین گزینه ایم مورد نیست بلکه حتی نصب این پلاگین امنیتی میتواند منجر به کاهش سرعت، نداخل با قالب و مواردی مثل این شود!

 

 

بهترین هاست

 

 

افزونه امنیتی وردپرس وردفنس ( wordfence )

اگر در کنار سیستم مدیریت محتوای وردپرس کمی با دنیای امنیت و هک آشنا باشید میدانید که یکی از بزرگترین و بهترین پلاگین‌های امنیتی وردپرس که خیلی از منابع و مراجع خارجی آن را به عنوان بهترین انتخاب معرفی میکنند وردفنس است.

همانطوری که گفتیم ما یک طرفه به قاضی نمیرویم و میگوییم وردفنس تا حد بسیار زیادی بهینه‌ترین تفزونه امنیتی وردپرس است و البته شاید بهترین انتخاب برای خیلی از ما!

اما چه دلایلی وجود دارد که افزونه وردفنس یکی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس است؟ موارد زیادی وجود دارد که میتوان مهمترین موارد را شامل موارد زیر دانست:

 

 1. هماهنگی با قالب‌های حرفه‌ای: تا کنون گزارشی مبنی بر اینکه یک قالب پر فروش یا معروف تداخلی با وردفنس داشته باشد دریافت نشده است. پیشنهاد میکنیم حتما دو مقاله بهترین قالب فروشگاهی و بهترین قالب آموزشی را بررسی نمایید.
 2. تیم برنامه نویسی حرفه‌ای: یکی از بزرگترین و حرفه‌ای ترین تیم‌های امنیتی جهان که به صورت تخصصی و اختصاصی بر روی امنیت سایت‌ها کار می‌کنند همین تیم افزونه امنیتی وردفنس است.
 3. امکان شناسایی بیش از ۴۰ هزار بد افزار: افزونه امنیتی وردفنس با استفاده از این قابلیت سایت شما را تا حد بسیار خوبی در برابر بد افزارها ایمن میکند.
 4. امکان مدیریت خزنده‌ها: پلاگین امنیتی وردفنس به شما این قابلیت را میدهد که خزنده‌هایی که خود را به جای خزنده‌های گوگل جا میزنند را محدود  و بلاک نمایید.
 5. غیرفعال کردن خطاهای کاربری: به صورت پیشفرض در صحه ورود وردپرس اگر شما نام کاربری یا پسورد را اشتباه وارد کنید، به شما میگوید که دقیقا نام کاربری اشتباه است یا پسورد و این میتواند کار هکر را برای حملات نفوذ راحت کند. حال افزونه امنیتی وردفنس این امکان را به شما میدهد که خطای مورد نظر رابه یک عبارت عمومی تغییر دهید.
 6. هماهنگی با افزونه‌های دیگر: همانطوری که گفتیم یکی از مهمترین معیارهای انتخاب افزونه امنیتی وردپرس هماهنگی با سایر افزونه‌ها به خصوص افزونه سئو، صفحه ساز وردپرس، افزونه فرم ساز، افزونه سرعت و مواردی مثل این است. وردفنس با تمامی این موارد سازگار است.
 7. اسکن: وردفنس با اسکن فایل‌های سایت شما بررسی میکند که آیا پوشه یا فایل مخربی به سایت شما اضافه شده است یا خیر؟ شاید یکی از بزرگترین دلایلی که این افزونه توسط خیلی از مراجع به عنوان بهترین افزونه امنیتی عنوان شده است، همین باشد.
 8. تنظیمات نوع اسکنویراستاری کتاب
 9. اسکن فایل‌های عمومی سایت: با این قابلیت بهترین افزونه امنیتی وردفنس متوجه میشیم که آیا هکری به سایت ما نفوذ کرده؟ آیا فایل مخربی وجود دارد و مواردی مثل این.
 10. امنیت فرم‌های ورود و عضویت سایت با استفاده از قابلیت اتصال به کپچای گوگل
 11. امکان اسکن ایمیل‌های تبلیغاتی و اسپم: یکی از موارد که میتواند عملکرد سایت را مختل کند همین ایمیل‌های اسپمی است که گاهی میتوان حجم زیادی از سایت ما را دچار اشکال کند.
 12. امکان اسکن آسیب پذیری: وردفنس دقیقا به شما میگوید که آیا آسی پذیری در سایت شما وجود دارد یا خیر.
 13. اسکن نوشته‌های سایت ما برای آدرس‌های خطرناک
 14. امکان اسکن پیشرفته افزونه‌ها و قالب‌ها: با استفاده از اطلاعات پایه‌ افزونه‌ها و قالب‌ها و مقایسه آن با نسخه نصب شده توسط شما اگر مورد شما اشکال یا حاوی کد مخربی باشد تشخیص میدهد. البته بهتر است هیچگاه ریسک نکرده و از جای نامعتبر قالب و افزونه نصب نکنید.
 15. با امکان اسکن و شناسایی بدافزار ها
 16. امکان اسکن فایل‌های قالب سایت ما
 17. امکان اسکن قدرت پسوردهای کاربران و ادمین‌های سایت
 18. با قابلیت برنامه ریزی اسکن
 19. بررسی قدرت رمز عبور در بروز رسانی اطلاعات پروفایل: اگر کاربری تصمیم گرفت رمز عبور خود به سایت شما را تغییر دهد افزونه امنیتی وردفنس مراقب است و کاربر را مجبور میکند که رمز قوی انتخاب شود.
 20. اسکن فایل‌های wp-admin و wp-includes
 21. امکان مشاهده آمار دقیق و کامل اسکن‌های صورت گرفته.
 22. امکان بلاک کردن آی پی‌های یک کشور خاص: ما با استفاده از افزونه امنیتی وردپرس وردفنس میتوانیم IP مخصوص به یک کشور خاص مثلا برزیل را کلا مسدود کنیم.
 23. اسکن محتوای فایل‌ها برای آدرس‌های مخرب
 24. محافظت از حملات شناخته شده امنیتی: با استفاده از فایروال ( دیوار آتش ) قدرتمند وردفنس ما میتوانیم تا حد بسیار زیادی از حملات وارد شده به سایت خود را خنثی کنیم.
 25. اسکن تصاویر، موارد باینری و فایل‌های دیگر موجود در پوشه wp-upload
 26. امکان نمایش ترافیک: ما با استفاده از پلاگین امنیتی وردفنس میتوانیم به صورت آنلاین افرادی که در سایت ما لاگین کرده‌اند، آنلاین هستند و یا ورود ناموفقی داشته‌اند را به همراه IP آن‌ها مشاهده نماییم.
 27. امکان درون ریزی و برون ریزی تنظیمات افزونه امنیتی وردفنس: یعنی اگر شما یک طراح سایت هستید و به نوعی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنید، بعد از این که یک بار تنضیمات را انجام دادید، کافی است از آن خروجی ( برون ریزی ) گرفته و بعد برای سایت‌های دیگر خود آن تنضیمات را فقط آپلود ( درونریزی ) نمایید.مدرس
 28. احراز هویت دو مرحله‌ای: با استفاده از این قابلیت پلاگین امنیتی وردفنس، شما یا مدیران دیگر سایت برای ورود به سایت باید علاوه بر نام کاربری و رمز عبور یک پسورد زمان حقیقی که توسط وردفنس تولید میشود را وارد کنید.
 29. قابلیت جستجوی Whois ( مالکان دامنه ها )
 30. جلوگیری از ثبت نام کاربران با مشخصات admin
 31. سازگار با آی پی‌های نسل جدید IPV6
 32. اسکن محتویات فایل برای backdoors
 33. اسکن برای مدیران ایجاد شده در خارج از وردپرس: با استفاده از افزونه امنیتی وردفنس شما میتوانید مدیرانی که از طریق هاست و پوشه wp-admin ایجاد شده‌اند را بررسی و اسکن نمایید.
 34. اجبار در تعیین رمز عبور قوی: با این قابلیت افزونه امنیتی وردفنس، علاوه بر امنیت سایت شما، امنیت کاربران شما نیز افزایش میابد و مثلا کسی به حساب کاربری کاربران شما نفوذ نمیکند.
 35. غیر فعال کردن اجرای کد برای آپلود: این مورد هم یکی از مهمترین دلایل انتخاب وردفنس به عنوان بهترین افزونه امنیتی وردپرس است.
 36. اعلام هشدارهای امنیتی: در صورت بروز مشکل یا پیدا کردن مورد مشکوکی در فرایند اسکن هشداری در پیشخوان شما از طرف وردفنس ظاهر میشود.
 37. مانیتور وضعیت فایروال ( دیواره آتش ) برنامه وب (وب اپلیکیشن)
 38. قابلیت فعال کردن حساسیت اسکن بیشتر در افزونه وردفنس
 39. سیستم پیشرفته هشداردهی از طریق ایمیل: در صورت بروز هر گونه چالش امنیتی یا اتفاق مشکوکی، افزونه امنیتی وردپرس وردفنس به ایمیلی که برای آن تنظیم کرده‌اید ( یا به صورت پیشفرض ایمیلی که با آن سایت خود را ساخته‌اید  ) یک ایمیلی ارسال میکند و این موضوع را شما اطلاع میدهد.
 40. امکان درج آیپی‌های سفید: اگر شما از آی‌پی ثابتی ( دقت کنید که مودم‌ها با هر بار خاموش روشن شدن IPشان تغییر میکند ) استفاده میکنید میتوانید آی پی خود را در لیست سفید قرار دهید تا فابروال افزونه IP شما را مسدود نکند.
 41. امکان محدود کردن ورود آیپی ها به آدرس ها خاص
 42. مسدود کردن دسترسی پس از زمان مشخص
 43. اسکن و بررسی فضای دیسک
 44. اسکن برای تغییرات غیر مجاز DNS: افزونه امنیتی وردپرس وردفنس از این نظر بهترین گزینه موجود است و تقریبا جلوی نفوذهای خطرناک را به خصوص در زمان کمپین‌های بازاریابی میگیرد.
 45. امکان استفاده از اسکن برای سایت با منابع پایین سرور.خدمات امنیت سایت
 46. پنهان کردن نسخه وردپرس شما: ممکن است شما از یک نسخه قدیمی وردپرس استفاده کنید و یا حتی فراموش کرده باشید که آن را آپ دیت کنید، حال نسخه شما باگ یا حفره امنیتی ممکن است داشته باشد که با مخفی شدن آن کار هکر سختتر میشود.
 47. بروزرسانی دائم: با توجه به اینکه هکرها روز به روز حفره‌ها و روش‌های نفوذ جدیدی پیدا میکنند، پلاگین امنیتی وردفنس به صورت پیوسته در حال بروزرسانی است که این مورد خیلی میتواند به بهبود امنیت سایت شما کمک کند.
 48. استفاده از فایروال Web Applcation Firewall (WAF)
 49. امکان فایروال یا دیوار آتشین برای جلوگیری از googlebots
 50. سکن سایت برای مشخص شدن حفره های امنیتی Jackal, R57, Crystal Shell , Predator , Matamu , RootShell, C99 ,  W4cking, Sniper, Phantasma Cybershell, , GFS, Dive, Dx
 51. امکان نمایش خطاهای ۴۰۴
 52. محافظت از سایت در برابرحملات Brute Force
 53. افزونه امنیتی وردفنس زمانی که شخصی از ورود به سیستم بلاک شده است برای شما ایمیلی ارسال میکند و موضوع را اطلاع میدهد.
 54. بلاک کردن ipهایی که بیش از یک تعدادی که مشخص میکنید باعث خطای 404 میشوند.
 55. و موارد خیلی زیاد دیگر

وردفنس میتواند بهترین افزونه امنیتی وردپرس برای سایت شما باشد و تا حد بسیار زیادی در این راه پر خطر به شما کمک کند و دست هکرها را تا جای ممکن از سایت شما دور نگه دارد.

 

برای بهبود سئو سایت آموزشی و سئو داخلی، مطلب بهترین افزونه امنیتی وردپرس در روزهای آینده کامل میشود، اما اگر سوالی دارید حتما با ما در میان بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *