راهکارهای افزایش فروش سریع و ارزان کدامند؟ 9 تا تضمینی!

افزایش فروش

 

راهکارهای افزایش فروش کم هزینه کدامند؟ چطور در زمان کوتاهی بتوانیم فروش خودمان را به شکل چشمگیری افزایش دهیم؟ بهترین راهکارهای افزایش فروش در بازار ایران کدامند؟ چطور مخاطبان و مشتریان احتمالی زیادی را به خریدار تبدیل کنیم؟

اگر شما هم میخواهید بهترین، ارزانترین و البته سریعترین راهکارهای افزایش فروش و افزایش درآمد کسب و کار را بشناسید کافی است در یک سفر 5 الی 6 دقیقه ای در این نوشته همراه من باشید تا چشم و گوشتان را در دنیای کسبوکار باز کنم.

البته لازمه و توشه این سفر، مقاله آموزش فروش است و اگر هنوز آن را نخوانده اید، حتما ابتدا آن را مطالعه کنید و سپس به قرارمان در این سفر باز گردید، قول میدهم منتظرتان بمانم!

 

افزایش فروش بدون تعارف!

تعارف نداریم، همه ما میخواهیم پول بیشتری دربیاوریم و سهممان را از دنیا بگیریم! همه ما دنبال راهکارهای افزایش فروش هستیم.

اگر کسب و کار داریم و اولویت ما این موضوع نیست، شاید یا توهم داشتن کسب و کار را داریم یا نمیدانیم کسب و کار چیست و یا در نهایت داریم قبر بیزینسمان را کم کم میکنیم!

مهم نیست چقدر مشتری داریم، سرمایه در گردشمان چقدر است، چقدر اعتبار داریم و حتی سهم بازار ما و جایگاه ما در بازار کجاست!

ما پول میخواهیم، ما مشتری بیشتر میخواهیم و این فقط و فقط با پیاده سازی دقیق راهکارهای افزایش فروش امکان پذیر است.

فروش مایه حیات هر کسب و کاری است. بدون فروش، یک تجارت نمی تواند دوام بیاورد. بنابراین، داشتن استراتژی های موثر برای افزایش فروش ضروری است!

 

یک فرصت ویژه

نمیخوای یاد بگیری چند تومن، کجا، چه تبلیغی بری که مشتری زیادِ دست به نقد، جذب کنی؟
دوره زیر بازاریابیت را متحول میکنه! بررسیش که ضرر نداره، همین الان بررسیش کن:

 

 

پیشنهاد میکنم اگر تلفن ابزار اصلی شماست، مقاله آموزش فروش تلفنی را از دست ندهید.

 

 

آموزش فن بیان

 

 

راهکارهای افزایش فروش

در ادامه این مقاله به بهترین راهکارهای افزایش فروش می پردازیم که می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند:

 

1. مخاطب خود را بشناسید

اولین قدم برای افزایش فروش، شناخت مخاطبانتان است. شما باید نیازها و ترجیحات مشتریان خود را درک کنید تا بتوانید محصولات و خدماتی را به آنها ارائه دهید که برای آنها ارزشمند است. تحقیقات بازار را برای به دست آوردن بینش در مورد خواسته ها و نیازهای مخاطب هدف خود انجام دهید.

 

 

آموزش هوش هیجانی

 

2. محصول یا خدمات خود را بهبود بخشید

یکی از موثرترین راهکارهای افزایش فروش، بهبود محصول یا خدمات است.

از مشتریان خود بازخورد بخواهید تا بدانید در مورد محصول یا خدمات شما چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند.

از این بازخورد برای ایجاد بهبودهایی استفاده کنید که باعث افزایش رضایت مشتری و منجر به فروش بیشتر شود.

دقت کنید که لازم نیست اتم بشکافیم، کافی است یکم دقت کنیم ببینیم کدام یک از محصولات ما پر فروش است، کدام محصول خاطر خواه بیشتری دارد، کدام محصول را نمیخرند، مشتریان بیشتر در مورد چه محصولی صحبت میکنند و مواردی مثل این.

اگر کلا فروش چندان چشمگیری هیچ کدام از محصولات شما ندارد، بهتر است ببینید در سایت ها و فروشگاه های رقبا چه میگذرد!

محصولی که در دیجیکالا پر فروشترین است، مطمئنا در فروشگاه اینترنتی نوپا هم احتمالا پر فروش خواهد بود.

اگر مدرس هستید و میخواهید برند خود را ارتقا بدهید و به دنبال راهکارهای افزایش فروش محصولات آموزشی خود هستید، میتوانید با بررسی رقبا طبق اصولی که در آموزش پرسونال برندینگ یاد گرفتید، برند خود را گسترش دهید.

پس الگوبرداری را فراموش نکنید!

 

 

 

آموزش جامع هدف گذاری

 

 

3. ارائه تخفیف

دلیل اصلی ارائه تخفیف توسط کسب و کارها، افزایش فروش است. مشتریان اغلب جذب محصولات و خدماتی میشوند که تخفیف زیادی خورده اند. پس ارائه تخفیف می تواند راهی برای ترغیب آنها به خرید باشد.

علاوه بر این، تخفیف‌ها می‌تواند راهی برای رقابت با سایر کسبوکارهای فعال در بازار و صنعت شما باشد، به‌ویژه در مواقعی که بازار، از محصولات یا خدمات مشابه اشباع شده است.

یکی دیگر از مزایای ارائه تخفیف این است که می تواند به کسب و کارها کمک کند تا محصولات یا خدماتی را بفروشند که فروش آنها کند است.

با ارائه تخفیف، مشتریان محصولات یا خدماتی را خریداری میکنند که ممکن است بدون تخفیف حتی فکر یک ریال پول دادن بالای همچین چیزی را نکنند یا در نظرشان این محصول بسیار گران به چشم می رسد.

تخفیف دادن با هدف افزایش فروش اصولی دارد که شاید به این سادگی ها هم نباشد.

به خصوص برای محصوات و خدمات آموزشی که ما در بازاریابی آموزشی نمیتوانیم دوره یا خدمات خود را به صورت مستقیم با رقبا مقایسه کنیم!

راه حل افزایش فروش با کمک این روش شرکت در دوره کمپین بازاریابی آموزشی است.

 

 

اعتماد به نفس

 

 

4. بهترین روش افزایش فروش

روش چهارم را اگر درست و اصولی پیاده کنیم، به خصوص اگر با سه مورد قبلی ادغام شود بهترین راهکار افزایش فروش است.

اما بهترین راهکار افزایش فروش چیست؟

قطعا تبلیغ کردن!

تبلیغات یکی از جنبه های مهم بازاریابی است که قطعا بهترین راه افزایش فروش و درآمد کسب و کار است.

تبلیغات روشی موثر برای دستیابی به مخاطبان زیاد، تبلیغ برند و افزایش آگاهی محصول یا خدمات است.

کسب و کارها می توانند با طراحی و توسعه یک استراتژی تبلیغاتی هدفمند که به درستی اجرا شود، پیشرفت های قابل توجهی را در فروش خود مشاهده کنند.

با تعریف مخاطب هدف، انتخاب کانال تبلیغاتی مناسب، ایجاد یک پیام تبلیغاتی قانع کننده، تنظیم بودجه تبلیغاتی واقعی و نظارت و بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی خود، می توانید پیشرفت های قابل توجهی را در فروش خود مشاهده کنید.

هنگامی که کمپین های تبلیغاتی خود را راه اندازی کردید، نظارت بر عملکرد آنها و بهینه سازی منظم آنها ضروری است.

از ابزارهای تحلیلی برای ردیابی معیارهای کلیدی مانند نرخ کلیک، تبدیل و بازگشت سرمایه استفاده کنید. زمینه های بهبود را شناسایی کنید و بر اساس آن کمپین های خود را اصلاح کنید. پیام‌ها، تصاویر و فراخوان‌های تبلیغاتی مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی در بین مخاطبان شما طنین‌انداز می‌شود.

اگر واقعا قصد دارید فروش خود را افزایش دهید همین الان در دوره آموزشی ب‌م‌م تبلیغات شرکت کنید تا بتوانید تبلیغات پولسازی را با بیشترین بازگشت سرمایه (ROI) برای کسبووکار خود راحی کنید.

همچنین شما میتوانید با استفاده از مقاله های فوق العاده زیر به صورت رایگان مهارت تبلیغ کردن را تا حد بسیار مطلوبی یاد بگیرید:

 

 

قانون جذب

 

 

 

5. بیش فروشی (Upselling) و فروش مکمل (Cross-Selling)

بیش فروشی (Upselling) و فروش مکمل (Cross-Selling) دو استراتژی هستند که می توانند به افزایش فروش ما کمک بزرگی نمایند.

اگر بخواهیم این دو مورد یا راهکار را با یک مثال ساده خلاصه و بیان کنیم میتوانیم از مثال زیر استفاده نماییم:

فرش کنید شما بخواهید گوشی بخرید، اگر گوشی که انتخاب کردید آیفون 12 بود، بیش فروشی (Upselling) میشود فروختن آیفون 13 به شما و فروش مکمل (Cross-Selling) میشود فروختن قاب و گلس.

در حقیقت در این راهکار افزایش فروش ما مشتری جدید خلق نمیکنیم، فقط در لحظه پرداخت نهایی میگوییم بیا یک چیز گرونتر بخر یا این چیزها را هم در کنار چیزی که میخری بردار ببر، چون به دردت میخوره!

اینکه چه چیز یا چیزهایی را پیشنهاد دهیم به تخصص نیاز دارد که کار هر کسی نیست، برای اینکار از بخش مشاوره خصوصی وقت مشاوره رزرو نمایید.

 

 

عزت نفس

 

 

6. جنس خوب رو زمین نمیمونه!

ارائه خدمات  یا محصولات عالی به مشتریان یکی دیگر از راه های موثر برای افزایش فروش است.

مشتریان تمایل بیشتری به خرید از مشاغلی دارند که خدمات و محصولات عالی به مشتریان خود ارائه می دهند.

کارمندان خودتون را به گونه ای آموزش بدهید که در برابر مشتریان و به خصوص مشتریان ارزشمند، دوستانه و پاسگو باشند. مطمئن شوید که هر زمان مشتریان به کمک نیاز داشتند کارمندانتان در دسترس هستند تا به آنها کمک کنند.

 

 

7. رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی می توانند ابزاری قدرتمند برای افزایش فروش باشند. از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود، تعامل با مشتریان و ایجاد آگاهی از برندتان استفاده کنید.

تبلیغات رسانه های اجتماعی را برای دستیابی به مخاطبان بیشتر در نظر بگیرید.

لازمه موفقیت در شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش داشتن استراتژی محتوایی بر اساس پرسونا مخاطبانتان است.

برای اینکه بتوانید از پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی یعنی اینستاگرام بهترین بهره را ببرید همین الان در دوره ب‌م‌م اینستاگرام شرکت نمایید.

همچنین اگر میخواهید بدون صرف هزینه در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توییتر، یوتیوب (+) و… موفق شوید مقاله های زیر را مطالعه نمایید:

 

افزایش انگیزه

 

 

8. شراکت

ایجاد شراکت با سایر کسب و کارها نیز می تواند به افزایش فروش شما کمک کند.

به دنبال کسب‌وکارهایی باشید که محصولات یا خدمات مکمل را ارائه می‌کنند و برای ارائه معاملات بسته‌بندی، کمپین های بازاریابی شراکتی، تبادل اطلاعات تماس یا دیتابیس مشتریان و موارد اینچنینی با هم دست به یکی کنید!

این می تواند یک موقعیت برد-برد برای هر دو یا چند کسب و کاری باشد که اصولی و حساب شده با هم و به هم در موفقیت بیشتر کمک میکنند و همانطور که میتوانید حدس بزنید نتیجه نهایی این موفقیت چیزی نیست جز افزایش فروش برای هر دو یا چند کسبوکار.

 

برنامه ریزی

 

 

9. دیجیتالی راز افزایش فروش!

خودمونیم کی حال داره بره مغازه؟ کی حال داره بره توی شلوغی؟ کی حال داره حتی برای خودش خرید کنه؟ کی اصلا حال داره بره سر کلاس؟

هیچکس!

همه (اکثرا پول بده) دوست دارند در حالی که جلوی تلویزیون دارند تخمه میشکنند، چیزهای که نیاز دارند را با دو سه کلیک بخرند.

همه (اکثرا پول بده) دوست دارند آموزش ها را هر زمانی که عشقشان کشید با آن سرعتی که دوست دارند تماشا کنند.

همه (اکثرا پول بده) دوست دارند به جای اینکه به خاطر خجالت از فروشنده یا خستگی یک لباسی را بخرند، در خانه بنشینند ساعت ها لباس های مختلف را مقایسه کنند تا یک چیز خاص، جذاب و ارزشمند بخرند.

اگر به دنبال افزایش فروش هستی ولی هنوز داری فروش حضوری انجام میدی بدون داری بازار را از دت میدهی!

برای اینکه بتوانی کسب وکار دیجیتالی خود را راه بیاندازی به ترتیب مقاله ها و آموزش های زیر را ببین:

 

آموزش مدیریت زمان

 

 

نتیجه

افزایش فروش مستلزم یک رویکرد چند وجهی است که شامل درک مخاطبان، بهبود محصول یا خدمات شما، ارائه تخفیف و تبلیغات فروش متقابل، ارائه خدمات عالی به مشتریان، استفاده از رسانه های اجتماعی و ایجاد مشارکت است. با اجرای این استراتژی ها می توانید فروش خود را افزایش دهید و کسب و کار خود را رونق دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *