بایگانی دسته‌ی: طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی یک تخصص بازاریابی است نه یک تخصص برنامه‌نویسی زیرا “سایت، بستر بازاریابی و فروش است”.

ب‌م‌م یعنی بستر موفقیت مدرسان و تخصص ما بازار آموزش است.
برای یادگیری طراحی سایت آموزشی کافی است این صفحه را تا انتها مطالعه نمایید!


طراحی سایت آموزشیطراحی سایت آموزش آنلاین از صفر تا صد

اگر قصد دارید با طراحی سایت آموزش مجازی و آنلاین در کمترین زمان ممکن دوره‌ها، پکیج‌ها و خدمات آموزشی خود را بدون محدودیت بفروشید، وقت خود را تلف نکنید!
همین الان یا طراحی سایت خود را به ما بسپارید و یا در تنها دوره تخصصی طراحی سایت آموزشی، شرکت کنید:

خدمات طراحی سایت آموزشی دوره طراحی سایت آموزشیطراحی سایت آموزشی چیست؟

خیلی از مدرسان، افرادی که قصد کارآفرنی آموزشی دارند، صاحبین مجموعه ها و کسب و کار‌های آموزشی، صاحبین مدرسه ها، دانشگاه و… به این درک رسیده‌اند که تاریخ انقضای آموزش حضوری گذشته و الان سود دانشجو، مدرس و حتی صاحب کسب و کار در آموزش غیر حضوری و آنلاین است.

در حقیقت طراحی سایت آموزشی طراحی بستر بازاریابی و فروش محصولات و خدمات آموزشی است!

چرا طراحی سایت آموزشی اهمیت دارد؟

یک مدرس یا صحب کسب و کار آموزشی با راه اندازی و طراحی سایت آموزش آنلاین به خود و دانشجویانش لطف بزرگی را کرده است زیرا:

 • هزینه طراحی سایت آموزشی بسیار کمتر است از خرید یا حتی اجاره یک کلاس درس در یک آموزشگاه
 • هزینه های اضافی آموزش حضوری مثل هزینه های خدماتی – نگهداری (مثل تمیز کردن کلاس و..) و کارمند آموزشگاه (منشی و…) حذف میشود
 • یک بار پکیج و دوره آموزشی ضبط شده و بدون محدویت زمانی و مکانی در هر ساعت شبانه روز و به هر تعداد میتوان آن را به فروش رساند
 • سیستم سازی خودکار، در صورتی که طراحی سایت آموزشی را یاد بگیرید و یا به یک تیم طراحی سایت آموزش آنلاین حرفه‌ای واگذار کنید تمام اطلاعات دانشجویان و مخاطبین شما به صورت دسته بندی شما وجود خواهد داشت و نیازی به پرونده سازی و دردسرهای اینچنینی نخواهد بود
 • بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ به راحتی آب خوردن برای جامع هدف بدون محدودیت: فقط کافی است سایت آموزش آنلاین خود را داشته باشید تا هزینه کلیک هر مخاطب شما کمتر از نصف یک تراکت در دنیای غیر دیجیتال شود!
 • معجزه ای به نام سئو: فقط کافی است بعد از طراحی سایت آموزشی خود دانش سئو را یاد بگیرید تا هر گاه افرادی داخل گوگل کلمه ای مربوط به حوزه کاری شما را سرچ کردند به سایت شما برسند و در نهایت از شما خرید کنند.
 • آزادی دانشجویان: بدون اینکه نیاز باشد سر یک ساعت خاص در یک محل خاص برای یادگیری آموزش های شما حاضر شوند، از روی تخت اتاق خواب خود آموزش‌ها و پکیج‌های آموزشی شما را مشاهده میکنند و به جون شما دعا میکنند!
 • و…

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزش آنلاین اصولی

اگر قصد دارید خودتان کار طراحی سایت آموزشی را انجام دهید یا بدهید یک تیم طراحی سایت آموزش آنلاین مثل ب م م برای شما طراحی کند باید مطمئن شوید که سایت طراحی شده دقیقا تمامی موارد زیر را داشته باشد:

 1. امکان فروش هر نوع دوره، بلیط وبیناریا سمینار، محصول فیزیکی مثل کتاب و…
 2. طراجی سایت آموزش آنلاین به صورت ریسپانسیو و موبایل فرتدلی باشد تا کاربران موبایل به راحتی از آن استفاده کنند
 3. در طراحی سایت آموزی باید معیارهای SEO یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو (برای اینکه ببینید SEO چی هست مقاله رو به رو بخوانید: سئو) به خوبی رعایت شده باشد
 4. اصول امنیتی در آن به خوبی رعایت شده باشد
 5. امکان فروش و آپلود فایل های عکسی، ویدئویی، PDF و…
 6. امکان فروش و ارئه کتاب الکترونکی
 7. معرفی پکیج های آموزشی دوره های آموزش آنلاین
 8. امکان قرار دادن آموزش های آنلاین رایگان
 9. امکان برگزاری وبینارهای آنلاین
 10. فرم مصاحبه برای مشاوره، ثبت نام و… در طراحی سایت آموزشی
 11. امکان ثبت نام در طراحی سایت آموزشی با ایمیل
 12. امکان ثبت نام در طراحی سایت آموزشی با پیامک
 13. امکان تولید محتوا آموزشی بدون محدودیت
 14. امکان بازاریابی ایمیلی برای فروش خدمات آموزشی در طراحی سایت آموزشی
 15. امکان ایجاد عضویت ویژه یا اشتراک پولی
 16. امکان بازاریابی پیامکی برای فروش دوره های آنلاین
 17. امکان برگزاری آزمون آنلاین در طراحی سایت آموزش آنلاین

البته موارد دیگری هم در طراحی سایت آموزش آنلاین وجود دارد که بسته به کار و هدفی که شما دارید میتواند به موارد بالا اضافه شود، ولی در عین حال این 17 مورد واجب هستن!

دو قدم قبل از طراحی سایت آموزشی

دو قدم قبل از طراحی سایت آموزشی انتخاب و تحلیل حوزه‌ای است که می‌خواهید در آن فعالیت تدریس آنلاین و دیجیتال انجام دهید. برای این‌کار باید ابتدا محصول یا خدمات آموزشی قابل فروشی را که قرار است در سایت خود بفروشید مشخص کنید. دقت نمایید که گاهی اوقات ما قرار است یک سایت برای پرسونال برندینگ خودمون راه اندازی کنیم که این هم یک نوع فروش و بازاریابی مهارت‌ها و شخصیت ما است.

بعد از این که محصولات آموزشی قابل فروشمان را مشخص کردیم حال باید ببینیم مشتریان وب سایت آموزشی ما چه کسانی هستند!؟ دقت کنید که این نکته بسیار اهمیت دارد که بازدیدکنندگان وب سایت ما کودکان هستند، خانم‌های جوان دانشجو یا بیزینسمن‌های سالخورده! دقت کنید که:

انتخاب بازار هدف وب سایتی که ما قرار است طراحی کنیم دارای بالاترین اهمیت در روند طراحی سایت آموزشی است.

پس در گام اول طراحی سایت آموزشی مشخص کنید که قرار است چه محصول آموزشی، دوره آنلاین، مشاوره، پکیج آموزشی، سمینار، وبینار و سایرخدمات آموزش آنلاین را به چه افراد یا گروه هایی بدهید.

برای اطلاع از بهترین شغل می‌توانید: مقاله بهترین شغل را مطالعه نمایید.

یک قدم قبل از طراحی سایت آموزشی

در طراحی سایت آموزشی تحلیل رقبا خارجی و تراز اول جهانی است. بعد از مشخص شدن بازار هدف باید ببینیم که سایت هایی که الان با همین بازار هدف در فضای آنلاین بین‌المللی حضور دارند چه ویژگی‌هایی مثل اسم سایت، ظاهر سایت، امکانات سایت، رنگ سایت و… دارند.

پیشنهاد: قیمت گذاری محصولات آموزشی

 

طراحی سایت آموزشی با وردپرس

طراحی سایت آموزشی به صورت قدم به قدم

در ادامه به صورت قدم به قدم با هم بررسی میکنیم که برای طراحی سایت آموزش آنلاین چه قدم هایی را باید برداریم:

انتخاب دامنه یا domain

اولین قدم در طراحی سایت آموزشی، تعیین اسم سایتی است که قرار است آن را طراحی کنیم. در زبان بچه‌های طراح سایت به اسم سایت میگویند دامنه یا domain. دقت کنید که اسم سایت یا دامنه دارای دو بخش است بخش نام و بخش نام خانوادگی!
نام دامنه اسم برند شما خواهد بود مثل: bememim، digikala، amazon و…

پیشنهاد: قیمت گذاری محصولات آموزشی

نام خانوادگی دامنه شما خاستگاه سایت شما را مشخص میکنه: .ir خاستگاهش ایرانه، .com خاستگاهش تجاریه، .academy خاستگاهش آکادمی آموزشی و…

پس شما باید دو بخش نام و نام خانوادگی دامنه سایتتون را در این مرحله مشخص کنید. پیشنهاد ما برای شما این است که چون در ابتدای راه بهتره از نظر هزینه صرفه‌جویی کنید در ابتدا نام خانوادگی دامنتون را .ir بگذارید که بسیار ارزون‌تره! خب اینجا دو تا سناریو به وجود می‌آید:

اگر انتخاب شما به غیر از ir بود

در این حالت نیاز نیست که شما هیچ کار اضافه‌ای انجام دهید و کافی است از ارزان‌ترین جای ممکن (البته از بین شرکت‌های معروف) دامنه مورد نظر خودتون را خریداری. تا این لحظه نوشته شدن این مقاله ارزان‌ترین شرکت ارائه دهنده خدمات دامنه ایران سرور است خودتان باز هم 10 نتیجه اول را بررسی کنید!

اگر انتخاب شما ir

اگر تصمیم گرفتید که نام خانوادگی دامنه وب سایت شما .ir باشه، باید بروید داخل سایت nic.ir یا از همین جا بر روی nic.ir کلیک کنید. در این مرحله باید داخل این وب سایت طبق آموزش زیر احراز هویت کنید.

بعد از اینکه اکانتتون را داخل نیک دات آی آر ثبت کردید و احراز هویت شدید در این مرحله نیاز است تا منتظر بمونید تا شناسه شما برای شما از طریق ایمیل ارسال بشه. بعد از اینکه شناسه برای شما ارسال شد دیگه بقیش مثل غیر از .ir کافیه از خود همون سایت نیک یا هر شرکت دیگه که این خدمات را ارائه میده (شرکتی که در ادامه برای خرید هاست معرفی می‌کنیم) تهیه کنید.

نکته و تجربه خرید دامنه

 • اولاً این که همیشه برای شروع طراحی سایت آموزشی هزینه‌ها را مینیمم کنید. پس به نظرم برای شروع طراحی سایت همون دات آی آر کفایت می‌کنه.
 • دوماً اگر اسم انتخابی دامنه شما به چند شیوه نوشته میشه حتماً چند نوع دات آی آرش را تهیه کنید. چون دات آی آر ارزونه افراد زیادی برای شروع میرن و ثبت میکنن که خب ممکنه اون شخص ثبت کننده رقیب شما باشه!
 • سوماً بیشترین زمان ممکن را برای تمدید دامنه انتخاب کنید. اگر .ir که پنج ساله، اگر غیر از .ir که 10 ساله دامنتون را تهیه کنید (برای سئو و…)

هاست host

خب حالا شما قدم اول طراحی سایت آموزشی یعنی یک اسم برای سایتتون دارید، به شما تبریک میگم. حالا لازم است که یک فضای ذخیره سازی برای این دامنه بگیرید تا عکس‌ها و فیلم‌ها و متن‌هایی که در سایتی که طراحی می‌کنید ذخیره بشه و کاربران بتونن ببیننش.

حتما قبل از مطالعه ادامه این مقاله، مقاله بهترین هاست  را مطالعه نمایید.

پس بعد از تهیه دامنه، برای راه اندازی و طراحی سایت آموزش آنلاین، شما باید برای خودتون یک هاست انتخاب بکنید. این را همین جا به شما بگم که انتخاب هاست یکی از چالش‌های حل نشدنی برای طراحی سایت در ایرانه:) که باید یک مقاله جدا براش بنویسیم.

اما برای شروع لطفاً ذهنتون را مثل من یا خیلی‌های دیگه درگیر نکنید (خودم به عنوان یک طراح سایت آموزشی یک ماه درگیر همین اسم دامنه و انتخاب شرکت هاستینگ بودم:( بنابر این نیاز نیست اول کاری هزینه زیادی بکنید و خودتون را دچار سردرگمی کنی،دهزینه کم منظور تهیه هاست از یک شرکت نامعتبر نیستاااا بین این معتبرها و بین پلن‌هایی که ارائه می‌دهند)!

دنبال ارزونی برای خرید هاست نباشید که خیلی اذیتتون میکنه!

مدرس

متصل کردن هاست و دامنه

گام بعدی در طراحی سایت آموزشی، متصل کردن هاست و دامنه‌ای است که در مراحل قبلی طراحی سایت تهیش کردید. برای این کار کافیه ایمیلی که از طرف هاستتون (معمولاً بعد از یک دو ساعت) اومده را باز کنید. داخل این ایمیل دو تا DNS هست به نام DNS1 و DNS2. این دو تا DNS را کپی میکنید. وارد سایتی که ازش دامنه تهیه کردید میشید و توی یک قسمتی که که معمولاً اسمش سرویس‌ها یا… هست، وارد تنظیمات دامنه میشید و تغییر DNS را انتخاب می کنید. حالا کافیه DNS ها را جایگذاری کنید و تمام. در این مرحله شما هاست و دامنه متصل به هم دارید و دیگه آماده طراحی سایت هستید:)

طراحی سایت آموزشی با چی؟

در این مرحله از طراحی سایت نیاز است که شما اطلاعاتی (متن‌ها، عکس‌ها و … ) که قصد دارید داخل سایتی که طراحی می‌کنید به کاربر نشان داده بشود را داخل هاست خودتون ذخیره کنید. زمانی هم که کاربری هم که خواست سایت شما را ببینه، اطلاعات با یک نظم درستی از داخل هاست شما خوانده بشه.

برای این که ما بتونیم در این مرحله از طراحی سایت، روی هاست ذخیره‌سازی کنیم نیاز به علم برنامه‌نویسی هست که در اصطلاح برنامه‌نویسان وب بهش می‌گویند علم back end (مثل php و…) و برای این‌که با یک نظم زیبایی مطالبی که کاربر میخواهد بهش نشون داده بشود نیاز به علمی است به نام front end (مثل javascript و…).

آموزش برگزاری وبینار

اگر شما زبان برنامه‌نویسی بک اند و فرانت اند بلد بودید احتمالاً این مقاله به دردتون نمی‌خورد و الان مشغول کار دیگه‌ای بودید. در هر صورت برای افرادی که برنامه‌نویسی بلد نیستند یا نمی‌خواهند برای سایتشون هزینه‌های چند ده یا حتی چند صد میلیونی بکنند یک معجزه برای طراحی سایت وجود دارد. اسم این معجزه وردپرس است. وردپرس کار بک اند و فرانت اند طراحی سایت شما را انجام می‌دهد:)

جواب به چند سوال:

 1. آیا وردپرس بهترین است برای طراحی سایت؟ نه وردپرس بهترین نیست. بهترین استفاده از زبان برنامه نویسی فرانت و بک اند که اگر خودتون بخواهید یادش بگیرید باید چند سالی عمرتون را صرف یادگیری کنید یا کلی پول خرج کنید تازه بتونید به خود وردپرس و امکاناتش برسید.
 2. آیا وردپرس امنترین است!؟ نه وردپرس امنترین نیست ولی میشه امنش کرد و اگر قرار نیست درآمد عجیب چند میلیاردی ماهانه داشته باشید هکرهایی که قابلیت هک سایت‌های امن شده وردپرس را دارند برای چن ده میلیون پول نمییان سایت شما را هک کنند (به احتمال زیاد).
 3. چرا وردپرس: چون به چند دلیل برای طراحی سایت بهینه‌ترین (نه بهترین) انتخابه: 1. آموزش فارسی و غیر فارسی زیادی براش هست. 2. ارزونه (رایگان) 3.آسونه و با یک ماه تلاش می‌تونید یک سایت فوق‌العاده و در سطح جهانی بدون هیچ دانشی باهاش طراحی کنید. 4. قابلیت توسعه داره: الان چند سایتی که جزء 100 سایت برتر ایران هستند (به خصوص در زمینه‌های آموزشی) وردپرسی هستند.

یک نصیحت برادرانه:

اگر داداش خودم یا خواهر نداشتم میخواست سایت بزنه برای کسب و کارش حتی اگر چند میلیارد سرمایه داشت، بهش میگفتم اول با وردپرس برو جلو!

اما اگر می‌خواست شغلش طراحی سایت باشه بهش می‌گفتم برو یا زبان برنامه‌نویسی بک‌اند یا فرانت اند (که با توجه به شرایط الان می‌گفتم بک اند بهتره) یاد بگیر. چرا؟

روش تدریس – کتاب تدریس

چون الان طراح سایت وردپرس خیلی زیاده و درسته درآمد حدودی 7،8 میلیونی با یکم بازاریابی غیر معقول نیست ولی به نظرم باید هر فردی توی زمینه‌ای که کار می‌کنه جزئی از بهترین‌ها باشه که مثلاً حتی اگر خواست بتونه یک طراح سایت توسعه دهنده وردپرس باشه (وردپرس کارهای حرفه‌ای php، javascript بلد هستند).

برای اطلاع از آموزش های مورد نیاز طراحی سایت با برنامه نویسی می‌توانید به سایت انگلیسی udemy.com بروید.

نتیجه برای شروع طراحی سایت

اگر می‌خواهید یک کسب و کار آموزشی راه بیاندازید، اگر می‌خواهید یک درآمد متوسط داشته باشید و… بهترین و بهینه‌ترین گزینه طراحی سایت آموزشی با وردپرس است.

اگر قصد دارید از طراحی سایت آموزشی پول زیادی دربیارید: یا برنامه‌نویسی صفر تا صد بک اند و فرانت اند یا توسعه دهنده وردپرس با زبان‌های برامه‌نویسی.

آموزش تولید محتوای آموزشی

بعد از این توضیحات دوستانه در مورد وردپرس حالا بریم ببینیم که وردپرس را باید چه‌طوری نصب کنیم روی هاست. دقت کنید که آدرس هاستتون را داخل ایمیلی که هاستتون براتون فرستاده هستش.

پیشنهاد مطالعه مقاله:

بهترین شغل برای افراد برونگرا

 

آموزش طراحی سایت آموزشی

نصب وردپرس

ابتدا وارد سایت wordpress.org شده و از بخش بالای صفحه گزینه Get WordPress را بزنید تا  فایل zip آن دانلود شود.

بسته به این که هاستتون دایرکت ادمین، سی پنل یا حتی پلکس هست(داخل مشخصات هاستی که خریدید نوشته) باید به یکی از روش های های زیر برای طراحی سایت آموزش آنلاین اقدام کنید:

برای راحتی در طراحی سایت آموزشی کافی است از بخش پشتیبانی هاست خود بخواهید وردپرس را برای شما نصب کنند!

دایرکت ادمین

اگر هاستتون دایرکت ادمین DirectAdmin به صورت زیر وردپرس را در این قسمت از طراحی سایت آموزش آنلاین نصب کنید:

برای نصب وردپرس در دایرکت ادمین کافی است وارد بخش file manager شوید و سپس به بخش public_html بروید، فایل وردپرسی که از سایت وردپرس دانلود کردید را داخل این پوشه آپلود کنید.

بعد از آپلود شدن کافی است، روی آن فایل کلیک کنید و سپس روی گزینه extract بزنید تا فایل های شما از زیپ خارج شوند. بعد از این مرحله شما میتوانید فایل زیپ وردپرس را پاک نمایید.

سی پنل

اگر هاستتون سی پنل cpanel به صورت زیر وردپرس را در این قسمت از طراحی سایت آموزش آنلاین نصب کنید:

برای نصب وردپرس در سی پنل کافی است وارد بخش file manager شوید و سپس به بخش public_html بروید، فایل وردپرسی که از سایت وردپرس دانلود کردید را داخل این پوشه آپلود کنید.

بعد از آپلود شدن کافی است، روی آن فایل کلیک کنید و سپس روی گزینه extract بزنید تا فایل های شما از زیپ خارج شوند. بعد از این مرحله شما میتوانید فایل زیپ وردپرس را پاک نمایید.

 

پلسک

اگر هاستتون پلسک برای نصب وردپرس در طراحی سایت:

احتیاج به ویدیو نداره! وقتی وارد پنل هاستتون بشید از بخش وردپرس روی نصب وردپرس کلیک کنید و تمام!

در این قسمت طراحی سایت شما با استفاده از وردپرس مراحل فنیش تمام شد. کافیه آدرس سایتتون را داخل مرورگر وارد کنید تا سایتتنون را مشاهده کنید.

برای مدیریت و ادامه مراحل طراحی سایت، آدرس سایتتون اسلش wp-admin (مثلاً اگر اسم دامنه شما abcd.ir باشه آدرس مدیریت وبسایتتون میشه: abcd.ir/wp-admin) را وارد کنید و یوزvنیم و پسوردی را که در مرحله نصب وردپرس انتخاب کردید وارد کنید. این پنل مدیریت وب‌سایت شما است لطفاً نترسید و برید مثل یک گوشی که تازه خریدید گزینه‌های مختلفش را بررسی کنید!

آموزش تدریس مجازی

حالا مونده مراحل زیبا سازی و گذاشتن مطالب داخل سایت که در ادامه با دو قدم ضروری و یک قدم اختیاری به شما معرفی می‌کنیم ولی توضیحات کامل‌تر به دلیل طولانی نشدن بیش از حد این مقاله، در مقالات بعدی طراحی سایت آورده می‌شود.

بهترین زمینه تدریس

انتخاب قالب یا theme

برای اینکه یک سایت آموزشی زیبا طراحی کنید لازم است که یک قالب یا تم یا پوسته (هر سه‌تاش یکیه) برای وب سایت خودتون خرید یا از بین قالب‌های رایگان داخل خود مخزن وردپرس انتخاب کنید.

مقاله رو به رو پیشنهاد ما به شما: بهترین قالب آموزشی وردپرس

انتخاب قالب وردپرسی در طراحی سایت آموزشی بسیار اهمیت دارد. زیرا علاوه بر ظاهر، امکانات قالب‌ها با هم از زمین تا آسمان متفاوت است.

خدمات طراحی سایت آموزشی

اضافه کردن امکانات با افزونه، پلاگین یا plugin

بعد از نصب وردپرس و انتخاب قالب وردپرسی لازم است تا در این مرحله از طراحی سایت آموزشی امکاناتی را به وبسایت خودتون اضافه کنید که از جمله این امکانات میشه به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از کدهای css و html

اگر قصد دارید که طراحی سایت آموزشی را به صورت حرفه‌ای ادامه دهید قدم بعدی شما (که اختیاری است) یادگیری زبان‌های نشانه گذاری css و html است. دقت کنید که یادگیری این دو ضروری نیست ولی به زیبایی بیشتر سایتی که طراحی می‌کنید بسیار کمک می‌کند.

تجهیزات تولید محتوا

که هر کدوم از این‌ها را در مقالات بعدی به صورت مفصل با هم بررسیشون می‌کنیم.

سئو فنی

در نهایت به عنوان یک طراح سایت آموزشی باید حداقل با اصول سئو تکنیکال آشنا باشیم تا سایت در نتایج گوگل دیده شود. برای مطالعه بیشتر می‌توانید مقاله : سئو را مطالعه نمایید.

مقالات پیشنهادی:

بهترین شغل

بهترین شغل مهندسی

بهترین شغل برای خانم ها

بهترین قالب فروشگاهی وردپرس چیست؟ 7 دلیل اصلی!

قالب فروشگاهی

بهترین قالب فروشگاهی وردپرس چیست؟ بهترین قالب برای ووکامرس چیست؟ بهترین قالب فروشگاهی رایگان وردپرس کدام است؟ رایگان یا پولی؟ ژاکت یا راستچین؟ یکی از بخش‌های مهم طراحی سایت با وردپرس انتخاب قالب است. در حقیقت بعد از خرید دامنه ( دامنه چیست )، هاست ( بهترین هاست ) و آپلود و نصب وردپرس نوبت…

بهترین افزونه فرم ساز وردپرس به 17 دلیل!

best wordpress form builder plugins

بهترین افزونه فرم ساز وردپرس چیست؟ آیا گرویتی فرم بهترین انتخاب است؟ آیا لازم است برای افزونه فرم ساز وردپرس هزینه کنیم یا افزونه‌های رایگان کفایت میکند؟ در این آموزش از سایت ب‌م‌م قصد داریم یکی از مهمترین بخش‌های طراحی سایت آموزشی با وردپرس را با هم بررسی کنیم و ببینیم برای ساختن فرم‌های مختلف…

بهترین افزونه سئو وردپرس به 99 دلیل اینه!

افزونه سئو

بهترین افزونه سئو وردپرس چیست؟ پلاگین رنک مث Rank math بهتره یا پلاگین سئو یوست (بعضی ها میگن یواست) Yoast؟ آیا لازم هست نسخه پولی افزونه سئو تهیه کنیم یا خیر؟ احتمالا شما که دارید این مقاله ب م م را مطالعه میکنید، تازه دنیای طراحی سایت را به مقصد دیجیتال مارکتینگ و ایستگاه اول…

افزونه سرعت وردپرس | معرفی بهترین با 35 دلیل

افزونه سرعت وردپرس

افزونه سرعت وردپرس بهترنش کدومه؟ لایت اسپید بهتره یا راکت؟ بهتر نیست چند تا افزونه سرعت وردپرس را همزمان نصب کنیم؟ پلاگین افزایش سرعت رایگان بهتره یا پولی؟ علاوه بر پاسخ به سوال هایی که در بالا مطرح کردیم، در این مقاله میخواهیم بهترین افزونه سرعت وردپرس را برای خودمان انتخاب کنیم تا بتوانیم سایت…

بهترین افزونه امنیتی وردپرس چیست؟ 53 دلیل!

بهترین افزونه امنیتی وردپرس

بهترین افزونه امنیتی وردپرس چیست؟ از بین پلاگین های امنیت کامل وردپرس (AIOS) all in one wp security and firewall، آیتمز سکیوریتی (iThemes Security Pro) و افزونه وردفنس ( Wordfence Security Pro) کدام بهتر است؟ در این مقاله با توجه به اهمیت امنیت که بخش بزرگی از سئو فنی و لازمه بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ…

صفحه ساز وردپرس

صفحه ساز وردپرس

صفحه ساز وردپرس چیست؟ بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس چیست؟ آیا المنتور بهترین انتخاب است؟ چه معیارهایی در انتخاب صفحه ساز وجود دارد؟ در ادامه آموزش های طراحی سایت، آموزش وردپرس، دامنه چیست، بهترین هاست، قالب آموزشی، این بار نوبت به انتخاب بهترین صفحه ساز میرسد. در این مقاله میخواهیم بهترین صفحه ساز وردپرس را…

وردپرس | WordPress

وردپرس

وردپرس چیست؟ آیا وردپرس (WordPress) به درد طراحی سایت میخوره؟ سیستم مدیریت محتوا یا همون CMS چیست؟ آیا افرادی از این سیستم مدیریت محتوا تا کنون استفاده کرده‌اند؟ این مقاله ادامه مقاله های طراحی سایت، سئو، بهترین هاست و دامنه چیست، است و باید همین اول باید بگیم: “وردپرس محبوب ترین راه برای ساخت وب…

بهترین هاست

بهترین هاست

بهترین هاست یا host چه شرکتیه و در زبان طراحی سایت دقیقا چیه؟ از چه شرکتی بخریم؟ آیا اصلا شرکت های مختلف با هم فرقی دارند؟ کدوم میزبان سایتی بهترین خدمات میزبانی را ارائه میده؟ و… بعد از مقاله دامنه چیست و آموزش طراحی سایت، آموزش سئو یکبار برای همیشه در این مقاله میخوایم پرونده…

دامنه چیست؟ 11 فرمول شگفت انگیز!

دامنه

دامنه چیست؟ رازهای انتخاب دامنه چیست؟ چطور Domain مناسب برای خودمون انتخاب کنیم؟ ir. یا com. یا org. یا چی؟ ارزان ترین سایت فروش دامنه برای خرید چیست؟ اصلا آیا قابل خریده یا باید اجاره کنیم؟ در این مقاله به همه این سوالات بالا و همه سوالاتی که شاید مهم باشه ولی معمولا بهش توجهی…

قالب آموزشی که سایت‌های خفن آموزشی استفاده میکنن چیه؟ 6 تا

قالب آموزشی وردپرسی

بهترین قالب آموزشی چه معیارهایی باید داشته باشه؟ بهترین قالب آموزشی وردپرسی چیه؟ بهترین قالب رایگان آموزشی چیه؟ سایت‌های خفن آموزشی از چه قالبی استفاده میکنند؟ از ژاکت بهتره بخریم یا راستچین!؟ آیا بهتر نیست که برای فروش پکیج‌های آموزشی از قالب فروشگاهی استفاده کنیم؟ معیارهای انتخاب یک قالب چیا هستند؟ از سایت‌های ایرانی بهتره…