آموزش متقاعدسازی به زبان آدمیزاد!

آموزش متقاعدسازی

آموزش متقاعدسازی چه کمکی میتواند به ما نماید؟ تکنیک های آموزش متقاعدسازی چیست؟ چطور دیگران را متقاعد کنیم خواسته های ما را برآورده کنند؟ آیا مهره مار در این راه میتواند به ما کمک کند؟ چطور در دنیای فروشندگی تکنیک های متقاعد کردن را به کار بگیریم تا افراد از ما بخرند؟ آموزش متقاعدسازی برای چه افرادی واجب و ضروری است؟

در این مقاله میخواهیم به صورت اصولی، قدم به قدم و البته با زبان خودمانی به آموزش متقاعدسازی بپردازیم. بهتر است قبل از یادگیری ترفندهای متقاعد کردن دیگران به آموزش فن بیان مراجعه نمایید و با مهارت ها و تکنیک های تاثیر گذار صحبت کردن آشنا شوید، همچنین با مراجعه به آموزش سخنرانی با شیئوه درست صحبت کردن در جمع آشنا شوید تا در گام اول نگذاریم کسی حقمان را بخورد و بعد با این آموزش، دیگران را کنترل نماییم!

 

آموزش متقاعدسازی برای چه افرادی ضروری است؟

برای همه!

دقیقا جواب همین است، آموزش متقاعدسازی برای همه افراد ضروری است.

 

بیایید از همان بدو تولد ببینیم چرا برای همه ما مهارت قانع کردن دیگران ضروری است:

در بدو تولید باید دیگران را قانع کنیم که گرسنه هستیم، به من شیر بدهید! پی پی کردیم، باید زیرمان را عوض کنید، خوابمان نمیبرد باید ما را بغل کنید و مواردی مثل این.

در کودکی باید نظر دیگران را جلب کنیم، محبت دیگران را به سمت خودمان روانه کنیم، پدر و مادر را متقاعد کنیم که برای ما اسباب بازی که دوست داریم را بخرند.

در نوجوانی باید پدر و مادر را مجاب کنیم تا اجازه دهند با دوستانمان بیرون برویم، شب ها یک مقدار بیشتر بیدار بمانیم و اینجور چیزها و دوستانمان را باید راضی کنیم که برای گردش، رفتن به گیم نت و… طبق نظر ما عمل کنند.

در جوانی باید کسی که بهش علاقه داریم را متقاعد کنیم با ما رابطه برقرار کند، ما را دوست داشته باشد و شاید با ما ازدواج کند. پدر و مادر را باید در این دوران قانع کنیم که از تصمیم های حمایت کنند و به انتخاب های احترام بگذارند.

 

 

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

 

در دانشگاه باید استاد راهنمای خود را متقاعد کنیم که اجازه دهد موضوع پایان نامه را بر اساس علایق خود انتخاب کنیم.

در جلسه دفاع از پایان نامه باید هیئت داوران را متقاعد کنیم که کار ما به درد بخور، دست اول و ویژه است.

 

 

در مصاحبه شغلی (بهترین شغل) باید کارفرما یا تیم مصاحبه کننده را قانع کنیم که ما به درد کسب و کار شما میخوریم و اگر ما را استخدام کنید بهترین انتخاب را انجام داده اید.

برای ارتقای شغلی و افزایش درآمد (بهترین راه های افزایش درآمد) باید کارفرما و رئیسمان را مجاب کنیم که به ما پول بیشتری دهد یا او را قانع کنیم که ما میتوانیم با گرفتن مقام بالاتر به مجموعه کمک بیشتری نماییم.

 

 

بهترین شغل برای خانم ها

 

 

 

اگر قرار است کارآفرین باشیم و در مسیر آموزش کار آفرینی در حال راه اندازی استارت آپ خود هستیم باید شرکا و سرمایه گذاران را مجاب کنیم که ایده های ما چقدر جذاب هست و میتواند منجر به پیشرفت شرکت و درآمدزایی شود.

 

اگر مدرس هستیم باید دیگران را مجاب کنیم که روش تدریس ما بهترین شیوه است تا بازاریابی آموزشی ما جواب بدهد و دیگران به ما اعتماد کنند و از ما وبینار (آموزش برگزاری وبینار)، دوره آموزشی، بلیط سمینار، کتاب و… بخرند.

اگر مدرس یا یک برند شخصی هستیم و میخواهیم با آموزش پرسونال برندینگ ، افراد زیادی را مجاب کنیم که ما در درجه اول فرد متخصصی هستیم و در درجه دوم شخصیت والایی داریم، باید برای آموزش متقاعدسازی و تکنیک های قانع کردن در فضای دیجیتال زمان بگذاریم!

 

اگر رئیس مجموعه هستیم باید کارکنان، زیر دستان، همکاران، هیئت مدیره، سرمایه گذاران، بانک و… را مجاب کنیم که طبق نظر ما عمل کنند و خواسته های ما را مو به مو اجرا نمایند.

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای یاد بگیری چند تومن، کجا، چه تبلیغی بری که مشتری زیادِ دست به نقد، جذب کنی؟
دوره زیر بازاریابیت را متحول میکنه! بررسیش که ضرر نداره، همین الان بررسیش کن:

 

 

اگر میخواهیم کار جذب مشتری کسب و کار خود یا دیگران را به عهده بگیریم و در حال یادگیری آموزش بازاریابی هستیم باید بتوانیم مشتریان احتمالی را مجاب کنیم که محصول و خدمات ما میتواند یک گزینه ایده آل باشد.

تفاوتی ندارد که در مسیر آموزش دیجیتال مارکتینگ داریم با پرداختن و یادگیری آموزش سئو ، آموزش ایمیل مارکتینگ و آموزش بازاریابی پیامکی میپردازیم و میخواهیم با آموزش بازاریابی محتوا محصولات و خدمات خود را به مشتریان و مخاطبانمان نشان دهیم یا میخواهیم با کمک بازاریابی چریکی یا حتی سنتی و استفاده از ابزارهای نوستالژی مثل بیلبورد، مجلات، تراکت و… داستان بازاریابی را جمع کنیم، در هر حال باید دیگران را متقاد کنیم که ما بهترین بازار هستیم!

 

آموزش زبان انگلیسی

 

 

اگر فروشنده هستیم، باید بدانیم که بخش اصلی و اساسی آموزش فروش و به خصوص آموزش فروش تلفنی ، یادگیری تکنیک ها و آموزش متقاعدسازی است. زیرا در نهایت برای بستن قرار داد یا جمع کردن معامله نیاز داریم دیگران را متقاعد کنیم که بهترین گزینه ممکن این است که از ما بخرند.

 

 

قانون جذب

 

 

اگر پدر یا مادر هستیم باید فرزند یا فرزندان خود را قانع کنیم که غذای سالم بخورد، تا دیر وقت بیرون نمانند، از افراد معتاد، درس نخوان و نااهل دوری کنند، به تجربیات ما احترام بگذارند و طبق خواسته ما (که به صلاحشان هست) رفتار کنند.

 

 

اعتماد به نفس

 

 

از همه مهمتر باید خودمان را مجاب کنیم که برای پیشرفت در زندگی، آموزش ببینیم، تلاش کنیم، ریسک کنیم، تغییر مسیر دهیم و حتی بجنگیم!

در مسیر خوشبختی و موفقیت در زندگی باید با آموزش هدف گذاری ، اهدافی را تعیین کنیم، با آموزش برنامه ریزی برای اهدافی که تعیین کردیم برنامه بریزیم و در نهایت با آموزش مدیریت زمان برای عمر و زمان خود را مدیریت نماییم و تمام این مسیر بدون آموزش متقاعدسازی خود برای تلاش و کوشش بیفایده است، چرا که تا نتوانیم خودمان را قانع کنیم کتاب بخوانیم، صبح کمی زودتر بلند شویم و… فقط داریم وقتمان را تلف میکنیم.

 

همه ما بدون هیچ استثنایی برای موفق شدن به آموزش متقاعدسازی خود نیاز داریم و این یک اصل غیرقابل انکار است!

 

 

عزت نفس

 

 

در پیری و افتادگی باید اطرافیانمان را مجاب کنیم که ما را در خانه سالمندان تنها نگذارند و در کنار ما باشند.

 

 

 

میبینید، ما در تک تک لحظات زندگی به آموزش متقاعدسازی نیاز داریم و باید مدام دیگران را مجاب کنیم که طبق نظر ما رفتار کنند و ما به جایی نمیرسیم مگر با عمل کرن به آموزش‌هایی که در روزهای آینده با هم بررسی میکنیم!

 

مطالعه آموزش متقاعدسازی از سایت خارجی:

https://pll.harvard.edu/course/influence-and-persuasion-leadership

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *